dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Elektrozaczep z pamięcią - problem z regulacją.

    Zamontowałem w końcu domofon w moim domu, podłączyłem wszystko jak należy i niby wszystko działa dobrze oprócz elektrozaczepu przy drzwiach wejściowych. Jest to elektrozaczep z pamięcią firmy Scot, i nie zawsze otwiera drzwi. Tzn w większości przypadków nie otwiera. Zauważyłem, że guziczek, który umożliwia funkcję pamięci jest podatny na ciągnięcie języka zaczepu przez drzwi. Zastanawiam się czy to kwestia regulacji czy sam zaczep jest źle wykonany? Próbowałem ustawiać już dość luźno drzwi (tak, żeby zbyt mocno nie ciągły języka) ale nawet to nie gwarantuje 100% sukcesy, wszystko zależy od tego jak się drzwi zamkną. No i nie wirem czy ja coś robię źle, czy "ten typ tak ma" czy może zaczep jest niesprawny?
    Mówie o modelu: ES S12AC/DC-MB
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	scot.jpg
Wyświetleń:	754
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	295479  
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  2. #2

    Domyślnie

    A próbowałeś regulować język od zapadki? Powinien mieć on również regulację (koło 5mm w sumie).

    Jeszcze na stronie producenta masz takie coś:

    Pamięć
    Do otwarcia (odblokowania) zamka wystarcza krótki (chwilowy) impuls elektryczny, który powoduje odblokowanie elektrozaczepu. Po przejściu przez drzwi zamek przejdzie do położenia spoczynkowego. Jest to wygodna funkcja w przypadku obsługi otwarcia drzwi przez osobę wychodzącą, gdzie przycisk otwarcia znajduje się w pewnej odległości od zamka. bez obawy ponownego zamknięcia. Może być stosowany z systemami alarmowymi, prostymi systemami kontroli wejścia, systemami bezprzewodowego sterowania drzwiami itp., gdzie czas otwarcia drzwi nie jest nastawiany. Nie jest zalecany w przypadku sterowania przez system kontroli z regulacją czasu otwarcia, gdzie ustawiony czas podania napięcia na cewkę elektrozaczepu może być dłuższy niż czas przejścia przez drzwi. Spowoduje to ponowne odblokowanie elektrozaczepu i pozostawienie otwartego wejścia.

    Źródło: http://www.gde.pl/Katalog_produkt%C3...C%2FDC-MB.html


    Ewentualnie sugestia od mojego Kolegi abyś sprawdził całą elektrykę przy zamku? Tłumaczył mi co może być problemem, ale ja elektrykiem nie jestem i nie podejmuję się przekładu na ludzki język .

  3. #3

    Domyślnie

    Język regulowałem, ma regulację jednak nie znalazłem pozycji w której zawsze zadziała otwarcie. Jeśli chodzi o elektrykę to wszystko działa bo słychać klik za każdym razem. Wydaje mi się, że problemem jest, że język zamka w drzwiach ciągnie język elektrozaczepu i to powoduje, że blokuje mechanizm odblokowania. Jeszcze pokombinuję, ale nie wiem czy nie będę musiał przerobić tak wszystkiego aby elektrozaczep działał np. 10 sekund, wtedy będzie można drzwi otworzyć bo ta funkcja pamięci niezbyt się sprawdza u mnie. Niestety mój domofon Leleen nie jest w stanie obsłużyć normalnego zaczepu, gdyż podaje sygnał tylko 0,5s. Węc mamy kolejny problem podtrzymania rygla zaczepu określony czas... ehhh Zachciało mi się drzwi bez klamki ;/
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  4. #4

    Domyślnie

    Pytanie czy sam domofon da radę podawać sygnał przez 10 sekund o których piszesz, skoro opcje podtrzymania ma na 0,5 sekundy.
    Inna sprawa czy cały mechanizm jest poprawnie zamontowany w ościeżnicy, bo tutaj też może leżeć problem. Używałeś listwy producenta do montażu?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Pytanie czy sam domofon da radę podawać sygnał przez 10 sekund o których piszesz, skoro opcje podtrzymania ma na 0,5 sekundy.
    Inna sprawa czy cały mechanizm jest poprawnie zamontowany w ościeżnicy, bo tutaj też może leżeć problem. Używałeś listwy producenta do montażu?
    Domofon ma opcje współpracy z przekaźnikiem wtedy podaje wg danych producenta sygnał przez ok 5s. Jeśli chodzi o montaż w ościeżnicy to wielkiej filozofii tu jak mi się wydaje nie ma, a tym bardziej manewru. Zaczep zamocowany jest w listwie należącej do drzwi. Ale nie widzę aby to miało na cos wpływać. Rozstaw śrub jest standardowy, o nic elementy ruchome nie haczą. Wydaje mi się, że problemem jest fakt ciągnięcia zaczepu przez język zamka. Jeśli zaczep przytrzyma się ręką i da sygnał otwarcia to odblokowanie nie zadziała (oczywiście trzymam wciśnięty przycisk pamięci na zaczepie). Ale to masło maślane, bo właśnie zaczep za pomocą języka zamka trzyma drzwi na miejscu, a uszczelki starają się drzwi odepchnąć ;/ Może faktycznie trzeba założyć zaczep bez pamięci i na prąd zmienny, żeby było buczenie zamka w czasie tych 5s i każdy wtedy poszarpie drzwiami i pewnie da się je otworzyć ;/ Na razie za zimno aby się "bawić" z otwartymi na oścież drzwiami
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli masz możliwość to przeczekaj zimę z tymi ustawieniami co masz, a pracę możesz zacząć na wiosnę tak jak piszesz, bo teraz rzeczywiście jakiekolwiek manewry z ustawieniami do przyjemnych nie należą.

    Daj jeszcze namiar na model domofonu.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Jeśli masz możliwość to przeczekaj zimę z tymi ustawieniami co masz, a pracę możesz zacząć na wiosnę tak jak piszesz, bo teraz rzeczywiście jakiekolwiek manewry z ustawieniami do przyjemnych nie należą.

    Daj jeszcze namiar na model domofonu.
    Bramofon mam taki: http://www.leelen.pl/index.php/bramofon-jb304-no18p
    Monitor taki: http://www.leelen.pl/index.php/wideodomofon-n75b

    Spięte wszystko skrętką w układzie gwiazdy na stryszku, z centralnym zasilaczem 18V. z bramofonu do zaczepu idzie kabelek 2x1mm2

    Zaczep jak pisałem wyżej Scot ES S12AC/DC-MB

    Nieszczęsne drzwi bez klamki to Hormann RenoDoory. Fabrycznie miały zaczep ale bez pamięci więc go wymieniłem (0,5s to za mało aby otworzyć drzwi - w dodatku przy prądzie stałym słychać tylko klik a nie buczenie jak przy AC)

    (tak mi teraz przyszło do głowy czy by się nie dało tych drzwi przewiercić i zamontować jakiejś dyskretnej klamki, np. w postaci gałki żeby nie psuć linii/efektu wizualnego pochwytu??? - no dobra za bardzo kombinuję - zostawmy to jako ostateczność)
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  8. #8

    Domyślnie

    Zależy jaki zamek jest wewnątrz, ale moim zdaniem taka ostateczność z klamką może być - pytanie czy to nie oszpeci bezpowrotnie drzwi (klamka + pochwyt i może jeszcze kołatka na środku ).

  9. #9

    Domyślnie

    No właśnie byłem zamówić nowe wkładki na jeden klucz i przy okazji podpytałem o elektrozaczepy Pana, który sprawiał wrażenie znającego się na temacie (hurtownia okuć itp.). Niestety nie pocieszył mnie, mówiąc, że z elektrozaczepem w drzwiach, które są uszczelkowane jest kłopot, gdyż z jednej strony chcemy szczelność i dobry docisk a to niestety stoi w sprzeczności z zapewnieniem dość słabego nacisku na język zaczepu, tak, żeby mógł się odblokować. Rozwiał, też moją wątpliwość do zmiany zaczepu z pamięci na taki "trzymany", twierdząc, że jeśli problemem jest fakt trzymania języka zaczepu przez język zamka to nic to w tej kwestii nie zmieni i dalej drzwi nie będą się chciały otworzyć... Ehhh chyba rozejrzę się za klamkami pasującymi do moich drzwi ;/ Jedyne co mi pozostaje to przetestować ewentualny zaczep innej firmy, który być może będzie ciut lepiej działał (mniej podatny na ciągnięcie języka).
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  10. #10

    Domyślnie

    Pogadaj z Piotrem Jażewiczem (jest na forum). To przedstawiciel Wikędu i z tego co pamiętam, to u nich te elektrozaczepy chodziły w miarę ciasno i jakoś nie odczuwało się słabego docisku skrzydła na ościeżnicy.
    Jak coś to wal na komórkę, bo teraz na maila może być ciężko złapać Piotra:
    http://wiked.pl/2011-10-11-08-27-41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony