dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    112

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam
    No to rozpoczynam następny sezon... w lipcu kupiłem 3 tony pelletu od lokalnego dostawcy piec został przeze mnie porządnie wyczyszczony, mam dwa kolana 90' na podłączeniu do komina i było tam sporo popiołu, pękła mi izolacja drzwi pieca ale na razie jej nie wymieniam.... przełączam piec tylko na ogrzewanie domu jak ide spać, rano ma ciepłą wodę i jak wracam z pracy dopiero włączam grzanie wody idzie w ten sposób sporo mniej pelletu, sterownik mógłby mieć w ustawieniach taką opcję....

  2. #62
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar garopan
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    witam uzytkuje piec dwa lata chcetnych zapraszam do telefonu 602877409 jacekKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151014_154324.jpg
Wyświetleń:	532
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	382940Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151014_154429.jpg
Wyświetleń:	539
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	382941

  3. #63

    Domyślnie

    Napisz coś o instalacji czy masz w układzie zamkniętym widzę że masz sprzęgło? Ile masz pomp?

  4. #64
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krzysiek 73

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-362
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja kupiłem piec Lechma PL-350 i jestem mega zadowolony jak masz pytania to dzwoń 605295273
    Ostatnio edytowane przez Krzysiek 73 ; 26-10-2017 o 13:15

  5. #65
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    em 156

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-920
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Pana
    Dziękuje za te informacje które znalazłem poszukując informacji na temat tego pieca. Jest 2017 rok i jestem w trakcie budowy domu prawie pasywnego 140 m plus piwnica dom to taki mój eksperyment ale o tym dużo by opowiadać, chcę zainstalować taki Polski piec Lechma 350. Po tych kilku latach czy poleca go Pan w dalszym ciągu? Musze sie jeszcze zapytać o rekuperator Bartosz który ma Pan zainstalowany jak działa czy nie ma problemów. POZDRAWIAM SERDECZNIE

  6. #66
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    112

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał em 156 Zobacz post
    Witam Pana
    Dziękuje za te informacje które znalazłem poszukując informacji na temat tego pieca. Jest 2017 rok i jestem w trakcie budowy domu prawie pasywnego 140 m plus piwnica dom to taki mój eksperyment ale o tym dużo by opowiadać, chcę zainstalować taki Polski piec Lechma 350. Po tych kilku latach czy poleca go Pan w dalszym ciągu? Musze sie jeszcze zapytać o rekuperator Bartosz który ma Pan zainstalowany jak działa czy nie ma problemów. POZDRAWIAM SERDECZNIE
    Witam.
    Piec polecam dalej, trzeba czyścić raz tydzień, w tamtym roku w grudniu padł mi sterownik, musiałem wymienić..... ale polecam tylko ceny pelletu coś niepokojąco wysokie...
    co do rekuperatora bartosz to działa bez problemu, zmieniam filtry dwa razy do roku, z odczuwalnych plusów to zawsze świeże powietrze, jest to odczuwalne, fajnie się śpi, brak komarów w lato bo nie otwierasz okien.
    W tej chwili mam takie temperatury:
    -23,1 temperatura w domu na sterowniku rekuperatora, faktyczna w domu 22,1
    -8,0 powietrze z zewnątrz
    -23,3 powietrze wyciągane z domu
    -21,0 powietrze po przejściu przez rekuperator
    w tej chwili pracuje piec, regulator pokojowy ustawiony na 23,4 histereza 0,8.
    Pozdrawiam

  7. #67
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Pellet to paliwo przetworzone , wybór takiego paliwa zawsze wiąże się z zależnością od możliwości nagłej zmiany cen u dostawców . Drewno do kominka czy pieca możesz kupić z wielu źródeł , co daje szansę na znalezienie w lepszej cenie , natomiast pellet z fabryki to jak .... olej opałowy lub gaz z butli...
    Kiedyś butle z gazem to był hit ..i było tanio... było...
    Jest wygoda jest ryzyko ....
    Darek B

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał 112 Zobacz post
    Witam
    No to rozpoczynam następny sezon... w lipcu kupiłem 3 tony pelletu od lokalnego dostawcy piec został przeze mnie porządnie wyczyszczony, mam dwa kolana 90' na podłączeniu do komina i było tam sporo popiołu, pękła mi izolacja drzwi pieca ale na razie jej nie wymieniam.... przełączam piec tylko na ogrzewanie domu jak ide spać, rano ma ciepłą wodę i jak wracam z pracy dopiero włączam grzanie wody idzie w ten sposób sporo mniej pelletu, sterownik mógłby mieć w ustawieniach taką opcję....
    Można namiary na pellet na priva? Jak z jakością i ceną? Ciężko trafić w rozsądnej cenie coś normalnego.

  9. #69

    Domyślnie

    Odkopię trochę temat, ponieważ zaciekawiły mnie wypowiedzi użytkowników... Piec działa u mnie od połowy grudnia 2017r. i fascynują mnie opisy, że czyścicie piec raz na tydzień - o zgrozo nawet dwa... Zimą?! Przy obecnych mrozach dwa dni i cały zasobnik znika.
    Po spaleniu całego zasobnika piec jest zapopielony "po kokardę" - koszyk na popiół powinien być zdecydowanie większy... Powoduje to, że po otwarciu drzwiczek wysypuje się na podłogę i prawdę powiedziawszy bez odkurzacza kominkowego nie wyobrażam sobie nawet zwykłego wyjęcia koszyka.

    Zauważyłem, że dużo popiołu zbiera się w miejscu gdzie znajduje się szuflada (po jej wyciągnięciu). Jest tego niepokojąco dużo i w przyszłości może powodować zapychanie przewodów kominowych - czyszczenie co 60-70kg jest nieuniknione.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony