dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 127 z 148
Pokaż wyniki od 2.521 do 2.540 z 2953
  1. #2521
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    A z ciekawostek, ustawiłem fpx na -3 stopnie i póki co sprawdza się doskonale. Podczas wietrzenia min temp na wyrzutni to 4,2 stopnia.
    Fpx pięknie moduluje moc utrzymując -3.
    Załącznik 452030
    To nie grozi zamarznięciem wymiennika? Może też obniżę trochę z tych +1, bo to zużycie prądu to wydaje mi się jakiś kosmos. 1.7kWh dzisiaj w 12h.
    Od czerpni do rekuperatora mam jakieś 2-2.5m przewodu elastycznego, w kotłowni jest ok 14C, kalibracje już zmniejszyłem z 350 na 320m3h a mimo to na 25% grzałka odpala się praktycznie non stop:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	9,8 KB
ID:	452045
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  2. #2522
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zacznij od sprawdzenia temperatury wywiewu. U mnie powietrze wywiewane ma dużą kaloryczność bo jest wilgotne. Dzięki temu niesie ze sobą więcej energii.

    Tak jak pisałem, u mnie nawet przy -3 jest spory zapas. Praktycznie do -5 grzałka się u mnie nie włącza. W kotłowni mam 25 stopni i powietrze z zewnątrz ogrzewa się na skrzyni z filtrem - mimo, że jest zaizolowana - ale tylko 30mm wełny.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #2523
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Wywiew w normie, ok 20-21C w zależności od intensywności wentylacji. Nie wiem natomiast ile na wyrzucie za wymiennikiem, menu serwisowe nie pokazuje.
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  4. #2524
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Chodziło mi właśnie o temp na wyrzutni. Masz podpięty modbus? On pokazuje. Tak samo airL.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  5. #2525
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Nie mam, nie umiem się jakoś zabrać za to...
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  6. #2526

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Chodziło mi właśnie o temp na wyrzutni. Masz podpięty modbus? On pokazuje. Tak samo airL.
    Gdzie jest temperatura na wyrzutni? Ja nie kojarzę.

  7. #2527
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Czy zamrożenie wymiennika niesie ze sobą jakieś permanentne uszkodzenia czy po prostu trzeba zatrzymać reku i go rozmrozić? Pobawiłbym się ustawieniami, może niepotrzebnie tak mocno mi grzeje ta grzałka.
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  8. #2528
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Gdzie jest temperatura na wyrzutni? Ja nie kojarzę.
    Pisałem jakiś czas temu, że znalazłem w ciemno. W spisie była luka w numerach w temperaturach i stwierdziłem, że może tam siedzi, w końcu w airL jest.

    Register 23.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  9. #2529
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adam1p

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam,
    Od kilku miesiecy jestem szczesliwym posiadaczem AirPack Home 400V.
    Teraz dokupilem moduł Expansion, zeby dodac sygnał z centralki alarmowej, oraz sygnał właczenia okapu. I zaczeły sie schody. Prosze was o pomoc i rozjasnienie problemu.
    1. Funkcja okap. W ustawieniach serwisowych ustawiłem ze okap jest z wentylatorem.
    Wg. instrukcji sygnał włączonego okapu powoduje ustawienie nawiewu w reku na 100% oraz wyłączenie jednoczesnie wentylatora wywiewu. Chodzi o to żeby repuperator tylko nawiewał powietrze, a okap je usuwał swoim kanałem.
    Niestety rekuperator po podaniu sygnału z okapu, włącza mi się 100%/100% (nawiew/wywiew). 2 razy udało mi się, że na chwile było 100%/0% po czym po kilku sekundach powrociło do 100%/100%. Zastanawia mnie czym to jest spowodowane, czy jest to jakas wada np. tego modułu rozszerzen czy, to jest kwestia np. jakiś zabezpieczeń. Bo teraz są temperatury jakie są, a wiadomo, jak wyłączy się wywiew i pozostanie sam nawiew to odzysk ciepła nie bedzie działał i powietrze nawiewane moze byc bardzo zimne. Co o tym sadzicie? Przesledzilem instrukcje wszystkie jakie dostałem z reku i nic z tego nie wynika.
    Po za tym brak jest możliwości ustawień intensywnosci nawiewu dla właczonej funkcji Okap. W nastawach jest niby możliwośc zmiany ale "+" "-", nic nie zmienia i jest cały czas 100%.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	17,6 KB
ID:	452110
    Zrobiłem teraz ponowną kalibracje i widzę że można ustawić w zakresie 100-104%, ale poniżej 100 już nie. A podsumowanie kalibracji wyglada tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	19,2 KB
ID:	452111

    2. Sygnał z centralki p. poż. (również moduł Expansion). Gdy dostaje sygnał pożaru to powinien wyłączyć wentylatory. Niestety gdy, np. reku pracuje na 30% i dostaje sygnał p. poż., wyskakuje alarm (to logiczne) i zamiast wylaczyć wentylatory na ekranie nadal jest 30% intensywnosc wentylacji, ale słyszę że wentylatory włączają się na max. Czyli zamiast wylaczyć, włącza na max., plus do tego nadal pokazuje 30%.
    Gdy wyłącze centrale z pradu i załącze ponownie, wentylatory nie startują, pisze 0% i jest 0% dopóki nie skasuje alarmu. Czyli teraz dobrze. Ale jak dostaje sygnał to idzie na 100% zamiast wyłączyć. Dziwne.

    3.Funkcja "Otwarte okno" (moduł podstawowy). Powinno załączyć wywiew na 100%, a nawiew na 0%. I to jeszcze niedawno działało dobrze. Dziś sprawdzam, podobny problem jak pkt. wyżej. Jest np. 30%, włączam "Otwarte okno", na panelu nic sie nie zmienia, nadal pisze 30%, a słyszę że wentylatory (oba) idą na 100%.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	452112

    Jakieś pomysły? Bo nie wiem czy ja za gupi na to jestem, czy wadliwy jest moduł Expansion. Ale z drugiej strony reaguje na sygnały, a przełącznik "Kominek" i "Pusty dom" testowałem i działa ok. Choć teraz odłączyłem Expansion i funkcja "Otwarte okno" nadal zle działa (a to jest w standardzie). Więc może moduł Basic? A może ustawienia? A może to jest kwestia tych temperatur zewnętrznych, że głupieje?

    Moduł Basic v9.9c
    Moduł Expansion v9.3c
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	12,0 KB
ID:	452109  

  10. #2530
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał qrko Zobacz post
    Czy zamrożenie wymiennika niesie ze sobą jakieś permanentne uszkodzenia czy po prostu trzeba zatrzymać reku i go rozmrozić? Pobawiłbym się ustawieniami, może niepotrzebnie tak mocno mi grzeje ta grzałka.
    u mnie przez połowę pierwszej zimy co chwile reku wywalał błąd o zamarznięciu wymiennika.
    Zanim serwis się zorientował o co chodzi to było to kilka razy.
    Podobno nic z wymiennikiem się nie stało...

    A przyczyną była taka, że ktoś na produkcji zapomniał grzałki podpiąć...

    Z innej beczki:
    Dziś u mnie rano -18 na czerpni przed FPX mam +3,9 a za FPX +4,5. PRZY 70%
    Coś dziwnie bo zawsze rura z GWC podnosiła o około 10stopni a teraz ponad 20?
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  11. #2531
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam1p Zobacz post
    Witam,
    Od kilku miesiecy jestem szczesliwym posiadaczem AirPack Home 400V.
    Teraz dokupilem moduł Expansion, zeby dodac sygnał z centralki alarmowej, oraz sygnał właczenia okapu. I zaczeły sie schody. Prosze was o pomoc i rozjasnienie problemu.
    1. Funkcja okap. W ustawieniach serwisowych ustawiłem ze okap jest z wentylatorem.
    Wg. instrukcji sygnał włączonego okapu powoduje ustawienie nawiewu w reku na 100% oraz wyłączenie jednoczesnie wentylatora wywiewu. Chodzi o to żeby repuperator tylko nawiewał powietrze, a okap je usuwał swoim kanałem.
    Niestety rekuperator po podaniu sygnału z okapu, włącza mi się 100%/100% (nawiew/wywiew). 2 razy udało mi się, że na chwile było 100%/0% po czym po kilku sekundach powrociło do 100%/100%. Zastanawia mnie czym to jest spowodowane, czy jest to jakas wada np. tego modułu rozszerzen czy, to jest kwestia np. jakiś zabezpieczeń. Bo teraz są temperatury jakie są, a wiadomo, jak wyłączy się wywiew i pozostanie sam nawiew to odzysk ciepła nie bedzie działał i powietrze nawiewane moze byc bardzo zimne. Co o tym sadzicie? Przesledzilem instrukcje wszystkie jakie dostałem z reku i nic z tego nie wynika.
    Po za tym brak jest możliwości ustawień intensywnosci nawiewu dla właczonej funkcji Okap. W nastawach jest niby możliwośc zmiany ale "+" "-", nic nie zmienia i jest cały czas 100%.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	17,6 KB
ID:	452110
    Zrobiłem teraz ponowną kalibracje i widzę że można ustawić w zakresie 100-104%, ale poniżej 100 już nie. A podsumowanie kalibracji wyglada tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	19,2 KB
ID:	452111

    2. Sygnał z centralki p. poż. (również moduł Expansion). Gdy dostaje sygnał pożaru to powinien wyłączyć wentylatory. Niestety gdy, np. reku pracuje na 30% i dostaje sygnał p. poż., wyskakuje alarm (to logiczne) i zamiast wylaczyć wentylatory na ekranie nadal jest 30% intensywnosc wentylacji, ale słyszę że wentylatory włączają się na max. Czyli zamiast wylaczyć, włącza na max., plus do tego nadal pokazuje 30%.
    Gdy wyłącze centrale z pradu i załącze ponownie, wentylatory nie startują, pisze 0% i jest 0% dopóki nie skasuje alarmu. Czyli teraz dobrze. Ale jak dostaje sygnał to idzie na 100% zamiast wyłączyć. Dziwne.

    3.Funkcja "Otwarte okno" (moduł podstawowy). Powinno załączyć wywiew na 100%, a nawiew na 0%. I to jeszcze niedawno działało dobrze. Dziś sprawdzam, podobny problem jak pkt. wyżej. Jest np. 30%, włączam "Otwarte okno", na panelu nic sie nie zmienia, nadal pisze 30%, a słyszę że wentylatory (oba) idą na 100%.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	452112

    Jakieś pomysły? Bo nie wiem czy ja za gupi na to jestem, czy wadliwy jest moduł Expansion. Ale z drugiej strony reaguje na sygnały, a przełącznik "Kominek" i "Pusty dom" testowałem i działa ok. Choć teraz odłączyłem Expansion i funkcja "Otwarte okno" nadal zle działa (a to jest w standardzie). Więc może moduł Basic? A może ustawienia? A może to jest kwestia tych temperatur zewnętrznych, że głupieje?

    Moduł Basic v9.9c
    Moduł Expansion v9.3c
    ad1. Niestety tryb kominek to zawsze zrównoważony nawiew, wywiew, w dodatku nie można zejść poniże 100%. Byłem przekonany, że też będzie nierównoważony przepływ z większym nawiewem, ale niestety....


    ad2. Takie zachowanie będzie zawsze gdy temperatura na zewnątrz jest poniżej 0. Rekuperator najpiew próbuje pozbyć się wody z wymiennika, bo nie wie na ile go wyłaczasz i w jakiej będzie temp. Pochodzi na 100% i się wyłączy. Choć fakt, faktem, w takim trybie powinien po prostu zrobić off. Zgłoś ten babol do thessla green jeśli Ci zależy na tej funkcji.


    ad3. Tutaj pewnie sytuacja ma się podobnie, musi najpierw usunąć wodę bo mroz.

    Ale generalnie - tryb okap to pomyłka - sam kupiłem expansion dla niego. Co prawda poprawi to skuteczność wentylacji, ale 100% to w 99% przypadków za dużo.
    Tryb otwarte okna też nie ma sensu - co przeszkadza żeby wentylacja chodzi normalnie jak otworzysz okno? Nawet latem lepiej odzyskać chłód...

    Ja spiąłem to z okapem używając funkcji kominek. To jedyna funkcja w które nawiew i wywiew nie są równoważone i możesz wybrać procen równoważenie od 10 do 50%.

    Gdz temperatura temp na zewnątrz jest powyżej 5, to włączam 50% zmiany bilansu, dodatkowo z każdym biegiem zwiększam intensywność.
    Gdy temp jest poniżej 5 to zmieniam tylko płynnie intensywnośc z każdym biegiem.

    To wszystko robię z home assistant za pomocą modbus bez używania modułu expansion. Bardzo łatwo to zrealizować podłączając okap pod jakiś watomierz współpracujący z HA. Ja mam akurat sterowanie PWM więc robię to na podstawie PWM-a.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  12. #2532

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    ad1. Niestety tryb kominek to zawsze zrównoważony nawiew, wywiew, w dodatku nie można zejść poniże 100%. Byłem przekonany, że też będzie nierównoważony przepływ z większym nawiewem, ale niestety....
    Okap

  13. #2533
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Okap
    Jak zwykle w punkt
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  14. #2534

    Domyślnie

    Witam,

    Czy ktos moze rozwiac moje obawy czy wszystko jest ok z moim reku?

    Martwi mnie drastyczne zwiekszenie poboru pradu na liczniku.
    Do tej pory srednia dobowa wynosila u nas 5.5kWh. Czasem 5kWh, czasem 7kWh, w zaleznosci od uzycia sprzetow Agd. Sredniomiesiecznie 5.5kWh na 24h.

    Problem zauwazylem 14-15 stycznia, gdy zuzcie dobowe podwoilo sie, i nieprzerwanie wynosi od 5 dni 12-13kwh/24h. Nic w naszym zyciu sie nie zmienilo, nie doszedl zaden nowy sprzet. Jedynie co sie zmienilo to pogoda - bestia ze wschodu. Ogrzewanie gazowe, bez klimy, pompy ciepla itd itp.
    Zuzycie pradu podwoilo sie juz z 14 na 15 stycznia, ale wtedy bylo w nocy max -5 na zewnatrz a w dzien okolice -1 z tego co pamietam.
    W weekend bylo u nas najzimniej -16st i wtedy dobowo 13kWh.

    Czy winowajca jest Fpx w reku? Obserwuje na sterowniku, ze chodzi nieustannie Fpx1. Mam fabryczne nastawy uruchamiania Fpx. Kalibracja reku na 380m3/h.

    Czy zuzycie 6kWh na dobe przez Fpx jest mozliwe przy sredniodowych temperaturach w granicach -13st?
    Posiada ktos specyfikacje dotyczaca zuzycia energii na system Fpx?
    Reku wersja 400v chodzi na programie auto, 27% 102m3/h, wietrzenie ok 6x dziennie po 7minut.

    Z gory dziekuje za pomoc.

  15. #2535
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kristoforokrk Zobacz post
    Witam,

    Czy ktos moze rozwiac moje obawy czy wszystko jest ok z moim reku?
    Dziś lub jutro wszystko wróci u Ciebie do normy.

  16. #2536

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wekto Zobacz post
    Dziś lub jutro wszystko wróci u Ciebie do normy.
    No ok, mam nadzieje, ale czy zuzycie 6kWh/24h przez samo Fpx jest normalne? To jest wiecej niz podwojenie zuzycia pradu. Strasznie duzo energii jak na podtrzymanie wymiennika przed zamarznieciem, skoro bierze wiecej niz dobowo na caly prad bytowy i ogrzewanie (zasilanie pieca CO, zasobnika Cwu i pompy obiegowej).
    Ostatnio edytowane przez Kristoforokrk ; 19-01-2021 o 07:54

  17. #2537

  18. #2538
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kristoforokrk Zobacz post
    No ok, mam nadzieje, ale czy zuzycie 6kWh/24h przez samo Fpx jest normalne? To jest wiecej niz podwojenie zuzycia pradu. Strasznie duzo energii jak na podtrzymanie wymiennika przed zamarznieciem, skoro bierze wiecej niz dobowo na caly prad bytowy i ogrzewanie (zasilanie pieca CO, zasobnika Cwu i pompy obiegowej).
    Fpx to bardzo oszczędny system. Nie chciałbyś zobaczyć ile żrą inne rozwiązania. Tutaj podbija dokładnie do zadanej temperatury.
    Możesz zawsze włączyć bypass i puszczać to powietrze do domu. Myślisz że mniej energii zużyjesz na jego ogrzanie? Reku odzyskuje energię od 0 do temp nawiewu. Jak puścisz bypasem to będziesz ogrzewał od temp na zewnątrz do tej temperatury.

    Generalnie kontrolowanie zużycia prądu mija się z celem. Niestety bez pogorszenia pewnego komfortu nie da się na nim zaoszczędzić.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  19. #2539
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Najlepiej reku wyłączyć na zime zimę i będzie zużycie prądu za 100zł
    Kolega zużywał 5kwh a przez 5 mroźnych dni 12-13kwh....to róznaca raptem 30zł w skali miesiąca...
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 19-01-2021 o 08:59
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  20. #2540

    Domyślnie

    Nie chodzi o koszt i nominalne zużycie, a o proporcje, ze samo dzialanie fpx podwaja z naddatkiem dobowe zuzycie pradu przez 4 osobowa rodzine.
    Dla mnie to duze zaskoczenie, stad pytanie czy to normalne zjawisko wynikajace z charakterysyyki technicznej urządzenia.
    Zuzycie gazu nie wzroslo ponad 2x tak jak zuzycie pradu w tym samym przedziale spadku temp zewnetrznej.
    Osobiscie mega zaskoczenie co do skali zużycia i tyle.

Strona 127 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony