dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    no to jestem z powrotem....

    byłam, szambo otworzyłam... i aparata nie wzięłam


    ALeeee.... juz wiem na pewno, że przecieka przez komin jest on tam zaciapany czymś szarym (zaprawa???, klej??? nie wiem) ale jest to mokre i gołym okiem widać sączące się zacieki ....

    ... czyli co czeka mnie zdzieranie kostki ?




    już się ciesze wrrr


    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał nitubaga
    bardzo dziękuję

    chyba musze poczekac na pogodę i znów ywpompowac szambo wtedy może jakoś zobacze w czym rzecz
    Co by nie było w środku to napierająca woda od zewnątrz wpływa do środka. Jeśli jest to tylko okresowe i np. latem nie napływa to jest szansa na jakieś półśrodki, które mogą okazać się zadowalająco skuteczne. Jeśli jednak dopływa pprzez cały czas to z 2 powodów będzie trudno temu zaradzić. Po pierwsze mało środków usczelni mokry przeciek, po drugie parcie wody będzie powodować odspajanie się połączenia. Pocieszające jest to, że może się okazać, że przeciek po zalaniu szamba będzie miał większe parcie od wewnątrz i przestanie naciekać.



    no ale jak już będzie zalane i to parcie na moment ustapi - to i tak będe zmuszona je zaraz wypróżnić - i znów bawimy się od początku, tak?

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał nitubaga
    no to jestem z powrotem....

    byłam, szambo otworzyłam... i aparata nie wzięłam


    ALeeee.... juz wiem na pewno, że przecieka przez komin jest on tam zaciapany czymś szarym (zaprawa???, klej??? nie wiem) ale jest to mokre i gołym okiem widać sączące się zacieki ....

    ... czyli co czeka mnie zdzieranie kostki ?




    już się ciesze wrrr


    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał nitubaga
    bardzo dziękuję

    chyba musze poczekac na pogodę i znów ywpompowac szambo wtedy może jakoś zobacze w czym rzecz
    Co by nie było w środku to napierająca woda od zewnątrz wpływa do środka. Jeśli jest to tylko okresowe i np. latem nie napływa to jest szansa na jakieś półśrodki, które mogą okazać się zadowalająco skuteczne. Jeśli jednak dopływa pprzez cały czas to z 2 powodów będzie trudno temu zaradzić. Po pierwsze mało środków usczelni mokry przeciek, po drugie parcie wody będzie powodować odspajanie się połączenia. Pocieszające jest to, że może się okazać, że przeciek po zalaniu szamba będzie miał większe parcie od wewnątrz i przestanie naciekać.



    no ale jak już będzie zalane i to parcie na moment ustapi - to i tak będe zmuszona je zaraz wypróżnić - i znów bawimy się od początku, tak?

    Zależy jak wysoko ten przeciek. Jeśli na górze to i owszem, ale wtedy łatwo odkopać i uszczelnić z zewnątrz.
    Przez jaki komin Ci przecieka?

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    yyyyy no komin szamba





    zacieki są na głębokości jakies 40-50 cm patrząc z góry przez dekiel... między kominkiem tudzież kominem a tą płytą wierzchią szamba


    kurde szkoda że nie zabrałam aparatu

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał nitubaga
    yyyyy no komin szamba





    zacieki są na głębokości jakies 40-50 cm patrząc z góry przez dekiel... między kominkiem tudzież kominem a tą płytą wierzchią szamba


    kurde szkoda że nie zabrałam aparatu

    No to chyba sprawa prosta. Odkryć wlot kominka i uszczelnić połączenie od zewnątrz. Swoją drogą to jak on jest głęboko, że woda tam dociera w niepokojących ilościach?

  5. #25

    Domyślnie

    Ty chyba masz szambo z Radomia, ja z nich zrezygnowałem, gdzies czytałem na forum, że uszczelniają u klienta pianką. Inny przypadek to osadzając do dołu szambo z Radomia sie rozsypalo na części.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał nitubaga
    yyyyy no komin szamba





    zacieki są na głębokości jakies 40-50 cm patrząc z góry przez dekiel... między kominkiem tudzież kominem a tą płytą wierzchią szamba


    kurde szkoda że nie zabrałam aparatu

    No to chyba sprawa prosta. Odkryć wlot kominka i uszczelnić połączenie od zewnątrz. Swoją drogą to jak on jest głęboko, że woda tam dociera w niepokojących ilościach?

    hm.... ono jest jakies 50 cm pod ziemią...

    tyle, że ja mam straszną glinę na całej działce... moje mundre developery zasypali szambo piachem pomieszanym z ziemią, kamieniami.... więc woda nie mogąc wsiąkać w działke (bo glina) spływa tam...bo luźniej i jak szambo nieszczelne to mam to co mam ...

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lasek
    Ty chyba masz szambo z Radomia, ja z nich zrezygnowałem, gdzies czytałem na forum, że uszczelniają u klienta pianką. Inny przypadek to osadzając do dołu szambo z Radomia sie rozsypalo na części.


    ale ja to szambo z Radomia już miałam ... i mi je już raz całe wymieniali

    proszę jakie piękne pęknięte szambo upyziane glina



    a to jest to nowe, co to teraz przecieka



    hmmm do tej chwili nie zwróciłam na to uwagi... ale dlaczego ono jest tak dziwnie obsypane własnie w miejscu gdzie przecieka.... czyli podstawa komina

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    hm.... ono jest jakies 50 cm pod ziemią...

    tyle, że ja mam straszną glinę na całej działce... moje mundre developery zasypali szambo piachem pomieszanym z ziemią, kamieniami.... więc woda nie mogąc wsiąkać w działke (bo glina) spływa tam...bo luźniej i jak szambo nieszczelne to mam to co mam ... [/quote]


    To i tak możesz mówić o szczęściu bo wystarczy tylko odkopać te pół metra wgłąb i można to uszczelnić.

  9. #29

    Domyślnie uszczelnić bitumem i papą???

    MAm taki pomysł i chciałbym zapytać czy to warte zachodu. Też mam szambo z kręgów, przeciękające!! Zacząłem uszczelniać CX-5 i trochę sie udało ale ciągle cieknie na złączach .
    Co myślicie aby od środka wziąc bitumem i przykelić na tych złaczach papę?
    CZy to ma sens. CZy jej nie rozpuści.

    Spędziłem juz na tym szambie z 50 godzin uszczelniajac i ciagle cieknie, wiec juz chwytam sie wszystkiego!

  10. #30

    Domyślnie

    jeśli czyste ściany pokryjesz czymś na kształt dysperbitu, zrobisz dobrą powłokę to nie potrzebujesz papy. beton jeśli jest czysty możesz zagruntować (też smołopodobny) i nanieść środek bitumiczny taki jak na izolację fundamentów powinno pomóc jeśli łączenia kręgów są stabilne

  11. #31

    Domyślnie

    Dla tych, co mają :
    - szambo betonowe (skrzynia) n.p. z Radomia
    - glinę i wysoki poziom wody gruntowej
    - okresowo ta woda dostaje się (przez nieszczelności pokrywy i kominka) do szamba i muszą ją wywozić jako nieczystości
    - próby uszczelnienia nie dały rezultatu

    Obok szamba wkopać studzienkę, o głębokości około 100cm, średnicy co najmniej 30cm (można zastosować rurę karbowaną kanalizacyjną).
    Wokół szamba (lub tylko n.p. z 2 boków) wykonać drenaż z rury plastikowej drenerskiej, na głębokości poniżej pokrywy szamba. Rurę wprowadzić do studzienki.
    W okresie dużych opadów w studzience ulokować elektryczną pompę pływakową do wody czystej lub brudnej.
    Wężem od pompy odprowadzać wodę na co najmniej 25m.

    Aby działało długo i sprawnie :
    - rurę drenerską owinąć geowłókniną i zasypać piachem
    - w studzience można też wykonać otwory (3-5mm) i owinąć geowłókniną
    - studzienka powinna być głębsza o 30-40 cm od poziomu drenu, aby zmieściła się tam pompa
    - kupując pompę i studzienkę sprawdzić czy średnica studzienki jest wystarczająca dla pompy (dużo miejsca może zabrać pływak)

  12. #32

    Domyślnie

    Dzięki.
    A jakiego typu dysperbitu czy czegoś podoebnego najlepiej tu użyć???
    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    ja betony izolowałem środkiem który nazywa dię dysperbit takie żółte wiadra z czarnym nadrukiem i pokrywką.
    Wchodzi tego na metr jakieś 2 kg ( daj dwie warstwy po ok. 1kg/na m2) warstwę drugą po wyschnięciu pierwszej a na początek pomaluj wszystko dysperbitem rozcieńczonym z wodą - takie gruntowanie.
    Producent to www.izolbet.pl izolacje na bazie wody.
    Ja malowałem tym bo zostało z fundamentów

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    podbijam temat

    jak uszczelnić szambo zimą?

    leje mi się przez kominek pomiędzy drenami? szamb osiadło w stosunku do przymarzniętego ostatniego kręgu kominka....

  15. #35
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar hydroosss
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam z chcecia podziele sie moim dos2wiadczeniami uszczelniania szamba uzytkowego od srodka co dalo 100%rezultat i niepolecam nikomu wymieniac na nowe bo bedzie ten sam problem. pozdrawiam

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Daderma

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-862
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mam szambo z kręgów betonowych do którego jest wnoszony piach z zewnątrz.Kostka mi się zapada, a szambo wypłyca.
    Co z tym zrobić? Szamba są głębokie, piach wpływa na jakiś trzech metrach.
    pozdrawiam

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Łukasz_is

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Zgierz
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam

    Proszę o poradę, mam problem ze szczelnością szamba
    (szambo z firmy http://www.szambo.go3.pl/ betonowe 2 komorowe 12m)
    po zimie kominy podniosły się do góry i między płytą więrzchnią a dolną krawędzią kominów do szamba przecieka woda gruntowa
    mam na działce wysoki pozmiom wód gruntowych ale od początku zwracałem na to uwagę firma zapewniała, że napewno będzie szczelne
    cyt"montujemy nawet w stawach"
    kominy są z rury PCV połączone z płytą przykrywającą szambo klejem do płytek - wszystko wykonane przez firmę EKO-TRANS a po montażu postępowałem zgodnie z instrukcją

    Po montażu wystąpił pierwszy problem mikro pęknięcia przy kominach, firma Eko-trans umyła ręce cyt "czy nie macie w rodzinie złotej rączki".
    wykonałem dodatkową izolację we własnym zakresie
    Po zimie wystąpiła nieszczelność kominów z płytą. kontakt z firmą Eko-trans to stracony czas, wysyłane zdjęcia, rozmowy telefoniczne, maile bez odpowiedzi, brak odzewu.

    Czy połączenie rury pcv-komina z betonową płytą klejem do płytek to profesjonalny pomysł, czy takie rozwiązanie może spełnić swoją funkcję
    Zalaży mi na szczelnym szambie proszę o poradę jak uszczelnić szambo a najlepiej poproszę namiar na firmę, która zrobi to profesjonalnie
    boję się kolejnych eksperymentów szkoda na nie $$$

    Zainteresowanym chętnie prześlę dokumentację zdjęciową szamba wykonanego przez firmę Eko-trans.
    Jedynym stanowiskiem firmy w tej sprawie była sugestia, abym we własnym zakresie wszedł do szamba i uszczelnił ale takie rozwiązanie tez mnie nie przekonuje

  18. #38

    Domyślnie

    Na pozór wydaje się, że skuteczne uszczelnienie jest niemożliwe skoro nawet fachowcy są bezradni. Teraz, to już tylko cud może rozwiązać problem, a nad nim trzeba trochę popracować. Dlatego też potrzebuję plik papierów:
    - dokumentację techniczną szamba
    - aprobatę techniczną
    - deklarację zgodności
    - protokół montażu
    - instrukcja postępowania po montażu (instrukcja rozruchu)

    Ponad to przydatna będzie garść informacji:
    - czy połączenie płyty wierzchniej ze zbiornikiem jest szczelne
    - czy połączenie włazu z kominem jest szczelne
    - rodzaj gruntu
    - jaka jest głębokość posadowienia dna szamba w gruncie
    - jaki jest poziom wody gruntowej
    - czy woda gruntowa jest agresywna - jakie jest pH

    Ważne też będą wszelkie informacje na temat zastosowanych materiałów reperacyjnych i miejsc ich aplikacji. Dotyczy to w szczególności wszelkich ewentualnych gruntów, mas bitumicznych lub epoksydów. Informacje są niezbędne do ustalenia sposobu i koniecznego zakresu prac związanych ich usunięciem.
    Oczywiście, wszelka dokumentacja wizualna jest mile widziana.

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lulu123

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    2

    Domyślnie

    Bez informacji o konkretach nie za bardzo chce mi się wierzyć w skuteczność uszczelniania szamba od środka. W związku z tym bardzo proszę o przesłanie szerszej info na ten temat. U mnie poziom wód gruntowych bardzo się przez ostatnie 2 lata podniósł i najczęściej jest 0,5 m pod powierzchnią gruntu. Mam wrażenie , że przez to muszę opróżniać sambo 2x częściej niż wcześniej, a i szambiarze mówią, że w szambie jest większość wody z przecieków.
    Pozdrawiam

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lulu123

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydroosss Zobacz post
    Witam z chcecia podziele sie moim dos2wiadczeniami uszczelniania szamba uzytkowego od srodka co dalo 100%rezultat i niepolecam nikomu wymieniac na nowe bo bedzie ten sam problem. pozdrawiam
    Bardzoprosze Hydrossssoinfo.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony