dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Nam pierwotnie poradzono (te dobre rady...) moc 25 kW i taką też uzgodniliśmy, dopiero później znajomy z Zakładu Energetycznego (poznaliśmy go później) doradził nam zmniejszenie mocy do 16 kW. Według jego opinii taka moc w zupełności wystarcza do zaspokojenia potrzeb przeciętnego domu z ogrzewaniem gazowym i płytą elektryczną w kuchni. Postąpiliśmy według jego rady. Oszcędziliśmy trochę PLN. Teraz są jak znalazł. Muszę jednak uprzedzić, że wymaga to zmiany umowy przyłączeniowej (to trochę trwa). W naszym przypadku dzięki w/w znajomemu poszło szybko.

    pzdr
    maxtor

  2. #22

    Domyślnie

    witam
    Ło matko, ludzie czemu dajecie się wypuszczać laikom w maliny. Policzcie sobie ile mocy pobiorą wasze urządzenia w jednym czasie, przecież to proste.
    Moc przyłączeniowa ma ścisły związek z zaplombowanym zabezpieczeniem przedlicznikowym. I tu jest większy problem. W moim ZE dla bezpiecznika 25A moc przyłączeniowa wynosi 15 kW, w tym więc przypadku należy bardziej kierować sie owym bezpiecznikiem niż mocą.
    A za każdy kilowat trzeba płacić!!!
    pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Cytat Napisał KaiM
    - budowa potrwa min 2 lata, a każdy miesiąc to 30zł stałego abonamentu + zużycie, więc jeżeli zamówiłbym już 24kW to przez 2 lata daje 720zł, a tak zamówię więcej jeżeli zamieszkam i okaże się że brakuje
    A skąd ci wyszło te 30 zł?

    Rozmawiałem z panem z ZE i mi powiedział, że płącę za zużycie plus opłata stałą i czy mam 12 czy 24 czy 32 to ta tasała jest stała i nie zależy od mocy przyłącza. Czyli jedynie więcej zapłącę na starcie i tyle...
    Ponieważ nie pamiętałem dokładnie skąd ta opłata, wiedziałem jedynie że będę opłacał jakiś stały abonament niezależnie do zużycia, pozwoliłem sobie zadzwonić do energetyki, bardzo grzecznie mi wytłumaczyli ile i za co (Gniezno):

    1) opłata przesyłowa stała 3,76/kW (za eksploatacje sieci)
    2) opłata abonamentowa 2,52 (za spisanie licznika i wystawienie faktury)

    3) oprócz tego oczywiście za zużycie 0,34/kWh

    w moim przypadku (12 kW) poz, 1) i 2) daje 47,95 miesięcznie albo na dwa miesiące - tego już nie kojarzę dokładnie
    Inwestor to brzmi dumnie....

  4. #24

    Domyślnie wniosek o przyłącze

    ja właśnie siedzę nad wnioskiem o przyłącze i się zastanawiam, bo...
    domek około 100 m2 a w nim kuchenka elektryczna, bojler elektryczny, piece akumulacyjne, agd i rtv standardowo, pytanie zatem na co się zdecydować?
    A widełki zabezpieczeń u nas są takie:
    20A 10,5-12kW
    25A 12,5-16kW
    32A 16,5-20kW
    40A 20,5-25kW
    Jak sądzicie, czy 25A wystarczy, czy jednak zamówić 32A?
    Różnica w sumie 4 kW = około 500 PLN...

  5. #25

    Domyślnie

    Ja osobiście bym wziął 32A...ale przy 25A też możesz spać spokojnie...

  6. #26

    Domyślnie

    Witam
    Odświeże troche tamat z prądem

    Mam na działce przyłącze o mocy 4 KW napowietrznie 1 fazowe.
    I teraz chciałbym zwiększyć do 9 KW 3 fazowe.

    Z tego co mi mowili w ŁZE to zapłacę tylko za zwiększenie z 4 do 9 czyli za 5 KW... ale nie powiedzieli nic o kosztach związanych ze zmiana przyłącza z 1 fazowego na 3-fazowe. Oriętuje sie ktoś z Was jakie mogę dojść jeszcze koszty??

    Mam tez pytanie jak to jest jakbym chciał zmienć z napowietrznego na kablowe? czy wtedy policzą mi za całość czyli 9 KW czy tez tylko za te dodatkowe 5kw + koszty ze zmiana na 3 fazowe?

    Pozdrawiam

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    W moim ZE było chyba tak:
    14-16kW 25A
    Więc wiozłem 14kW po co przepłacać jak i tak zabezpieczenie ma to samo ! Czyli mogę ciągnąć 16kW a zapłacę za mniej.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  8. #28

    Domyślnie

    markoos mam podobnie jak ty
    przyłącze jednofazowe, 4kW
    Złożyłem w ZE wniosek o zwiększenie mocy przyłączeniowej do 10kW.
    W odpowiedzi dostałem Warunki Przyłączenia w których było napisane, że zabezpieczenie główne (przedlicznikowe) 16A, więc u siebie mógłbym założyć bezpieczniki max. 10A. Uznałem, że to trochę za mało. Złożyłem ponowny wniosek o zwiększenie mocy do 11kW i teraz zabezpieczenie główne będzie 20A. Myślę, że mi to wystarczy.
    Co do kosztów to zwiększenie o 1kW przy lini napowietrznej kosztuje 108,50 a przy lini kablowej 136,50. Do tego musisz doliczyć koszt nowej skrzynki oraz przeróbki instalacji w domu.

  9. #29

    Domyślnie Re: Jaka moc moc przyłączeniowa?

    Cytat Napisał pawelurb
    we wniosku w ZE o warunki przyłącza gość zasugerował mi że może być albo 19 albo 23 KW , wpisałem we wniosku 19 KW i na tyle zgodzili sie w warunkach przyłacza, tyle ze teraz wydaje mi się że to jest troche za dużo, czy można to potem zmienić na mniej ( bo wtedy taniej-płaci się za każdy kilowat ) ? jak tak to na ile zmienić, nie będę miał ogrzewania elektrycznego , najwyżej ogrzewanie wody i kuchnia elektryczna, dom niezbyt duży 130 m2 i wydaje mi sie ze troche przesadziłem z tymi 19 KW.
    Ta moc przyłączeniowa to taki zakamuflowany podatek dla zakładu energetycznego za instalację przyłącza. Jak nie wykupisz więcej i ci wyskoczy bezpiecznik to masz problem jeżeli nie masz do niego dostępu. Ale przeważnie masz to sobie wymienisz

  10. #30

    Domyślnie

    ja wybrałem przyłącze 3-fazowe kablowe 12kW 3x20A, bez ogrzewania elektrycznego, koszt niecałe 2000 PLN

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał słej
    ja wybrałem przyłącze 3-fazowe kablowe 12kW 3x20A, bez ogrzewania elektrycznego, koszt niecałe 2000 PLN
    no ja tez mam przyłącze bez ogrzewania nikt mi przy umowie tego nie zaproponował nawet bym nie pomyślał ze można zrobić przyłącze z ogrzewaniem ale podgrzewane przyłącze to chyba opcja dla snobów, lanserów i na bardziej srogie zimy

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    Cytat Napisał słej
    ja wybrałem przyłącze 3-fazowe kablowe 12kW 3x20A, dom bez ogrzewania elektrycznego, koszt niecałe 2000 PLN
    no ja tez mam przyłącze bez ogrzewania nikt mi przy umowie tego nie zaproponował nawet bym nie pomyślał ze można zrobić przyłącze z ogrzewaniem ale podgrzewane przyłącze to chyba opcja dla snobów, lanserów i na bardziej srogie zimy
    wyławiasz z postów skróty myślowe i ... haha ... hehe ... ?
    przecież każdy rozumny człowiek wie o co chodzi

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony