Cytat Napisał Gregor87 Zobacz post
Wyrzutnia jest ok. Filtry też niedawno sprawdzałem. Dziś po pracy spróbuję włożyć odwrotnie wymiennik (tył na przód) to dowiem się czy z nim jest wszystko ok. Serwis Thessli poradził mi też żebym zrobił jeszcze raz kalibrację. Jak to wszystko zawiedzie to mam odpiąć wszystkie króćce od rekuperatora i wtedy sprawdzić czy duże opory wynikają z samej instalacji czy problem leży w urządzeniu.
Witam,
Grześki to mają z tymi Airpackami
a na poważnie - mam to samo (Airpack 4 500H, CF fabrycznie, po aktualizacji softu zeszłego lata, bo na oryginalnym nie działał bypas) ,
po ostatnich mrozach (nie wiem dokładnie kiedy) wywiewny wszedł na obroty 2x większe niż normalnie.
Osuszanie wymiennika, wsadzanie na odwrót, odpinanie wszystkiego - nic.
Zwykłej kalibracji nawet nie puszczałem bo dla 10V na wywiewie było coś koło 230 m3/h czyli mniej więcej połowa tego co powinno być.
Ostatnia instancja - skalowanie CF (zaawansowane -> Moduł CF -> Skalowanie) UWAGA skalowanie CF trzeba robić na gołym reku, czyli odpiąć wszystkie 4 przyłącza.
No i to pomogło, obroty wróciły do normy, tylko mam wątpliwość czy to na pewno skalowanie pomogło, gdyż po opięciu wszystkiego na czerpni temperatura wzrosła z 4 do 20 st. i to też mogło mieć wpływ na zachowanie reku.