dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 76
  1. #21

    Domyślnie

    Zależy co dla kogo jest niedużo..Koszt wymiany elektryki powinien mi się zamknąć w 5-6 tyś..plus rozwiązanie bezprzewodowe na razie tylko dla parteru myslę,że podobnie.Istotnym czynnikiem jest dla mnie możliwość rozłożenia kosztów w czasie.Tyle,że to porównywanie teraz to wróżenie z fusów,rzeczywiste koszty obu rozwiązań będę znał po wycenach z jednej i drugiej strony.O ile się uda do tego doprowadzić bo na 8 maili z zapytaniem dostałem jak na razie dwie odpowiedzi.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał baltazarrr Zobacz post
    Zależy co dla kogo jest niedużo..Koszt wymiany elektryki powinien mi się zamknąć w 5-6 tyś..plus rozwiązanie bezprzewodowe na razie tylko dla parteru myslę,że podobnie.Istotnym czynnikiem jest dla mnie możliwość rozłożenia kosztów w czasie.Tyle,że to porównywanie teraz to wróżenie z fusów,rzeczywiste koszty obu rozwiązań będę znał po wycenach z jednej i drugiej strony.O ile się uda do tego doprowadzić bo na 8 maili z zapytaniem dostałem jak na razie dwie odpowiedzi.
    A nie myślałeś o taki rozwiązaniu, by wszystkie przewody od pkt. świetlnych, włączników, czujek itp. pociągnąć do rozdzielni i tam je łączyć? Pójdzie więcej kabla, jednak masz później większą swobodę. Wszystko robisz w rozdzielni. Dodatkowo, żeby mieć rezerwę to przynajmniej w części miejsc użyć przewodów 5cio żyłowych.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał baltazarrr Zobacz post
    Zależy co dla kogo jest niedużo..Koszt wymiany elektryki powinien mi się zamknąć w 5-6 tyś...
    Ale co w tym liczysz - stan surowy (instalacja rolet, elektryki, alarmu, ogrzewania, monitoringu) czy z wykończeniem ? to jest cena i robocizny i materiału ?
    Ile w takim razie chcesz przeznaczyć na automatykę tego domu ?, bo chyba jakimś założonym budżetem dysponujesz ?
    Jeżeli chcesz zrobić wszystko "porządnie", mieć w domu instalację z prawdziwego zdarzenia - na teraźniejszym etapie musisz zaplanować każdy element instalacji, każdą funkcję jaką będziesz chciał w późniejszym czasie zrealizować - inaczej nic dobrego z tego nie wyjdzie.

  4. #24

    Domyślnie

    Ceuron idealnie nadaje się do tego rozwiązania. Jest to nie tylko Polska firma. Nasze produkty są całkowicie produkowane w Polsce. Wykonane na polskiej technologii. Dzięki temu kupując produkt nie płaci Pan za licencji dla zagranicznego koncernu jak przy Z-Wave.

    Za cenę 5 tysięcy złotych (za sprzęt) można w Ceuronie zrobić naprawdę rozbudowany system. A jest takie wsparcie techniczne przez infolinię że z powodzeniem można się pokusić o indywidualny montaż.

    Ceuron można montować "na raty". Np. na początku zamontować tylko moduły rolet (i sterować nimi albo z przełączników albo dokupić pilota do rolet).
    Potem można dokupić sterownik i dokładać kolejne moduły poprzez wkładanie modułów pod już zainstalowane standardowe standardowe włączniki.

    Oczywiście Ceuron'em można również sterować ogrzewaniem. Można również na Ceuronie zbudować system alarmowy.
    Domem można oczywiście również sterować z dowolnego miejsca na świecie poprzez internet.

    Jeżeli ma Pan dodatkowe pytania odnośnie systemu Ceuron to chętnie odpowiem.
    Ostatnio edytowane przez CBot ; 03-01-2015 o 16:28 Powód: Informacja o autorze

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Ale co w tym liczysz - stan surowy (instalacja rolet, elektryki, alarmu, ogrzewania, monitoringu) czy z wykończeniem ? to jest cena i robocizny i materiału ?.
    Mówię o samej instalacji elektrycznej.
    A co do automatyki-nie mam żadnej wyceny na tą chwilę to i nie mam budżetu na automatykę.Dlatego skłaniam się ku rozwiązaniom bezprzewodowym,bo te mogę wprowadzać stopniowo i jak mi będzie pasować.Wystarczy przy wymianie instalacji elektrycznej dać głębsze puszki i zaplanować miejsce na ekrany sterujące systemem.Nie trzeba wszystkiego przemyśleć na już,ani mieć gotówki na już.Czyli-zrobie sobie np.sceny swietlne,sterowanie godzinowe roletami a jak będzie przypływ gotówki dołoży się czujniki pogodowe i przeprogramuję system.Rozwiązania kablowe nie są tak elastyczne.
    Myslałem nad ceuronem-mnie jest jednak potrzebny ktoś,z kim pochodzę po budynku i omówimy co można zrobić,co warto,a co jest zbędnym bajerem.Przez telefon tego niestety nie da się zrobić.
    Ostatnio edytowane przez baltazarrr ; 03-01-2015 o 18:34

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał baltazarrr Zobacz post
    Wystarczy przy wymianie instalacji elektrycznej dać głębsze puszki i zaplanować miejsce na ekrany sterujące systemem.
    Przy tej okazji, chciałbym przypomnieć o tej ofercie: Czyli Multiwall od Simet... , koszty właściwie znikome... a możliwości wdrażania np. systemów radiowych na lata [jak nie na dekady].

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Może pomyśl nad free@home firmy ABB. Fakt, że nie jest to polska firma (chociaż biorąc pod uwagę ilość zatrudnianych w Polsce osób i produkcję, to nie wypada tak źle). Instalację układasz normalnie, uzupełniając tylko o magistralę sterującą. Ewentualnie układasz wszystko w gwiazdę, ale to będzie w Twoim przypadku droższe i trochę trudniejsze do połączenia. Zaleta jest taka, że automatykę możesz zamontować później i nie będzie ona bardzo droga.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał baltazarrr Zobacz post
    Myslałem nad ceuronem-mnie jest jednak potrzebny ktoś,z kim pochodzę po budynku i omówimy co można zrobić,co warto,a co jest zbędnym bajerem.Przez telefon tego niestety nie da się zrobić.
    z jakiej miejscowości/regionu jesteś ?
    Postawiłeś zbyt dużo warunków żeby Ci znaleźć system tj. polski/bezprzewodowy/tani
    Gdybyś zrezygnował z warunku że system ma być polski to jest kilka fajnych i tanich rozwiązań opartych o z-wave.
    Centrale od najdroższych: Fibaro HC2 (2500PLN) Vera Edge (850PLN) lub Vera 3 lite(640PLN) lub Jeedom (400PLN) lub domoticz (400PLN)
    LUB
    kupujesz sticka USB Z-wave (200PLN) i wpinasz do kompa z Windows lub Mac Mini
    Dokupujesz licencję oprogramowania np wyśmienite Indygo(najdroższa wypasiona wersja 200$)
    Możliwości jest sporo.

    Moduły Z-wave także możesz wybrać różne:
    najbardziej wypasione Fibaro i Qubino (250PLN) , inne np z www.z-wave.pl (170PLN)

    Oprócz Fibaro jest jeszcze kilkanaście firm w Polsce, które oferują ID oparte o Z-wave.
    Proponuje wziąć to pod uwagę.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał baltazarrr Zobacz post
    Mówię o samej instalacji elektrycznej.
    A co do automatyki-nie mam żadnej wyceny na tą chwilę to i nie mam budżetu na automatykę.Dlatego skłaniam się ku rozwiązaniom bezprzewodowym,bo te mogę wprowadzać stopniowo i jak mi będzie pasować.Wystarczy przy wymianie instalacji elektrycznej dać głębsze puszki i zaplanować miejsce na ekrany sterujące systemem.
    Uwierz mi, że to nie jest takie proste. Poza tym "ekrany sterujące systemem" to tak naprawdę bajer, który może być zrealizowany na tablecie. System musi być tak zrobiony, żeby obsługiwać go w prosty sposób, a nie za pomocą ekranów sterujących.


    Nie trzeba wszystkiego przemyśleć na już,ani mieć gotówki na już.Czyli-zrobie sobie np.sceny swietlne,sterowanie godzinowe roletami a jak będzie przypływ gotówki dołoży się czujniki pogodowe i przeprogramuję system.Rozwiązania kablowe nie są tak elastyczne.
    Przemyśleć trzeba zawsze całą instalację. Jeżeli dobrze przygotujesz okablowanie, to instalacji nie będzie wcale mniej elastyczna niż bezprzewodowa. Poza tym do sen świetlnych potrzebujesz i tak praktycznie kompletną instalację.

    Myslałem nad ceuronem-mnie jest jednak potrzebny ktoś,z kim pochodzę po budynku i omówimy co można zrobić,co warto,a co jest zbędnym bajerem.Przez telefon tego niestety nie da się zrobić.
    Czyli może jednak zwróć się do jakieś firmy w sprawie tej instalacji. Chciałbyś zrobić wszystko sam (bo taniej), ale najlepiej, żeby ktoś pomógł. Tak dobrze to chyba się nie uda.

  10. #30

    Domyślnie

    A ja powiem tak - bajer bajerem i zabawka zabawką, ale przy dłuższej perspektywie najistotniejsze staje się zaufanie. Z-wave jest świetnym bajerem i zabawką, ale jak dochodzi co do czego to nagle okazuje się że po pół roku połowa systemu jest odpięta. Bo się kilka razy brama garażowa sama otworzyła w środku nocy i nikt nie wie dlaczego, bo się ogród podlewał cały weekend, bo sobie czujka zalania zamknęła zawór od wody gdy stałem namydlony pod prysznicem, bo alarm zwariował itp. itd.... Owszem, taki system bawiąc - uczy, ale po kilku latach jak policzymy nakłady czasowe i finansowe to nagle gdzieś z tyłu głowy zacznie się odzywać cichutki głosik mówiący "ale dałem dupy że nie dałem tych kabelków...".

    Może trochę teraz zapachnie dendrytusem, ale jeżeli nie stać mnie na położenie taniej przewodówki pokroju ampio to tak naprawdę nie stać mnie na inteligentny dom. Sorry. Life is brutal.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał CBot Zobacz post
    Oczywiście Ceuron'em można również sterować ogrzewaniem.
    Jaki sposób regulacji został zastosowany w termostatach? Rozumiem, że bez problemu można zrealizować sterowanie PWM, żeby uzyskać dużą dokładność? A co z bezwładnością elementu grzewczego? Można to uwzględnić w termostacie?

    Można również na Ceuronie zbudować system alarmowy.
    Jaki stopień zabezpieczenia wg normy EN50131 posiada taki alarm?

  12. #32

    Domyślnie

    Ale o co wam chodzi?
    Gość chce
    Cytat Napisał baltazarrr Zobacz post
    W związku z planowaną całkowitą wymianą instalacji elektrycznej poszukuję kompletnego bezprzewodowego systemu sterowania inteligentnego budynkiem.Tzn.: sterowanie oświetleniem zewnętrznym i wewnętrznym,ogrzewaniem,roletami,wideodomofonem,m onitoringiem,instalacją alarmową etc.
    Założenie jest takie,że cały remont ma być wykonany tylko i wyłącznie w oparciu o polskich producentów i polskie produkty (oczywiście jeśli takie istnieją lub nie odstają zbytnio parametrami od zachodnich produktów)-taki mój lokalny patriotyzm.Chcę żeby pieniądze zostały w kraju.
    Po ch*j namawiacie go na przewodowy system.
    Gość ma wiedzę, więc nie za bardzo wiem co chcecie sobie lub jemu udowodnić.
    Tym bardziej, że
    W necie cięzko coś konkretnego znaleźć,a wiekszość wątków tutaj to kłótnie dotyczące wyższości jednych nad drugimi i tego kto jest mądrzejszy.Szkoda na to czasu.
    Gość wie co chce i już wszystko sobie obmyślił. O co wam chodzi?

    Cytat Napisał baltazarrr Zobacz post
    Bałem się tylko,że przyjedzie "pan od knx" i będzie po dyskusji jak w innych wątkach, a ja będę się musiał schować za szafę ze wstydu iż wspomniane rozwiązanie mnie nie interesuje
    Przepraszam, że się w końcu zjawiłem w tym wątku, ale zachowanie niektórych kolegów jest żenujące, a nawet żałosne.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 03-01-2015 o 23:26
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Ale o co wam chodzi?
    Gość chce

    Po ch*j namawiacie go na przewodowy system.
    Gość ma wiedzę, więc nie za bardzo wiem co chcecie sobie lub jemu udowodnić.
    Tym bardziej, że

    Gość wie co chce i już wszystko sobie obmyślił. O co wam chodzi?


    Przepraszam, że się w końcu zjawiłem w tym wątku, ale zachowanie niektórych kolegów jest żenujące, a nawet żałosne.
    W końcu jakiś głos rozsądku

  14. #34

    Domyślnie

    No dobra, skoro bezprzewodówka to jaka? Bo poza z-wave nie ma tak naprawdę alternatywy przy podanych założeniach narodowych i nie zmienia to mojej opinii którą wyraziłem w poprzednim poście. Ceurona nie znam, więc pomijam milczeniem - nigdy nie polecę nikomu systemu którego sam nie przetestowałem lub nie przetestowali go wybrani koledzy z branży. F&Home - nowa wersja wygląda i zapowiada się fajnie, ale system jest dopiero w powijakach i też nieprzetestowany. Zamel? Tym to dopiero brakuje podstawowych rzeczy...

    Jeszcze jakby pominąć wątek narodowy to można znaleźć całkiem tanie bezprzewodówki w głupim conradzie. Ale jak trzymamy się kurczowo polskości to w przewodówkach kotłuje się największa masa lokalnej i jednocześnie udanej myśli technicznej.

  15. #35

    Domyślnie

    ejjj no, dajcie mu szansę. Wydał kilkaset tysięcy na dom, kolejne kilkaset tysięcy wyda na wykończenie.
    dendrytus : jak wykańczasz dom i masz do czynienia z banda debili, to sam stwierdzasz, że sam zrobisz lepiej ale dla pewności pytasz na forum.
    jak ktoś buduje/ wykańcza chatę to ma tyle na łbie, że procesory nie wyrabiają. Najgorsze jest to, że w każdej dziedzinie wykańczania domu trzeba szukać dobrych fachowców i jest z tym ogromny problem.
    Postarajmy się żeby ID było wyjątkiem od niechlubnej reguły.
    Nie każdy jest krezusem ale fajnie że kolega zainteresował się ID i chce go mieć. Dobrze jest zacząć od czegokolwiek. Może jutro wygra w Lotto i kupi KNX.
    Ostatnio edytowane przez Sztywniak ; 04-01-2015 o 09:53

  16. #36

    Domyślnie

    Panu od knx zwracam honor.Naprawdę nie spodziewałem się takiej reakcji Cieszę się,że wracamy do głównego tematu. Ja rozumiem,że system przewodowy jest lepszy,bardziej stabilny itp.Ale gdyby koledzy doczytali- nie stać mnie i tu się temat zamyka.Chciałbym mieć nowe labo ale miał nie będę więc jestem zadowolony z mojej madzi.reszty argumentów przytaczać nie ma sensu po raz kolejny.
    Takich osób jak ja jest pewnie dużo a każdy temat kończy sie w ten sam sposób-bo knx to najlepsze rozwiązanie wiec daj spokój z bezprzewodówką...w ten sposób można zamknąć każdą dyskusję nt. jakiegokolwiek sprzętu bo w każdej dziedzinie jest jakiś lider.
    Dajmy może szansę tym co mają takie rozwiązania się wypowiedzieć choć w jednym wątku..w końcu ktoś je kupuje i z nich korzysta.Bo na tą chwilę takich wypowiedzi brak,a te byłyby najcenniejsze.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    z jakiej miejscowości/regionu jesteś ?
    Postawiłeś zbyt dużo warunków żeby Ci znaleźć system tj. polski/bezprzewodowy/tani
    Z okolic Zawiercia.
    Z tym tanim chodzi mi raczej o to,że mogę koszty rozłożyć w czasie.Czyli np.centralka+ kilka modułów,a potem zaś coś i tak dalej...
    Zdaję sobie sprawę,że polskie rozwiązanie będzie droższe niż chińskie,ale też i jakość lepsza.
    A poza tym od początku remontu pilnuję tej "polskości",chyba,że jakościowo coś bardzo odstaje,bądź jakiegoś produktu nie ma.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał baltazarrr Zobacz post
    Z okolic Zawiercia.
    Z tym tanim chodzi mi raczej o to,że mogę koszty rozłożyć w czasie.Czyli np.centralka+ kilka modułów,a potem zaś coś i tak dalej...
    Zdaję sobie sprawę,że polskie rozwiązanie będzie droższe niż chińskie,ale też i jakość lepsza.
    A poza tym od początku remontu pilnuję tej "polskości",chyba,że jakościowo coś bardzo odstaje,bądź jakiegoś produktu nie ma.
    bardzo fajnie bezprzewodówkę ma też rozwiązaną delta-dore, budujesz "wyspy" funkcjonalne tj ogrzewanie, oświetlenie itd..

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    bardzo fajnie bezprzewodówkę ma też rozwiązaną delta-dore, budujesz "wyspy" funkcjonalne tj ogrzewanie, oświetlenie itd..
    A od kiedy to delta-dore spełnia ten warunek:
    Cytat Napisał baltazarrr Zobacz post
    Założenie jest takie,że cały remont ma być wykonany tylko i wyłącznie w oparciu o polskich producentów i polskie produkty (oczywiście jeśli takie istnieją lub nie odstają zbytnio parametrami od zachodnich produktów)-taki mój lokalny patriotyzm.Chcę żeby pieniądze zostały w kraju
    .................................................. ...................
    Chodzi mi tylko o polskie firmy a nie polskie przedstawicielstwa zachodnich przedsiębiorstw.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    O co ci chodzi Sztywniak
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    O co ci chodzi Sztywniak
    A znasz polski system bezprzewodowy , który mógłbyś polecić ?
    Delta dore to produkt zaprzyjaźnionego narodu francuskiego.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony