dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PrzemekA87

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-335
    Posty
    1

    Domyślnie Projekt zjazdu

    Witam. Posiadam działkę budowlaną na której mam zamiar rozpocząć budowę, Działka nie ma bezpośredniego połączenia z drogą ( w moim przypadku wojewódzka) przy podziale działki geodeta wyznaczył mi drogę dojazdową przez działkę tesciów, na którą notariusz nałoży teraz służebność. Konieczne będzie zrobienie projektu zjazdu. Moja działka dodatkowo jest położona bezpośrednio przy drodze należącej do PKP, starałem się bezskutecznie o służebność tą drogą, niestety nie wypaliło ( trudne rozmowy z PKP i ich dziwne żądania finansowe), ich droga jest utwardzona i w bardzo dobrym stanie. Moje pytanie brzmi czy na czas budowy musi być wykonany zaprojektowany zjazd i jego odbiór?, czy np. mogę (oczywiście na własną odpowiedzialność) korzystać z drogi PKP? Byłem już w urzędzie i wiem, że miasto stara się o przejęcie drogi od PKP, ma to nastąpić w przeciągu roku, może dwóch. W przyszłości chciałbym korzytać z ich drogi i projektowanego zjadu w ogóle nie budować. Bardzo proszę o odpoweć!

  2. #2

    Domyślnie

    droga PKP to formalnie droga prywatna. Jeśli pozwolą Ci jeździć to dlaczego nie. Chyba ze szlaban postawią
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony