dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 135 z 148
Pokaż wyniki od 2.681 do 2.700 z 2953
  1. #2681
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skrzynka

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-406
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemot80 Zobacz post
    Napisze więcej, masz możliwość ustawienia dowolnego koloru tła, od czarnego do białego Wchodzisz w menu => użytkownik i klikasz w puste tło, przekierowuję Cię do kolorystyki tła i czcionki. Ja ustawiłem czarne tło
    Na czarnym tle lepiej widać. Szkoda, że ustawienia koloru traci się po wyłączeniu centrali z prądu...

  2. #2682
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Ktoś ma albo miał styczność z cleanboxem+? Kupiłem sobie prowizoryczny czujnik PM2.5 i o ile na co dzień świeci na zielono (chyba że akurat smażymy kotlety) o tyle jednego wieczoru zaświecił na czerwono, wychyliłem głowę na zewnątrz i faktycznie szło siekierę powiesić w powietrzu. Nie zdawałem sobie sprawy że aż tyle się tego do środka przedostaje. Takich dni mam pewnie kilka w roku, więc particle+ wydaje mi się trochę przesadzoną inwestycją, natomiast cleanboxa mógłbym sobie sprawić zamiast zwykłego oczyszczacza do salonu. Widzę tylko że znikają z oferty i nie wiem czy temu że paść czy temu że po co sprzedawać coś za tysiaka jak można za pięć
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  3. #2683
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie kojarzę wersji z plusem - ale sam cleanbox jak najbardziej działa

    Czujnik pm2.5 chyba średnio wskazuje albo masz wyjątkowo czystą okolicę. W domu masz tyle PM co na zewnątrz chyba, że wyłączysz wentylację. Filtr m5 w centrali wycina bardzo znikomą ilość pm2.5 - sprawdzałem dość niedawno.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  4. #2684
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Mój błąd particle jest z plusem, cleanbox jest bez. Wezmę chyba 200XL, tysiak to mniej więcej cena oczyszczacza do samej sypialni a tu ogarnie cały dom. Na te kilka dni w roku styknie,

    Masz go u siebie? Na ile wystarcza filtry plus minus? Ciężkie to? Myślałem żeby podwiesić go pod sufitem w miejscu gdzie elastyczny kanał nawiewny z reku przechodzi w sztywny.

    Czujnik z IKEI. O dziwo działa dosyć dobrze co jest dla mnie szokiem jak na cenę, bo wziąłem głównie dla obudowy aby sobie tam wsadzić swoje bebechy z esp8266 Okolicę mam czystą (świeci na zielono), zabrałem na spacer z powerbankiem i praktycznie każdy przejeżdżający pojazd powodował zmianę na pomarańcz albo czerwono po czym wracało do normy kilkanaście metrów dalej. Dochodzimy do domu z dymiącym kominem i to samo, momentalnie czerwone. Także coś tam mierzy, czy pm2.5 czy brzydki zapach to już co innego ale mniej więcej się to pokrywa zapewne.
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  5. #2685
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Mam jeszcze dodatkowy G4 przed centralą i wymeiniam ostatnio filtry raz na rok:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...light=cleanbox

    Jak dasz 200XL to też powinien styknąć na rok. Jest dość ciężkie, bo blacha gruba, ale pod sufitem spokojnie możesz dać. Miejsce jak najbardziej ok i zdecydowanie lepszy patent niż oczyszczazc w domu.

    Jeśli to IKEA to podobno działa ok. Można go shacować i podpiąć do HA. Na forum ai speaker był opis. Pozazdrościć okolicy. U mnie syfią ostro

    https://ai-speaker.discourse.group/t...-0-norman/2233
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #2686
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Owczar jak cleanbox z F8 wpływa na przepływy? Nie tłumi za mocno? Swoją drogą gdzie masz go zamontowanego? Na odcinku od czerpni do reku czy na nawiewie?

  7. #2687
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    G4 przed a F8 za centralą.

    Ten 250 jest tak ogromny, że centrala nawet go nie zauważa.

    Robiłem kilka dni temu rekalibrację i wypluła na nawiewie 612m3 max przepływu. Przy oporach 100 powinna wypluć 590m3/h. A w instalacji mam filtry, chłodnice i jeszcze nawilżacz
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  8. #2688
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    G4 przed a F8 za centralą.

    Ten 250 jest tak ogromny, że centrala nawet go nie zauważa.

    Robiłem kilka dni temu rekalibrację i wypluła na nawiewie 612m3 max przepływu. Przy oporach 100 powinna wypluć 590m3/h. A w instalacji mam filtry, chłodnice i jeszcze nawilżacz
    No właśnie wszyscy piszą żeby cleanbox na nawiewie dać. A u mnie tam jest akurat bardzo mało miejsca a na odcinku czerpnia-reku autostrada że i ze 2 bym zmieścił

  9. #2689

    Domyślnie

    Cytat Napisał qrko Zobacz post
    Mój błąd particle jest z plusem, cleanbox jest bez. Wezmę chyba 200XL, tysiak to mniej więcej cena oczyszczacza do samej sypialni a tu ogarnie cały dom. Na te kilka dni w roku styknie,

    Masz go u siebie? Na ile wystarcza filtry plus minus? Ciężkie to? Myślałem żeby podwiesić go pod sufitem w miejscu gdzie elastyczny kanał nawiewny z reku przechodzi w sztywny.
    Zawiesisz bez problemu. Ja mam na prętach gwintowanych fi6. Sam się wieszałem najpierw dla testu i bez problemu. CleanBox waży kilkanaście kg.

    Cytat Napisał qrko Zobacz post
    Czujnik z IKEI. O dziwo działa dosyć dobrze co jest dla mnie szokiem jak na cenę, bo wziąłem głównie dla obudowy aby sobie tam wsadzić swoje bebechy z esp8266 Okolicę mam czystą (świeci na zielono), zabrałem na spacer z powerbankiem i praktycznie każdy przejeżdżający pojazd powodował zmianę na pomarańcz albo czerwono po czym wracało do normy kilkanaście metrów dalej. Dochodzimy do domu z dymiącym kominem i to samo, momentalnie czerwone. Także coś tam mierzy, czy pm2.5 czy brzydki zapach to już co innego ale mniej więcej się to pokrywa zapewne.
    IKEA z tego co czytałem nie jest za dokładna. Przy niskim zanieczyszczeniu potrafi zawyżać. Mam u siebie i innego koloru jak zielony nie widziałem.

  10. #2690
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Może ktoś miał podobny problem i zna rozwiązanie?

    Centrala przez pewien czas samoistnie wchodziła w tryb wietrzenia. Praktycznie losowo. Wcześniej wpięty przycisk dzwonkowy do wywoływania wietrzenia. Później wypięty. Wietrzenie włączało się co kilka/naście minut.
    Zgłoszenie pogwarancyjne przyjęte. Wykluczyłem problem ze sterownikiem. Diagnoza, że to raczej coś z płytą główną. Proponują jej odpłatną wymianę. Może jakieś ścieżki się zwierają (?).

    Stan na dziś jest taki, że jeszcze wyższy priorytet dostała funkcja "pusty dom". Ona włącza się na stałe. Więc ustawiłem jakąś rozsądną wymianę dla "pustego domu" i centrala chodzi na tym trybie. Jak potrzeba to wyłączam "pusty dom" a centrala od razu wchodzi w wietrzenie (łazienek) po czym wraca do trybu "pusty dom". Upośledzone rozwiązanie ale póki co działa.

    Byłem bardzo dużym zwolennikiem rozwiązań ThesslaGreen. Bo polskie, bo nowatorskie itp. Tyle, że serwis był już u mnie wielokrotnie. Udało się coś tam poprawić ze sprawnością kilka lat temu (głównie przez aktualizację softu). Teraz padnięta płyta główna (?). Sporo tych problemów jak na 5 lat użytkowania

  11. #2691
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Mam podobnie. 3 lata był spokój, potem padł czujnik temp, zapłaciłem stówkę, przysłali nowy, wymieniłem, padł po pół roku, przysłali kolejny, 2 tygodnie temu padł po raz trzeci, przysłali nowy. Jednak to nie koniec. Od paru dni centrala szaleje, wyłącza się i włącza, na panelu naprzemiennie 0% i 44% czyli jak zaraz po włączeniu. Stojąc blisko słychać przekaźnik albo jakiś inny mechanizm. Udało mi się wyłapać błąd "wyzwolony czujnik ppoż" co miało by sens i odcinało wentylatory, tylko nie mam pojęcia co go wyzwala i gdzie on się znajduje.

    W instrukcji jedyne słowo ppoż jakie występuje jest w modelu upgrade którego nie posiadam. Przedmuchałem na wszelki wypadek styki na płycie głównej gdzie podłącza się moduł upgrade ale nic to nie dało.

    Ostatnio edytowane przez qrko ; 04-03-2022 o 11:31
    Prosta bryła z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem, 230m2. 180m2 podłogówka + grzejniki garaż i kotłownia. Ocieplenie: 20cm EPS pod wylewką, ściany 10+10 grafit na zakładkę, dach 30-40cm Profitmata. Oknoplast Winergetic Premium z ciepłym montażem, Thessla Green 400V, Beretta Exclusive Green 25 + Connect Mix (2 obiegi); Cooper&Hunter Veritas R32 7kW; 8,1kWp Huawei + SunPro

  12. #2692

    Domyślnie

    To jest najprawdopodobniej wejście open collector więc mógł paść któryś z elementów RLC albo tranzystor na tym wejściu. Zleć to jakiemuś elektronikowi, powinien to ogarnąć.

  13. #2693

    Domyślnie

    Witam, biorę się z lekturę tego tematu natomiast zapytam tak ogólnie czy polecacie rekuperator firmy Thessla Green? Został mi zaproponowany ale nie znam na razie żadnej obiektywnej opini.
    Można tam założyć jakiś filtr antysmogowy czy to może standard w każdym rekuperatorze i pytam o coś banalnego.
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 07-03-2022 o 14:41
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  14. #2694
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak najbardziej polecamy. Filtr antysmogowy najlepiej zalożyć jako osobna skrzynka filtrujaca.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  15. #2695

    Domyślnie

    Dzięki. Rozumiem, że to opcja przy zakupie i trzeba ją wybrać żeby to było? Mnie instalator polecił tą firmę bo podobno jednostka jest bardzo cicha na czym mi bardzo zależy.
    I drugie pytanie: w każdym domu z wentylacją mechaniczną w którym byłem było okropnie suche powietrze. Czy tej kwestii w rekuperaturach coś zmieniło czy tak po prostu musi być przy WM?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  16. #2696

    Domyślnie

    Powietrze jest suche przy działającej wentylacji zimą. Niezależnie czy grawitacyjnej czy mechanicznej. Wymiennik ERV ma częściowo temu zapobiegać.

    Kupić możesz rekuperator thessli z wymiennikiem ERV, ale tych jest ograniczona ilość modeli, albo zwykły i wymieniasz wymiennik na własną rękę.

  17. #2697

    Domyślnie

    Ten wymiennik ERV jest jako opcja w większości rekuperatorów ? Pytam gdyby z jakiegoś powodu padło jednak na inną firmę.
    Powinienem jeszcze o czymś szczególnym pamiętać wybierając rekuperator? Na razie mam na myśli wymeinnik ERV i ta skrzynka antysmogowa.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  18. #2698

    Domyślnie

    Jak będzie miało paść na inną firmę to wtedy sprawdzisz... Niektóre mają, inne nie.

  19. #2699

    Domyślnie

    Ok No nic,instalator mi polecił jednostkę właśnie tej firmy ale ma sprawdzić czy da się u mnie to zamontować (pierwotne chyba inny rekuperator był w planie) ale chyba nie powinno być z tym problemu.
    A w rekuperatorach firmy Thessla któreś modele szczególnie polecacie czy to już w gestii instalatora zostawić.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  20. #2700

    Domyślnie

    To nie samochó . Model wybiera się pod kątem wydajności, umiejscowienia króćców, czy ewentualnie ich średnicy.

Strona 135 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony