dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 130 z 148
Pokaż wyniki od 2.581 do 2.600 z 2953
  1. #2581

    Domyślnie

    ja telefonicznie byłem instruowany, nie było wizyty. jakie masz ustawienia na reku?

  2. #2582
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał mestrekamcio Zobacz post
    ja telefonicznie byłem instruowany, nie było wizyty. jakie masz ustawienia na reku?
    U mnie jest problem z bypassem który podobno przepuszcza. Częsty przypadek w tych nowych ap4x tego co mi instalator mówił.

  3. #2583

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    U mnie jest problem z bypassem który podobno przepuszcza. Częsty przypadek w tych nowych ap4x tego co mi instalator mówił.
    I nic instalator więcej nie pomógł?
    Problem zna, ale rozwiązania nie?
    Kretyn jakiś, nie instalator.
    By-pass jeśli przepuszcza, to znaczy że trzeba poprawić siłownik na przepustnicy, mógł się "ślizgnąć" jak przymarzł, lub ktoś za słabo dokręcił.
    Albo uszczelka z lameli wypadła i trzeba ją włożyć...

    Jak to w instalacyjnym żargonie mawiają
    Instalacja VIP
    Wybuduj i porzuć

  4. #2584
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dziś dodzwoniłem się na serwis, pan prosił mnie o zdjecie z oznaczeniem mojego sprzętu i wersji softu i ekranu z temperaturami.

    Jutro musze sprawdzić czerpnię, czy nie jest zatkana. Mieliście taki przypadek, że ta siatka na wejściu jest tak brudna, że tamuje pobieranie ?
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  5. #2585

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Dziś dodzwoniłem się na serwis, pan prosił mnie o zdjecie z oznaczeniem mojego sprzętu i wersji softu i ekranu z temperaturami.

    Jutro musze sprawdzić czerpnię, czy nie jest zatkana. Mieliście taki przypadek, że ta siatka na wejściu jest tak brudna, że tamuje pobieranie ?
    Dwa razy tak miałem ze ta siatka była tak zapchana ze prawie nie było widać światła. Po drugim razie siatka została usunięta...

  6. #2586
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Dwa razy tak miałem ze ta siatka była tak zapchana ze prawie nie było widać światła. Po drugim razie siatka została usunięta...
    Dzięki, jutro sprawdzam i ewentualnie czyszczę.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  7. #2587
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    I nic instalator więcej nie pomógł?
    Problem zna, ale rozwiązania nie?
    Kretyn jakiś, nie instalator.
    By-pass jeśli przepuszcza, to znaczy że trzeba poprawić siłownik na przepustnicy, mógł się "ślizgnąć" jak przymarzł, lub ktoś za słabo dokręcił.
    Albo uszczelka z lameli wypadła i trzeba ją włożyć...

    Jak to w instalacyjnym żargonie mawiają
    Instalacja VIP
    Wybuduj i porzuć
    A dlaczego instalator ma ingerować w coś co jest wadą fabryczną? Może mu jeszcze będę za to płacił bo przecież nie przyjedzie 100 km do mnie za darmo żeby poprawiać coś po producencie.

  8. #2588
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Z jednej strony masz rację, z drugiej nie

    Czy zadowlenie klienta nie jest najważniejsze? Owszem, Ty wiesz, że to nie wina instalatora, ale jakbyś o nim pomyślał gdyby poświecil 15 min i tam zajrzał? Solidny gość, nie musiał a zrobił. On by stracił 15-30min, ale jakie wrażenie by zostawił.

    Patrząc na to co się dzieje na rynku wentylacji, gdzie amatorzy dumpingują ceny, dobra opinia cenniejsza niż pieniądze
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  9. #2589
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Dwa razy tak miałem ze ta siatka była tak zapchana ze prawie nie było widać światła. Po drugim razie siatka została usunięta...
    Miałem tak samo, pełno filcu na siatce, myślałem że jak mieszkam na wsi wśród sadów to syfu nie będzie.

    Okazało się, że ekranik pokazuje, że powietrze na czerpni i nawiewie ma niższą temperaturę niż wywiew.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  10. #2590

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    A dlaczego instalator ma ingerować w coś co jest wadą fabryczną? Może mu jeszcze będę za to płacił bo przecież nie przyjedzie 100 km do mnie za darmo żeby poprawiać coś po producencie.
    Rękojmia.
    Fakturę masz?
    Chyba, że montaż był "bez faktury" - to wtedy fakt, nie masz co liczyć na żadną pomoc.

  11. #2591
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Rękojmia.
    Fakturę masz?
    Chyba, że montaż był "bez faktury" - to wtedy fakt, nie masz co liczyć na żadną pomoc.
    Oczywiście , że mam fakturę . Czekam aż przyjedzie serwis bo jest umówiony tylko zwlekają "bo hotele nieczynne" no to już są czynne. Dzisiaj będę dzwonił.

  12. #2592
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gregor87

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    13

    Domyślnie Moduł CF - wysokie obroty wentylatora wywiewnego

    Wracam z nowymi danymi i nowymi wyzwaniami odnośnie mojej rekuperacji. Na problem bardzo słabej sprawności serwis Thessli powiedział, że jedynym ratunkiem jaki widzą to zastosowanie modułu CF. Kupiony i już uruchomiony. Sprawność zdecydowanie wzrosła - obecnie przy czerpni -3.5st, wywiew +21.5, nawiew mam +17.5 (bez CF było +8.2).

    Pojawił się nowy problem. Od wczoraj rekuperator chodzi cały czas na 30% (126m3/h) z modułem CF. Zaraz po włączeniu CF wentylatory nawiew/wywiew zaczeły pracować 3.0V/8.1V (nawiew/wywiew), wieczorem było już 3.0/8.7V a dziś rano i już bez zmian do teraz 3.0/9.3V. Czy to normalne? Wywiew pracuje już drugi dzień prawie na maxa i wygląda jakby ciągle walczył z jakimś dużym oporem. A może to uszkodzenie samego wymiennika? Nie muszę wspominać że na takich obrotach wentylacja jest już słyszalna w domu i zużywa znacznie więcej energii..

    Dodam, że przewody do CF nie są zagięte, kalibracja w lato (sierpień) wykazała zaledwie 0.2-0.3V różnicy w pracy wentylatorów. Wyrzutnia ścienna też nie jest problemem bo dziś ją zdjąłem i na nic to nie wpłynęło.
    Dom z pełnym piętrem, 186m2 powierzchni użytkowej. PC Panasonic Aquera T-Cap 9kW 400V (100% podłogówka). Rekuperator Thessla Green AirPack Home 500V

  13. #2593
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Głowy nie dam, ale wymiennik chyba da się wyjąc i zamontować tyłem do przodu dzięki czemu sprawdzisz czy faktycznie nie przytkało go jakoś dziwnie w środku.
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  14. #2594
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A jak filtry? Sprawdź wyrzutnie czy nie zamarzła.
    Ostatnio edytowane przez Owczar ; 17-02-2021 o 09:52
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  15. #2595
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    W/g mnie nic nie przymarzło i wszystko jest OK. CF wraz z FPX moze dawać taki efekt. Przy niskich temp. zmniejsza nawiew a zwiększa wywiew co by wymiennik nie zamarzł, chyba jeszcze że z grzałką jest coś nie tak.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #2596
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Thesslagreen nie bawi się w takie nierównoważenie - od tego ma FPX, a jak z FPX jest coś nie tak to wali błędem. Z modułem CF dąży do przepływu zadanego podczas kalibracji. Nawet przy -20 nic takiego nie miało miejsca - a monitoruje sobie napięcia na bieżąco.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  17. #2597
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gregor87

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    A jak filtry? Sprawdź wyrzutnie czy nie zamarzła.
    Wyrzutnia jest ok. Filtry też niedawno sprawdzałem. Dziś po pracy spróbuję włożyć odwrotnie wymiennik (tył na przód) to dowiem się czy z nim jest wszystko ok. Serwis Thessli poradził mi też żebym zrobił jeszcze raz kalibrację. Jak to wszystko zawiedzie to mam odpiąć wszystkie króćce od rekuperatora i wtedy sprawdzić czy duże opory wynikają z samej instalacji czy problem leży w urządzeniu.
    Dom z pełnym piętrem, 186m2 powierzchni użytkowej. PC Panasonic Aquera T-Cap 9kW 400V (100% podłogówka). Rekuperator Thessla Green AirPack Home 500V

  18. #2598
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Greg_OR

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor87 Zobacz post
    Wyrzutnia jest ok. Filtry też niedawno sprawdzałem. Dziś po pracy spróbuję włożyć odwrotnie wymiennik (tył na przód) to dowiem się czy z nim jest wszystko ok. Serwis Thessli poradził mi też żebym zrobił jeszcze raz kalibrację. Jak to wszystko zawiedzie to mam odpiąć wszystkie króćce od rekuperatora i wtedy sprawdzić czy duże opory wynikają z samej instalacji czy problem leży w urządzeniu.
    Witam,
    Grześki to mają z tymi Airpackami
    a na poważnie - mam to samo (Airpack 4 500H, CF fabrycznie, po aktualizacji softu zeszłego lata, bo na oryginalnym nie działał bypas) ,
    po ostatnich mrozach (nie wiem dokładnie kiedy) wywiewny wszedł na obroty 2x większe niż normalnie.
    Osuszanie wymiennika, wsadzanie na odwrót, odpinanie wszystkiego - nic.
    Zwykłej kalibracji nawet nie puszczałem bo dla 10V na wywiewie było coś koło 230 m3/h czyli mniej więcej połowa tego co powinno być.
    Ostatnia instancja - skalowanie CF (zaawansowane -> Moduł CF -> Skalowanie) UWAGA skalowanie CF trzeba robić na gołym reku, czyli odpiąć wszystkie 4 przyłącza.
    No i to pomogło, obroty wróciły do normy, tylko mam wątpliwość czy to na pewno skalowanie pomogło, gdyż po opięciu wszystkiego na czerpni temperatura wzrosła z 4 do 20 st. i to też mogło mieć wpływ na zachowanie reku.

  19. #2599
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Panowie a ja mam inne pytanie,
    Czy da rade samemu zrobić jakiś reset/upgrade AIR+++.
    Czasem przy włączeniu ręcznie wietrzenia zawiesza mi się i wietrzenia nie da się wyłączyć - pomaga wyłaczenie i właczenie reku.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  20. #2600
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Raczej samemu nie, ja kiedyś ich pytałem o upgrade Air++ do białego to pisali że koło stówki + dojazd. Mieli się odezwać jak będą w okolicy żebym za dojazd nie zapłacił 2x tyle co za usługę ale mnie olali.

    Mi od początku zdarzały się losowe kliknięcia tak jak bym nie trafił palcem w ikonkę. Myślałem że to cecha tego typu ekranu, wszak to oporowy a nie pojemnościowy ale coraz częściej wydaje mi się że się to nasila i np. ostatnio włączając wietrzenie wchodzi mi w info o reku (lewy gorny rog, chyba napis thesla) a włączając pusty dom zmienia z tryb Auto na Manual albo lato/zima.. Chyba trzeba było to reklamować na początku...
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

Strona 130 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony