dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 146 z 148
Pokaż wyniki od 2.901 do 2.920 z 2953
  1. #2901

    Domyślnie

    Cześć,
    jak się Wam sprawdza air mobile oraz rekuperator Thessli?

    Początkowo brałem pod uwagę panel dotykowy lecz trudno przejść obojętnie obok kontroli zdalnej.
    Poza tym, rodzimy produkt kusi..

  2. #2902
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Z samego produktu jestem więcej niż zadowolony. Aczkolwiek airmobile kilka lat temu nie było warte tych pieniędzy. Nie wiem jak teraz.
    Ale jest modbus i dowolne możliwości na sterowanie centralą
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #2903
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Airmobile odkąd wypuścili nową aplikacje (Airmobile 2) stał się znośny bo wcześniej to była tragedia.

  4. #2904

    Domyślnie

    Dzięki, obadam modbus.
    Ostatnio edytowane przez pincup ; 01-02-2023 o 20:12

  5. #2905

    Domyślnie

    Panowie jakie macie ustawienia bypassa? Nie wiem jakie dać nastawy w swoim airpacku 4 500h.

    i drugie pytanie: chciałem zmienić ustawienie temperatury nawiewu ale ta funkcja jest chyba u mnie nieaktywna. Według instrukcji zmiana jest możliwa tylko w trybie komfort. No i też tego trybu komfort nie znalazłem. Możliwe, że u mnie nie da się tego zmienić?
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 03-02-2023 o 19:35
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  6. #2906

    Domyślnie

    Jakie filtry stosujecie w centralach, szczególnie w tych starszych takich jak moja - Airpack 400 z 2015 roku ? Kupujecie plisowane oryginały, zamienniki ? Robicie sami np. płaski filtr z maty G4 i do ramki ?

  7. #2907
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Na filtryaero.pl masz sensowne filtry.

    G4 w ramce to nawet nie nazwałbym filtrem.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  8. #2908
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cześć

    Rok temu moj Home 400v nie dawał mi znać o zmianie filtrów i miałem tam dosłownie ptasie gniazdo (tak, że mi rzęził reku i to zwrociło moją uwagę)
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8126845
    Tydzień temu wymieniłem filtry sam z siebie i ...... wczoraj pojawił się trójkącik alarmu (e250 i e252) Filtry czyste, bo sprawdziłem ponownie i mam zagwozdkę co z tym zrobić. Przepływ mały, bo około 120m3 i jednostka bierze jakies 40watt. W instrukcji wyczytałem, żeby cyt " Należy wymienić filtry i przeprowadzić procedurę wymiany filtrów z poziomu dowolnego panelu"
    W instrukcji nie mam nic o tym jaka to procedura, przy jednostce z automatyczną kontrolą filtrów. Wymieniłem tylko mate G4 na starych ramkach
    Czujnika który by sugerował cenntrali wymianę całych ramek nie widzę, to skąd ten błąd ? Reku działa mimo błedu, kasowałem go już ze 3 razy. Ktoś może coś poradzić ?
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  9. #2909

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    G4 w ramce to nawet nie nazwałbym filtrem.
    aż tak?
    mam zwykły G4 na ramce jako prefiltr i pewnie cudów nie ma ale jest po miesiącu już prawie czarny czyli coś tam łapie
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  10. #2910
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To wymieniłeś te filtry czy tylko sama matę?

    40w przy 120m3/h to bardzo dużo. U mnie bierze połowę tego.

    G4 jako prefiltr ok, ale nie jako filtr właściwy.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  11. #2911

    Domyślnie

    Mój post był niezależnie od wpisu kolegi dpo.
    Ja swojego G4 jeszcze nie zmieniałem, organoleptycznie jest ciemny ale nie mam pojęcia za ile go wymienić
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  12. #2912

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpo Zobacz post
    Cześć

    Rok temu moj Home 400v nie dawał mi znać o zmianie filtrów i miałem tam dosłownie ptasie gniazdo (tak, że mi rzęził reku i to zwrociło moją uwagę)
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8126845
    Tydzień temu wymieniłem filtry sam z siebie i ...... wczoraj pojawił się trójkącik alarmu (e250 i e252) Filtry czyste, bo sprawdziłem ponownie i mam zagwozdkę co z tym zrobić. Przepływ mały, bo około 120m3 i jednostka bierze jakies 40watt. W instrukcji wyczytałem, żeby cyt " Należy wymienić filtry i przeprowadzić procedurę wymiany filtrów z poziomu dowolnego panelu"
    W instrukcji nie mam nic o tym jaka to procedura, przy jednostce z automatyczną kontrolą filtrów. Wymieniłem tylko mate G4 na starych ramkach
    Czujnika który by sugerował cenntrali wymianę całych ramek nie widzę, to skąd ten błąd ? Reku działa mimo błedu, kasowałem go już ze 3 razy. Ktoś może coś poradzić ?
    Jest w air++ cos takiego jak kontrola filtrów. Spróbuj to nacisnąć.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  13. #2913
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    To wymieniłeś te filtry czy tylko sama matę?

    40w przy 120m3/h to bardzo dużo. U mnie bierze połowę tego.

    G4 jako prefiltr ok, ale nie jako filtr właściwy.
    Wyłączyłem go całkiem z gniazdka (zwsze robiłem wszystko na zatrzymanym ale pod napięciem) i błąd zniknął.
    Teraz bierze mi 25w na 120m3.
    Mam tylko g4 na czerpni i w tym standardowym filtrze g4 na wierzchu. Chyba żyję w relatywne czystym miejscu bo nie widzę by się coś brudziło.
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  14. #2914

    Domyślnie

    Mam pytanko odnośnie rejestrów modbus, kto tutaj napisał, że rejestr 23 (brak opisu w zestawieniu Thessli) to temperatura na wyrzucie.
    W załączonym obrazku są odczyty z mojego rekuperatora (400h ERV)
    Podkreślony odczyt to rejestr 23.
    troszkę nie bardzo się chyba zgadza temperatura... chyba, że ERV ma coś innego pod tym rejestrem.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odczyty.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	464043

  15. #2915
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matyspio

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    73

    Domyślnie

    Mam inne reku niż z tematu bo AirPack4 h, ale może akurat znajdzie się jakiś magik, który coś podpowie.
    Wyskoczył mi parę dni temu błąd braku lub nieprawidłowym filtrze wywiewu.
    Filtry praktycznie nowe, kilka razy wyciągałem i wkładałem filtr, podmieniałem z tym od strony czerpni żadnych efektów.
    Teraz po, którejś z prób uruchomienia mam komunika o braku filtrów ...
    Mogę jeszcze sam coś próbować zdiagnozować ?

    ps.

    Sprawa rozwiązana, podejrzenie uszkodzenia czujnika przepływu, skończyło się na dmuchnięcie w przewody dochodzące do niego
    Ostatnio edytowane przez matyspio ; 07-03-2023 o 17:38

  16. #2916
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzaryPB Zobacz post
    Mam pytanko odnośnie rejestrów modbus, kto tutaj napisał, że rejestr 23 (brak opisu w zestawieniu Thessli) to temperatura na wyrzucie.
    W załączonym obrazku są odczyty z mojego rekuperatora (400h ERV)
    Podkreślony odczyt to rejestr 23.
    troszkę nie bardzo się chyba zgadza temperatura... chyba, że ERV ma coś innego pod tym rejestrem.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odczyty.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	464043
    Zdecydowanie nie wygląda to w tym przypadku jak temperatura wyrzutni. Ja mam AH 600 poprzedniej generacji i tam pokazuje właśnie temperatury wyrzutni.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  17. #2917
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matyspio

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    73

    Domyślnie

    Mam reku na nieocieplonym poddaszu, instalacja puszczona w 15 cm warstwie styropianu, przykryta drugą 10 cm warstwą.
    Nawiewało mi tak zazwyczaj 14-15 C, wczoraj po kalibracji wykonanej przez serwis mam już tylko 12C.
    Po pierwsze co mogę zrobić, żeby chociaż samymi ustawieniami wrócić do tych 15C ?
    Po drugie czy jest sens kłaść jeszcze jedną warstwę styropianu, czy tylko pianowanie dachu mnie ratuje, żeby odzysk był na akceptowalnym poziomie ... ?
    Ostatnio edytowane przez matyspio ; 08-03-2023 o 08:34

  18. #2918
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał matyspio Zobacz post
    Po pierwsze co mogę zrobić, żeby chociaż samymi ustawieniami wrócić do tych 15C ?
    Zmienić bilans, żeby więcej powietrza było wywiewanego, niż nawiewanego. Wtedy wyższa będzie temperatura nawiewu - ale wszystkie nieszczelności będą zaciągały z zewnątrz powietrze bez żadnego ogrzania (cudów nie ma - bilans całego budynku musi być na zero).
    Jak nie masz odzysku wilgoci to puść rekuperator na maksa na minutę czy dwie i sprawdź, czy pomogło. Jeżeli tak, to problemem jest zbierająca się w wymienniku woda i trzeba go regularnie przedmuchiwać.
    Z jednej strony podniesienie obrotów na stałe może zmniejszyć czy całkiem zlikwidować problem zapychania wymiennika wodą, ale z drugiej im większe przepływy, tym mniejsza sprawność.
    A jeżeli "przedmuchanie" nie pomoże, to może właśnie masz małą sprawność ze względu na (za) duże przepływy? Zmniejsz i sprawdź, jak to wpłynie na temperaturę. Przydałoby się z pomocą czujnika CO2 znaleźć najmniejsze przepływy, które zapewniają w danym czasie sensowne stężenie CO2 w najbardziej obciążonym w danym czasie pomieszczeniu (max 800-1000ppm).

    Cytat Napisał matyspio Zobacz post
    Po drugie czy jest sens kłaść jeszcze jedną warstwę styropianu, czy tylko pianowanie dachu mnie ratuje, żeby odzysk był na akceptowalnym poziomie ... ?
    Jak nad rurą masz z 11cm styropianu to jest minimum. Ja bym z 10 dołożył ja masz miejsce.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 08-03-2023 o 09:01

  19. #2919
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matyspio

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    73

    Domyślnie

    Mam Airpacka4 z odzyskiem. Rozumie, że jeżeli posiadam kod, to regulacje przeprowadzę z poziomu panelu w trybie serwisowym ?
    Co do ocieplenia to bardziej mi chodziło o to czy jest sens kłaść kolejne 10cm i trochę polepszyć sprawność, czy idąc w koszta pianować dach i uratować sytuację ?

  20. #2920

    Domyślnie

    Rzecz moze malo spotykana ale po dzialajcej od 5 m-c rekuperacji niespodziewalbym sie…zachodze do kotlowni a tam plama z wody doslownie mokro.Okazuje sie ze wywalilo skropliny rekuperatorem poprzez zatkany odplyw. Co dziwne odplyw zatkal sie przezroczystym zelem jakas maz bezzwonna. Nic tylko podziwiac instalatora za odplyw. Nie sadzilem ze moze cos takiego urosnac w rurkach wciaz sie zastanawiam jak????

Strona 146 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony