dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Mieszać z lepszym peletem. Może pelet nie jest całkiem zły tylko łapie gdzieś wilgoć bo to też może być przyczyną. Jak ten pelecik wyglada dużo ma pyłu ? czy też może są długie kawałki ?
    Pyłu dużo więcej w porównaniu do Olimpu (tylko tu mam odnośnik, bo to moja pierwsza kotłownia i to w dodatku z takimi problemami). Kawałki długości od 1cm do 7cm ... nawet i dłuższe się trafiają. Generalnie 90% ma koło 1,5cm długości. 5% około 3-4cm długości ... pozostałe 5% to mix od 4cm do 7cm. Co do wyglądu, to jeszcze jedno dodam - widać w nim czasem jakieś zabrudzenia w postaci laminatu (chyba z biurka z Ikei) lub jakiś odpadków gumy, materiału itp ... wszystko co wpadło do mielenia.

    Wilgoci łapać nie powinien, bo składowany jest w pomieszczeniu o temperaturze ponad 25*C (czytaj kotłownia ... wiem wiem - tak nie powinno być).

    Zachodzę w pamięć i jak na 20-30cm warstwę Olimpu w koszu dałem ten szajs, to schodził bez problemów. Chyba muszę mieszać tak jak piszesz o zobaczę jaki jest efekt. Problem, że nie mam gdzie trzymać dodatkowej tony pelletu.



    Pytanie jeszcze może nie bezpośrednio związane z ogrzewaniem. Stosował ktoś taki ogranicznik ciągu w wentylacji?
    http://www.stabiler.pl/
    U mnie przy nagrzewaniu wiatr szalał po domu. Z racji tego, że pracuję w branży drzwi, to szczelność budynku jest dobra. Wyregulowane okna i drzwi, za to długim kominem z parteru jest b.duży cug, a kominem na piętrze (krótkim) zaciąga powietrze z zewnątrz.
    Stąd mój pomysł aby ograniczyć w kontrolowany sposób ciąg tych kominów. Zatykać na 100% nie chcę, bo równie dobrze mógłbym je zamurować.

  2. #22

    Domyślnie

    to strasznie długi. postaraj się go troche pokruszyć
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  3. #23

    Domyślnie

    Z podajnikiem doszedłem już do porozumienia. Wybrałem tyle pelletu aby przez noc spalił wszystko to co ma w koszu. Na szczęście udało się trafić z ilością aby pół nocy nie stał piec wyłączony.
    Wyjąłem rurę (kwadratową z okrągłym ślimakiem - rozwiązanie iście designerskie ale do dupy) podajnika spod kosza i wybrałem luźny materiał który kruszył się z pelletu. To co było w rurze podajnika wytrząchnąłem do wiaderka (masa pyłu i trocin). Zmontowałem zestaw i wrzuciłem pelletu z mniejszą ilością luźnych części - ten sam pellet słabej jakości ale z górnej części worka z małą ilością trocin i innych dziadostw.
    Napełniłem podajnik i działa. Start o 9:00 i zobaczymy ile pochodzi aż do zaklinowania???

    Pytanie kolejne - szczególnie do Ciebie Puławiak, bo widzę, że masz wiedzę i chęci .

    Czy piec powinien działać w układzie włącz, dobij temperaturę na maxa (do 68*C), wyłącz się i pozostań w tym stanie jak najdłużej.
    Druga opcja: od 45*C (u mnie minimum) włącz się, dobij temperaturę do 60-kilku *C i utrzymuj ją na mocy minimalnej przez cały dzień. Co wychodzi korzystniej patrząc na ekonomię?

    Pytanie nr 2: Co zrobić z ustawieniami aby niedopalone pelletki nie były zdmuchiwane do popielnika? Jak zmniejszam wentylator, to nie może podbić temperatury i wszystko "wędzi się" w kotle, jak podniosę o 2% wentylator to już zdmuchuje kawałki o wielkości 3-4mm średnicy i długości 7-8mm. Czy tak powinno być?

    Pytanie nr 3: jak długi powinien być płomień od końca palnika. U mnie jest około 7cm, jasny pomarańcz, bez dymu. Czasem wyskoczy jakaś iskra lub płonący pellet.

    Pytanie nr 4: czy są jakieś mierniki do analizy spalin montowane w czopuchu aby wesprzeć się w doborze mieszanki paliwo-tlen?

  4. #24

    Domyślnie

    Podłącz termostat pokojowy do sterownika ? I niech steruje temperaturą w pomieszczeniu. Temperaturę kotła powinieneś trzymać jak najwyższą min 65 st. a temperaturę załaczenia pompy ustaw na 60. To że zdmuchuje to nie powinien być żaden problem dopalą się w popielniku ( lub też te kawałeczki to pelet z płyty mdf i to się niestety tak wypala) No to teoretycznie powinno być ok napisz jaki jest kolor popiołu i osadów na kotle lub lepiej zamieść zdjecia. Są ale nie montowane na stale i to niestey dość kosztowne zabawki. Wiec indywidualny zakup się nie bardzo opłaca.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  5. #25

    Domyślnie

    Do sterownika KEY można zamontować czujnik PT-1000 (czujnik temp. spalin). Nie jest to co prawda pełna analiza, a tylko temperatura spalin w czopuchu.

    Wyjściem z opresji mogłaby być zmiana regulatora na na regulator z funkcją PID, który to steruje pracą nadmuchu w zależności od warunków panujących w kotle i nastaw. Tutaj pozwolę sobie skopiować trochę informacji ze strony firmy TECH:

    "Regulatory z sygnałem wyjściowym ciągłym zPID ( wykorzystujące algorytm regulacji PID ). W tych sterownikach moc nadmuchu obliczana jest na podstawie pomiaru temperatury kotła i temperatury spalin mierzonej na wylocie kotła. Praca wentylatora odbywa się w sposób ciągły w czasie a moc nadmuchu zależy bezpośrednio od mierzonej temperatury kotła, temperatury spalin i różnicy tych parametrów od ich wartości zadanych. Stabilne utrzymywanie temperatury zadanej bez zbędnych przeregulowań i oscylacji to zalety regulatora zPID. Ciepło nie jest niepotrzebnie wydmuchiwane przez komin. Oszczędności w spalaniu paliwa mogą sięgać od kilku do kilkunastu procent. Ważne jest zamontowanie odpowiedniego wentylatora."

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar badaczkotłów
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-495
    Posty
    156

    Domyślnie

    A serwisu się ich pytałeś ? Jaki masz pelet? Dokładnie podaj proszę producenta lub daj fotkę worka

  7. #27

    Domyślnie

    Temat powraca jak bumerang. Sezon od 01 listopada 2014 do 01 maja 2015r. Po podłogach mam koło 60m, ale za to bardzo wysoki budynek - 360m3 powietrza wewnątrz (na oko licząc).
    Zużycie między 4,5 a 5 ton. Szczerze - jestem załamany jak talala.
    Temperatura wewnątrz około 21*C, CWU nie używane (tyle co piec nabił baniak 250L i stało to dłuuuugo).
    Pellet miałem różny:
    -2 tony badziewia które było wilgotne i niedostosowane do czegokolwiek poza wysypaniem do ogrodu
    -2 tony Olimpu (super spalanie)
    -0,5 tony lokalnego producenta no-name (jeżeli Olimp to 10/10, to ten pellet oceniam na jakieś 7/10).
    -niecałe 0,5 tony pelletu z marketów typu Obi Tesco itp jak kończył mi się normalny pellet i czekałem na dostawę.

    Dołożyłem regulator pokojowy (jest lepiej). Ustawiłem w dzień i w nocy 21,5*C. Jak w nocy miałem o 1*C mniej to dużo potrzebował piec aby szarpnąć temperaturę w górę.
    Zastanawiam się nad regulatorem pogodowym + siłownikiem do zaworu 3-drożnego do podmieszania na podłogę. Chcę dać niższą temp na podłogę ale za to częściej (może na stałe lub prawie na stałe - nie wiem jak wyjdzie). Myślę o 30*C ale non-stop abym nie tracił pelletu na bujnięciu temp. w górę.

    Ustawienia będę zmieniał jeszcze.

    P.S. przymierzam się do testów pestki z wiśni - jakieś opinie, porady, podpowiedzi???



    EDIT:
    -------------------------------
    pisaliście o czujniku temp PT-1000 do tego sterownika. Ja mam fotodetektor FD-2
    http://sklep.pwkey.eu/pl/p/FD_2/38
    Ostatnio edytowane przez theme ; 05-05-2015 o 10:27

  8. #28

    Domyślnie

    DODANO:
    ---------------------------------
    zmobilizowałem się i przedzwoniłem do producenta palnika. Super człowiek - dużo mi rozjaśnił w głowie, pomógł w ustawieniach, powiedział co jest dobrze a co źle zrobione (w sposób dla mnie łopatologiczny czyli zrozumiały dla takiego laika jak ja).
    Wprowadzę zmiany i dam znać co i jak.

  9. #29

    Domyślnie

    Pytanie dość ogólne i pewnie taka będzie odpowiedź.
    Piec 10kW Cichewicza jak w opisie + palnik 15kW + bojler 250L + sterownik KEY RK2006LP + regulator pokojowy Auraton (chyba 2030 bezprzewodowy).

    Co można dodać do tego zestawu? Oraz jakie są tego orientacyjne koszty.
    Zastanawiałem się nad takim czymś (wcześniej pisałem o tym):
    -regulator pogodowy około 200-250zł
    -siłownik do zaworu 3D około 350-500zł (nie wiem tylko czy dać jeden przed pompą CO czy dodać też jeszcze na powrót do pieca)
    -bufor akumulacyjny 800-1000L ... tu nie wiem czy z wężownicą czy z dwiema wężownicami czy w ogóle bez. Ceny różne od 1750 do 3500zł
    -jakieś małe rury solarne na podgrzanie wody (tylko nie wiem czy w bojlerze CWU czy w buforze akumulacyjnym (którego jeszcze nie mam)


    Jak to mądrze podłączyć?
    Chcę dać około 30-35*C na podłogę non-stop, na bojler CWU około 50*C, a co z tym planowanym buforem akumulacyjnym, solarami etc?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony