dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Ja tam mam tzw trójnik, czyli dachówkę szczytową dla trzech krawędzi. Nic mi nie wystaje ani się nie kręci. (Potwornie drogą!!!)

  2. #22

    Domyślnie

    Griszka mam podobne obserwacje co do wyglądu kupującego .Krawat drożej w dresie taniej .Jak ktoś ma zawód kojarzący się powszechnie z pieniędzmi to lepiej nie podawać numeru do pracy ,a często taki chcą sprzedawcy celem np. podania wyników obliczeń .Gdy wyliczano mi drogą dachówkę ceramiczną rabat bywał mniejszy przy stosunkowo taniej cementowej rabat wzrastał.
    1

  3. #23

    Domyślnie

    Ja pisałem o DachLux 1.
    A jeśli chodzi o rabaty, to trzeba się targować do oporu i do ostatniej chwili trzymać dostawcę w niepewności (rura im mięknie z każdym telefonem)
    Co do poszukiwania dostawcy to popieram metodę Anuli i Alicjanki.
    Jeśli chodzi o wycenę dachu, to koniecznie na całość, bo najdroższe są gąsiory i dachówki skrajne. Cholernie drogo wychodzi zrobienie lukarny z załamanym daszkiem: gąsiory skrajne, trójnik, rynna... koszmar.

    PROPONUJĘ OSZCZĘDZAĆ:
    1. nie kupować gąsiorów skrajnych - zadeklować zwykłe
    2. nie kupować dachówek skrajnych - zrobić obróbkę blacharską (dużo taniej i może wyjść ładniej)
    3. wszelkie elelmenty dodatkowe: folie, uszczelki, uchwyty, kosze - kupić dobre ale nie markowe (będzie 30% taniej)
    4. zamiast kupować bajeranckie wykończenia - kazać zrobić obróbki blacharskie

    Może ktoś jeszcze coś dorzuci?

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Długo zastanawiałem sie nad wyborem dachówki pomiędzy ceramiczną Roben a cementową Brass. Wybrałem Robena a przeważył argument, że ta dachówka ma 2 zamki górny i dolny. W związku z tym lepiej "trzyma sie dachu". W przypadku mojego domu gdzie dach ma 10 koszy i w związku z tym duża ilośc dachówki musiała być po skosie przycięta - jest to bardzo duży +. Cementówkę z jednym zamkiem (tylko górnym) co prawda lepiej się kładzie na łatach gdyż nie wymaga aż tak dokładnego rozmierzenia a błędy można łatwo "zgubić", Niemniej wyszedłem z założenia, że dobrzy fachowcy powinni sobie poradzić.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  5. #25
    Guest

    Domyślnie

    dlaczego myśląc o dachówkach ceramicznych bierzecie pod uwagę tylko robena, ja wybrałem wiekora i rok temu był sprzedawany po dość rozsądnych cenach . No i nie czarujmy się gdyby to nie kwestia kasy decydowalibyście się na ceramiczną jest ładniejsza.

  6. #26

  7. #27

    Domyślnie

    cementowa napewno tańsza, a kilka lat posłuzy
    buduje między Wrocławiem, a Opolem

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony