dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcinoo22

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-119
    Posty
    2

    Smile Materiały na budowę domu

    Witam wszystkich, jestem nową osobą na tym forum i nie mam dużego doświadczenia w tych tematach dlatego zwracam się o pomoc do kolegów i koleżanek mających pewne etapy budowy za sobą
    Obecnie jestem na etapie wszystkich formalności związanych z pozwoleniem na budowę.Budowę planuję rozpocząć w kwietniu 2015r.Mam ekipę która podjęła się budowy do stanu surowego (mury pustak ceramiczny,dach pokryty dachówką ceramiczną,całość bez okien) ,materiały będę dostarczał we własnym zakresie.Wstępnie umawialiśmy się na 35000zł ,w tym tygodniu spotkaliśmy się ponownie w celu dokładnej wyceny na podstawie projektu (skarbek rex) i tu mnie Pan Marcin zaskoczył49000 w cenie koparka.Wydaje się ciut za drogo, co sądzicie?Myślę ,że dam projekt do wyceny kilku innym ekipom polecanych przez znajomych i zobaczymy co z tego wyniknie.Koledzy i koleżanki, możecie polecić jakieś hurtownie budowlane w okolicach Żernicy lub Gliwic?Będę niezmiernie wdzięcznyTak na marginesie, w tym samym czasie budowę rozpoczną po sąsiedzku moi znajomi więc materiału będzie sporo, może korzystniejsze ceny wynegocjujemy?

  2. #2
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Witam sąsiada
    49tys.zl za SSO jest to normalna cena w naszej okolicy,ani drogo ani tanio.
    Co do materiałów to na tarnogórskiej masz buildera,zaopatrzenie na dwie budowy powinno pomóc wynegocjować dobre ceny.
    Z dugiej strony ja łykałem materiały z neta i szukalem trochę dalej niż w Gliwicach bo i tak było taniej,nawet z dowozem,także lukaj na neta i tam negocjuj.
    Dachówki miałem z Pszczyny,bloczki z Kielc,styro z Łodzi,stal z Żor,na miejscu w Gliwicach nikt nawet się nie zbliżył do cen jakie ja miałem.
    Następna sprawa,ceramika to dla mnie najgorszy material do budowy

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bway

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    może szkody górnicze są ?

  4. #4

    Domyślnie

    Dlaczego Arturo ceramika jest dla Ciebie najgorszym materiałem?

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gawor5

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    132

    Domyślnie

    Nie uważam iż ceramika to najgorszy możliwy budulec jednak osobiście bym wybrał beton komórkowy, na budowę mojego domu. Po pierwsze łatwość i czas realizacji inwestycji, sprawne prowadzenie bruzd instalacyjnych no i po drugie - termoizolacyjność, pod tym względem nie ma sobie równych ten materiał.

  6. #6
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Ceramiczne ściany zdecydowanie polecam .
    Gazobeton ciepły ale jak go zamoczysz .. to na lata .
    Liczą się jeszcze właściwości konstrukcyjne danego materiału .
    W naszych stronach dość popularny jest pustak keramzytowy ze Mszczonowa , równy i dobry do murowania , niestety tynkarze za nim nie przepadają gdyż słabo chłonie wodę z nas tynkarskich i ciężko robić szybko "metry"
    Darek B

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bway

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    ceramika to na dach, sciany to bez mostków termicznych na kleju najlepiej ciepłe, wytrzymałe, najlepszy YTONG ENERGO min 24, do tego obróbka ścian łatwa i przyjemna a zamiast tynów wystarczą przecierki gipsowe, tam gdzie trzeba to wiadomo wieniec, taras to żelbet

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paroofka
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    165

    Domyślnie

    Beton komórkowy ma w zasadzie tylko dwie wady: marna izolacyjność akustyczna i duża absorpcja wody. Ciężko jest kupić odpowiednio suche bloczki (bo w składach budowlanych mają gdzieś ich zabezpieczanie) i jeszcze ciężej utrzymać ten stan przez cały czas na placu budowy. A jeszcze jak bloczki zaczną przemarzać to już jest kaplica. Koniec końców dogrzewanie surowych ścian z BK może trwać miesiącami i jest to mega frustrujące. W Porothermach absorpcja wody jest bardzo niska i nawet jak pustaki na placu zleje deszcz, to można spokojnie murować, bo będą mokre tylko powierzchniowo. To w naszym klimacie jest mega plus, szczególnie że ściany z reguły stawia się w mało pewnych porach roku (wiosna albo jesień). A co do materiału na klej, to ceramikę też można murować w podobny sposób. Tyle że klej to tak naprawdę specjalna pianka, która wiąże pustaki pod wpływem wody. System ten zwie się Dryfix i jest na rynku od dobrych paru lat. Ja się murowałem w taki sposób w 2011 i wtedy była to jakaś tam nowinka techniczna.
    Dom - mission complete
    (zasiedlony 11.2012)

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bway

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    najlepie wziasc karty katalogowe i sprawdzic współczynnki ciepła i bedziesz wiedział

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przecież w systemie dwuwarstwowym współczynnik ciepła ściany nosnej jest pomijalny. Za izolację odpowiada materiał izolujący (qwełna lub styropian).
    Ściana nosna z najtańszego materiału lokalnie dostępnego i już.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcinoo22

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-119
    Posty
    2

    Domyślnie

    decyzja już zapadła i zostanę przy ceramice.Bez względu na to jaki materiał wybiorę do budowy znajdą się zwolennicy i przeciwnicy.Szwagier budował się jakieś10 lat do tyłu też pustak ceramiczny i do dziś jest zadowolony.Ja całe życie mieszkam w budynku z lat 60 (nie jest źle) a od tego czasu technologia poszła do przodu więc gorzej nie będzieWracając do tematu hurtowni budowlanych pozwoliłem sobie zbierać adresy @ wszystkiego co znajdę w sieci i rozesłać kosztorys na dwie budowy.Zamieszczę też ogłoszenie na OFERTEO i zobaczymy czy coś ugram.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja budowałam z silikatów i jestem zadowolona.

    Co ci da "zadowolenie"?
    Akurat ściana nośna to element na którym mozna zaoszczędzić, by potem wydac na bardziej istotne elementy więcej kasy, by kupić lepsze (np. styropian)

  13. #13

    Domyślnie

    Na strefie ekonomicznej w Gl buduje się jakiś skład nowy. Może będą mieli dobre prajsy.

  14. #14

    Domyślnie

    Beton komórkowy to niezła opcja, kiedy koszty ogrzewania rosną. Najlepiej po budowie domu zrobić w ogóle skanowanie w poszukiwaniu mostków cieplnych i szybko wyegzekwować poprawki.

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Akurat ściana nośna to element na którym mozna zaoszczędzić,
    Większej głupoty nie słyszałem...fundament, ściany nośne i stropy to są elementy, które muszą być zrobione jak najlepiej i z najlepszych materiałów bo nie zmienisz ich do końca istnienia domu. Oszczędzać to można na płytkach i parkietach w salonie.

    Ale też mam zamiar budować z silikatów głównie ze względu na ich twardość. Na początku myślałem o grubości 18cm ale wyszedłem z założenia że wolę dopłacić 1000 zł a zrobić to jak Bóg przykazał i będzie 24

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slyder Zobacz post
    Większej głupoty nie słyszałem...fundament, ściany nośne i stropy to są elementy, które muszą być zrobione jak najlepiej i z najlepszych materiałów bo nie zmienisz ich do końca istnienia domu. Oszczędzać to można na płytkach i parkietach w salonie.
    Nie sądze by taki bloczek silikatowy różnił sie pomiedzy firmami - kazdy dopuszczony na rynek musi miec aprobate techniczną potwierdzającą parametry wytrzymaościowe. Więc kupowanie najdroższego na rynku świadczy o snobiźmie a nie rozsądku.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-12-2014 o 16:43

  17. #17

    Domyślnie

    Witaj Sąsiedzie!
    Też mam nadzieję ruszyć z budową na wiosnę. Słyszałem, że jest dość tania hurtownia budowlana w Ornontowicach, ale nie znam namiarów.
    Widzisz, pomocny Arturo72 jednym zdaniem na temat ceramiki otworzył puszkę Pandory
    marcinoo22 może założysz dzienniczek? Będziemy się wspierać. Pozdrawiam!

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Groszek80

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-902
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał sokratis Zobacz post
    Beton komórkowy to niezła opcja, kiedy koszty ogrzewania rosną. Najlepiej po budowie domu zrobić w ogóle skanowanie w poszukiwaniu mostków cieplnych i szybko wyegzekwować poprawki.
    A jakie znaczenie dla wyboru technologii budowy ma termowizja już wykonanych ścian? Mostki cieplne mogą się przydarzyć w każdej technologii i z reguły wynikają z niekompetencji albo niechlujstwa wykonawcy. W przypadku ścian z ceramiki jest moim zdaniem osiągnąć jednolity mur bez szczelin (nawet pod termowizją), stosując systemy cienkospoinowe i pustaki szlifowane (Dryfix np.). Specyfika betonów komórkowych jest natomiast taka, że mocno się krusżą, przez co trudno jest realnie zachować jednolitość muru. Nie trzymają też tak wymiarów jak ceramika.

  19. #19

    Domyślnie

    Witam wszystkich.

    To jest odwieczny spór o materiał na ściany. Każdy materiał ma swoje wady i zalety i trzeba wybrać według własnych potrzeb.

    Ściany (a także fundament) to jest coś czego nie będzie się dało wymienić. Wolę na tym nie oszczędzać, tymbardziej że u nas są szkody górnicze. Lepiej zaoszczędzić na kafelkach, i niektórych zbędnych luksusach. Ale to każdy sam musi ocenić.

    U siebie chciałbym zbudować bez docieplania ścian zewnętrznych. Jedynie docieplenie mostków termicznych, fundamentu, dachu. Kiedyś "porotherm 44Si" miał U=0,3. Teraz "porotherm 44 eko +" ma współczynnik U=0,21 przy zaprawie grubowarstwowej termoizolacyjnej z perlitem oraz tynku ciepłochronnym 2cm. Spoina 12mm tylko w poziomie, pustak nieszlifowany, klasa wytrzymałości na ściskanie 10MPa (zalecane na szkody górnicze).

    Taki współczynik uważam za bardzo dobry, przeliczaliśmy go na piechotę gdyż folderom reklamowym niedowierzałem. Współczynniki lambda brałem z kart charakterysyki.

    Budując samemu napewno łatwiej jest robić bez ocieplenia na ścianach. A kosztowo wychodzi być może drożej, ale nie koniecznie.

    Zgadzam się, że najcieplej jest dać jak najmniej muru, a jak najwięcej ocieplenia.
    I z pewnością współczynnik U ścian zewnętrznych może być znacznie niższy niż 0,21.

    Jednak maksymalna korzyść energetyczna, pasywność nie jest akurat moim celem gdyż oznaczałaby rezygnację z ważniejszych dla mnie cech, które powinien posiadać budynek w którym spędzę resztę życia. Pasywność jest dla mnie za droga (a w kredycie jeszcze dwa razy droższa), czasochłonna w samodzielnym wykonaniu i zwróci się po 30 latach, a w tym czasie kilka razy zdąży nawalić.

    Jednak to wszystko kwestia gustu i miejscowych uwarunkowań. U nas węgiel jest nieco tańszy niż na północy, zimy może nieco łagodniejsze, płyta fundamentowa obowiązkowa (i to z fi 16 lub więcej), a zapotrzebowanie na węgiel obliczone zostało na 1600kg węgla, przyjmuję jednak ponad 2 tony.

    Przy zwyczajowym porothermie 25cm, musiałbym dać około 15cm styropianu (zależnie od lambdy) by uzyskać U=0,21 no i miałbym nieznacznie cieńszą ścianę. Zaletą byłoby hurtowe przykrycie wszystkich mostków styropianem.

    pozdrawiam i życzę spokojnej dyskusji
    Ostatnio edytowane przez WojtekAsia ; 20-12-2014 o 22:48

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    naprawdę chcesz budowac w XXI wieku kotłownie węglową?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony