dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Kurs CNC - w jakim mieście najlepiej?

    Cześć. W najbliższym czasie mam zamiar zacząć kurs CNC, tylko nie wiem w jakim mieście i gdzie wychodzi to najkorzystniej. Nie tyle ze względu na cenę, to ze względu przede wszystkim solidnie. Póki co dokształcam się sam czytując różne blogi, np tutaj http://sterownikcnc.com.pl/ Może ktoś polecić kogoś, kto robi dobre kursy CNC?
    Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej.

  2. #2

    Domyślnie

    A co napisać, skoro nie ujawniasz skad jesteś?
    Ja się uczyłem w Gorzycach i było super. Sala wykładowa na dziesięć stanowisk, komputery z odpowiednim oprogramowaniem symulatorów, programowanie tokarskie (Siniumeric) i frezarskie (czyli w trzech płaszczyznach), obrabiarki rzeczywiste dostępne do prac kontrolnych i sprawdzających, wykładowca na poziomie, partnerskie traktowanie kursantów, podręczniki bezpłatnie w ramach kursu, kawa, herbata, przekąski, cóż więcej trzeba?
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jcarter199 Zobacz post
    Póki co dokształcam się sam czytując różne blogi,
    To do kitu. Trzeba zacząć od poczatku, a nie chaotycznie. Kup sobie jakiś podręcznik, będzie znacznie lepiej.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    To do kitu. Trzeba zacząć od poczatku, a nie chaotycznie. Kup sobie jakiś podręcznik, będzie znacznie lepiej.
    Dokładnie, tez mi się tak wydaje...
    Chodzi o to, panie i panowie, że chciwość - z braku lepszego określenia - jest dobra. Chciwość jest słuszna. Chciwość jest skuteczna.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał norbert882 Zobacz post
    Dokładnie, tez mi się tak wydaje...
    Obawiam sie że od samego kursu programistą cnc nie będziesz.
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał yendrek3 Zobacz post
    Obawiam sie że od samego kursu programistą cnc nie będziesz.
    Bez paniki, po kursie na prawo jazdy do Formuły 1 jeszcze nie biorą, ale autem można jeździć.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  7. #7

    Domyślnie

    no i chyba najważniejsze to to aby isć na kurs z systemu na którym faktycznie będziesz pracować. Nie ma sensu robic szkolenia na Sinumeriku jeśli w firmie masz tylko obrabiarki które działaja tylko na Fanucu czy Heidenhainie.
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  8. #8

    Domyślnie

    Jest, jest! Te systemy różnią się wprawdzie szczegółami wprowadzania pewnych wielkości, czy też ich definiowania, ale kurs uczy również radzenia sobie z tymi różnicami.

    poza tym kurs to nie tylko Sinumeric, bo to praca maszyny w dwóch osiach, programowanie w trzech nieco się różni, ale po to jest nauka!
    Ostatnio edytowane przez wykrot ; 24-12-2014 o 19:01
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  9. #9

    Domyślnie

    Sprawdź sobie ogłoszenia w lokalnych gazetach...
    Chodzi o to, panie i panowie, że chciwość - z braku lepszego określenia - jest dobra. Chciwość jest słuszna. Chciwość jest skuteczna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony