dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    digital2014

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    1

    Domyślnie Dwa chłodne kaloryfery

    Witam serdecznie na forum. Zwracam się do Was, Drodzy Forumowicze, z takim oto dziwnym dla mnie zjawiskiem. W domu mam sporo kaloryferów. Szczególnie teraz kiedy sezon grzewczy w pełni, bo za oknami leży śnieżek i złapał mróz (dziś nawet do -10 stopni) dwa z moich kaloryferów są wciąż chłodne. Jeden z ubikacji na piętrze, a drugi w korytarzu przy drzwiach wejściowych. Instalację mam wykonaną z rurek miedzianych. W kotłowni, która jest również w pomieszczeniu na parterze obok korytarza przy wejściu. Grzeję gazem z dostarczanym przez dostawcę. Mam skrzynkę gazową w płocie, a z niej do domu. W kotłowni stoi piec, z którego rurki miedziane rozprowadzają ogrzewanie na cały dom zarówno parter jak i piętro. Pierwszy kaloryfer, który nie grzeje jest właśnie w korytarzu obok kotłowni pod oknem przy drzwiach wejściowych. Drugi jest na piętrze w ubikacji. Oba mimo rozkręcenia na full są chłodne. Myślałem, że może są zapowietrzone, lecz oba sprawdzałem i odpowietrzałem. Niestety wewnątrz kaloryferów słyszę lekkie szumienie mimo rozkręcenia na full termostatu. W pozostałych kaloryferach szum jest mocniejszych, lepiej słyszalny. O ile kaloryfer w korytarzu na parterze jestem w stanie jakość przeżyć, to ten w ubikacji jest potrzebny. Szczególnie rano kiedy dzieciaki wstają. Zimową porą w ubikacji jest po prostu lodówka.

    Jaka może być przyczyna niegrzania tych kaloryferów? Co powinienem zrobić, aby grzały lepiej?

    Dziękuję za sugestie.

  2. #2

    Domyślnie

    powodów może być kilka
    1. zapowietrzone kaloryfery (wypada napisać jak konkretnie je odpowietrzałeś)
    2. zacięty zawór termostatyczny (trzeba odkręcić głowicę termostatyczną i ręcznie sprawdzić czy grzybek nie przylepił się do gniazda zaworowego)
    3. zagnieciona albo zapchana rurka jakimś śmieciem (jeśli te grzejniki zawsze słabo grzały)
    4. szlam z starej instalacji mógł zablokować akurat te dwa kaloryfery (jeśli instalacja jest stara)
    Ostatnio edytowane przez mxxxx ; 30-12-2014 o 06:04

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony