dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie grzyb - nawiewnik

    Mam w pokoju grzyba. Ktoś nam poradził, żeby ocieplić ścianę regipsem. Położyliśmy więc watę szklaną, na to folię termoaktywną oraz regips. Całość zaszpachlowana i zamalowana. I grzybek znowu się pojawił, wyłazi sufitem i podłogą. Pryskam różnymi środkami i lipa, poradźcie proszę, co mam zrobić. Chcę zamontować nawiewniki, ale czy w pokoju nie będzie zimno? Nie będzie jakichś przeciągów? Jak się pozbyć grzyba raz na zawsze?

    Zamierzam zamontować nawiewnik (jaki wybrać?) oraz kupić osuszacz, ale co dalej?

  2. #2

    Domyślnie

    Pierwsze to zapewnienie wentylacji, jeśli jej nie ma to nawiewniki. Jeśli pomimo działania wentylacji jest zbyt duża wilgotność, to albo pozbyć się źródła wilgoci, albo osuszacz. U mnie 2 razy w mieszkaniu były problemy z grzybem. Raz jak dziecko było chore i lekarz zalecił aby nawilżać to żona posłuchała i za tydzień grzyb, drugi raz to jak żona zaczęła suszyć pranie zimą w mieszkaniu, też grzyb od razu na scianach. Obecnie mam w oknach nawiewniki, żadnego suszenia prania itp i z grzybem żadnych problemów.

  3. #3
    Banned
    tomalbuk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubaczów
    Kod pocztowy
    37-600
    Posty
    47

    Domyślnie

    Żeby wentylacja dobrze działała i spełniała swoją funkcję potrzebne są wciągi mechaniczne. Zwróć uwagę na wentylatory kanałowe, np. A dokładnie rewersyjne, które zapewniają nawiew i wywiew. Same preparaty nie wystarczą, trzeba działać w inny sposób.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 18-02-2019 o 20:39

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomalbuk Zobacz post
    Żeby wentylacja dobrze działała i spełniała swoją funkcję potrzebne są wciągi mechaniczne. Zwróć uwagę na wentylatory kanałowe, np. http://www.wentylatorysklep.pl/wentylatory-kanalowe,30.html A dokładnie rewersyjne, które zapewniają nawiew i wywiew. Same preparaty nie wystarczą, trzeba działać w inny sposób.
    Nie proponuje się wentylatorów nie wiedząc jaka jest wentylacja w pomieszczeniu.
    Jeśli grawitacyjna to wentylatory odpadają.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony