dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie Jaka moc moc przyłączeniowa?

    we wniosku w ZE o warunki przyłącza gość zasugerował mi że może być albo 19 albo 23 KW , wpisałem we wniosku 19 KW i na tyle zgodzili sie w warunkach przyłacza, tyle ze teraz wydaje mi się że to jest troche za dużo, czy można to potem zmienić na mniej ( bo wtedy taniej-płaci się za każdy kilowat ) ? jak tak to na ile zmienić, nie będę miał ogrzewania elektrycznego , najwyżej ogrzewanie wody i kuchnia elektryczna, dom niezbyt duży 130 m2 i wydaje mi sie ze troche przesadziłem z tymi 19 KW.

  2. #2

    Domyślnie

    My bedziemy mieli 17kW. kuchenka elektryczna plus standardowe wyposazenie. Ogrzewanie i woda - gaz ziemny. Dom 220m2.Wydaje mi sie, ze 19 to troche za duzo. No chyba, ze terma Ci tyle zje.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Na budowę będzie z górką, no chyba, że każdy murarz przyniesie swój czajnik bezprzewodowy . Do domu to lepiej nie ograniczać. Wszystko można wyliczyć, ale wiesz co będzie za kilka lat? Teraz zapłącisz i masz spokój. Przy podnoszeniu zapotrzebowania za różnicę trzeba dopłacić, no chyba, że to będzie dla ciebie duża różnica w finansach - choć nie sądzę.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    a czy można pózniej zmienić na mniej ? czy bedą robić problem w ZE ( to w końcu większa kasa dla nich )

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    A ile wynosi różnica? I czy w związku z tym warto. Zmienić się raczej da, ale czy na pewno warto? By potem podnosić (podwójne chodzenie i pisanie wniosków)...

  6. #6

    Domyślnie

    ten gość z ZE to musi być nie zły dał nawet dwie wartości do wyboru , tylko po co takie duże, jak ja wypełniałem wniosek o warunki tymczasowe facet w ZE stwierdził że 10 kw wystarczy, a docelowo więcej nie planuję, bo po co przepłacać

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Ale czy ktoś napisze ile mu wyszło różnicy między 10 a 16 kW?

  8. #8

    Domyślnie

    z tego co mi się o uszy obiło, ale moge się mylić to za każdy kilowat płaci się 100 lub 120 zł, więc róznica co najmniej 600 pln,a dla ciekawości szwagier ma małą pizzerię i ma podprowadzone 7kw i mu spokojnie starcza , więc po co tak dużo

  9. #9

    Domyślnie

    ja zamawialem 12kW licząc kuchnię elektryczną, przy zamówieniu płaciłem 124zł/kW ale:

    - jestem pierwszy od transformatora
    - jak sie okaze za mało to jak domówię więcej to też zapłacę +124/kW
    - kabel WLZ układam nadmiarowy, żeby ew. wymieniać tylko bezpieczniki
    - budowa potrwa min 2 lata, a każdy miesiąc to 30zł stałego abonamentu + zużycie, więc jeżeli zamówiłbym już 24kW to przez 2 lata daje 720zł, a tak zamówię więcej jeżeli zamieszkam i okaże się że brakuje
    Inwestor to brzmi dumnie....

  10. #10

  11. #11

    Domyślnie Re: Jaka moc moc przyłączeniowa?

    Cytat Napisał pawelurb
    we wniosku w ZE o warunki przyłącza gość zasugerował mi że może być albo 19 albo 23 KW , wpisałem we wniosku 19 KW i na tyle zgodzili sie w warunkach przyłacza, tyle ze teraz wydaje mi się że to jest troche za dużo, czy można to potem zmienić na mniej ( bo wtedy taniej-płaci się za każdy kilowat ) ? jak tak to na ile zmienić, nie będę miał ogrzewania elektrycznego , najwyżej ogrzewanie wody i kuchnia elektryczna, dom niezbyt duży 130 m2 i wydaje mi sie ze troche przesadziłem z tymi 19 KW.
    Tak naprawdę to nie jest istotna sama moc przyłączeniowa bo ona jest troche pojęciem wirtualnym tj. może i jest w róznych ZE różnie liczona. Istotna jest wielkośc zabezpieczenia przedlicznikowego. Biorąc pod uwagę wymagane przez np pralkę zabezpieczenie w obwodzie odbiorczym 16 A zabezpieczenie przedlicznikowe powinno być minimum 25 A w przypadku kuchenki elektrycznej może być również 3x 25 A, ale lepiej jak jest 3x32 A lub 3x35 A, a jak masz 3x40A to zupełnie dobrze i powinno wystarczyć na naprawdę dobrze wyposażony w odbiorniki elektryczne dom (z wyjątkiem przepływowego podgrzewacza wody który może wymagać wyższych wartości zabezpieczenia).

    Zbych_Sz
    ciężko jest lekko żyć ...

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaiM
    - budowa potrwa min 2 lata, a każdy miesiąc to 30zł stałego abonamentu + zużycie, więc jeżeli zamówiłbym już 24kW to przez 2 lata daje 720zł, a tak zamówię więcej jeżeli zamieszkam i okaże się że brakuje
    A skąd ci wyszło te 30 zł?

    Rozmawiałem z panem z ZE i mi powiedział, że płącę za zużycie plus opłata stałą i czy mam 12 czy 24 czy 32 to ta tasała jest stała i nie zależy od mocy przyłącza. Czyli jedynie więcej zapłącę na starcie i tyle...

  13. #13

    Domyślnie dobór mocy

    ja zapłaciłam za 10 KW 1340 zł.Oni liczą 120 zł / KW.Chzba trochę za dużo wziąłeś.Mój facet miał 8KW w poprzednm domu (wprawdzie nie miał kuchenki ) ale wszystko działało bez zarzutu

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie Re: dobór mocy

    Domek ogółem 150 m kw, ogrzewanie gazowe, moc z energetyki 12 KW. U mnie każdy kW kosztuje podobno 151 złotych

  15. #15

    Domyślnie

    na 10kw mojemu wystarczało, jego dom miał jakies 200-220m/k

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Nie można się sugerować powierzchnią domu tylko planowanymi urządzeniami elektrycznymi i ich wykożystaniem. Jeśli pobór jednostkowy jest mały ale ilość włączonych duża to też jest istotne. Można mieć mały dom i dużo prądożernych maszyn albo odwrotnie.

  17. #17

    Domyślnie

    ja mam w domu ogrzewanie elektryczne - piece akumulacyjne - kuchenke elektryczna, ogrzewanie podlogowe, bojler elktryczny. wlasciwie wszystko mam na prad, nawet piłe łancuchowa.
    moc przylacza 20 KW (90PLN/KW), zabezpieczenie 40A

  18. #18

    Domyślnie

    My wpisaliśmy 10,5 kW - znajomy elektryk mówi, że to taki standard w przypadku małych domów jednorodzinnych

  19. #19

    Domyślnie

    Ja wziąłem 12kW.Wystarczy dla domu ogrzewanego gazem.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał echo
    My wpisaliśmy 10,5 kW - znajomy elektryk mówi, że to taki standard w przypadku małych domów jednorodzinnych
    A da się wziąść 10,5 kW?
    Z tego co ja pamiętam to są jakieś tabelki i tam jest pewne odstopniowanie....
    Ale może co kraj to obyczaj.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony