dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 121 z 122
Pokaż wyniki od 2.401 do 2.420 z 2424
  1. #2401
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Kjuta, super wyszło
    A ogordzenie iście pałacowe, ale coż innego może do pałacyku pasować

    Mrufka powinna poczytać o elewacji i zobaczyć efekt końcowy. Może tak by się nie zamartwiała problemami na swojej budowie.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #2402

    Domyślnie

    Cytat Napisał kjuta Zobacz post
    mam 87 m i pierwsze wyceny oscylują wokół 87 tys wiedziałam, że tanio nie będzie, ale że aż tak będą się cenić
    To taniocha , jak całe 87m ma być w takim ogrodzeniu jak podałaś przykłady to 1000zł/mb to naprawdę dobra cena. Wiem co mówię, bo ja mam mieć 30m takiego ogrodzenia .
    Pozdrawiam
    Katka

  3. #2403

    Domyślnie

    Cudowna elewacja Iwonka, przepięknie wyszło! Gratuluję!
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  4. #2404
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    dziękuję pięknie!

    Cytat Napisał katka Zobacz post
    To taniocha , jak całe 87m ma być w takim ogrodzeniu jak podałaś przykłady to 1000zł/mb to naprawdę dobra cena. Wiem co mówię, bo ja mam mieć 30m takiego ogrodzenia .
    nie wiem, w jakich okolicach się budujesz, ale u mnie zdecydowanie cena dużo za dużo
    chciałabym mieć tylko 30 m, na razie w ogóle nie mam budżetu na to ogrodzenie, ale wiem, że jeśli teraz nie przycisnę pasa, to później będzie o wiele trudniej znaleźć taką kasę, no i być może mój mąż zrobi jakiś tymczasowy płot, który będzie mnie tylko denerwował, a wiemy jak tymczasy/prowizorki mają długi żywot - chcę tego uniknąć
    paradoksalnie Twoja uwaga sprawiła, że nie mam co szukać dalej, tylko doprecyzować szczegóły pod mój zjazd, furtkę, skrzynkę z gazem, zrobić jakiś projekt ogrodzenia, wyliczyć ilość przęseł, zastanawiam się nad ilością słupów betonowych, na pewno przy bramie, być może przy furtce i zrobiłabym szerszy słup chowający w sobie skrzynkę z gazem, nie wiem jak to będzie wyglądać zaraz przy furtce, rozrysuję i zobrazuję, o co mi dokładnie chodzi

    mam pytanie, przy projektowaniu ogrodzenia muszę wziąć pod uwagę pozwolenie na zjazd z działki, gdzie mam rozmieszczoną bramę i furtkę ?
    czy takie pozwolenie ma swój termin ważności ? to jedno pytanie, drugie to mam pozwolenie na zjazd z działki nr 1, po otrzymaniu PnB dokupiliśmy kawałek pasa drogowego, równoległego do najdłuższego boku - frontu działki o szerokości około od 40 do 60 cm, więc de facto robię zjazd z tej nowej działki, mogę nanieść równolegle zjazdy i wykonać projekt ogrodzenia czy muszę nowe pozwolenie robić ?
    mam nadzieję, że nie zamieszałam i mnie rozumiecie
    zaraz to może na rysunku przedstawię

  5. #2405
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    poszperałam, ponoć od 1 stycznia 2017 roku rozpoczęcie budowy zjazdów z dróg powiatowych i gminnych jest już możliwe bez konieczności uzyskania zgody właściwego organu administracji architektoniczno-budowlanej. Zjazdy zostały zwolnione z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę i nie zostały objęte wymogiem dokonania zgłoszenia wraz z projektem budowlanym. Przy czym zgodnie z nowym brzmieniem art. 29 ust. 3 u.d.p. zezwolenie na lokalizację zjazdu, o którym mowa w ust. 1, wydaje się na czas nieokreślony, z zastrzeżeniem ust. 5. W zezwoleniu na lokalizację zjazdu określa się miejsce lokalizacji zjazdu i jego parametry techniczne, a w zezwoleniu na przebudowę zjazdu – jego parametry techniczne.
    Zadzwonię jednak do UM, bo zgodę dostałam dosyć dawno temu, tzn na pewno przed 1.01.2017

    zapodam Wam dwie mapki, jedna z geoportalu, na której widać ten dodatkowy kawałek działki i obrys jest aktualny, druga z mojego pozwolenia na zjazd, ale w obrębie 1 działki
    geoportal numery 1-6 to wierzchołki działki
    7 to skrzynka z prądem - chyba muszę ją przenieść w granicę działki, aby mieli swobodny dostęp do odczytu ? na razie przełażą pod siatką leśną...
    8 gaz widać mniej więcej umiejscowienie skrzynki z gazem

    odległości wierzchołków:
    1-2 ok 15,33 m
    2-3 ok 49 m odległość do osi skrzynki z gazem 30,6 m od punktu 2 w kierunku na 3
    3-4 ok 3,02 m
    4-5 ok 3,31 m
    5-6 ok 15,9 m

    nie umiem nanieść w odpowiednim miejscu bramy oraz furtki - nie wiem czy przypadkiem nie koliduje z gazem
    czy jeśli na projekcie mam 1,45 m furtkę, to rozumiem że nie mogę już zmienić tych wymiarów ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt1.JPG
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	22,4 KB
ID:	412361

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt2.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	412362

  6. #2406
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    jeszcze jedno mam zaprojektowany śmietnik 1,2 m czy jest w odpowiedniej odległości ? nie poszerzyć go albo zrobić wiatę ? warto ?

  7. #2407

    Domyślnie

    Trochę żartowałam . Mieszkam w jednym z najdroższych rejonów kraju (Kraków). Powiedz mi na podstawie czego masz te wyceny skoro nie masz jeszcze projektu, nie wiesz ile słupków a ile przeseł? Takie wyceny to miedzy bajki schować. Wiadomo, że bedzie inna cena jak bedziesz mieć mało słuków a inna jak dużo. Ja mimo tylko 30m do ogrodzenia mam dużo słupków w projekcie. Nie poddawaj się i szukaj dalej, ale najpierw zrób projekt i ustal z czego i jakie dokładnie ma być to ogrodzenie. Ceny mogą się szokująco różnić w zależności od materiałów jakich użyjesz do jego budowy.
    W sprawach formalnych nie pomogę ja mam osobne pozwolenie na ogrodzenie ze wszystkimi uzgodnieniami.
    Pozdrawiam
    Katka

  8. #2408
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    dałam takie zapytanie:
    Generalne dane i założenia

    - długość ogrodzenia z bramą i furtką – 87m
    - teren płaski

    fundament monolityczny 1m + monolityczna podmurówka 20-30cm
    brama 4m, furtka 1m
    słupki pomiędzy przęsłami stalowe jak na zdjęciach, zakładając przęsło 2m długości – 41sztuk
    słupy przy bramie i furtce – preferowane betonowe
    dodatkowe słupy betonowe na narożnikach i końcach ogrodzenie – 4szt – do rozważenia
    Przęsło stalowe bez zdobień długość 2m wysokość 1,6-1,8m – profil stalowy/pręt – różnica cen.

    Ewentualne zdobienia przęseł, słupków stalowych do uzgodnienia.
    odpowiedź jedna była taka że mniej niż 1 tys za metr nie będzie, odpowiedź następna np taka:
    zdjęcie poglądowe nr 1:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	48,1 KB
ID:	412412

    zdjęcie nr 2:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	412413


    wstępnie chcemy tylko słupy przy bramie, narożniki, jakoś nam wyszło 6 sztuk



    Wersja z pierwszego zdjęcia nr 1.Wszystkie el.metalowe są ocynkowane i malowane proszkowo,cena zawiera koszt montażu.

    -fundament monolit 1/0,20/82m 250zł mb
    -fundament pod bramę przesuwną 800zł
    -słupy betonowe systemowe 160/50cm 5szt 5440zł
    -podmurówka gładka systemowa 0,20/82m 110zł mb
    -słupki metalowe 60/60 z podstawą metalową do montażu do fundamentu 160zł szt
    -brama przesuwna 3800zł
    --//- dwuskrzydłowa 2800zł
    -furtka 1000zł
    -przęsło 850zł

    wersja z profila 10% taniej


    Wersja z pierwszego zdjęcia nr 2

    -słupy betonowe 3600zł szt
    -podmurówka monolit z gładkim licem 130zł mb
    -brama przesuwna 4200zł
    --//- dwuskrz. 3300zł
    -furtka 1200zł
    -przęsło 850zł szt

  9. #2409

    Domyślnie

    To zmienia postać rzeczy. Przy takich założeniach to rzeciwiście dość drogo. Szukaj dalej nie poddawaj się. Spróbuj poszukać przęseł i bramy z produkcji masowej a potem do tego dopasuj projekt i ekipę do montażu tego wszystkiego. Może tak wyjdzie taniej?
    Niestety ogrodzenie to droga „zabawa” , wiekszość moich sąsiadów ogrodzeń frontowych doczekało się po kilku latach od wprowadzenia. Sama już dwa lata mieszkam z tymczsowym ogrodzeniem, co mnie mocno wkurza.
    Pozdrawiam
    Katka

  10. #2410
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    katka, a może zapodaj swój pomysł na ogrodzenie ? )
    w sumie jestem od Ciebie rzut beretem, bo okolice Katowic


    szukam wykonawców i jest ciężko, nawet już nie marudzę na kosztorys, po prostu trudno znaleźć osobę zainteresowaną wykonaniem kompleksowym moich wizji, albo wmawiają mi swoje albo wcześniej nie robili albo robili i nie potrafią wskazać swoich realizacji na "żywo" albo robili, ale na moje zapytanie co ile robią dylatację w fundamentach, to nie wiedzą o co chodzi

    szukam, nawet na allegro znalazłam jako takie wyglądające słupki tutaj można zerknąć ale musiałabym mieć i tak wykonawcę na co najmniej fundament...

    Katka masz ogrodzenie tymczasowe, a masz już kostkę czyt coś ?

  11. #2411

    Domyślnie

    Ogrodzenie jak będzie gotowe to pokaże. Na razie to się go trochę boje . Zobaczymy co z tego wyjdzie.

    Tak mam tymczasową kostkę betonową tylko na wjeździe do bramy i na wjeździe do garażu, reszta to żwir kliniec. Ogrodzenie drewniane ze zwykłych dech z tartaku pomalowane na brązowo, nawet brama ma napęd . Wszystko to pójdzie do wywalenia. Kostka będzie granitowa, ale tylko na podjeździe do bramy i pod śmietnikiem oraz na wjeździe do garażu, reszta to żwir ozdobny, jak przystało na dworki i pałace . Ten chrzęst podjeżdżającego samochodu niezastąpiony .

    Zawsze masz alternatywę zrobienia z prefabrykatów (coś takiego co pokazałaś), ale do wszystkiego potrzebna dobra ekipa żeby to wygląd końcowy miało. Też nie jestem zwolennikiem rzeczy tymczasowych, ale czasem jesteśmy do tego zmuszeni z różnych względów (finansowych, braku ekipy itp.) i lepiej poczekać niż wydać duże pieniądze na byle co i byle jak.
    Pozdrawiam
    Katka

  12. #2412
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    Kjuta, dziewczyno- pięknie wyszło.

    Trochę mnie zaskoczył kolor, wydawało mi się że będzie bardziej wpadał w szarą purpurę. Ot starość.
    Wygląda na to, że będziemy razem walczyły z tematem ogrodzenia.Właśnie czekamy na pierwszą wycenę.

  13. #2413
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    hej, czy ktoś mnie jeszcze pamięta ?

    sama muszę pociągnąć budowę dalej, paradoksalnie teraz mam więcej czasu i środków, aby temat zakończyć nawet w tym roku, jeśli dogram ekipy
    jestem na etapie szukania ogrodzenia - dostałam wycenę na bagatela 192 tys
    szukam także schodów wejściowych i na taras, musiałabym je mieć przed położeniem kostki/płyt,

    katka jak Twój ogród ? pewnie już dawno zrobiony i temat zapomniany

  14. #2414

    Domyślnie

    kjuto! Nie tylko pamiętamy, ale i tęsknimy za Tobą. W końcu wróciłaś
    Wnioskuję z wpisu, że w czasie nieobecności na forum, zaszło nieco zmian u Ciebie. Wracaj z budową tutaj, może nasze wątki troszkę odżyją, bo lekko przyschły . Trzymaj się zdrowo i ciepło!
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  15. #2415
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    No właśnie. Choć nie zauważyłam tutaj Twojego ostatniego wpisu z kwietnia. Fatalnie, bo zniknęło dużo zdjęć domu, które zamieszczałaś Zostały głównie inspiracje. Strasznie mnie to denerwuje tu na forum, że wiele starych dzienników zostaje bez zdjęć. Ciekawe kiedy znikną z mojego...
    Tak czy inaczej ja też czekam na nowe zdjęcia postępów

  16. #2416

    Domyślnie

    Cytat Napisał kjuta Zobacz post
    katka jak Twój ogród ? pewnie już dawno zrobiony i temat zapomniany
    Wiele zrobione, ale jeszcze dużo pozostało. Nie ma czasu, jakoś ten czas co raz szybciej biegnie . Życzę abyś znalazła ekipy i z sukcesem wykończyła wszystko, powodzenia.
    Pozdrawiam
    Katka

  17. #2417
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    hej hej )
    żadne powiadomienia mi nie przychodzą, dopiero teraz coś dojrzałam przez przypadek

    zbieram wyceny, masakrycznie wysokie ceny za wszystko, aktualnie zdecydowałam się już na wykonawcę ogrodzenia i położenia kostki, robię projekt jak ją ułożyć wokół domu, jak wykonać schody i z czego itd, mam około 250-300 m2 do zrobienia podjazd, chodniki, taras, schody
    podoba mi się wiele rzeczy, ale muszę racjonalnie podejść do tematu, aby było dobrze zrobione na lata i w miarę budżetowo. Mam pewną kwotę do rozdysponowania na wszystko a potem to już tylko moja wypłata, więc już kaprysy nie wchodzą w grę, no może takie malusie

    jakieś wskazówki do ogrodzenia ? patrzę na pustaki Joniec gorc de luxe, jasne, lub drewbet itd

    mam problem z przęsłami , z Wiśniowskiego za same przęsła, bramę furtkę na 87 mb wyceniono mnie na 60 tys bez robocizny, myślałam o przęsłach z castoramy czy innego marketu, koszt jednego o wymiarach 200 cm długości i 120 cm szerokości waha sie w zalezności od wzoru od 200 zł do 500 i więcej, byłam w obi i szczerze mówić te co oglądałam, to tandeta, dzisiaj podjadę do castoramy, może lepsze wykonanie

    Przechodziłam kryzys, chciałam to wszystko rzucić, sprzedać, ale dzieci mnie przekonały, że jednak warto i że chcą tego domu, tego miejsca, wspomnień

    w sierpniu ma mi wejść ekipa na wykończenie, do zrobienia 3 łazienki, kuchnia, podłogi, drzwi, elektryka - biały montaż, sufity podwieszane się robią, poddasze w końcu ma podłogę i ocieplenie.

    czy ktoś miał robiony garaż w żywicy poliuretanowej ? zastanawiam się czy tego samej nie ogarnąć, to 44m2 trochę powierzchni do zrobienia, nie mam szlifierki, nic to obczaję temat, ewentualnie dam komuś zarobić, bo położenie płytek w garażu pomalowanie go wyceniono mi robocizny na 8 tys, trochę mi szkoda

    piszcie piszcie, to mi pomaga )

  18. #2418

    Domyślnie

    No halo, jak dawno mnie tu nie było Czekam z niecierpliwością na wykończenie, podrzuć też parę aktualnych zdjęć!
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  19. #2419
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar nuxe
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    572

    Domyślnie

    To ja także się melduję. Nie wchodziłam wcześniej, bo u mnie prawie nic się nie działo.
    Kjuta fajnie, że działasz z wykończeniówką. I jak tam Twój projekt ogrodzenia, już gotowy?

    Ja także znalazłam wykonawcę ogrodzenia. Koncepcję wymyślałam sama ale trwało to aż trzy miesiące. Najwięcej czasu zajęła mi furtka.
    Postawiłam na wzory w stylu art deco. Montaż mam za tydzień.

  20. #2420
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    hej Iscra, nuxe

    z pracami i terminami, jak to bywa lubią się opóźniać, mam dopiero kładzoną kostkę i robione schody, wyrównano najpierw teren i strasznie wielka przestrzeń do zagospodarowania się zrobiła. po 10 sierpnia mam mieć kopane doły pod fundamenty na ogrodzenie, ostatecznie stanęło na Jońcu gorc de lux w kolorze piaskowym i jednak przęsła marketowe, cóz ... ale nie narzekam, projekt mi się podoba

    wykończenie wchodzi dopiero koniec września, do tego czasu muszę mieć już większość materiału zakupionego, a jestem w lesie

    w tej chwili jestem na etapie wybory płytek do łazienki, łazienek i powiem Wam że to jest masakra chciałam płytkę boazeryjną ale to co mi się podoba np ascot new england nie ma dedykowanej płytki podłogowej, tzn ma ale niedostępna do zobaczenia w sklepie, format 33x33 to dla mnie za dużo jak na monocolor na podłodze, stanie chyba na rodzimym tubądzinie, ale nie jestem pewna, zawsze chciałam szachownicę czarno-białą w łazience albo łagodnej ramce np z vivesów 1900 - wiem wiem opatrzone ale mnie nadal urzeka, ale nie wiem jak to połączyć z płytką ścienną, mam znajomą projektantkę, ale szczerze to co ona mi proponuje do mnie nie trafia, spać już po nocach nie mogę, jeżdżę jak głupia po sklepach, to co mi się wcześniej podobało, po wizycie z moją projektantką już mi się nie podoba.... nie wiem czy nie pójść w sprawdzone biało czarne octagony na podłodze i matowa cegiełka na ścianie, nie wiedziałam że wybór płytek to tak stresująca sprawa

    w salonie chciałam płytki drewnopodobne układane w jodełkę francuską, ale zastanawiam się jak to połączyć z oktagonami wiatrołap, hall, łazienka dolna ?

    chyba za dużo analizuję, od 3 dni nie opuszcza mnie ból głowy

    nuxe pochwał się furtką po montażu

    zaczynam się zastanawiać, czy coś we wrześniu po całkowitym skończeniu ogrodzenia i kostki mogę zdziałać w ogrodzie, jakieś nasadzenia itd ?

Strona 121 z 122

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony