dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 61
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Makaron jest sprężysty więc nie ma żadnego problemu. Natomiast problem jest z Twoim podkładem. Raz, że się będzie bardzo uginał co spowoduje zsuwanie się makaronu i co istotne może powodować rozrywanie papy. Dwa co to za mocowanie do tak cienkiej płyty? Powinno być pełne deskowanie lub płyta OSB grubości minimum 18 mm. Mogą wystąpić problemy z mocowaniem mechanicznym (wkręty "zamielą") i z wpinaniem kolejnego panela. Mogą wystąpić również bardzo widoczne pofalowania. Przyoszczędziłeś i możesz mieć spore problemy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #22
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    To świetnie - problem się sam rozwiązał - będą łaty i kontrłaty.
    Ostatnio za dużo czasu zajmuje mi rozwiązanie problemu jak to zrobić, a tutaj przez OSB 10 nie będzie dylematu. Dzięki za zainteresowanie tematem....
    Ostatnie pytanie - jeżeli będę miał blachę czyli łata co 20cm i szeroka to jaki powinien być wymiar. Według mnie standardowa 4x6 cm to jest pod dachówkę, a ja się zastanawiam aby dać 2,5cm na 8 cm. Jak to wygląda w praktyce ?

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Przy takim rozwiązaniu makaron zbyteczny. Łata 6x4 lub 5x5. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #24
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Już temat mam prawie opanowany i teraz dla mnie zasadniczym pytaniem jest czy na łatach pod blachę dawać jakiś podkład ? Mam na myśli jakąs piankę która częściowo zamortyzuje pracę blachy. Jest chyba zasadnicza róznica czy blacha styka się podłożem twardym czy miękkim ? Porównuje to do makaronu...

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Idealnym rozwiązaniem byłoby zastosowanie cienkiej, miękkiej pianki PU takiej jaką stosuje się pod profile "U" w konstrukcjach ścianek szkieletowych. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    planexman

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    śląsk
    Kod pocztowy
    44-444
    Posty
    9

    Domyślnie

    To ja się podłączę pod temat.
    Mój planowany dach. Wiązary z drewna C24, proste. Nie trzeba nic poziomować, równać.
    Jak najlepiej położyć blachę na rąbek stojący?

    Plan
    1.membrana tyvek,
    2. kontrłaty, łaty co 20 cm,
    3. blacha.

    1.Jaką blachę pan poleca aby nie było falowania i problemów? Najlepiej matowa i szara.
    2.Jakiej firmy? Co lepsze klik czy na ścisk? Wolałbym na klik ale czy jest to sprawdzone rozwiązanie.
    Dach bardzo prosty dwuspadowy 25 stopni po 5,6 m x 13 m, jedna strona. Bez kominów, jedynie małe otwory do wentylacji czy rury kominkowej, poddasze nieużytkowe, parterówka.
    3.Jak to się będzie sprawować przy deszczu, chodzi mi o głośność? W pasie dolnym wiązara wykonanym z belki dwuteowej będzie 40 cm wełny toprock i podwójna płyta GK.
    4. Czy tyvek się z czasem nie spali, zniszczy od temperatury?
    5. A może pie..rzyć to i zrobić Meyer Holsen Piano? Przeraża mnie jedynie dachówka krawędziowa i jej cena.

    Dziękuje za ewentualną odpowiedź.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A kto powiedział, że na dachu musi być dachówka szczytowa? W załączeniu jedna z moich realizacji prawie stuletnią dachówką ( nie było dachówek skrajnych). Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1060242.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	339330   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1060247.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	339331  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Cytat Napisał planexman Zobacz post
    To ja się podłączę pod temat.
    Mój planowany dach. Wiązary z drewna C24, proste. Nie trzeba nic poziomować, równać.
    Jak najlepiej położyć blachę na rąbek stojący?

    Plan
    1.membrana tyvek,
    2. kontrłaty, łaty co 20 cm,
    3. blacha.

    1.Jaką blachę pan poleca aby nie było falowania i problemów? Najlepiej matowa i szara.
    2.Jakiej firmy? Co lepsze klik czy na ścisk? Wolałbym na klik ale czy jest to sprawdzone rozwiązanie.
    Dach bardzo prosty dwuspadowy 25 stopni po 5,6 m x 13 m, jedna strona. Bez kominów, jedynie małe otwory do wentylacji czy rury kominkowej, poddasze nieużytkowe, parterówka.
    3.Jak to się będzie sprawować przy deszczu, chodzi mi o głośność? W pasie dolnym wiązara wykonanym z belki dwuteowej będzie 40 cm wełny toprock i podwójna płyta GK.
    4. Czy tyvek się z czasem nie spali, zniszczy od temperatury?
    5. A może pie..rzyć to i zrobić Meyer Holsen Piano? Przeraża mnie jedynie dachówka krawędziowa i jej cena.

    Dziękuje za ewentualną odpowiedź.
    odkop - prosba o opinie jak to najlepiej zalatwic - tj. wiazary + blacha na rabek. Deskowanie pelne + makaron i prawdziwa blacha na rabek, czy deskowanie, papa, laty i kontrlaty i blacha na klik?
    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Klik to imitacja rąbka. Prawdziwa blacha na rąbek to Cu, Al lub tytancynk i np. PLX Lindaba. Makaron nie jest potrzebny. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Panie Andrzeju, oczywiście interesuje mnie blacha na prawdziwy rąbek, będę miał wiązary. Skoro makaron nie jest wymagany, nadal proponuje Pan deskowanie + papę + laty i kontrlaty co 20cm czy lepiej zamiast deskowania zrobić OSB 18mm, na to papa i laty/kontrlat

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Warstwy powinny wyglądać tak:
    - super profesjonalne wykonanie: na wiązarach deska lub OSB (grubość 12 mm), papa, kontrłata, pełne deskowanie (deska suszona i strugana) montowane w odstępie 4~5 mm,
    - profesjonalne wykonanie: na wiązarach bardzo dobra folia wstępnego krycia, kontrłata, pełne deskowanie (deska suszona i strugana) montowana w odstępach co 4~5 mm.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #32
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Ja zobiłem dach łaty co 20cm, przy montażu panelu sprawdzane jeszcze długą wagą czy jest idealnie prosto i ewentualne podłożenie pianki 2mm - dach po jednym sezonie idealny. Daszek nad wejsciem robiłem na deskach wysuszonych szerokoci 16 cm z pprzerwą 10 cm - wszystko idealne.

    Dach na łatach nie był prostowany drewnianymi klinami tylko metalowymi podkładkami, łaty wysuszone na dachu i przed montażem panelu dobijanie

    NAtomiast widziałem dach na makaronie ale nie był to klik. Ogladałem go od momentu montazu - po jednym ssezonie masakra. Nie wiem z czego to wynikało bo samo wykonanie było OK

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Idealnym rozwiązaniem byłoby zastosowanie cienkiej, miękkiej pianki PU takiej jaką stosuje się pod profile "U" w konstrukcjach ścianek szkieletowych. Pozdrawiam.
    Podepnę się pod temat. Powyżej Pana wypowiedź w tym temacie - post 25.

    Też ma być na dachu blacha na rąbek (klik), kładziona na łatach 4/6 i kontrłatach, chodzi o częściowe zamortyzowanie pracy blachy.
    Panie Andrzeju czy o taką taśmę chodziło? :
    https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwiJ_I7Sn8jaAhWJh7IKHfuyADYYABAH GgJscg&ohost=www.google.pl&cid=CAASEuRokmahX8wAbto 5QHLdO_DTWw&sig=AOD64_1OuKFLpPmnzfxwh-nQIihP8jYnyw&ctype=5&q=&ved=0ahUKEwiiq4vSn8jaAhUKi iwKHWhfCsEQ9aACCDI&adurl=

    Taśmę kleimy do każdej łaty, po całej jej długości?
    Ostatnio edytowane przez M K ; 20-04-2018 o 07:58

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tak to taka taśma. Można rozważyć dwa sposoby montażu. Jeden to klejenie na wszystkich łatach (to dość duży koszt) a drugi to to tylko krótkie paski 5~10 cm na każdej łacie po środku każdego panela. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    dwa sposoby montażu. Jeden to klejenie na wszystkich łatach (to dość duży koszt) a drugi to to tylko krótkie paski 5~10 cm na każdej łacie po środku każdego panela
    Który z tych sposobów jest lepszy, lepiej zamortyzuje (wygłuszy) pracę blachy płaskiej na tzw. rąbek-klik, na łatach?
    Czy na łatę 4x6, wystarczy taśma o szer. 7 cm?

    Odnośnie kosztów to na pewno pasek na środku będzie o wiele tańszy, niż klejenie taśmy na całej łacie.
    Rozmawiałem w hurtowni na temat taśmy wygłuszającej i proponowali również klejenie paskami po środku. Z tym, że mowa była o bardzo drogiej taśmie wygłuszającej z RUUKI, z tego co wiem ma ona grubość 5 mm, szerokość 10 cm. Natomiast taśmy akustyczne do profili U, można kupić o wiele taniej, jest ona trochę cieńsza ma 3 mm grubości, a dostępne szerokości to 5 cm, 7,5 cm , 10 cm.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Pracuje wyłącznie środek bo krawędzie są stabilnie mocowane. Wystarczy taśma szerokości 5 cm. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #37

    Domyślnie

    Dziękuję, Panie Andrzeju.
    Pozdrawiam

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Panie Andrzeju, co wybrac pod blache na rabek i wiazary? Czy wystarczy calowka + papowanie, na to kontrlaty + gesto laty? Czy lepsze bedzie deskowanie + makaron i na to od razu blacha?
    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    ...co wybrac pod blache na rabek i wiazary?...
    Rąbek tradycyjny czy "klik"?
    Pod rąbek tradycyjny warstwy powinny wyglądać następująco:
    - OSB lub deski,
    - papa,
    - kontrłata,
    - pełne deskowanie (deski suszone i strugane).
    Pod "klika" warstwy powinny wyglądać następująco;
    - OSB lub deskowanie,
    - papa,
    - kontrłaty,
    - łaty w rozstawie max. 20 cm.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    A co Pan powie o pelnym deskowaniu + mata strukturalna + prawdziwa blacha na felc?

    Druga sprawa - robiac rozeznanie w matach zauwazylem, ze maja rozna grubosc/gramature. Czym sie kierowac przy wyborze?
    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony