dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Zmiany w projekcie z 90Wm2 na 40Wm2 dla NF40 dotacja

    Witam jestem nowy na forum, i mam nurtujące mnie pytanie.
    Czy mając projekt domu z parametrem 90Wm2 bez WM i Solar, można kogoś poprosić o zrobienie projektu na WM + ogrzewanie solarem + stolarka okienna 3-szybowa i ewentualnie zmiana z 15cm styro na więcej, tak aby starać sie o dofinansowanie dla NF40 ??

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar squeeze
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-001
    Posty
    15

    Domyślnie

    Należy zacząć od znalezienia kogoś od OZC, albo policzenia we własnym zakresie

    Wyliczone zapotrzebowanie energetyczne w projekcie typowym wymaga adaptacji (należy uwzględnić strefę klimatyczną, orientację względem stron świata, ilość mieszkańców, itp). Więc już na wstępie wartość ta się zmienia. Osoba która adoptuje świadectwo może policzyć jakie zmiany byłyby korzystne i dokładnie o ile.

    Zejście do poziomu 40 kWh/m2 nie powinno być wcale trudne. Na forum jest wiele takich przykładów.

  3. #3

    Domyślnie

    czyli taka osoba która robi certyfikaty energetyczne mogła by coś takiego wykonać ??
    To właśnie słyszałem ze zejście do 40 jest osiągalne dla większości domów.
    Dzwoniłem tez do biura projektowego skąd mam projekt, ale tam i powiedzieli ze trzeba od podstaw przeprojektować i będzie mnie to kosztować 3/4 projektu

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Pokaż albo chociaż opisz to co masz teraz, pomyślimy wspólnie.

  5. #5

    Domyślnie

    Projekt domu to dom przy malowniczej 3. III strefa klimatyczna wejście od strony południowego wschodu, kuchnia z jadalnią południowy zachód. linia zabudowy biegnie od południowego wschodu do północnego zachodu. Planuje WM z GWC

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Skoro wejście od płd. wschodu, to najwięcej okien od północnego zachodu. Garaż nie oddzielony - do przeliczenia. Wymyślne lukarny pewnie rzeczywiście wymagałyby przeliczenia całego projektu przy sporo grubszej izolacji. Może być naprawdę ciężko, tzn. rzeczywiście sporo tego przeliczania. Sprawdź ile wymian zapisali dla wentylacji i podaj grubości i typy izolacji: podłoga, ściana, dach.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał mesot Zobacz post
    Witam jestem nowy na forum, i mam nurtujące mnie pytanie.
    Czy mając projekt domu z parametrem 90Wm2 bez WM i Solar, można kogoś poprosić o zrobienie projektu na WM + ogrzewanie solarem + stolarka okienna 3-szybowa i ewentualnie zmiana z 15cm styro na więcej, tak aby starać sie o dofinansowanie dla NF40 ??
    Zaplanuj budowę gdzieś na południu Europy, ale takim południowym południu i możesz myśleć o ogrzewaniu solarami

    Co za ludzie

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Zaplanuj budowę gdzieś na południu Europy, ale takim południowym południu i możesz myśleć o ogrzewaniu solarami

    Co za ludzie
    Ależ gentoonksie, czemuś taki nerwowy? Kolega jest nowy, nie wie nic i się do tego przyznaje. Ogrzewanie solarami jak najbardziej także w Polsce, myślę, że spokojnie w 200 KPLN za gotowy system by się zmieścił.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ogrzewanie solarami jak najbardziej także w Polsce, myślę, że spokojnie w 200 KPLN za gotowy system by się zmieścił.
    ale za ogrzewanie i robienie systemu 200 kzł ?

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał andriuss Zobacz post
    Ależ gentoonksie, czemuś taki nerwowy? Kolega jest nowy, nie wie nic i się do tego przyznaje. Ogrzewanie solarami jak najbardziej także w Polsce, myślę, że spokojnie w 200 KPLN za gotowy system by się zmieścił.
    Nie nerwowy - poirytowany lekko. Niech celuje w NF15 to o ogrzewaniu solarami może pomyśleć. A tak - będzie 15 stron wątku na których poprawi projekt do NF40, a potem mu mina zrzednie jak sie okaże że następne 130 stron trzeba mu tłumaczyć że solarami takiego sie nie da ogrzać, ... no chyba że jak piszesz - 200kpln na instalację i roczny koszt na CO i CWU 150 pln.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nie nerwowy - poirytowany lekko. Niech celuje w NF15 to o ogrzewaniu solarami może pomyśleć.
    NF 15 to ściema ... i pułapka ..
    aby budownictwo pasywne u je bać przy samej du ...
    Certyfikatów cała masa na to co się tam dało itp ... i zamiast faktycznie robić budynek pasywny to jak zwykle w naszym kraju zaczynają się spekulacje i kalkulacje
    Skrócona recepta na budynek zeroenergetyczny (<3kWh/m^2rok)
    Ok.
    Jestem w trakcie projektowania ... osobiście takiego oto domu ... pewne szczegóły zostaną pominięte gdyż na chleb trzeba jakoś zarobić a
    wrunianie się z wszystkich patentów najlepszym pomysłem nie jest.
    Pierwsze rozebranie na czynniki pierwsze tego domu co jest ...(dom z bala lata 30 XX).
    Następnie wybranie zmieni pod płytę fundamentową .
    Przygotowanie podłoża ... wymieszanie pewnej warstwy gruntu z cementem .. na to geowłóknina potem piasek i zagęszczanie płytą wibracyjną jak uprzednio ...
    Rozłożenie warstwy XPS 50cm 60m^3 łącznie razy 400zł =24kzł.
    Płyta fundamentowa 20cm/25cm ściany piwniczne żelbetowe 20cm /25cm. 60m^3 betonu * 350 zł= 21kzł
    3 tony stali zbrojeniowej x 3,2 kzł 9,6 kzł = 54 kzł plus 6 kzł na robotę ... ceny XPS zawyżona betonu też ... stali też tak że te 60kzł bezpieczne ...
    Co otrzymuję? dwa garaże których nie mam gdzie dać na działce
    Przy takiej izolacji nagrzane auto wyrówna straty na obsługę tego garażu w skrócie pisząc.

    Piwnicę mamy załatwioną ...
    Konstrukcja 8 ram drewnianych trój przegubowych wykonanych z kratownic ...cel pomieścić izolację w ilości 70cm neto ..
    typu słoma /wełna drzewna, mineralna, szklana/ celuloza, pianka, eps, granulat z keramzytu co tylko dusza zapragnie .
    każda rama to 3kzł =24 kzł to jest całe razem z dachem tj te ramy .
    Rozpinam dach łaty deskowania itp 6 kubików desek po 600zł 3,6 kzł
    blacha rehizink tytanowo cynkowa na 170 m^2 15 kzł czyli mamy 18,6 kzł dach ... reszta moja robota .. 20kzł.(18,6 kzł +reszta do 20kzł)
    potem już wykończeniówka typu stropy itp robione już pod dachem ...
    wstawienie piły formatowej plus innych urządzeń do obróbki drewna i 90% wykończenia samodzielnego .
    przycinanie płyt osb itp gk niech by to jeszcze strzelę już bo to jest wykończenie jak w każdym domu .... to pominę ...
    plus reszta izolacji czyli licząc eps.a grafit po 200 zł =49 kzł ...
    Okna 45 m^2 *360 = 16,2 kzł
    na razie jest 167,8kzł
    Instalacje .... pompa ciepła 4,3 kzł rury itp niech razem będzie 10kzł
    wodna to jakieś 2kzł po 3-4m rury od zbiornika do kranów ...
    ŻGWC 10kzł z wentylatorami ...

    studnię już mam 5m głęboka kręgi fi120 wew. koszt z robotą 2150zł pełna wody
    kiedyś już tam była tylko odkopać trzeba było
    mamy na razie 191 kzł ... w tym i CWU plus reku plus wentylację i klimatyzację
    w lecie wszystko na jednej pompie ciepłą .
    jakieś wykończenie itp ... łazienek ... nie wiem może drewno egoztycne ...
    po 200m^2 ale ... za to nie muszę babrać się w kleju ... itp i nie boję się że popęka na wiotkim stropie ... taki nie będzie ale ...

    Teraz powierzchnia tego cuda to 3x 116 m^2 licząc powierzchnie rzutu ... chyba bardzo dużo ... w końcu dom 8,47 x 13,7 z złotego podziału taki jest teraz podział to zachowuję ...
    Prąd mam ... to mi odpada...
    kupę gruzu z starych fundamentów itp ...
    Meble zrobię sam bo mam doświadczenie w tym temacie
    nawet jak dołożę jeszcze 100zł to nie przekraczam 300 kzł za

    dom co mnie tylko tyle będzie kosztował ... za standard zeroenergetyczny ...

    największa trudność robienie tymi rencami co to piszą ...
    wstawiając miro kuchnię do gotowania grzania wody itp... był bym autonomiczny ale dla pewnej wygody tak nie zrobię
    Średni współczynik przenikania ciepła 0,045 dla przegród ... dla okien 0,34
    drzwi 0,2 (sam XPS prawie ) okiennice ... 10-15cm styro ...
    no chyba że jak piszesz - 200kpln na instalację i roczny koszt na CO i CWU 150 pln.
    a moja instalacja nie przekroczy 10kzł
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 09-04-2013 o 09:37

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Kolego
    recepta dobra, ale jak wszystko, nie dla każdego - są przeciwwskazania:

    Ja na ten przykład nie znoszę schodów, więc piwnica piętro poddasze odpada na starcie, garaż w piwnicy i odśnieżanie podjazdu coby wyjechać się dało - za leniwy jestem, nie cierpię łazienek bez okna, itp i itd

    dla każdego coś miłego

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ja na ten przykład nie znoszę schodów, więc piwnica piętro poddasze odpada na starcie, garaż w piwnicy i odśnieżanie podjazdu coby wyjechać się dało - za leniwy jestem, nie cierpię łazienek bez okna, itp i itd
    zgadza się ale receptę mogę napisać na każde warunki ... jest prosta jak drug ... izolacja izolacja izolacja

  14. #14

    Domyślnie

    Witam dzięki za odpowiedzi, to ze jestem nowy na forum to fakt, ale nie jestem nowy na świecie, Kolega gentoonx przykro mi ze moje pytanie jest dla Ciebie irytujące,hmmm ale od tego jest chyba forum, żeby pytać. Jak to napisałeś "dla każdego coś miłego " a co do południowego południa to tez mam dla ciebie odpowiedz typu najlepiej to wyjechać do ciepłych krajów i basta, koniec rozważań studenckich.
    Wracając do wątku dowiedziałem się ze nie warto szukać kogoś kto przerobi projekt, bo i tak wyjdzie drożej niż przez biuro projektowe, mogę natomiast oddać ten projekt i dopłacić jakąś tam kwotę i mieć nowy z parametrami które muszę spełnić aby był NF40.
    Co do ogrzewania solariami to źle napisałem, wspomaganie solarami żeby z parametrem zejść, bo piec i tak będzie, a swoja drogą to fajnie by było ogrzewać solarami w styczniu i lutym gdzie nie było praktycznie słońca. Pozdrawiam

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    nie twoje pytanie irytując, tylko temat walkowany na okrągło. Skoro chcesz sie trochę dowiedzieć o solarach i wspomaganiu, to poczytaj ten wątek http://forum.muratordom.pl/showthrea...99-op%C5%82aca , a przestaniesz mam nadzieję myśleć o mrzonkach i wspomaganiu przy NF40, nie mówiąc już o schodzeniu z parametrami. Skoro jak twierdzisz nie jesteś nowy na świecie, to po lekturze dojdziesz do wniosków jaki dom i jaka pow kolektorów musisz zaplanowac na okresy przjściowe i co zrobić z tymi solarami latem.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał mesot Zobacz post
    Czy mając projekt domu z parametrem 90Wm2 bez WM i Solar, można kogoś poprosić o zrobienie projektu na WM + ogrzewanie solarem + stolarka okienna 3-szybowa i ewentualnie zmiana z 15cm styro na więcej, tak aby starać sie o dofinansowanie dla NF40 ??
    Zacznijmy od tego, że dojście do 40 W/m2 nie da Ci spełnienia standardu NF40. Nawet jak dojdziesz do 10 W/m2 możesz nie spełnić tego standardu.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Zacznijmy od tego, że dojście do 40 W/m2 nie da Ci spełnienia standardu NF40. Nawet jak dojdziesz do 10 W/m2 możesz nie spełnić tego standardu.
    ale to wam chodzi o moc ? czy o zużycie całościowe energii i to jest np 40kWh/m^2 i 10kWh/m^2 ?

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Indiana_

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    878

    Domyślnie

    Chyba o 40kWh/m2 chodzi, ale potwierdzam - zejście nawet do 10kWh/m2 nie ma nic do spełnienia standardu NF40

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    Chyba o 40kWh/m2 chodzi, ale potwierdzam - zejście nawet do 10kWh/m2 nie ma nic do spełnienia standardu NF40
    Powiem tak, jakbym miał do wyboru zejście do 10kWh/m2/rok, a spełnienie jakiegoś pojeb..go standardu NF40, to naszczałbym na pojeb...ny standard NF40 i zrobił to co pozwoli uzyskać tę dychę.

    Pojeb..nym standardem NF40 chałupy nie ogrzeję,

    ale są tacy co im tylko standardy w głowie

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Nie standardy, tylko dotacje, bo na hasło dotacja się ludziom włącza ślinotok.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony