dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Proszę o poradę w sprawie "czujnika obecności osób pod bramą"

    Witam

    Mam następujący problem do rozwiązania i proszę o Waszą poradę.

    Mieszkam w ślepej uliczce bez latarni i jestem ostatnim domem na ulicy.

    Wieczorami ciemno jak w d... że własnych nóg nie widać. Jako że jest to ślepa uliczka nikt przypadkowy nie przejeżdża pod bramą ani się nie kręci, a przynajmniej nie powinien.

    Oto widok z góry mojego domu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	18,3 KB
ID:	288953

    niebieskie kółeczko oznacza miejsce gdzie jest halogen na czujnik ruchu. Niestety za bramą jest już za daleko i czujnik nie wychwytuje ruchu na ulicy.

    Chciałbym zamontować jakiś system który powiadomi mnie nawet zwykłym brzęczykiem czy czymś podobnym o tym, że ktoś lub coś przekroczyło czerwona linię na mapie. Chodzi mi o to, że jak usłyszę taki brzęczyk to będę mógł od razu podejść do okna zobaczyć kto tam się kręci pod moim domem gdyż z uwagi na ślepą ciemną uliczkę nie powinny być to osoby przypadkowe.

    Możecie mi coś doradzić w tej kwestii. Czy są jakieś inne urządzenia niż czujniki ruchu PIR?
    Najlepiej jakby system był bezprzewodowy ale z braku laku i przewód jakoś bym puścił

    Z góry dziękuję za wszelkie porady

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    Zewnętrzny czujnik ruchu.
    Drogi, ale dobry.
    Widzi tylko to, na co warto popatrzeć.
    Czujnik do halogena, bez halogena.
    Tani i widzi nawet kota...

    Kamera z oświetlaczem podczerwonym.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał -Wirus- Zobacz post
    Chciałbym zamontować jakiś system który powiadomi mnie nawet zwykłym brzęczykiem czy czymś podobnym o tym, że ktoś lub coś przekroczyło czerwona linię na mapie.
    Jeśli ma być niedrogo, to właśnie zwykła lampa LED z czujnikiem ruchu. Po "dobraniu" się do zainstalowanego w jej korpusie czujnika ruchu można podłączyć równolegle (z zapaleniem lampy) domowy gong na takie samo napięcie, na jakie ta lampa została przewidziana.
    A lampa (a nie tylko czujnik ruchu) jest tu potrzebna, bo ponoć ta ulica ciemną jest

  4. #4

    Domyślnie

    Będziesz dociągał kable do bramy? Bo jeśli tak, to ja bym Ci proponował zrobić to teraz, a na słupku zamontować lampa + czujnik ruchu. Może być tak z wbudowanym czujnikiem, ale bardziej polecam Ci osobno lampę + jakiś dobry czujnik PIR do sterowania oświetlenia - możesz go wtedy ustawić tak jak Ci odpowiada.

  5. #5
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Ja sobie kupiłem lampę z czujnikiem ruchu. W obwód sterujący zapaleniem lampy podłączyłem równolegle (poprzez przekaźnik R15) taki mini-alarm wejściowy dwupołożeniowy z "hebelkiem" (po wywaleniu kontaktronu).
    I teraz gdy chcę wiedzieć, czy ktoś (albo "coś" ) jest w ciemności na zewnątrz, to zapala się lampa i odzywa się włączona tym "hebelkiem" opcja krótkiego "bim-bom". Gdy wyjeżdżam z domu na dłużej, to robię z tego "protezę" alarmu włączając hebelkiem opcję alarmu ciągłego. Takie zapalenie lampy i sygnał alarmu już niejednego wypłoszyło, zanim narobił jakiejś szkody (koty sąsiada pewnie też, bo już nie zaglądają )
    A w domu już niedługo zamontuję prawdziwy alarm z powiadomieniem GSM.
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 10-12-2014 o 11:08

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony