dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 148
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 2953
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzey_ Zobacz post
    Mam różne oferty gdzie były centralki takie jak: Aeris, Brink, Daikin, Fen, ProVent, Requra.
    ja wybrałem Air Packa i drugi raz wybrał bym to samo urządzenie u mnie się sprawdza

  2. #242

    Domyślnie

    Również się ku niemu skłaniam, podoba mi się ich podejście do produktu, samo wykonanie czy soft w sterowniku. Parametry także sensowne i co ważne to rodzime rozwiązanie. Jednak wolę każdą wątpliwość wyjaśnić, jak już kupię to zostanie na lata W zasadzie jedyne co mi nie pasuje, to odkręcanie obudowy aby wymienić filtry. Tu trochę pomoże filtr przed reku ale jednak jest to jakaś tam niewygoda w obsłudze. Ideałów nie ma.

    Rozważam jeszcze http://www.recair.com/recair_enthalp...t-climates.php jako wymiennik o ile to by było możliwe. Wilgotność zimą to duży problem. Teraz w domu bez rekuperacji mam wilgotność 40% co nie jest zbyt fajne.

  3. #243

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzey_ Zobacz post
    Również się ku niemu skłaniam, podoba mi się ich podejście do produktu, samo wykonanie czy soft w sterowniku. Parametry także sensowne i co ważne to rodzime rozwiązanie. Jednak wolę każdą wątpliwość wyjaśnić, jak już kupię to zostanie na lata W zasadzie jedyne co mi nie pasuje, to odkręcanie obudowy aby wymienić filtry. Tu trochę pomoże filtr przed reku ale jednak jest to jakaś tam niewygoda w obsłudze. Ideałów nie ma.
    Rozważam jeszcze http://www.recair.com/recair_enthalp...t-climates.php jako wymiennik o ile to by było możliwe. Wilgotność zimą to duży problem. Teraz w domu bez rekuperacji mam wilgotność 40% co nie jest zbyt fajne.
    Jeśli zależy ci na wilgotności to zwróć uwagę na wymienniki obrotowe.
    Wymiennik, który podlinkowałeś ma niską sprawność temperaturową.
    Idea jego pracy polega na akumulacji ciepa, a więc warto by był duży i raczej metalowy.
    A malutka kostka wykonana z plastiku to zdolności akumulacyjne ma raczej nikłe.

  4. #244

    Domyślnie

    No dobrze, przy czym w domyśle jest również plastikowy wymiennik RecAir. Jedni mówią, iż to dobre bo są cieńkie ścianki i lepiej przewodzi. Znów inni, iż tylko metalowy. Czytam, że jak zwykle wielkość też ma znaczenie

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzey_ Zobacz post
    No dobrze, przy czym w domyśle jest również plastikowy wymiennik RecAir. Jedni mówią, iż to dobre bo są cieńkie ścianki i lepiej przewodzi. Znów inni, iż tylko metalowy. Czytam, że jak zwykle wielkość też ma znaczenie
    Andrzeju w swojej wypowiedzi umieściłeś link do wymiennika akumulacyjnego.
    Nie można go wrzucać do jednego wora z pozostałymi.
    To tak jakby porównać rower z autobusem - obie rzeczy służą przemieszczaniu się.

  6. #246

    Domyślnie

    Panowie, jedna rzecz mnie męczy. Niby te rekuperatory są takie dobre, jednak cenowo coś tanio wychodzi na tle konkurencji. Przynajmniej tej, co do której mam oferty. Gdzieś jest haczyk?

    Wymiennik nie jest aluminiowy, może to mieć znaczenie? Może koszty eksploatacji, chociaż niby są wentylatory na prąd stały.

  7. #247
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzey_ Zobacz post
    Panowie, jedna rzecz mnie męczy. Niby te rekuperatory są takie dobre, jednak cenowo coś tanio wychodzi na tle konkurencji. Przynajmniej tej, co do której mam oferty. Gdzieś jest haczyk?

    Wymiennik nie jest aluminiowy, może to mieć znaczenie? Może koszty eksploatacji, chociaż niby są wentylatory na prąd stały.
    To jedne z droższych rekuperatorów w materiałach. Nie liczę marż i marketingu.
    Przykładowo, weźmy najdroższe wersje i dom 200m2
    400-tka ( z Air++) + 200mb 75mm ze srebrem, + dwie skrzynki 200/12 z wygłuszeniem + 20mb kanału izolowanego antybakteryjnego z folią D2P +i 12 pkt nawiewno wywiewnych (redukcje kątowe z anemostatami) + materiały montażowe.
    Jak Pan myśli - ile to kosztuje w sklepie ? Za ile kupuje instalator?

  8. #248

  9. #249
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał wbbmzg Zobacz post
    no ile?
    To nie jest najlepsza odpowiedź .

  10. #250

    Domyślnie

    Ty jesteś instalatorem to się pytam - bo w sklepie to wiem ile kosztuje

  11. #251
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał wbbmzg Zobacz post
    Ty jesteś instalatorem to się pytam - bo w sklepie to wiem ile kosztuje
    Zmontowałem dwie instalacje w 1989 - pierwszą i ostatnią - sobie. Trudno mnie nazwać instalatorem.
    Ile więc kosztuje netto?
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Brzęczkowski ; 06-05-2015 o 07:58

  12. #252
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Andrzeju w swojej wypowiedzi umieściłeś link do wymiennika akumulacyjnego.
    Nie można go wrzucać do jednego wora z pozostałymi.
    To tak jakby porównać rower z autobusem - obie rzeczy służą przemieszczaniu się.
    Absolutnie nie zgadzam się z tym, to nie jest wymiennik akumulacyjny, wymiennik ten przez 90% czasu działa jak zwykły wymiennik przeciwprądowy. W okresach gdy istnieje zagrożenie zamarznięcia wymiennika lub konieczność odzysku wilgoci przepustnice zintegrowane z wymiennikiem zmieniają kierunek przepływu powietrza przez wymiennik, czyli pomiędzy płytami gdzie przepływało powietrze świeże zaczyna przepływać zużyte i odwrotnie. Łączy to zalety wymienników przeciwprądowych i regeneracyjnych eliminując jednocześnie ich wady. Podobne rozwiązanie ma Onyx Premium Frapola. już chodzą Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rok 2014.jpg
Wyświetleń:	283
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	316002

  13. #253

    Domyślnie

    Zazwyczaj w jednej ofercie jest więcej niż jedna jednostka i tak uzbierało mi się:

    AERIS 350LUXE - 9k
    AIRPACK 300V - 6k
    BRINK EXCELLENT 300 - 8k
    Daikin VAM-FB - 11k
    FEN 400 - 7k
    PRO VENT MISTRAL PRO 400 - 7k
    REQURA 300 - 7,5k

    Wszystkie ceny netto. Dodatkowo jeszcze mam Ventos SX07 oraz Vallox 145SE. Niby kosztują minmum 10k, jednak mam je ujęte w całości inwestycji.
    Jak widać, z mojej perspektywy AirPack wypada najtaniej. Stąd też moje wątpliwości. Firma też nowa, nawet na Google Maps - StreetView nic tam nie istnieje. Za to na plus jest rodzima produkcja i sam produkt, przynajmniej patrząc na to co papier przyjął.

  14. #254
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzey_ Zobacz post
    Zazwyczaj w jednej ofercie jest więcej niż jedna jednostka i tak uzbierało mi się:

    AERIS 350LUXE - 9k
    AIRPACK 300V - 6k
    BRINK EXCELLENT 300 - 8k
    Daikin VAM-FB - 11k
    FEN 400 - 7k
    PRO VENT MISTRAL PRO 400 - 7k
    REQURA 300 - 7,5k

    Wszystkie ceny netto. Dodatkowo jeszcze mam Ventos SX07 oraz Vallox 145SE. Niby kosztują minmum 10k, jednak mam je ujęte w całości inwestycji.
    Jak widać, z mojej perspektywy AirPack wypada najtaniej. Stąd też moje wątpliwości. Firma też nowa, nawet na Google Maps - StreetView nic tam nie istnieje. Za to na plus jest rodzima produkcja i sam produkt, przynajmniej patrząc na to co papier przyjął.
    Przykładowo, weźmy najdroższe wersje i dom 200m2
    400-tka ( z Air++) + 200mb 75mm ze srebrem, + dwie skrzynki 200/12 z wygłuszeniem + 20mb kanału izolowanego antybakteryjnego z folią D2P +i 12 pkt nawiewno wywiewnych (redukcje kątowe z anemostatami) + materiały montażowe.
    To bardzo tanio za zestaw na dom 200m2 z antybakteryjnymi kanałami głównymi i PE. Kupuje Pan śmiało Thessle

  15. #255

    Domyślnie

    To ceny za samą jednostkę Całość w granicach 20-30k zależnie od oferenta. Ten drugi cytat nie jest mój. U mnie dom ma całkowitej ponad 300m2, jednak do wentylacji jesti coś koło ~600m3.
    Ostatnio edytowane przez Andrzey_ ; 06-05-2015 o 09:28

  16. #256
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzey_ Zobacz post
    To ceny za samą jednostkę Całość w granicach 20-30k zależnie od oferenta. Ten drugi cytat nie jest mój. U mnie dom ma całkowitej ponad 300m2, jednak do wentylacji jesti coś koło ~600m3.
    AirPack 600 z Air++
    600mb kanału PE 75mm ze srebrem
    30m kanały 250mm izolowanego antimicrobial
    Skrzynki nawiewna i wywiewna 250mm/ 16 x 75
    redukcje kątowe z anemostatami na 16 pkt nawiew lub wywiew
    materiały montażowe
    to 12 500 zł
    Przecież taką instalację układa dwóch sprawnych w sobotę i niedzielę. To ile mogą brać 5000zł netto?
    A co dopiero na styropianowych centralach i zwykłych kanałach.

  17. #257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    AirPack 600 z Air++
    600mb kanału PE 75mm ze srebrem
    30m kanały 250mm izolowanego antimicrobial
    Skrzynki nawiewna i wywiewna 250mm/ 16 x 75
    redukcje kątowe z anemostatami na 16 pkt nawiew lub wywiew
    materiały montażowe
    to 12 500 zł
    Przecież taką instalację układa dwóch sprawnych w sobotę i niedzielę. To ile mogą brać 5000zł netto?
    A co dopiero na styropianowych centralach i zwykłych kanałach.
    Ceny za robocizne to rzecz wtórna. Jednoosobowe firmy są tanie, jednak za tanio to też źle bo taka firma nie przetrwa lub będzie dziadować.

    Ten AirPack600 to w odniesieniu do mojej kubatury?

  18. #258
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzey_ Zobacz post
    Ceny za robocizne to rzecz wtórna. Jednoosobowe firmy są tanie, jednak za tanio to też źle bo taka firma nie przetrwa lub będzie dziadować.

    Ten AirPack600 to w odniesieniu do mojej kubatury?
    Niekoniecznie, wybrałem cały towar z najwyższej półki jakościowej.
    Poza tym instalatorzy niekoniecznie kupują w sklepach.

    Taki dom na kanałach izolowanych i centrali OPTIMAL 400 ( by być jakościowo z większością przez Pana podanych central , to 6200 zł centrala z materiami na 300m2.
    Widać ile kosztuje "marketing"

  19. #259

    Domyślnie

    Ceny robocizny to filozofia biznesu. Szkoda na to tutaj czasu, bo nowej wiedzy nikt z tego nie pozyska.

    W temacie poprzedniego posta, powtarzam: Gdzie jest haczyk w produkcie tej firmy, w końcu mają taniej niż wymienione produkty konkurencji. Mówimy o sensownych produktach, a nie Chinach. Wymiennik nie jest aluminiowy, może to mieć znaczenie? Może koszty eksploatacji, chociaż niby są wentylatory na prąd stały co niby jest zaletą? Nowa firma, ryzyko że nie przetrwa? Kwota kilku tys. w jedną czy w drugą jest dla mnie drugorzędna, liczy się dobry produkt, a jak widzę że coś jest tańsze niż średnia rynkowa, to mam obawy.

    Ogólnie temat rekuperacji to duża rotacja tego co dobre. Czytając posty z 2006r. można odnieść wrażenie, że ludzie mówią jak z innej epoki. Rozmawiając z ludźmi z różnych firm, ma się wrażenie, że jest się w dziedzinie wróżenia z fusów, każdy ma inne teorie Jedynie moja cierpliwość i chęć poznania tematu, składnia mnie do uczestnictwa w tym chaosie

  20. #260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzey_ Zobacz post
    Mówimy o sensownych produktach, a nie Chinach. Wymiennik nie jest aluminiowy, może to mieć znaczenie? Może koszty eksploatacji, chociaż niby są wentylatory na prąd stały co niby jest zaletą? Nowa firma, ryzyko że nie przetrwa? Kwota kilku tys. w jedną czy w drugą jest dla mnie drugorzędna, liczy się dobry produkt, a jak widzę że coś jest tańsze niż średnia rynkowa, to mam obawy.

    Ogólnie temat rekuperacji to duża rotacja tego co dobre. Czytając posty z 2006r. można odnieść wrażenie, że ludzie mówią jak z innej epoki. Rozmawiając z ludźmi z różnych firm, ma się wrażenie, że jest się w dziedzinie wróżenia z fusów, każdy ma inne teorie Jedynie moja cierpliwość i chęć poznania tematu, składnia mnie do uczestnictwa w tym chaosie
    Jest jeszcze Flexit i Swegon
    Z wymiennikami obrotowymi.
    Ta druga firma, to jedna z największych, marne szanse by upadła.

Strona 13 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony