dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 74

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    batot

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-210
    Posty
    17

    Domyślnie

    Ponieważ przymierzam się do zakupu takiej pompy mam pytanie do wszystkich użytkowników tej pompy.
    Jak to jest z parametrem:
    - Przepływ wody [L/H]: 3000
    Czyli mam rozumieć muszę pompie zapewnić przepływ wody min 3000L/h? Czy może być mniejszy?
    Ponieważ mam tylko podłogówkę więc myślałem o pompie bez bufora ale u mnie jest 16 obiegów po ~1L/m co daje sumarycznie o ile wszystkie są wszystkie elektrozawory otwarte tylko 16*1L/min*60=960L/h.
    Czy w takiej konfiguracji muszę mieć bufor do C.O. czy nie muszę?
    A może po prostu przy mniejszym obiegu nie osiągnę pełnej mocy? A skoro nie osiągnę pełnej mocy to bufor muszę mieć.
    Od razu mówię prędkości przepływów raczej za bardzo nie zwiększę bo to wszystko napędza jedna pompka Wilo 22W i nie chciałbym wdawać się w koszta z pompkami tylko po to aby zaspokoić potrzeby PC.

    Czy 3000L/h to standardowe wartości przepływu dla takich pomp i jaką bym nie wybrał to muszę spełnić ten parametr ?
    Proszę tylko o rzetelne sprawdzone informacje a nie gdybania.
    Pozdrawiam.

    PS: Nie podałem najważniejszego. Posiadam w swojej instalacji C.O. coś takiego jak sprzęgło hydrauliczne, które teoretycznie zapewniłoby taki przepływ wody i powołując się na źródło: https://blog.karbon.com.pl/pc-powiet...-pompy-ciepla/
    chyba nie potrzebuje bufora.
    No to chyba sam sobie odpowiedziałem na pytanie.

    Pytanie nr 2:
    Czy puszczamy wodę z domu od C.O. prostu do PC czy może po drodze musi być wymiennik? Jak to jest?
    Pytam bo np 20 letni ekspert od Daikina mówi że w ich pompach wymiennik musi być. Nie możesz puścić C.O. prosto na pompę bo skrócisz żywotność pompy zanieczyszczeniami w obiegu.
    Ostatnio edytowane przez batot ; 06-08-2020 o 19:41 Powód: sprzęgło hydrauliczne

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony