dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Uszczelnianie szamba -pomocy!

    Czy ktoś z was używał do uszczelniania szamba materiałów firmy HYDROSTOP? Jak to działa? A może czymś innym uszczelić? Tylko czym sama już nie wiem. Szambo jest z kręgów na gliniastym terenie i ciągle jest w nim woda. Pomimo wypompowania po trochu jej przybywa . Na moim terenie nikt nie robi takich uszczelnień, a wręcz odwrotnie ale ja muszę to zrobić bo inaczej będę wywozić wodę a nie nieczystości. Pomóżcie!

  2. #2

    Domyślnie

    Witam
    Ja mam studnię z kręgów betonowych (do drenażu ) i miałem problem podobny jak twój. Uszczelniłem w następujący sposób : odkopałem wokoło i zalałem kręgi betonem z dodatkiem uszczelniacza dodatkową warstwą 20cm. jest to szczelne już 5 lat.
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

  3. #3
    Guest

    Domyślnie NADAL WODA W SZAMBIE

    Czy nikt więcej nie uszczelniał z was szamba ? Nie za bardzo mogę je uszczelnić od zewnątrz bo jest już zakopane. Pozostaje kwestia uszczelnienia od wewnątrz.Pomocy, wymyślcie coś proszę bo już nie mam siły

  4. #4

    Domyślnie Re: NADAL WODA W SZAMBIE

    Cytat Napisał Agunia
    Czy nikt więcej nie uszczelniał z was szamba ? Nie za bardzo mogę je uszczelnić od zewnątrz bo jest już zakopane. Pozostaje kwestia uszczelnienia od wewnątrz.Pomocy, wymyślcie coś proszę bo już nie mam siły
    ja uszczelniałem tzw. szkłem wodnym tzn. zaprawa murarska z dodatkiem szkłem wodnym! i tynkowanie fug i wylanie dna to co zrobiłem, ale 100% skuteczności mi sie nieudało uzyskać! niestety musze jesze poprawki zrobić gdyz jak wybrałem szambo okazało sie że w paru miejscach woda znalazła sobie ujście i leci mi do szamba
    A tak naprawdę szlak mnie trafia, bo sąsiad który zajmuje się kopaniem studni stwierdził że w tym miejscu to mogłem studnie sobie zrobić a nie szambo. woda ciśnie jak z kranu!
    ach szkoda gadać mam nadzieje że Ci sie uda!
    Manio

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie Re: Uszczelnianie szamba -pomocy!

    Cytat Napisał Agunia
    Czy ktoś z was używał do ....
    Musze cie zmartwic Z tego co wiem to pozostaje ci tylko odkopac kregi - tak jak tutaj juz ktos doradzil - i niestety od sttrony parcia wodu zabezpieczyc szambo. Charakter "cieczy" jest taki iz zezre wszystkie srodki jakie znam. Mozna by zaeksperymentowac z takim rozwiazaniem - ale 100% gwarancji nie daje
    - osuszyc kregi - czyli caly czas naplywajaca wode wypompowywac
    - zagruntowac sciany od wewnatrz gruntem pod posadzki zywiczne
    - wypacykowac zywica do posadzek cale wnetrze
    Na 99% jestem pewny ze taka powloka nie przepusci ci wody do srodka jak i wytrzyma chemmicznie to co z g.... sie dzieje
    ale pozostaje klopot z dnem - ono caly czas wilgotne bedzie i nie wiem czy na takie wilgotne podloze zywice zastosowac mozna
    Musialabys poszperac i zapytac sie w firmie takie posadzki robiacej
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Jareko: gdzie można kupić tą żywicę do posadzek. Możesz mi sprawdzić czy może być ona używana na wilgotne podłoże- dno jest cały czas wilgotne. Mam zamiar najpierw spróbować z preparatami hydrostop, jak to nie wyjdzie to pozostanie żywica lub odkopanie. Ratunku!

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Agunia, szkoda kasy na półśrodki. Nic z tego nie będzie. Jeżeli masz wysoko poziom wod gruntowych, to nawet po zaizolowaniu szamba z zewnąrz, dostanie sie woda dołem. Tak to juz jest. Jedyna metoda odkopac całe, całe razem z dnem zaizolowac od zewnątrz. A najlepiej rozglądnąć sie po okolicy i kupić metalową szczelną beczkę.
    A do "szamba" z kręgow odprowadzac deszczówke i miec wodę do podlewania ogrodu.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Skad jestes Aguniu? Bo jesli z wawy to dzis tamtedy przejezdzac bede - a jesli nie to poszukaj w necie firm posadzki takie wykonujacych i zadzwon
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #9

    Domyślnie

    Odkopuję wątek.

    Używam szamba już drugi rok i po każdej zimie się rozszczelnia. Szambo nie jest z kręgów tylko całe betonowe. Uszczelnić więc trzeba przykrywę i wyłazy ("kominy" z kręgów i na tym przykrywy). Jak to zrobić? W zeszłym roku poprawiali, a w tym znowu cieknie . Jak to zrobić raz a porządnie??

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał deha
    Witam
    Ja mam studnię z kręgów betonowych (do drenażu ) i miałem problem podobny jak twój. Uszczelniłem w następujący sposób : odkopałem wokoło i zalałem kręgi betonem z dodatkiem uszczelniacza dodatkową warstwą 20cm. jest to szczelne już 5 lat.
    Co to za uszczelniacz?

  11. #11

    Domyślnie

    Chciałam zadać to samo pytanie.
    Ja ma inny problem, robię szambo na działce z niskim poziomem wód, nie chcę aby mi się szambo rozsączało na działkę. Jak je uszczelnić?
    Będzie lane w grunt, najpierw ścianki, potem wybranie piachu ze środka, następnie dno i potem górna płyta. Na co zwrócić uwagę przy wykonywaniu go?

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    poradzcie mi co zrobic jezeli kupuje nowe betonowe szambo w Radomiu, jak je zaizolowac czy bedzie sie do niego dostawała woda?? moze jakas folia gruba od dołu i do okoła??

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyza
    Cytat Napisał deha
    Witam
    Ja mam studnię z kręgów betonowych (do drenażu ) i miałem problem podobny jak twój. Uszczelniłem w następujący sposób : odkopałem wokoło i zalałem kręgi betonem z dodatkiem uszczelniacza dodatkową warstwą 20cm. jest to szczelne już 5 lat.
    Co to za uszczelniacz?
    Witam
    Nazwy uszczelniacza nie pamiętam. Sprzedają to napewno w firmie Deitermann oraz w sklepach z chemią budowlaną.
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

  14. #14

    Domyślnie

    Mielismy podobny problem i musze cie zmartwić , ale niestety skonczyło sie na tym,że sprzedaliśmy kręgi betonowe, a kupiliśmy metalowa beczkę. Od 4 lat mamy spokój.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    ... odgrzebuję wątek


    mam szambo betonowe, pięknie zakopane i wyłożone kostką (bo jest ono w podjeździe). Wiosną się okazało, że wywiozłam 10m3 wody opadowo-gruntowej, bo sanitariaty jeszcze nie były podłączone....


    pytanie brzmi - jak je uszczelnic, bo poziom wód wysoki do tego glina.... która nie przepuszcza wody opadowej na działkę tylko zbiera mi się w szambie

    uszczelnic od środka? wydzierać i uszczelniac od zewnątrz? jak? czym? doradźcie

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    .... aaa dodam, że poszukuję dobrej ekipy, która by mi to zrobiła

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał nitubaga
    ... odgrzebuję wątek
    Wątki o szambie się odkopuje..!!!

    Cytat Napisał nitubaga

    pytanie brzmi - jak je uszczelnic, bo poziom wód wysoki do tego glina.... która nie przepuszcza wody opadowej na działkę tylko zbiera mi się w szambie

    uszczelnic od środka? wydzierać i uszczelniac od zewnątrz? jak? czym? doradźcie
    hmmm....
    Czy gotowa na nowe doświadczenie w Twoim życiu???

    1. wypompować wodę.
    2. szambo nie było szambem więc o oile jesteś pewna że nie było tam procesów gnilnych to bez obaw mozna wejśc do środka. Na wszeli wypadek można wrzucić na godzinę przed wąż od odkurzacza do środka coby powietrze się wymieniło.
    3. zobaczyć skąd cieknie.

    I dopiero pytać co dalej

    Bez takiej wiedzy nie można rzetelnie doradzić czy wystarczy trochę żywicy epoksydowej do obklejenia rury/kominka czy też trzeba odkopać zbiornik i oblecieć łączenie płyty grubą folią.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  18. #18

    Domyślnie

    Witam...

    ...tu taki równoległy wątek:

    http://forum.muratordom.pl/nieszczel...we,t154917.htm

    jest tam trochę w ww temacie,
    Pozwodzenia w zalepianiu po fahofcach....

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    bardzo dziękuję

    chyba musze poczekac na pogodę i znów ywpompowac szambo wtedy może jakoś zobacze w czym rzecz

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał nitubaga
    bardzo dziękuję

    chyba musze poczekac na pogodę i znów ywpompowac szambo wtedy może jakoś zobacze w czym rzecz
    Co by nie było w środku to napierająca woda od zewnątrz wpływa do środka. Jeśli jest to tylko okresowe i np. latem nie napływa to jest szansa na jakieś półśrodki, które mogą okazać się zadowalająco skuteczne. Jeśli jednak dopływa pprzez cały czas to z 2 powodów będzie trudno temu zaradzić. Po pierwsze mało środków usczelni mokry przeciek, po drugie parcie wody będzie powodować odspajanie się połączenia. Pocieszające jest to, że może się okazać, że przeciek po zalaniu szamba będzie miał większe parcie od wewnątrz i przestanie naciekać.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony