dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 28
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 543
  1. #521
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kabel

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wa-wa
    Kod pocztowy
    00-999
    Posty
    55

    Domyślnie

    Witam Państwa

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    To prawda, klepiesz jakieś posty o liczeniu ale potrzebnych danych nie podajesz - podstawowe dane przy podłogówce to temp zasilanie/powrót, ilość pompowanej wody grzewczej, temp wew/zew - teraz pokaż gdzie takie dane podałeś?
    Z grubsza można policzyć mając chociaż średnie dobowe zużycie energii i temp wew/zew - nawet tego w Twoich postach brak.
    dziękuję Panie kbab za to ukierunkowanie mnie - pisałem że się nie znam
    wiemy już że temperatura zasilania to 35*C

    Cytat Napisał mar1173 Zobacz post
    Ja mam na zasilaniu po 1h grzania 35st i taka temperatura podnosi temp podłogi o 0,5st/h. Przy grzaniu dwutaryfowym temp podłogi nie m,a więcej jak 24st max 25 -26 przy -20 na zewnątrz i to w końcowej fazie cyklu grzania
    wiemy też że

    Cytat Napisał mar1173 Zobacz post
    Temp podłogi musi być wyższa od temp pomieszczenie o taka wartość jaka jest wymagana na zakumulowanie odpowiedniej ilości ciepła potrzebnego na pokrycie strat tegoż pomieszczenia w założonej jednostce czasu.
    dziś Pan mar1173 napisał

    Cytat Napisał mar1173 Zobacz post
    Po nocnym grzaniu temp. wewn 22,3 podłoga 24, temp. zewn. 2
    skoro jego podłoga ma 24*C to temperatura powrotu ma z pewnością nie więcej niż 25-26*C

    nie znam jedynie ilości pompowanej wody - nie śmiem nawet strzelać - nie znam się - proszę więc coś zaproponować i przeliczyć

    Ka(rol)bel

  2. #522
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    To prawda, klepiesz jakieś posty o liczeniu ale potrzebnych danych nie podajesz - podstawowe dane przy podłogówce to temp zasilanie/powrót, ilość pompowanej wody grzewczej, temp wew/zew - teraz pokaż gdzie takie dane podałeś?
    Z grubsza można policzyć mając chociaż średnie dobowe zużycie energii i temp wew/zew - nawet tego w Twoich postach brak.
    Tutaj mamy ogolne porownanie grzania klamotem a kablami .I to jest bardzo ciekawe gdyz tez z sasiadem mamy podobne domy ale inne ogrzewania i tez jest co porownywac.A jak mialbym porownywac jakie zasilanie,jakie pompy tu nie w tym rzecz.jasiek71 pisz po swojemu.

  3. #523

    Domyślnie

    Cytat Napisał kabel Zobacz post
    Witam Państwa



    dziękuję Panie kbab za to ukierunkowanie mnie - pisałem że się nie znam
    wiemy już że temperatura zasilania to 35*C



    wiemy też że



    dziś Pan mar1173 napisał



    skoro jego podłoga ma 24*C to temperatura powrotu ma z pewnością nie więcej niż 25-26*C

    nie znam jedynie ilości pompowanej wody - nie śmiem nawet strzelać - nie znam się - proszę więc coś zaproponować i przeliczyć

    Ka(rol)bel
    Temperatura podłogi mierzona na powierzchni płytki lub deski barlinieckiej.

    PC ustawiona jest tak że gdy na powrocie dojdzie do 29 st to się wyłącza i następne załączenie nastąpi dopiero gdy powrót spadnie do 25 st. Przy obecnej mocy PC jest to ok 40 min pracy i ok 1h przerwy. Z ustawień sterownika wychodzi mi że PC w nocy włączyła się 2-3 razy. Przepływ ok 1.35m3/min moc PC ok 9,5-10kW.

    Dla ścisłości temp zasilania 35 to jest tylko ostatnie kilka minut pracy cyklu . Startuje od 32 i po 40 min osiąga 35.
    Na CO ma m ciepłomierz lecz uszkodziłem trójnik z czujnikiem i nie mogę podać wartości wyprodukowanej energii. Na CWU jest ok i mam podgląd jaka PC ma obecnie moc.
    Ostatnio edytowane przez mar1173 ; 20-11-2014 o 10:47
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  4. #524
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kabel

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wa-wa
    Kod pocztowy
    00-999
    Posty
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1173 Zobacz post
    Temperatura podłogi mierzona na powierzchni płytki lub deski barlinieckiej.

    PC ustawiona jest tak że gdy na powrocie dojdzie do 29 st to się wyłącza i następne załączenie nastąpi dopiero gdy powrót spadnie do 25 st. Przy obecnej mocy PC jest to ok 40 min pracy i ok 1h przerwy. Z ustawień sterownika wychodzi mi że PC w nocy włączyła się 2-3 razy. Przepływ ok 1.35m3/min moc PC ok 9,5-10kW.
    Cytat Napisał mar1173 Zobacz post
    Ja mam na zasilaniu po 1h grzania 35st i taka temperatura podnosi temp podłogi o 0,5st/h.
    coś tu nie trzyma się kupy
    temperatura spada do 25*C
    pompa się załączy i podnosi się o 0,5*C/1h
    to jakim cudem ma 35*C i pracuje tylko 40 min i ma 1h przerwy ??

    Pyta
    Pan Ka(rol)bel

  5. #525

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    u mnie po nocy jak to można tak określić bo ogrzewanie wyłączyło się gdzieś ok.5:00 a te pomiary robiłem ok. 8:40-8:50...
    na zewnątrz 0*
    pokój syna gdzie siedzę na kompie...
    na sterowniku 22,9* czujnik na środku pom. 23,3*
    czujnik w wylewce 27,8*, czujnik na wykładzinie dywanowej 24,9*

    salon...
    na sterowniku 22,9*, na środku 22,9*
    na płytkach 24,5* czujnik w wylewce 24,6*

    łazienka 23,6*, wylewka 26,4*
    Jasiu jak ja bym grzał jednym ciurkiem podłogę do osiągnięcia temp zadanej to też temperatura podłogi byłaby wyższa ale i pomieszczenia przegrzane. U mnie jest to rozciągnięte w czasie. W godz 13-15 też najpierw grzeję CO przez 0,5h następnie CWU przez ok 1h i co zostanie do 15 znowu CO. Temperaturę wewn. też masz wyższą o ok,0,5st.
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  6. #526

    Domyślnie

    Cytat Napisał kabel Zobacz post
    coś tu nie trzyma się kupy
    temperatura spada do 25*C
    pompa się załączy i podnosi się o 0,5*C/1h
    to jakim cudem ma 35*C i pracuje tylko 40 min i ma 1h przerwy ??

    Pyta
    Pan Ka(rol)bel
    Po prostu podłogówka nie odbiera całej mocy PC i temp wody w układzie systematycznie rośnie z czasem. Im wyższe temp w układzie tym większa moc podłogówki i przyrost temp w czasie mniejszy.Przyjdą mrozy zapotrzebowanie mocy wzrośnie DZ będzie miało mniejszą temperaturę moc PC zmaleje i wtedy cykl będzie wyglądał inaczej np 2h pracy 0,5h Przerwy.
    O 0,5st/h to pisałem o temp podłogi.


    Temp wody w układzie a temp podłogi to 2 różne wielkości. U groszkowców nieraz leci i 50 st a temp. podłogi mają na poziomie 25 st.
    Ostatnio edytowane przez mar1173 ; 20-11-2014 o 11:09
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  7. #527
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kabel

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wa-wa
    Kod pocztowy
    00-999
    Posty
    55

    Domyślnie

    temperatura posadzki a temperatura wylewki to 2 różne wielkości

    temperatura wody w układzie (na powrocie) a temperatura wylewki - bardzo do siebie zbliżone wartości

  8. #528
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez jasiek71 ; 22-11-2014 o 21:18

  9. #529

    Domyślnie

    Cytat Napisał kabel Zobacz post
    temperatura posadzki a temperatura wylewki to 2 różne wielkości

    temperatura wody w układzie (na powrocie) a temperatura wylewki - bardzo do siebie zbliżone wartości
    Gdybym pompował non stop ale nie przez 2-3 h dziennie. Dodatkowo od rurki do powierzchni podłogi jest ok 8cm betonu.
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  10. #530
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał kabel Zobacz post
    temperatura posadzki a temperatura wylewki to 2 różne wielkości

    temperatura wody w układzie (na powrocie) a temperatura wylewki - bardzo do siebie zbliżone wartości
    To zależy w którym miejscu tej wylewki. Wylewka w układzie akumulacyjnym ma 8-10cm grubości, a rurki są na samym dole - i tam może i temp powrotu będzie bliska tej otoczenia, ale już w górnej warstwie wylewki na pewno nie Wiem to, podczas wygrzewania jastrychu puszczałem i 50st na podłogę i jakoś dało się bo niej chodzić - a gdyby było tak jak mówisz to bym co najmniej kapcie stopił
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  11. #531
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez jasiek71 ; 22-11-2014 o 21:18

  12. #532
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kabaret nie wątek .. zaczną pojawiać się krzywe, hiperbole/ parabole jak to podniesienie temp o 1st kosztuje masę x^10 potęgi

  13. #533

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    ależ ja o tym doskonale wiem że jak byście grzali swoje chałupy aż do osiągnięcia zadanej i komfortowej 24* to efekty były by dokładnie takie same jak u mojego sąsiada ...
    ja wiem jaki jest efekt nie dobijania do zadanej temp. a jaki "kapanie " etapami..., dziękuję nie skorzystam tak samo jak nie skorzystają moi sąsiedzi...
    szkoda tylko że takich rzeczy dowiadujemy się dopiero po czasie kiedy już jest "pozamiatane"...
    "pomieszczenia przegrzane"...., aaa...masz na myśli te które osiągnęły zadaną temperaturę...
    ciekawe ile masz takich które nigdy nie osiągają tej zadanej którą się tak chwalicie...

    napisałeś że twój dom potrzebuje teraz 20-30kwh energii na utrzymanie do 22*...
    mój potrzebuje ok. 45kwh na utrzymanie do23* a sąsiadowy w granicach 75-80kwh na utrzymanie do 24*...
    pytanie brzmi o ile spadnie zużycie w moim i sąsiadowym domu jak zaczniemy utrzymywać w nich do 22* o ile masz rzeczywiście taką średnią w całym domu...
    Jaśku ja nie dobijam do zadanej ja ją po prostu tylko utrzymuję. Nic nie muszę podnosić. I właśnie takie kapanie aby utrzymać komfortową temperaturę jest najodpowiedniejsze.
    Jak byś był trochę kumaty to wiedziałbyś że utrzymywanie stałej temperatury jest ekonomiczniejsze niż takie skakanie +/- 1st. Nie ma nic gorszego jak dopuszczanie do spadku temperatury i jej podnoszenie i dla kieszeni i dla komfortu.


    W którym miejscu napisałem że utrzymuję do 22. 22 to u mnie temperatura krytyczna i spadek o 0,1 st powoduje włączenie ogrzewania niezależnie od pory dnia.

    Wczoraj podawałem 22,3 rano 22,3 teraz jest 22,3 i tak jest w całej chałupie. Wiadomo że jak byłoby choć trochę słońca lub innych zysków temperatura byłaby wyższa. 150m2 to nie rezydencja. Wieczorem jak wszyscy wrócą TV i komputery i tak zrobią swoje o oświetleniu gotowaniu itd nie wspomnę.

    Badałem już te wasze 23 i nawet 24 i powiem ci że już wolę bardziej te swoje stałe 22,3- 22,5 niż wasze raz 24 raz 23 dla mnie to porażka.

    Widzę jaśku że co by ktokolwiek nie napisał to tylko twoje obserwacje i wnioski są są tu tylko jedynymi słusznymi.
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  14. #534

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    taaa...
    a na powrocie mają ponad 35*...
    Wystarczy tylko puszczać cyklicznie i nic się nie stanie. Dla ciebie widać jest to nie do pojęcia.
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  15. #535
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kabel

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wa-wa
    Kod pocztowy
    00-999
    Posty
    55

    Domyślnie

    10% - tle gdzie podawał asolt

  16. #536
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez jasiek71 ; 22-11-2014 o 21:18

  17. #537
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kabel Zobacz post
    10% - tle gdzie podawał asolt
    Nie przekłamuj, kiedy tyle podawałem?, nie mozna uczciwie i dokładnie podac ile pisałem?.
    Na podstawie obliczen podniesienie temp o 1 oC to wzrost zapotrzebowania na ciepło od 7,5 do 8,5 % (srednio)
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 20-11-2014 o 12:44

  18. #538
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kabel

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Wa-wa
    Kod pocztowy
    00-999
    Posty
    55

    Domyślnie

    przepraszam Panie asolt - tak mi sie zapamiętało - dziękuje za skorygowanie i podanie właściwych danych

    Ka(rol)bel

  19. #539
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez jasiek71 ; 22-11-2014 o 21:18

  20. #540
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kabel Zobacz post
    przepraszam Panie asolt - tak mi sie zapamiętało - dziękuje za skorygowanie i podanie właściwych danych

    Ka(rol)bel
    Jeszcze mała uwaga, ten 1 oC jest dla pozostałych pomieszczeń oprócz łazienki bo tam jest juz 24 oC, ale jezeli w łazience trzeba by było podnieśc to ten procent moze byc nieco wiekszy.

Strona 27 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony