dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w wyborze mieszkania i pomysł na aranżację

    Witajcie,

    właśnie stoję przed decyzją o zakupie swojego pierwszego mieszkania. Bardzo liczę na Waszą pomoc i podpowiedzi zarówno w kontekście wyboru jednego z dwóch mieszkań jak i późniejszej jego aranżacji.

    Spośród załączonych dwóch mieszkań, skłaniałabym się raczej ku mieszkaniu w kształcie kwadratu (M1), bo wydaje mi się wizualnie większe od tego drugiego. Mam wrażenie, że przy niewielkim metrażu będzie wyglądać na przestronniejsze, niż to podłużne. Czy mam rację? W podłużnym mieszkaniu jest jeszcze drugi minus - okna sypialni znajdują się blisko drugiego skrzydła budynku (budynek ma kształt litery L ), więc obawiam się zbytniej bliskości do okien sąsiadów Budynek dopiero się buduje, więc nie mam jak sprawdzić odległości na żywo. Które mieszkanie według Was jest lepsze?

    A teraz kwestia aranżacji. Co tutaj moglibyście doradzić, szczególnie w kontekście kuchni, która w M1 praktycznie nie zawiera wolnego blatu? Brak blatu + niewiele szafek (tyle co nad kuchenką i zmywarką). W oryginalnym rzucie nie ma również zaplanowanego miejsca na na szafę na buty i kurtki w przedpokoju, a przydałaby się.
    Czy można lepiej rozplanować oba mieszkania?

    Na podjęcie decyzji pozostało mi 5 dni, będe wdzięczna za każda pomoc, sugestię.


    Ostatnio edytowane przez Lenn ; 28-10-2014 o 08:23

  2. #2

    Domyślnie

    Obydwa mieszkania są dość ustawne.
    Mnie zawsze bardziej do gustu przypadały te wpisane w kwadrat, ponieważ wizualnie wydają mi się większe, przestronniejsze. Ale to tylko moje subiektywne zdanie.

    W M2 nie podoba mi się usytuowanie sypialni. Niby ma to być pokój "tylko" do spania, ale obawiałabym się nawet nie tyle sąsiada zaglądającego w okno to tego, że w mieszkaniach w drugim ramieniu L będzie głośno a przez to nie otworzę okna na noc. I nie wiem też czy w takim układzie skrzydeł dźwięk nie będzie się odbijał i tym samym potęgował natężenia?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w mieszkaniu nr 1 masz koszmarną kuchnię. W zasadzie brak możliwości jakiejkolwiek jej rozbudowy, a salon cały ciemny. Do tego brak miejcsca na szafę w holu.
    W M2 niewielką zmianą mozna w sypialni wstawić wielką szafę (większą niż w M1) i zrobić wygodną kuchnię:


  4. #4

    Domyślnie

    Bierz ten w kwadracie, jest dużo lepszy
    Reklamy tylko w płatnym profilu - Regulamin 2.4

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Kwadratowe ma ciemną część dzienną...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony