dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Taśmy do montażu warstwowego - jakich używacie

    No, jak w pytaniu. Ciekawe, jak to wygląda u tych, co montują.

    I czy ktoś coś wie nt. taśm PLONMAR? Jedna firma, z którą prowadze rozmowy nt. montazu okien takich używa i zastanawiam się, co one sa warte, a kto mi lepiej o tym powie, jak nie wy?

    Edit.

    A jeszcze zedytuje. Przeszło mi przez głowę, żeby montaz warstwowy zrobić później, już po montazu okien w standardowy sposób. COś w tym stylu (mam nadzieje, że autor obrazka sięnie pogniewa, że go pożyczam)



    Czyli już po zamontowaniu okna ja sobie obetnę piankę przed tynkami, nakleję taśmę, przykleję do muru i otynkuję. To samo na zewnątrz. Jak już będe wiedział, że będzie robiona elewacja, to nakleję zewnętrzne taśmy.

    A do tego czasu pociągne pianke jakąś farbą, żeby się tak nie utleniała. Oczywiście będę chciał zrobić tynkowanie i elewację jak najszybciej, ale wiecie, czasami róznie może być.

    Pytanie, Czy zaproponowany przeze mnie sposób, przy założeniu, że wszystko wykonam sam, starannie, będzie OK???
    Ostatnio edytowane przez Ifarrg ; 28-11-2014 o 13:35
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  2. #2

    Domyślnie

    jest dopuszczalny

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. A są jakieś minusy tego rozwiązania oprócz trudniejszej aplikacji? No i jaka szerokość taśm?
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Na moim ekranie nie wyswietla się to zdjęcie wiec nie mam do czego sie odniesc.
    Jakie szerokosci tasm - mozna stwierdzic gdy zna się sciany i luzy montazowe. Zwykle wystarczą 7cm, ale czasem potrzeba tez "10" czy szersze.
    O marce która wymieniłeś - nie słyszałem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    zdjęcie jest pod tym adresem

    http://forum.budujemydom.pl/uploads/...DzcM2lPrC.webp

    A mnie oczywiście notorycznie w nazwie mieszają się taśmy i folie... O folie mi chodzi własnie... Mam okna szerokości ram 82 mm, ściana ma 24 cm. Wyczytałem, że folia nie powinna pokkrywać więcej, niż połowe ościeża, żeby tynk miał się dobrze. Czy w takim wypadku folie 75 mm będa ok, czy za szerokie?
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Na rynku raczej nie ma w sprzedazy folii węzszych niz 7cm. I dla mnie jest ona idealna. 2cm kleisz na rame (taki ma pasek kleju), 2 cm to luz i 3 cm wykładasz na ścianę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    fin, a ten rysunek widzisz już? Będzie to też dobrze czy jednak lepiej, jak się uszczelni wcześniej, przy montażu? Tylko tak jak mówie, nie wiem, kiedy będą tynki i elewacja...
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  8. #8

    Domyślnie

    są też folie 5 cm ale właściwie mało się ich używa, czasem do przedłużenia np. 7 cm bo ściana jest nierówna
    Dwa centymetry na czoło ościeżnicy to za dużo - zobacz czy zawiasy nie będą Ci przeszkadzać
    Klejąc na ościeżnicę przeważnie nachodzi się ok 10 mm
    Sposób montażu dopuszczalny przez systemodawców

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Tak, widziałem ten mało doskonały rysunek, ale sens da sie odczytac bez problemu
    Uważam że od wewnątrz najlepiej jest folię przykleić wcześniej, przed wstawieniem okna. Od zewnątrz jest juz dużo łatwoej to robić na czoło, jedynym "minusem" jest to, że jak wjedziemy na okno 2 cm to ekipa ocieplająca będzie musiała zrobić wegarek na 2cm
    Mówiąc minus żartuję - taki węgarek powinien być absolutnym minimum i to rozwiązanie go wymusi, ale z przykrością stwierdzam, że często ociepleniowcy robią mniejsze najście na okno i wówczas mogą "narzekać"
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #10

    Domyślnie

    Będe miał okna na profilach 82 mm, więc węgarek planuję dac około 40mm. A narzekania ociepleniowców mnie mało interesują . Taśmę nakleję sam przed ociepleniem, a w sprawie węgarka się doszkolę i ma być zrobione prawidłowo. I basta.

    Dziękuję, chłopaki, za pomoc
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony