dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misza10

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Leźno
    Kod pocztowy
    80-298
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witam, wszystkich użytkowników pompy ciepła f1245 jestem posiadaczem urządzenia 8kw ustawienia mam następujące: Krzywa 3 temp pomieszczeń ok 21-22, stopniominuty 220 obecnie ok 11 załączeń na dobę czas pracy 9h na dobę. Proszę o opinie staram się zmniejszyć jeszcze ilość uruchomień zwiększając wartość stopniominut testuję 240 czy tym parametrem jestem wstanie to zrobić nie posiadam czujnika wewnętrznego tylko zewnętrzny .
    Zaczynałem od 120 tak ustawił serwis załączeń było ok 17 na dobę czas pracy 27min sprężarki tylko krzywa była ustawiona na 1 co dawało 18stopni w pomieszczeniach . Sprężarka obecnie pracuje ok 45minut na uruchomienie. Czy na dobór wartość stopniominut wpływ ma tez wykonanie budynku tj. izolacja.
    Projekt Z Charakterem 3,
    Silka 24 styropian 20cm grafit 0,032 elewacja,16cm grafit 0,032 podłoga, okna 0,8 dach 30cm wełna skalna 0,035 wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, pompa ciepła Nibef1245 8kw

  2. #22

    Domyślnie

    Cóż to jest za jednostka "stopniominuta". czy występuje również w pompach innych producentów?

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    to jest "patent" nibe i z tego co mi wiadomo tylko oni to stosują

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdrianEH Zobacz post
    to jest "patent" nibe i z tego co mi wiadomo tylko oni to stosują
    To nie żaden patent Nibe, takie powiązanie czasu i odchyłki temperatury ma pewne zalety.
    I jest stosowane przez innych również, na przykład przez Vaillant.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    słowo PATENT było w cudzysłowie a dlatego, że w innych pompach z jakimi miałem do czynienia nie spotkałem się z tym rozwiązaniem a nibe go poleca.

  6. #26

    Domyślnie

    Na podstawie stopniominut pompa decyduje kiedy ma włączyć / wyłączyć ogrzewanie CO.

    Przy stopniominutach = 0 pompa wyłacza ogrzewanie. Natomiast punkt włączenia ustawia się samemu ja np mam -240.

    Jak obliczane są stopniominuty? Co minutę system wylicza różnice między temperaturą zasilania a temperaturą obliczoną ta różnica jest następnie dodawana do stopniominut np:

    Stopniominuty = -15
    Temperatura obliczona = 30C
    Temperatura zasilania = 28C

    28-30 = -2 a to daje -15 + -2 = -17


    Wykres można zobaczyć u mnie na stronie http://nibe.xan.pl (Temperatura układu ogrzewania i Stopniominuty).
    Point 127, pow użytkowa 107m2, prefabrykowany, szkieletowy, 18cm wełny 10cm styropianu, Pompa Ciepła Nibe 8kw, odwierty 4x40m2, Rekuperator AERIS 350. Ogrzewane podłogowe w całym domu. Statystyki mojej pompy ciepła http://nibe.xan.pl/

  7. #27

    Domyślnie

    Witam serdecznie.Pod końca sierpnia zainstalowano mi pompę ciepła p-w NIBE F2040.Grzanie samej wody jest wszytko ok zacząłem troszkę dogrzewać dom,bo już zimno się trochę robi jak wiadomo,ponieważ jestem w pracy za granicą mogę jedynie odczytać dane z pompy przez internet tak ją podłączyłem wiec od 28 sierpnia liczba uruchomień sprężarki 158 razy,całkowity czas pracy 80 godz. w tym 27 c.w.u stopniominuty instalator ustawił na początek na -60 i w ciągu doby przy dogrzewaniu domu włączała się 16 razy z tego co czytam większość ma ustawioną około -200 czy więcej mam czujnik pokojowy ustawioną temp.na 21 w domu prawie 24 co prawda za dnia słońce coś tam dogrzeję ale czemu jak czasem patrzę przez neta bije na grzejniki około 41-43.Dodam że nie wiele wiem na temat tych wszystkich ustawień a widzę że tutaj naprawdę są z wielką wiedzą posiadacze pomp ciepła(mam nadzieję że kiedyś też dojdę do takiej wiedzy)zatem mam prośbę mniej więcej jak się da chociaż podanie optymalnych ustawień a wiadomo że przy zimie i tak będzie trzeba jeszcze do ustawiać obliczoną temperaturę mam na grzejniki 35 na podłogówkę 30 tak mi na początku instalator ustawił.Bywam tu rzadko ponieważ nie mam codziennie dostępu do internetu z racji wykonywanej pracy ale gdy bedzie trzeba odpisać na jakąś wiadomość postaram się jak najszybciej.Pozdrawiam.

  8. #28

    Domyślnie

    Witam.Co do mojego zeszłego posta doszłem już sam co jest kaman także dzięki za odp. ale może ktoś na to odpowie czy ktoś z was kto posiada pompy ciepła P-W i gruntowe miał problemy z spadkami napięcia,bo czasami wyłącza mi sie sprężarka na 2-4min i ponownie załącza sprawdzono u mnie zasilanie na trzech fazach i są skoki napięcia różnie 205-230 tylko więc czemu inne sprzęty mi się do tej pory nie wyłączały a sprężarka potrafi się wyłączyć na chwile nawet w nocy.Jeśli ktoś ma lub miał podobne problemy proszę piszcie.Dodam że znajomy ma pompe i czasami mu wyskakuje błąd fazy.Pozdrawiam.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony