dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 145 z 148
Pokaż wyniki od 2.881 do 2.900 z 2953
  1. #2881

    Domyślnie

    A co masz na tym prefiltrze wywiewnym? U mnie tam jest tylko kurz.

  2. #2882
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Instalator rur elastycznych nie żałował widzę
    Poddasze ogrzewane?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #2883
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cały grudzień przejechałem na gazie 0 kominka .
    Od stycznia zacząłem palić w kominku chcę zobaczyć oszczędności policzyć ile zaoszczędzę montując pompę względem gazu lub drewna.
    Mam kominek z nasadą wodną więc woda z kominka wchodzi w podłogówkę przez bufor.
    to co zobaczyłem może być kurzem jasne ale dziwne ze w grudniu go na tym filtrze nie było.
    Zaciekawiło mnie nierównomierne wskazania zużycia filtrów.
    Dałem na wywiewie nowy prefiltr zrobiłem stan zuzycia i stwierdziłem ze to co oszczędzę na gazie wydam na filtr .
    Zmieniłem też ustawienie ERV na 0 - 96 kWh / miesiac mam naddatek z foto więc testuję rekuperator jak tylko mogę.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  4. #2884

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Mam Cleanboxa XL przed TG 500H.
    Taka sama sytuacja brak miejsca.
    Mogę zamieścic filmik na YT po 3 miesiącach użytkowania.
    Tak jest brudny.
    Lecz bardziej mnie przeraził filtr wstępny z wywiewu prefiltr 09 od stycznia zacząłem palić w kominku chyba zacznę stosować filtr stożkowy bo średnio to widzę
    Hej, a powiedz mi czy mając Cleanboxa przed TG wyjmowałeś filtr z nawiewu z centrali? Ten M5
    I drugie pytanie czy dałeś jakiś filtr przed cleanboxem? Ja dzwoniłem do fabryki to powiedzieli, żeby coś dać. Instalator dał jakąś skrzynkę z G4 przed cleanboxem ale jeszcze nie jest uruchomione więc nie wiem jak to się sprawdzi. Czy nie będzie sypał jakimiś błędami, że za duże opory powietrza albo coś
    Boję się tego uruchomienia bo nie mam pojęcia co tam w ogóle poustawiać jakie parametry a znająć życie zostanę z tym sam.
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 22-01-2023 o 19:59
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  5. #2885
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Instalator rur elastycznych nie żałował widzę
    Poddasze ogrzewane?
    Tak nie żałował instalacja robiona w 2009 roku w projekcie nie było rekuperacji a i firm wówczas było chyba mało na rynku wiec wyszło jak wyszło tego już nie zmienię a lepiej mieć niż nie mieć teraz to widzę bo instalacje rekuperatora miałem w listopadzie i widzę różnicę (nawet w komforcie spania).
    Poddasze ocieplone ale nie ogrzewane rury izolowane chyba tylko 2 cm wełną pewnie kiedyś dołożę.
    Teraz na poddaszu 12 przy minimalnej temp w grudniu miałem tam chyba 7 stopni wiec dramatu nie ma ale na cleanboxie pojawiłą sie rosa i trzeba pomyśleć o iglo.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  6. #2886
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Hej, a powiedz mi czy mając Cleanboxa przed TG wyjmowałeś filtr z nawiewu z centrali? Ten M5
    I drugie pytanie czy dałeś jakiś filtr przed cleanboxem? Ja dzwoniłem do fabryki to powiedzieli, żeby coś dać. Instalator dał jakąś skrzynkę z G4 przed cleanboxem ale jeszcze nie jest uruchomione więc nie wiem jak to się sprawdzi. Czy nie będzie sypał jakimiś błędami, że za duże opory powietrza albo coś
    Boję się tego uruchomienia bo nie mam pojęcia co tam w ogóle poustawiać jakie parametry a znająć życie zostanę z tym sam.
    Dlatego napisałem posta aby dowiedzieć się co mi grozi w moim wypadku bo widzę że drążysz temat mi brakuje chęci.
    Nie w Clanboxie mam standardowy od listopada mogę podesłać link do filmiku który zamieszczę na YT.
    Ad 2 przed Cleanboxem nie mam miejsca na dodatkowy filtr czytałem tu że ktoś zastosował taką kaskadę filtracyjną po prostu jak Jarek zakomunikował że można palić byle czym znalazłem na allegro firmę która mi zamontowała TG zdecydowałem sie na Cleanboxa wziąłem air ++ plus Air mobila i wydaje mi sie ze zrobiłęm dobrze bo mam na strychu nowe urządzenie a nie takie jakie w 2009 roku proponowała firma która wykonywała instalację.
    Poprzez słabą jakośc instalacji max wydatek mam 320m3/h czyli nie 500 jak podaje producent.
    Reku leci na wydatku 33% co daje około 105m3/h i to mi wystarczy czasami wietrzę i to się też sprawdza.
    ERV ustawiłem na 0 jest komfort
    Dzis zmieniłem zasyfiony prefiltr zrobiłem kalibrację filtrów rekuperatos odczytał ze filtr został wymieniony musiałem przejsc procedurę czyli zatwierdzic jak by nowy filtr i na wywiewue mam znowu 0% zuzycia na czerpni 12 % i tak zostanie na jakiś czas .
    Brak błędó ale nie powiem że ich nie miałem temat rozwiazałem na grupie facbookowej był serwisant i juz wiedział o moim problemie.
    Wiec nie ma sie czego obawiać świetne rozwiazanie szczególnie jak Jarek radzi aby palić czym popadnie.
    Pozdrawiam.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  7. #2887

    Domyślnie

    Dzięki
    ERV ustawione na 0 czyli co to znaczy? Bo ja jeszcze zielony w tym temacie
    Odnośnie filtra w centrali to miałem na myśli czy z rekuperatora masz wyjęty ten filtr ze środka? Ten który jest za cleanboxem, w rekuperatorze na nawiewie. Tak mówił facet z TG ale domyślam się, że masz go cały czas w środku. Ja chyba też nie będę go wyjmował.
    A nie myślałeś o jakimkolwiek filtrze kanałowym na rurze przed cleanboxem? pisałeś, że nie masz miejsca ale skoro rura jest to i filtr by wszedł choćby mata G3, zawsze to F8 w cleanboxie będzie mniej zapchany..

    https://allegro.pl/oferta/filtr-kana...owa-6129992610

    coś w tym stylu
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  8. #2888
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Przed cleanboxem minimum M5. Inaczej będzie się szybko zapychał.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  9. #2889
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Dzięki
    ERV ustawione na 0 czyli co to znaczy? Bo ja jeszcze zielony w tym temacie
    Odnośnie filtra w centrali to miałem na myśli czy z rekuperatora masz wyjęty ten filtr ze środka? Ten który jest za cleanboxem, w rekuperatorze na nawiewie. Tak mówił facet z TG ale domyślam się, że masz go cały czas w środku. Ja chyba też nie będę go wyjmował.
    A nie myślałeś o jakimkolwiek filtrze kanałowym na rurze przed cleanboxem? pisałeś, że nie masz miejsca ale skoro rura jest to i filtr by wszedł choćby mata G3, zawsze to F8 w cleanboxie będzie mniej zapchany..

    https://allegro.pl/oferta/filtr-kana...owa-6129992610

    coś w tym stylu
    Widzę że jeszcze nie masz instrukcji.
    TG ma 2 nagrzewnice FPX i ERV
    ERV jest za wymiennikiem na nawiewie.
    Masz 3 opcje wyłączoną wowczas nagrzewnica nie działa czyli odzyskujesz tyle ciepła i wilgoci ile zdoła odzyskac sam wymiennik.
    Mocno sie zdziwisz ile traci ciepła a nie odzyskuje wymiennik entalpiczny szczegolnie jak zaleje się wodą chyba juz były opisane takie przypadki ze na wyciągu 21 a na nawiewie 13 i dupcia...
    ERV 2 i 3 wowczas nagrzewnica dba o to aby temperatura na nawiewie była o 2 lub 3 stopnie mniejsza niz z wywiewu ale to kosztuje dodatkowe kWh dziennie
    standardowo rekuperator na 30% zuzywa 0,55 kWh dziennie z z FPX ustawiony na 0 czyli nagrzewnica dba o to aby nie było strat na wymienniku wówczas reku potrafi zużyc nawet 4,5 kWh dziennie - sporo ale kto bogatemu ale bez pompy zabroni.......
    Odnosnie filtrow to w rekuperatorze nic nie wyciagałem.
    Po prostu ten w cleanboxie będzie musił być częsciej wymieniany a jak często ?
    Na to pytanie nikt nie potrafił odpowiedziec bo to zalezy od otoczenia.
    Nie mam podpiętego Cleanboxa pod TG nie mam modułu expansion.

    Nie myslalem o filtrze przed Cleanboxem nie mam tam miejsca, mam góra metr flexa ktory wychodzi z warstwy ocieplenia i idzie do cleanboxa.
    A tu fotka filtra z firmy jest z 3 metry nad chodnikiem blisko drzew i parkingu.
    Tam gdzie mieszkam jest czysciej nie mam w pobliżu kopciuchów a z okna widzę las wiec liczę ze filtry zatrzymają pyłki latem bo jestem alergikiem.

    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  10. #2890
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ten metr flexa to aż nadto żeby dołozyć filtr.

    Monitorowanie poprzez presostac w celanbox jest bez sensu, bo zanim on się załączy, to filtr będzie już puszczał zanieczyszczenia do domu. Kiedy rosną opory, cząsteczki zaineczyszczeń są po prostu przez niego przeychane.

    F8 bez prefiltra, to max 3 miesiące - w PL nie ma czegoś takiego jak czysta okolica - niestety.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  11. #2891

    Domyślnie

    Filtr ostro zapchany
    Ja mam moduł expansion. Przez ten moduł mogę podpiąć cleanboxa do TG? Jest faktycznie jakiś kabel wystający z cleanboxa ale w spisie przyłączy modułu expansion nie ma nic o cleanboxie.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  12. #2892
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Powinno być wejście na zewnętrzny filtr. Ale napierw przestaw presostat w filtrze na max 30-40Pa.
    Mam podpięte oba cleanboxy i jeszcze nigdy presostat nie zadziałał mimo obniżenia nastaw, a mimo tego sprawność filtracji poleciała mocno w dół.
    Ostatnio edytowane przez Owczar ; 23-01-2023 o 09:59
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  13. #2893

    Domyślnie

    Na tabliczce od expansion są takie opisy jak poniżej. Wiesz w które wpiąć cleanboxa?
    1. CO2
    2. TO
    3. O1
    4. W
    5. H2O
    6. JP
    7. DP1
    8. AirS
    9. AirL+
    10. AirMobile/ Modbus RTU
    11. Air++
    12. Expansion
    13. PG
    14. Bezpiecznik F2
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  14. #2894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Ten metr flexa to aż nadto żeby dołozyć filtr.

    Monitorowanie poprzez presostac w celanbox jest bez sensu, bo zanim on się załączy, to filtr będzie już puszczał zanieczyszczenia do domu. Kiedy rosną opory, cząsteczki zaineczyszczeń są po prostu przez niego przeychane.

    F8 bez prefiltra, to max 3 miesiące - w PL nie ma czegoś takiego jak czysta okolica - niestety.
    No właśnie dlatego uważam, że ten M5 w centrali który jest już za cleanboxem ma sens wg mnie. Bo w takim przypadku jak mówisz czyli, że filtr w cleanboxie jest już zapchany i cząsteczki zanieczyszczeń są przez niego przepychane to M5 coś wyłapie. A mnie radzili, żeby go wyjąć całkiem.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  15. #2895
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    https://thesslagreen.com/product/modul-expansion/

    Wejście 1.

    To nie tak działa, jak częsteczka przeleci przez F8, to M5 nie stanowi już dla niej wyzwania. Stopniowanie filtracji to podstawa, jeśli zależy nam na dobrej filtracji i długim użytkowaniu filtra. Sąsiad ma w centrali Aeris filtry F7 - wymienia je co 3 miesiące. U mnie G4/M5/F8 raz na rok.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  16. #2896

    Domyślnie

    Racja, nie pomyślałem że jak coś przejdzie przez F7 to M5 jakby już dla niej nie istniał..

    Co do expansion to faktycznie.. jest jak byk na stronie „Presostat filtra kanałowego”.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  17. #2897

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Nie myslalem o filtrze przed Cleanboxem nie mam tam miejsca, mam góra metr flexa ktory wychodzi z warstwy ocieplenia i idzie do cleanboxa.
    A tu fotka filtra z firmy jest z 3 metry nad chodnikiem blisko drzew i parkingu.
    Filtra Systemair, w Cleanbox Thessla, to jeszcze nie spotkałem

  18. #2898

    Domyślnie

    Pany i Panie Kochane pytanie, bom ślepy i nie potrafię znaleźć.
    Potrzebuje pinout wtyczki nr 10 (RJ45) coby podpiąć modbusa
    Reku w końcu uruchomiony i pora nim posterować z PLCka.

  19. #2899

    Domyślnie

    Dobra, już mam, szybka odpowiedź od ThesslaGrenn na maila ze wszystkimi danymi, nawet takimi o które nie prosiłem
    Trzeba przyznać, że punktują tym u mnie, że nie bronią tak tych danych i chętnie się udzielają w temacie.

  20. #2900
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gengorz

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    Miałem pisać negatywnie, ale zrobiła się z tego pozytywna historia. Po pięciu latach zatarło się łożysko w wentylatorze nawiewowym (czego na początku nie wiedziałem, po prostu przestał działać w pewnym momencie) i okazało się, że Thessla tego nie naprawia na miejscu. Zamiast tego są 2 opcje:
    1. płacisz 1200 zł. + koszt dojazdu, za montaż nowego wentylatora
    2. wysyłasz do nich wymontowany wentylator i naprawiają to za 250 zł.
    Najpierw byłem super rozczarowany, że muszę sam w tym grzebać, jeśli nie chcę przepłacać za wymianę całości, ale jednak, jak się nad tym zastanowiłem, to szczerze doceniłem pracę serwisu Thessli. Przede wszystki cenię pomoc serwisanta. Jego rady przez telefon były wręcz wzorowe. Również kwestia stylu rozmowy, cierpliwości i wysokiego poziomu kultury osobistej przy wytłumaczeniu co i jak robić. Rzadko się spotyka taki profesjonalizm, naprawdę rzadko. Poza tym dostałem niemal natychmiast, na maila, wszystkie opcje usługi serwisowej z wyceną oraz instrukcję jak działać, żeby łożysko wymienić samodzielnie. Sprawa okazała się dość prosta i wentylator znowu działa. No i teraz najlepsze. Jak zestawiłem tę przygodę ze, znalezionymi w sieci, opisami działań serwisów innych producentów (więcej niż jednego, nie będę wymieniał konkretnie których, ale jest tego sporo do wygooglania), to uznałem, że mam jednak szczęście, że wybrałem Thesslę. Okazuje się, że te łożyska zacierają się po ok. 5 latach bardzo często, niezależnie od marki, ALE serwisanci często kasowali 200 zł. za diagnozę (?!) i zalecali... wymianę całego wentylatora za np. 1.5 k. zł. Straszyli też, że łożska są... niewymienialne (a były wymienialne). Tymczasem dwa łożyska to koszt kilkunastu złotych i można poczuć komfort, że w razie kolejnej awarii, można to samemu naprawić i to całkiem szybko i sprawnie.
    Jeżeli to możliwe, to również poproszę o przesłanie instrukcji demontażu wentylatora. U mnie rekuperator pracuje 3,5 roku i w zeszłym tygodniu wentylator nawiewny zaczął głośniej pracować. Z góry dziękuję. Jeszcze jedno, może komuś się przyda. Na alledrogo jest oferta wymiany łożysk w wentylatorach rekuperatorów różnych producentów za 145 zł.

Strona 145 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony