dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Exclamation Balkon - ocieplenie - bardzo mało miejsca

    Drodzy forumowicze,

    mam problem z izolacją i wykończeniem balkonów.

    Sytuacja wygląda tak:
    Jeden balkon (użytkowe poddasze) jest w całości nad pokojem dziennym na parterze,
    drugi balkon jest w części nad pokojem dziennym (wykusz), a w części jako zwykły balkon.

    Na obu nie ma w chwili obecnej żadnej izolacji - była jakaś smoła (czy coś podobnego)
    ale odpadła, podłoże jest spękane i nierówne - zdarzały się przecieki do pokoju.
    Na razie zabezpieczyłem przed wodą Ceresitem CR90.

    Cały problem jest w ilości miejsca - od podłoża do pkt. zero (otwór odwadniający profili PCV drzwi balkonowych)
    mam tylko 11 cm - niestety taki stan zastałem w kupionym w stanie surowym domu

    Potrzebuję wykonać warstwę spadkową, paroizolację, ocieplenie, warstwę dociskową i wykończenie.
    Z uwagi na bardzo małą ilość miejsca planuję wykończyć jakąś powłoką poliuretanową.

    A co z resztą?
    Jak zrobić wszystko łącznie z ociepleniem i spadkiem i wyrobić się w 11 cm?
    Jakie materiały do poszczególnych warstw?
    Czy muszę jeszcze kombinować z warstwą wyrównującą nierówności czy załatwię to razem ze spadkiem?

    Bardzo proszę o pomoc.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Myślę że te otwory odwadniające profil da się zabudować, zawsze można wpuścić rurkę pod

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Myślę że te otwory odwadniające profil da się zabudować, zawsze można wpuścić rurkę pod
    Chyba lekko nie w temacie

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    W temacie bo 11cm izolacji to mizerja .. chyba że poszukasz jakiś drogich płyt z piany PIR

  5. #5

    Domyślnie

    W takim razie sorki, ale... chyba trochę nie załapałem o co kaman

    Możesz mi trochę rozjaśnić?

    O płytach PIR/PUR co nieco czytałem, tak jak o aerożelu, tylko boję się że cena mnie "lekko" zaskoczy

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    No dobra.
    Warstwy: Spadek spachlowka PCC np: Kerakoll Geolite40
    Paroizolacja: Bitum 2-skladnikowy
    Izolacja termiczna: Plyta PIR http://astrobud.pl/pir-i-pur/303-plyta-thermano-pir-izolacja-termiczna-lambda-0022w-mkw.html
    Warstwa dociskowa: Kerakoll Keracem Pronto: 40mm
    I teraz w zaleznosci od tego co bedzie na wierzchu:
    - albo hydroizolacja 2skladnikowa, z wklejonymi tasmami uszczelniajacymi
    - albo wierzchnia powloka izolujaca, np: Sikafloor 400n elastic
    http://astrobud.pl/zywice/291-sikafloor-400n-elastic-6kg-zywica-poliuretanowa-.html
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 07-11-2014 o 09:26
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #7

    Domyślnie

    Wielkie dzięki #fighter1983 za konkretną odpowiedź

    Z Twojego wykazu wynika, że powinienem zrobić tak:
    1. Kerakoll Geolite40 - szer. balkonu ok. 1m - warstwa spadkowa 2% - przy ścianie/drzwiach balkonowych 25 mm, na zewnątrz 5 mm (min. grubość tego materiału to 0,2 cm)
    2. Bitum 2-skladnikowy - czy może być IZOHAN EKO 2K ekofolia 2-skł. elastyczna, grub. warstwy min. 2 mm - http://www.technologie-budowlane.com...3_156_241.html
    3. PIR - o tym za chwilę
    4. Kerakoll Keracem Pronto: 40mm
    5. Sikafloor 400n elastic - System dla średnich obciążeń + wykończenie powierzchni (grubość warstwy do 2,0 mm)

    Z tego wynika (25+0,2+40+0,2=69 mm), że w moim przypadku na proponowaną płytę Thermano PIR zostaje 40 mm.

    Jak to się będzie miało do ocieplenia domu - styropian Termo Organika Gold Fasada grub. 150 mm o parametrach:
    λobl. i λdekl. w temp. 10 st.C = 0,038 W/(m·K)
    λRTQ = 0,035 W/(m·K)
    RD (150 mm), m2K/W = 3,90

    Duża będzie różnica?

    Rozumiem, że warstwa szpachlówki PCC załatwi też wyrównanie obecnej powierzchni balkonu?

    I ostatnie pytanie - czy możesz podać przybliżony koszt materiałów (bez robocizny) np. na 1 m kw.?

    Szkoda, że Twoja firma oddalona jest ponad 300 km (okolice Lublina)

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Bitum moze byc inny - bo ten jakis mega drogi jest.
    200netto/32kg dobrego bitumu 2k jest ok
    roznica w materiale przy 40mm:
    EPS: U 0,8750
    PIR: U 0,5875
    koszt materialow to na maila - nie mam jak zalacznika tu wstawic
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #9

    Domyślnie

    W jaki sposób ocieplić płytę balkonu od dołu?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Witam,
    Zamiast wylewki (spadek wystarczający to 0,5-1%) można na TERMANO (lub podobnych [Kingspan lub Recticell]-TERMANO ma trochę za niską gęstość i zdarzają się "kratery") gr. 5cm bezpośrednio ułożyć płyty Cetris o grubości 22 mm. Na nich membrana dachowa DachGam SZ Gamratu. Powinno zostać miejsce na ułożenie systemu balkonowego (32mm) lub paneli szybkiego montażu (23mm) EcoTeak : http://www.ecoteak.pl/oferta/balkony/
    Sam u siebie "ćwiczę" to rozwiązanie. Akurat w Rzeszowie jest prężny dystrybutor Cetris'a
    Grubsza o 20% izolacja i wykończenie efektowne a niesprawiające kłopotu.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 11-11-2014 o 05:03

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Witam,
    Zamiast wylewki (spadek wystarczający to 0,5-1%) można na TERMANO (lub podobnych [Kingspan lub Recticell]-TERMANO ma trochę za niską gęstość i zdarzają się "kratery") gr. 5cm bezpośrednio ułożyć płyty Cetris o grubości 22 mm. Na nich membrana dachowa DachGam SZ Gamratu. Powinno zostać miejsce na ułożenie systemu balkonowego (32mm) lub paneli szybkiego montażu (23mm) EcoTeak : http://www.ecoteak.pl/oferta/balkony/
    Sam u siebie "ćwiczę" to rozwiązanie. Akurat w Rzeszowie jest prężny dystrybutor Cetris'a
    Grubsza o 20% izolacja i wykończenie efektowne a niesprawiające kłopotu.
    Pozdrawiam
    A zapytam jaki jest sens "marnowania" wysokości na płyty Cetris skoro można tą wysokość (50mm PIR + 22mm Cetris) w całości wypełnić XPS? W takiej sytuacji można także odwrócić warstwy i sprawić by to termoizolacja chroniła (leżała na) hydroizolacji np. w formie zaproponowanej membrany. Gdy hydroizolacja membranowa jest na termoizolacji powodujemy sobie problemy np. z montażem blacharki okapowej bo mamy ją niestabilnie przymocowaną. Ale to tylko sugestie

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mzimu1983

    Zarejestrowany
    Apr 2022
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-217
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie, jestem tu nowy, więc czołem wszystkim.

    Doczepiłem się do tematu sprzed kilku lat, bo nie widziałem nowszych postów poruszających problem zbyt małej ilości miejsca na docieplenie. Problem mam taki, że wykonawca coś sobie źle policzył i na piętrze i balkonie mam 7,5 cm, zamiast 16, które miały być. Wczoraj zaizolowałem balkon gumą w płynie. Docelowo chcę na balkonie mieć deski kompozytowe. Czy istnieje jakiś cień szansy na docieplenie balkonu kiedy jest na to tak niewiele miejsca? Nie ma konieczności robienia spadku, bo spadek jest na samej płycie balkonowej po jej długości.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mzimu1983 Zobacz post
    Witam serdecznie, jestem tu nowy, więc czołem wszystkim.

    Doczepiłem się do tematu sprzed kilku lat, bo nie widziałem nowszych postów poruszających problem zbyt małej ilości miejsca na docieplenie. Problem mam taki, że wykonawca coś sobie źle policzył i na piętrze i balkonie mam 7,5 cm, zamiast 16, które miały być. Wczoraj zaizolowałem balkon gumą w płynie. Docelowo chcę na balkonie mieć deski kompozytowe. Czy istnieje jakiś cień szansy na docieplenie balkonu kiedy jest na to tak niewiele miejsca? Nie ma konieczności robienia spadku, bo spadek jest na samej płycie balkonowej po jej długości.
    Witam,
    Przy takich warunkach to chyba wyłącznie układ płyt VACu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony