dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Piec kondesacyjny CO - szybki spadek cisnienia ;/

    Witam was drodzy forumowicze Mam problem ( odkrywcze) posiadam w domu parterowym piec Logomax Plus GB 022-24.W stanie spoczynku spada cisnienie w CO praktycznie do zera, 0,2 bara na 20-30 min.W czasie pracy ogrzewania CO nie spada cisnienie.Serwisant sprawdził cała instalacje, wymienil odpowietrznik bo byly sladu ciekniecia.Naczynie napompowane itp itd a cisnienie spada.Wszystkie grzejniki nie zapowietrzone.Odcielismy całkowicie wszystkie grzejniki łacznie z podłogowym i cisnienie po uzupelnieniu nadal spada identycznie wiec wykluczył przeciek na instalacji ;/ najlepsze to to ze na piecu wogole nie widac zadnych wyciekow przeciekow ;/ Membrana według serwisanta jest równiez ok.Z węża gdzie w czasie pracy zbiera sie ta para z kondesacji rowniez nie cieknie...Wybaczcie za to ze pisze zapewne troche lakonicznie ale dla mnie to totalna nowość ;/ Macie jakieś pomysły ?
    Ostatnio edytowane przez dan179 ; 07-11-2014 o 10:51

  2. #2

    Domyślnie

    Jaka pojemność instalacji? Spadek ciśnienia wskazuje na nieszczelność. 0,2 bara na 20 minut to całkiem spory ubytek wody. Instalacja napełniana z wodociągu czy z hydroforu? Zawór napełniający antyskażeniowy jest?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    dużo się zmienia ciśnienie między instalacja zimna a nagrzaną?

  4. #4

    Domyślnie

    witam instalacja napełniana jest z hydroforu. Zrobiłem jeszcze taki test przy zamknietym CO jak spadlo do 0,4 bara otworzyłem zawory od CO i podskoczylo cisnienie do oolo 1,1 bara po czym znowu zaczelo powoli spadac.Z ciekawostek zamknalem sama podlogówke ( prosta podlogowka regulowana danfosem ) i przestalo spadac cisnienie . Jednak chyba prze to ze spadalo do zera cos sie namieszalo z tym naczyniem bo jak zalancza teraz ogrzewanie to cienienie rosnie az do okolo 3 bara ;/ Czy jest zawro antyskazeniowy nie mam pojecia Kupiłem ten dom niedawno....

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    ja bym sprawdzil zbiornik przeponowy

  6. #6

    Domyślnie

    Zbiornik przeponowy na pewno. Dodatkowo jeśli nie masz zaworu napełniającego to warto sprawdzić czy ciśnienie do jakiego spada woda w instalacji hydroforu nie jest niższe niż w instalacji CO, wtedy jeśli zawór puszcza może schodzić woda w stronę hydroforu.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    17jan

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał dan179 Zobacz post
    witam instalacja napełniana jest z hydroforu. Zrobiłem jeszcze taki test przy zamknietym CO jak spadlo do 0,4 bara otworzyłem zawory od CO i podskoczylo cisnienie do oolo 1,1 bara po czym znowu zaczelo powoli spadac.Z ciekawostek zamknalem sama podlogówke ( prosta podlogowka regulowana danfosem ) i przestalo spadac cisnienie . Jednak chyba prze to ze spadalo do zera cos sie namieszalo z tym naczyniem bo jak zalancza teraz ogrzewanie to cienienie rosnie az do okolo 3 bara ;/ Czy jest zawro antyskazeniowy nie mam pojecia Kupiłem ten dom niedawno....
    Jedno jest pewne, że masz nieszczelną instalację grzewczą. Jedyna rada wezwać instalatora, ale musisz zaznaczyć że chodzi o instalację, która się zapowietrza. Każdy szanujący się instalator posiada urządzenie do sprawdzanie szczelności instalacji i tylko on najszybciej Ci pomożę. Bo takie porady jak " a może zawór, może odpowietrznik itd." to jest wróżenie z fusów .

    Janek

  8. #8

    Domyślnie

    Narazie staneło na zbiorniku przeponowymi i to je wymieniamy ;/. Sprawdzali jeszcze wężownice w kotle ale nic tam sie nie dzialo ... mam nadzieję ,że to będzie to i rozwiąże to moje problemy bo człowiek spac nie może...
    Ostatnio edytowane przez dan179 ; 13-11-2014 o 11:19

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    zeszlo cisniienie czy pokazala się woda ?

  10. #10

    Domyślnie

    cisnienie powietrza schodzi z naczynia i cisnienie wody rowniez schodzi .

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    zazwyczaj wystarczy wymienic wentyl

  12. #12

    Domyślnie

    Wentyl został wymieniony a ciśnienie jednak spadalo powietrza :/

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    ale nowy wentyl nie trzyma czy gdzies zbiornik dziurawy, moze w okół wentyla rdza jest?

  14. #14

    Domyślnie

    nowy wentyl trzyma w okolo wentyla tez bylo sprawdzane czy gdzies ucieka i nie znaleziono przecieku, a jednak cisnienie powietrza malalo

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał dan179 Zobacz post
    Witam was drodzy forumowicze Mam problem ( odkrywcze) posiadam w domu parterowym piec Logomax Plus GB 022-24.W stanie spoczynku spada cisnienie w CO praktycznie do zera, 0,2 bara na 20-30 min.W czasie pracy ogrzewania CO nie spada cisnienie.

    Odcięliśmy całkowicie wszystkie grzejniki łacznie z podłogowym i ciśnienie po uzupełnieniu nadal spada Macie jakieś pomysły ?
    Wygląda na dziurawy wymiennik ciepła, ciśnienie spada w piecu więc tam szukałbym przyczyny nieszczelności (to wynika z opisu)
    Dla kogoś kto się troszkę zna łatwo to sprawdzić odkręcając wymiennik na obwodzie pierwotnym spuszczając wodę, a na wtórnym(grzejnikach i podłogówce) podnosząc ciśnienie wody do 3 bar. W takim przypadku będzie się lało od strony zasilania.
    Pewnie poprzedni własciciel zostawił piec bez funkcji anty-zamrożeniowej i rozwaliło wymiennik - naczynie przeponowe kompensuje zamarzanie wody, a w piecu zawór zwrotny na pompie trzyma ciśnienie na wymienniku z tego też powodu najsłabszym elementem staje się zgrzew wymiennika.

    To bym przede wszystkim sprawdził.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    u niego schodzi powietrze, jak poduszka sie zmniejszy to automatycznie na instalacji spada bo woda zajmuje miejsce wypchnietego powietrza

  17. #17

    Domyślnie

    Wymiennik ciepla to wezownica w srodku pieca?(tam gdzie palnik?) tez serwisant to oglądal :/ w przyszłym tyg będzie naczynie i będzie wymieniane.mam nadzieje ze to to :/ dobrze ze mam kominek i lubię palic w nim jak myślicie raczej na pewno jest wykluczony wyciek w samej instalacji poza kotlem bo jak wczesniej pisałem odcielismu wszystko zarówno głównymi zamknieciami jak i każdy z osobna (ciepla i powracajaca) itp i ciśnienie spadalo nadal identycznie jak przed zamknięciem.dam wam znac w przyszłym tyg czy cos zmiana naczynia pomogla.wszystkie grzejniki również byly sprawdzone i nie byli zapowietrzone

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    u niego schodzi powietrze, jak poduszka sie zmniejszy to automatycznie na instalacji spada bo woda zajmuje miejsce wypchnietego powietrza
    Ok ...tak by było za pierwszym razem, później gdy już poduszki nie ma, lała by się nieszczelnością woda, a jeśli nie było by wycieku ciśnienie stało by na niezmienionym poziomie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  19. #19

    Domyślnie

    to gdzie podziewa sie powietrze z poduszki?

  20. #20

    Domyślnie

    Uff jednak naczynie przeponowe 4 dni temu wymienione i piec dziala jak ta lala

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony