dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 68
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar borge
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lodz
    Posty
    121
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Arrow

    Cytat Napisał szymonówka Zobacz post
    jak już się to skończy i mecenas pozwoli to powiem kto w pomorskim tak buduje domy z bali
    mnie najbardziej urzekl na ich stronie www akapit: 'Proponuję Państwu najnowocześniejsze techniki budowlane...' czego Ty chyba nie jestes w stanie docenic : /

    a serio to szczerze wspolczuje ze trafilas na takich wykonawcow (?), Twoj przypadek obok 'matkirzezbiarki' (nie moge sobie przypomniec jaki nick miala na forum Muratora, to najbardziej drastyczne budowy o jakich tu czytalem)
    Twoich niedoukow budowlanych latwo znalezc w sieci, dawno powinnas podac ich nazwe otwartym tekstem, zeby innym oszczedzic gotowki, czasu i zdrowia

    pozdrawiam i zycze silnej woli w walce z tymi brakorobami

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    To już nie jest śmieszne i pytanie rodzi się .. czemu tak nienawistnie Ciebie potraktowali ?
    bo to już jest godne do zapodania na forum tej firmy o której już i tak wiemy

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar borge
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lodz
    Posty
    121
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Arrow

    Cytat Napisał szymonówka Zobacz post
    ... najnowocześniejsze techniki? - to właśnie chcę je pokazać - należy do nich też pewno butelkowo-puszkowy system dociepleń
    to 'docieplenie' pewnie nie bedzie dowodem w sprawie ktory sad moglby wziac pod uwage ale moze byc ciekawa ilustracja calosci
    tez ktoregos dnia jak pojechalem na budowe, znalazlem zamaskowany pod krzakiem bzu stos butelek po piwie i wodce
    'grzecznie' ; ) poprosilem ekipe o opuszczenie placu, na nastepny dzien pojawil sie ojciec wlasciciela firmy z pomocnikiem i oni konczyli fundament
    nie ma sie co litowac nad pijackimi ekipami bo to tylko ich rozzuchwala, takt poczytuja za slabosc, uprzejmosc za strach

    pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymonówka Zobacz post
    jak już się to skończy i mecenas pozwoli to powiem kto w pomorskim tak buduje domy z bali , a na www reklamuje się tak " domy buduję rzec można już od pokoleń.... mój dziad i ojciec stawiali domy............. tradycja bez użycia jakichkolwiek elementów metalowych ..............piękno i natura ........." itd pierdu pierdu
    czy to ci ???


    http://www.ebenista.boo.pl/

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar emilus18
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.177
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    Im bardziej się wczytywałam, tym większe przerażenie w moich oczach rosło Człowiek stara się żyć uczciwie, pomagać innym itp. ale jak spotykają go potem takie rzeczy, to się po prostu żyć odechciewa. Jak tak można??? Tobie mogę tylko życzyć powodzenia i szybkiego rozwiązania sprawy, a szanownym wykonawcom i kierbudowi - żeby kiedyś los im się odwdzięczył i spotkało ich to samo. Nie będę używać niecenzuralnych słów, bo w moim stanie nie są wskazane.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymonówka Zobacz post
    dzięki emilus18 i wszystkim za wsparcie - walczę dopóki mogę - nie poddaję się - niech mój syn kiedyś powie - mam silną mamę

    p.s. demcia - sherlock'u holmes
    jeżeli jest to ta sama firma co podał Demcia i co robili u Ciebie .... z realizacjami z www idącymi w wiele sztuk to taką sprawę nie wiem czy nie trzeba zgłosić gdzieś do nadzoru lub prokuratury bo ten Twój dom wierze, że mógłby się realnie zawalić i nie wiem czy tam kilka osób nie spi z takimi dachami nad głową!
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  7. #47

    Domyślnie

    Miałem też niezłe przeboje z "firmą", która budowała mi dom. Tyle, że zorientowałem się po pewnym czasie i korzystając ze swoich praw wyrzuciłem ich z placu, zaraz po postawieniu ścian zewn. Wadliwe elementy trzeba było wymienić lub naprawić (co kosztowało nie mało), a dom zbudowały do końca inne - tym razem prawdziwe firmy. Jednak dzięki temu nie ma teraz obaw o bezpieczeństwo... Ostatnio dowiedziałem się, że w/w firma oszukała wiele osób i budynki, które stawiała są ruiną, ale jestem pewien, że sprawiedliwości stanie się ostatecznie zadość.


    To co widzę u Ciebie to nawet nie wiem jak skomentować, ale czuję, że gdybym nie zareagował i zostawił tę pierwszą firmę krzak (siedziba w okolicach Warszawy) to miałbym podobnie :-/

    Mam nadzieję, że również w Twoim przypadku wykonawca zapłaci słono za swoją "fachowość" i narażanie ludzi na niebezpieczeństwo.
    Ostatnio edytowane przez SebastianW ; 18-10-2015 o 06:33

  8. #48

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Jak tam sprawa sie rozwija?

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar escone
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    3city
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Życzę wytrwałości.
    Nasza sprawa w Wejherowskim sądzie po równo 2 latach dobiegła do końca.
    Teraz działa komornik

  11. #51

    Domyślnie

    Pocieszę Cię . Mam sprawę w sądzie o drogę konieczną (9 lat ) i końca nie widać !!

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agatka2106

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    326
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymonówka Zobacz post
    po ponad roku od pozwu - postęp w sądzie ! wyznaczono mediatora ( nowe przepisy ) i termin pierwszej rozprawy na koniec marca - no to się będzie działo !
    Właśnie przeczytałam cały wątek. Nie wiem jak to skomentować. Życzę cierpliwości i przede wszystkim dużo zdrowia dla dziecka. Dopiero czytając takie rzeczy człowiek dowiaduje się ile miał szczęścia. Bo przecież wiele z nas kobiet zajmowało się budową i żadna nie sprawdzała projektu ani nie właziła na dach żeby zerknąć jak przymocowane są dachówki. Myślę, że dom murowany łatwiej byłoby zauważyć błędy. W domu z drewna to trudniejsze chyba. Pisz na bieżąco jak się układa. Może trafisz na forum kogoś kto potrafi znaleźć szybszą drogę na rozwiązanie problemu. Była sprawa z pożarem kiedyś i dzięki nagłośnieniu na forum odszkodowanie było dużo wyższe niż początkowe. Trzymam kciuki.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymonówka Zobacz post
    środa 30 b.m. pierwsza sprawa sądowa
    I jak po posiedzeniu? Cis ruszylo?

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    boże aż strach czytać kolejne wpisy :/ takich powinni za.... wieszać :/
    życzę cierpliwości - byłaś w izbie bud.? myślę, że od razu na twoim miejscu złożyłabym skargę na kierownika budowy i zawnioskowała o odebranie uprawnień. To co oni wywinęli to jakiś ponury żart

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darvid
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Choszczno
    Kod pocztowy
    73-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    współczuję, mamy podobną sytuację z wadami ukrytymi wykonawcy i kierownika budowy, ale nasze państwo istnieje tylko teoretycznie i jest "ch..., d... i kamieni kupa".
    Zgłoś do okręgowej izby inżynierów budownictwa (kierownik powinien przecież być w niej zarejestrowany) szkodę do ubezpieczyciela tej izby i z OC kierownika budowy w ramach jego OC przyślą rzeczoznawcę celem sporządzenia protokołu szkody.
    Ponadto wystąp do rzecznika odpowiedzialności zawodowej tej izby celem wszczęcia postępowania wyjaśniającego/dyscyplinarnego, być może zabiorą kierownikowi budowy uprawnienia.
    W naszym przypadku sytuacja jest gorsza, ponieważ sprawa sądowa blokowana jest od ponad 3 lat przez personalnie odpowiedzialną za to sędzinę (wykonawca po naszej budowie od kwietnia 2007 budował jej dom od czerwca 2008, nawet mnie nie pociesza fakt, że także w 2015 roku musiała naprawiać m.in. elewację zachodnią), dlatego zgłosiłem sprawę do izby kierownika budowy; TUiR Allianz dla zachodniopomorskiej izby inżynierów w ramach OC kierownika budowy (narzuconego przez wykonawcę) oraz prokuratury o oszustwo przez wykonawcę i kierownika.
    Próbuję także pociągnąć sędzinę do odpowiedzialności dyscyplinarnej poprzez Sąd Okręgowy, który najpierw na podstawie wykazanych powiązań z wykonawcą wyłączył ją od sprawy (oddaliła pozew przeciwko wykonawcy, ale przeciąga postępowanie - jest przewodniczącą WC) oraz nakazał całkowite przeprowadzenie postępowania od zera, ale skończy się chyba bezpośrednim zawiadomieniem ministra oraz dziennikarzy w stylu "Państwo w państwie".
    naprawdę współczuję, zamiast cieszyć się nowym domem, trzeba ciągać się po sądach przeciwko wykonawcy. Nie odpuszczaj pod żadnym pozorem, trzeba kiedyś tą stajnię Augiasza wyczyścić.
    dom z poddaszem, budowa IV.2007-VII.2008; 151m2 p.u.; 191m2 p.c.; 565m3 kubatura; duży strych. Ściana POROTHERM 24cm+12cm styro; 13cm styro w podłodze; 20cm wełna na poddaszu. Okna PCV dwuszybowe 1.0. Podłogówka parter 62m2 + łazienka (góra), grzejniki góra + garaż 24m2 (temp. 10-14). GZ50 W3, piec gazowy 2F Immergas Nike Star 23KW. Sterowanie Auraton 2005 w garderobie nad garażem. Cykl D21*/N20*: D5-7/N7-13/D13-23/N23-5, weekend D8-23/N23-8. BRAK kominka, kuchenka gazowa, 2 osoby dorosłe.

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darvid
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Choszczno
    Kod pocztowy
    73-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    w piątek 18.09.2016 odebrałem w e-mailu skan opinii biegłego po przeprowadzonych oględzinach. Nie chciał/nie mógł używać za mocnych słów, dlatego pisał bardzo ogólnikowo - ale wady ukryte zostały opisane. Zgłosiłem jeszcze kilka uwag w aneksie, który będzie dołączony do sprawy, m.in. brak ujęcia przemarzania szczytów (czysty beton dociągnięty do membrany). Jutro wysyłam dokumenty do prokuratury w Stargardzie, która prowadzi śledztwo ws popełnienia oszustwa przez wykonawcę i kierownika. Ironią jest to, że prokuratura skupiła się przede wszystkim na udziale sędzi w działaniach, zmierzających do osiągnięcia przedawnienia. Cóż, będzie się działo - bo nie odpuszczę.
    Dotychczasowym pozytywnym efektem wejścia na drogę sądową o wady ukryte i wykonawcze jest to, że inne firmy budowlane zaczęły przestrzegać prawa budowlanego i dokumentacji projektowej. Podwykonawca latem 2012 roku demontując kominy z cegły „kratówki” zalanej rzadkim betonem stwierdził, że w Choszcznie wszyscy tak robią, bo jest taniej (różnica ceny cegły pełnej i „kratówki”). Od 2013 roku i złożenia przez nas pozwu, w Choszcznie i okolicach ponoć stosuje się tylko cegłę pełną lub kominy systemowe, zgodnie z prawem budowlanym. Podobnie z montażem i mocowaniem dachówek na podstawie zaleceń ich producenta, który może odmówić odszkodowania w przypadku awarii dachu. Prawidłowo wykonane fundamenty i ściany stały się rzeczywistą, a nie tylko „papierową” podstawą domu. Niestety, nasz dom został zmarnowany – jedynie dla dobra „sztuki budowlanej” sprawa zostanie do końca wyjaśniona z wszelkimi konsekwencjami.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia w tym naszym "państwie istniejącym tylko teoretycznie
    dom z poddaszem, budowa IV.2007-VII.2008; 151m2 p.u.; 191m2 p.c.; 565m3 kubatura; duży strych. Ściana POROTHERM 24cm+12cm styro; 13cm styro w podłodze; 20cm wełna na poddaszu. Okna PCV dwuszybowe 1.0. Podłogówka parter 62m2 + łazienka (góra), grzejniki góra + garaż 24m2 (temp. 10-14). GZ50 W3, piec gazowy 2F Immergas Nike Star 23KW. Sterowanie Auraton 2005 w garderobie nad garażem. Cykl D21*/N20*: D5-7/N7-13/D13-23/N23-5, weekend D8-23/N23-8. BRAK kominka, kuchenka gazowa, 2 osoby dorosłe.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    To nie szczyty przymarzają! to gorzej - to "ciepło" tak szybko ucieka, że nawet chwili nie zagości w materiale.
    Stąd wrażenie, że szczyty "przymarzają"

    Akurat z punktu widzenia wiązania i wytrzymałości itp.. cegła kratówka lepiej się nadaje - ale ustawodawca wie ... iż partacze mają w rzopie sprawdzanie to ..
    lepiej pełna

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar escone
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    3city
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymonówka Zobacz post
    wszystko co opisałeś zrobiłam : zgłoszenie do izby i do ubezpieczyciela + sprawa w sądzie - następny termin koniec października

    ubezpieczyciel miga się od uznania wszystkich wad , sąd słucha świadków , izba milczy i tak to się ciągnie

    trzymam kciuki i pozdrawiam
    Nie pocieszę Cię ....ale
    Wygrana w sądzie nie da kompletnie nic.
    My z żoną wygraliśmy sprawe ponad 1,5 roku temu i dalej nie mamy odzyskanej ani złotówki, a wydane kupe pieniędzy na adwokata, komorników itp.
    Wykonawca ma sie za to bardzo dobrze, dalej buduje domy, pozamykał konta, nic nie ma na siebie i generalnie ma wszystko w D... i dalej "buduje domy"

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darvid
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Choszczno
    Kod pocztowy
    73-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    ciekawostka u mnie:
    rzeczoznawca ubezpieczyciela sporządził protokół szkody, w którym ujęto wszystkie wady ukryte, zawinione przez wykonawcę i zalegalizowane przez kierownika budowy. Protokół wysłałem do sądu w ramach sprawy cywilnej i do prokuratury po zawiadomieniu jej o oszustwie i znacznej szkodzie w naszym majątku. W piątek otrzymałem decyzję TUiR Allianz o... odmowie wypłacenia odszkodowania, ponieważ odmówili odpowiedzialności za kierownika budowy, za którego odpowiadali w ramach OC izby inżynierów w 2007 roku!
    Zaproponowali 321zł na otynkowanie kominów, wykonanych z cegły "kratówki" (niezgodnie z prawem budowlanym i dokumentacją projektową). Całą resztą wad ukrytych "obciążyli" wykonawcę, który jak w powyższym poście:
    majątek przepisał na żonę; sam nic nie ma; dalej świadczy usługi budowlane; osłania go działająca dobrowolnie lub pod przymusem sędzia SR (budował jej dom rok po naszej budowie), aby nie poniósł odpowiedzialności karnej za oszustwo.

    Ironicznie napisałem do sądu na kolejne wezwanie o usunięcie braków formalnych, aby sędzia oraz wykonawca zapoznali się z protokołem szkody, ponieważ TAKIE same błędy zostały popełnione w ICH domach. Wykonawca siłami swojej ekipy budowlanej w trakcie naszej budowy zaczął realizować kolejne 3 budowy, w tym dom dla siebie i dwa na sprzedaż (wiosna 2007), a w czerwcu 2008 budowę domu dla sędzi. Gdy po kolejnym zalaniu poddasza po kilkuletnich nieudanych próbach naprawy, które umożliwiłem wykonawcy z racji układów znajomościowych, złożyłem sprawę do sądu w 2013 roku, sędzia odrzuciła pozew pomimo m.in. opinii biegłego sądowego.

    W ramach przeprowadzonego "śledztwa" uzyskałem wtedy informacje o zobowiązaniach finansowych sędzi wobec wykonawcy NASZYCH domów (przeinwestowała); do tego ujawniły się inne "kwiatki", świadczące o oszustwie na naszą szkodę. Sąd Okręgowy w Szczecinie wyłączył ją od sprawy, nakazał całkowite i od nowa przeprowadzenie, a sędzia dalej blokuje przeprowadzenie procesu.
    Izba Inżynierów umyła ręce i kierownik budowy nie straci uprawnień - bo JUŻ nie opłaca składek członkowskich; ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania pomimo stwierdzonych w protokole wad ukrytych, świadomie zawinionych przez wykonawcę i kierownika.

    Przyjdzie samemu się zająć nagłośnieniem w mediach układu mafijnego, ponieważ m.in. świadkowie, których powoływałem (firmy naprawcze, przysyłane przez wykonawcę do usuwania awarii), odmawiają składania zeznań, bo nie chcą stracić przetargów miejskich, za które w urzędzie odpowiada ...żona wykonawcy. Będzie zadyma na całego... Pozdrawiam
    dom z poddaszem, budowa IV.2007-VII.2008; 151m2 p.u.; 191m2 p.c.; 565m3 kubatura; duży strych. Ściana POROTHERM 24cm+12cm styro; 13cm styro w podłodze; 20cm wełna na poddaszu. Okna PCV dwuszybowe 1.0. Podłogówka parter 62m2 + łazienka (góra), grzejniki góra + garaż 24m2 (temp. 10-14). GZ50 W3, piec gazowy 2F Immergas Nike Star 23KW. Sterowanie Auraton 2005 w garderobie nad garażem. Cykl D21*/N20*: D5-7/N7-13/D13-23/N23-5, weekend D8-23/N23-8. BRAK kominka, kuchenka gazowa, 2 osoby dorosłe.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Te wpisy zawierają prawdę.. to czemu niby je usuwać ?

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony