dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 69
  1. #21

    Domyślnie

    To weź pod uwagę kocioł Red Compact, sprawdzona konstrukcja, wygodniejszy w użytkowaniu

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mietek123

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    3

    Domyślnie

    nie ukrywam ze cena tez gra role, ale informacji jest juz wiecej na temat tego pieca

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zibiak

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Skwierzyna
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam. Piec idealnie nadaje się do małych pomieszczeń . Co do spalania to podpowiem ,że spali więcej peletu jak ekogroszku ale za to jest czyściej mniej popiołu i nie ma problemu z nagarem na palniku w przypadku ekogroszku czy też częstym czysczeniem pieca i komina . Pozdrawiam.

  4. #24

    Domyślnie

    Ale jest problem z nagarem na palniku od złej jakości peletu i tego nie przeskoczysz. Po prostu należy używać dobrego peletu

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mietek123

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    3

    Domyślnie

    ciekawe własnie jaka to różnica wychodzi w ilosci pomiedzy pelletem a groszkiem. Zibiak a Ty zadowolony jestes ze swojego pieca?. Narazie to i pogoda jest łaskawa tak wiec trudno stwierdzić jak bedzie sobie radził w duże mrozy. Chyba trzeba pojechać do Lechmy i dowiedzieć sie wiecej, tylko czy tam powiedzą coś konkretnego ???.

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    moonBud

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Lubasz
    Kod pocztowy
    64-720
    Posty
    2

    Domyślnie

    Posiada podajnik ślimakowy. Kocioł pracuje bardzo cicho.

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    moonBud

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Lubasz
    Kod pocztowy
    64-720
    Posty
    2

    Domyślnie

    1. A jaki jest kod do ekranu serwisowego.
    2. Mam kłopoty z sterowaniem piecem sterownikiem pokojowym, P mruga ale piec nie reaguje na polecenia sterownika wygaszanie i rozpalanie.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    112

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam.
    Wejdź do Menu instalatora potem w Regulator pokojowy i zobacz co masz tam zaznaczone. Ja mam regulator defro ale zaznaczone Regulator standart bo inaczej nie dzialało.

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zibiak

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Skwierzyna
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam. Był mróz kilka dni i nocy poniżej 10 stopni. spalanie wzrosło o kilka kilo na dobę .Piec pracuje dłużej ale dogrzewa. Znajomy posiada piec na ekogroszek ,praktycznie w kotłowni ten sam bałągan co z węglem tyle tylko ,że zasypuje podajnik z worka a nie z wiadra jak to bywa z węglem. Piec cały obrośnięty sadzą palnik z nagaru czyści za pomocą młotka i przecinaka, jest też sporo popiołu. Jednak koszty spalania są nieco mniejsze jak peletem. Pozdrawiam

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    112

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam. Miałem pierwszy problem z piecem, okazało się że w rurze podłączeniowej pieca powinna być zainstalowana wyczystka, ponieważ na pierwszym kolanie 90' zbiera mi się popiół i zaczął blokować przepływ spalin, wentylator zaczął dmuchać bardzo słabo i piec nie mógł dojść do temperatury zadanej, nie dogrzewał domu. Zadzwoniłem do producenta, dostałem nr do serwisanta (inny niż na ich stronie) facet bardzo konkretny, sprawdziliśmy telefoniczne ustawienia i wyszło że niedrożna jest ta rura. Rozebrałem, wyczyściłem i jest ok.
    Spalanie peletu: w grudniu- około 680 kg,w 26 dni stycznia - około 600 kg wychodzi 22-23 kg dziennie.
    Pozdrawiam.

  11. #31

    Domyślnie

    Popioł w przewodzie kominowym po 1,5 tonie peletu to coś nie tak. Nawet przy słabym pelecie i dużym ciągu

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    112

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam. Pelet mam słabej jakości a że powoli mi się kończy, kupiłem 60 kg innego i po spaleniu zawartości zasobnika okazało się że z nowego zostało o połowę mniej popiołu. Zmieniłem temperaturę zadaną pieca na 75' C oraz nadmuch na 100( sugestia serwisu) . Muszę również zainstalować regulator ciągu kominowego bo jak potężnie wiało to wentylator prawie nie pracował a na palniku się nieźle paliło .
    Po 5 miesiącach użytkowania i spaleniu 2,4 tony peletu mogę stwierdzić, że piec jest w porządku, ma swoje wady, jest wysoki, zasobniki na pelet i na popiół nie są za duże ale cena jaką zapłaciłem 7,5 tyś plus prostota i bezproblemowość palenia w tym piecu sprawia że mogę go polecić.
    I żeby nie było..... nie reklamuję i nie sprzedaję tych piecy!!!
    Pozdrawiam.

  13. #33
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zibiak

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Skwierzyna
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam . Od kilku tygodni palę w domu kominkiem ,Spalam około 10 -12 polan drzewa na dobę Dzięki temu spalanie peletu spadło do około 10 kg na dobę. Pozdrawiam.

  14. #34
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    10 - 12 polan drewna na dobę...
    Czyli ile kg ?
    Spalanie peletu podajesz w kg a drewna w "polanach " ...
    Darek B

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    112

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Bardzo odkrywcze rzeczy pisze zibiak, tylko po co? Jak się pali w kominku to spada zużycie peletu/ekogroszku/ gazu/prądu... tylko że ja nie chce mieć kotłowni w salonie i uważam że kominek powinien mieć przeznaczenie okazjonalnie a nie do ogrzewania domu więc proszę jak ktoś ma coś konkretnego to pisać inne "ciekawe" zachowujemy dla siebie

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    112

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam.
    No to można uznać że sezon palenia się skończył. Spaliłem 3585 kg od 10 września do dzisiaj czyli do 7 kwietnia, przy tej pogodzie piec pracuje bardzo krótko, zużycie jest w tej chwili jakieś 10 kg na dobę i spada, temperatura w domu 21 - 22 stopnie, pelet od dwóch producentów lokalnych( 700-750zł/tona) . Z piecem zero problemu gorzej z peletem ostatnio kupiłem 90 kg i trafił się bardzo zły, robi się spiek i piec nie może się rozpalić, raz na dobę trzeba czyścić, w zimę byłby duży problem.....

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    112 - jaki masz duży dom? Jak ocieplony? 8 miesięcy bez zimy i 3,5tony. Coś dużo (jeśli to mały dom...)
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    112 - jaki masz duży dom? Jak ocieplony? 8 miesięcy bez zimy i 3,5tony. Coś dużo (jeśli to mały dom...)
    No nie powala to zużycie. Ja podobną ilość peletu zużywam na 184m2
    Dokładnie podliczę dopiero na koniec kwietnia ale już wiem że będzie poniżej 4T.

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    112

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Ciechanów
    Kod pocztowy
    06-400
    Posty
    25

    Domyślnie

    Opis domu w pierwszym poście, sezon pierwszy więc na pewno trochę spaliłem więcej, na pewno sporo peletu idzie na ogrzanie cwu bo mam duże jej zużycie, dom jest dość nieregularny, są trzy balkony więc mam dużo strat, jak dla mnie zużycie 3,6 tony za 2600zł mieści się w normie. Wyliczone było 3-4 tony na sezon więc mnie to nie zaskoczyło. Kilka rzeczy musze poprawić np: zainstalować RCK a poza tym jestem jeden sezon mądrzejszy i myślę że drugi będzie lepszy!

  20. #40

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony