dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 148
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 2953
  1. #381

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    Dzięki za informacje.
    Gdzie takie tłumiki powinny być zastosowane i jaki rodzaj tłumików dobrać żeby było dobrze? W domu lubię świeże powietrze i nie wyobrażam sobie użytkowania instalacji przy max wydatku latem przy tak głośnej instalacji.
    Zakładam maksymalne wykorzystanie wentylacji właśnie w sezonie letnim.
    Jaka jest norma dopuszczalnej głośności wentylacji mechanicznej w instalacja domowych?

    U mnie instalacja wykonana na rurach o średnicy fi200 -> fi160 -> fi130 -> anemostat
    I na trojnikach? Latem i tak watpie że będziesz ją puszczal na Maxa. Bylbys wyjątkiem.

  2. #382

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    Dzięki za informacje.
    Gdzie takie tłumiki powinny być zastosowane i jaki rodzaj tłumików dobrać żeby było dobrze? W domu lubię świeże powietrze i nie wyobrażam sobie użytkowania instalacji przy max wydatku latem przy tak głośnej instalacji.
    Zakładam maksymalne wykorzystanie wentylacji właśnie w sezonie letnim.
    Jaka jest norma dopuszczalnej głośności wentylacji mechanicznej w instalacja domowych?

    U mnie instalacja wykonana na rurach o średnicy fi200 -> fi160 -> fi130 -> anemostat
    Tłumiki należy lokalizować jak najbliżej źródła hałasu.
    Im bliżej centrali tym lepiej.
    Tłumik np. Lindab LRCA, albo coś Alnora

  3. #383
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    oszczednyGrześ
    tak instalacja wykonana na trójnikach bez skrzynek rozprężnych.
    Jeśli nie wykorzystam jej na maksa to na pewno na w zakresie 50-60% ale przy tej wydajności też jest głośno.

    _John
    Dzięki za info.
    Masz jakiś konkretny typ Alnorana kanał fi200 ?
    Czy zastosowanie tłumika odbije się na wydajności?
    Ostatnio edytowane przez innabajka ; 21-02-2016 o 22:43
    Pow ogrzewana 236m2 (100m2 podłogowo + 100m2 grzejniki niskotemperaturowe + 36m2 garaż ogrzewany) / ocieplenie ścian grafit 20 cm 031 / podłoga 16 cm 031 / poddasze 30 cm 033 / nie ogrzewany strych dodatkowo 15cm 039 kocioł Vitodens-200 3,2-19 kW dwie grupy pompowe, sprzęgło, mieszacz.
    Wentylacja mechaniczna - Centrala AirPack 600

  4. #384

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    oszczednyGrześ
    tak instalacja wykonana na trójnikach bez skrzynek rozprężnych.
    Jeśli nie wykorzystam jej na maksa to na pewno na w zakresie 50-60% ale przy tej wydajności też jest głośno.

    _John
    Dzięki za info.
    Masz jakiś konkretny typ Alnorana kanał fi200 ?
    Czy zastosowanie tłumika odbije się na wydajności?
    Masakra... Ile cię to kosztowało? Całość instalacji?

  5. #385

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    Jaką masz wydajność przepływu powietrza na maksymalnej wydajności? U mnie przy pomiarach wyszło około 560m3 i przy tej wydajności centrali nie da się użytkować. Tak jak pisałem powyżej 50% staje się uciążliwa.

    misza10
    Całości wentylacji wykonywała jedna firma od wstępnego projektu wykonanie instalacji jak i uruchomienie centrali.
    Podczas uruchomienia nie zostałem poinformowany na jakim napięciu pracują wentylatory, a nie kodu instalatora żeby to sprawdzić? Czy jest to kod standardowy? może mi ktoś podać?

    Jak powinno wyglądać uruchomienie centrali wentylacyjnej? Może mi ktoś to krótko opisać?
    U mnie Pan uruchomił centralę po czym przemierzył po dwa razy każdy anemostat i zakończył uruchomienie.

    Zakładam że wentylatory ustawił na max. Nie sprawdził wydatku powietrza na niższych obrotach i na tym zakończył swoją prace.
    Coś podejrzanie dużo, reku daje 550m3/h a gdzie straty ?. U mnie po pomiarach wyszło, 460m3/h / 475 m3/h na 100%, co podobno nie jest źle. Napięcie to 8.3V nawiew, 9V wywiew. Przy wietrzeniu 9.2V i 10V

    U mnie po uruchomieniu centrali sprawdzano przepływ powietrza na każdej kratce na AFAIR 30, 60 i 100%, odpowiednio je regulując, następnie oddano mi protokół z przepływami. Dokonano też ustawienia napięć wentylatorów.
    Ja miałem w projekcie spiro, wykonawca miał kilka rozwiązań, stanęło na spiro jako optymalnym rozwiązaniem. Problemów z hałasem nigdy nie było a dom ma dużo otwartej przestrzeni.

  6. #386
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Masakra... Ile cię to kosztowało? Całość instalacji?
    sama instalacja około 10tyś

    sherif
    U mnie z pomiarów wyszło:
    - 570m3 wywiew
    - 560m3 nawiew
    Tak mówił Pan który to uruchamiał, protokołu jeszcze nie mam.

    Dla pewności pożyczam sobie miernik do pomiarów i sam sprawdzę czy nie wprowadzono mnie w błąd
    Pow ogrzewana 236m2 (100m2 podłogowo + 100m2 grzejniki niskotemperaturowe + 36m2 garaż ogrzewany) / ocieplenie ścian grafit 20 cm 031 / podłoga 16 cm 031 / poddasze 30 cm 033 / nie ogrzewany strych dodatkowo 15cm 039 kocioł Vitodens-200 3,2-19 kW dwie grupy pompowe, sprzęgło, mieszacz.
    Wentylacja mechaniczna - Centrala AirPack 600

  7. #387
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misza10

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Leźno
    Kod pocztowy
    80-298
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witam, u mnie oczywiście instalacje wykonała firma która mocno sie reklamuje efekt był taki ze centrala ustawiona oczywiście na 10V czyli bardzo bardzo za dużo. Regulacja anemostatow przy takich wartościach była skazana na porażkę także radzę aby przyjechali i jeszcze raz dostosowali wydajność centrali do zapotrzebowania wymiany m3 a następnie pomiar na anemostatach i regulacją która i tak jest mocno orientacyjna bo jak mierzysz na jednym anemostacie to zwiększasz opór i na pozostałych masz większy przepływ tak samo z zamkniętymi drzwiami do pomieszczeń. Rada trzeba tak ustawić wydajność aby wilgotność w domu nie zabijała... Musi byc w przedziale 40-60% a miałem w zimę 20% ale jak centrala chodziła na 30% z 590 napięcie 10V a u mnie 3 osoby to niedalismy rady tyle wyprodukować wilgoci i przesuszalo teraz zmniejszyłem napięcie nastawa 30% i jest idealnie.
    Pozdrawiam
    Kod można dostać od instalatora lub serwisu skądinąd bardzo dobrego.

  8. #388
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    misza10
    moją instalacje robiła firma która lata doświadczeń w tych systemach, niestety do uruchomienia się nie przyłożyli. Na niektórych nawiewach jest tak skręcone że powietrze gwiżdże jak przez nieszczelne okna podczas dużej wichury

    Regulacją mnie nie martwi bo to najprostsza i nieinwazyjna czynność.
    Większym problemem jest przenoszenie dźwięku centrali przez kanały nawiewne.
    Dzisiaj robiłem krótki test który potwierdził że instalacja jest wykonana niezbyt dokładnie. Brakuje tłumika akustycznego który przy instalacjach na kanałach sztywnych spiro powinien być w zestawie instalacji.
    Dzisiaj napisałem do dostawcy i czekam na jego wieści co dalej z tym zrobi.

    _John orientujesz się gdzie można dostać tłumik który polecałeś ten z Lindab LCRA w centrum klima tylko na zamówienie.
    Pow ogrzewana 236m2 (100m2 podłogowo + 100m2 grzejniki niskotemperaturowe + 36m2 garaż ogrzewany) / ocieplenie ścian grafit 20 cm 031 / podłoga 16 cm 031 / poddasze 30 cm 033 / nie ogrzewany strych dodatkowo 15cm 039 kocioł Vitodens-200 3,2-19 kW dwie grupy pompowe, sprzęgło, mieszacz.
    Wentylacja mechaniczna - Centrala AirPack 600

  9. #389

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    _John orientujesz się gdzie można dostać tłumik który polecałeś ten z Lindab LCRA w centrum klima tylko na zamówienie.
    Bo te kwadratowe są nietypowe. Zwykłe okrągłe powinni mieć na stanie.
    Centrum Klima to oficjalny dystrybutor, jak oni nie mają to nikt nie ma.
    Co złego w tym, że na zamówienie?
    Kup od razu 2 tłumiki na nawiew i wywiew.

    Zapytaj o taki tłumik firmę, która robiła ci wentylacje.
    Oni będą mieli rabaty, być może sprzedadzą taniej.

    Jeśli masz wentylację na spiro namiastkę takiego tłumika uzyskasz wkładając w kanał przegrodę z wełny.
    Koszt niewielki, a efekt może być wystarczający.
    Ostatnio edytowane przez _John ; 22-02-2016 o 20:17

  10. #390

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Bo te kwadratowe są nietypowe. Zwykłe okrągłe powinni mieć na stanie.
    Centrum Klima to oficjalny dystrybutor, jak oni nie mają to nikt nie ma.
    Co złego w tym, że na zamówienie?
    Kup od razu 2 tłumiki na nawiew i wywiew.

    Zapytaj o taki tłumik firmę, która robiła ci wentylacje.
    Oni będą mieli rabaty, być może sprzedadzą taniej.

    Jeśli masz wentylację na spiro namiastkę takiego tłumika uzyskasz wkładając w kanał przegrodę z wełny.
    Koszt niewielki, a efekt może być wystarczający.
    Pytanie dlaczego ktoś kto to robił (instalację) tego nie zrobił....... Inna sprawa że ja nie zrobiłbym tego na 3nikach i na spiro.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  11. #391
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Bo te kwadratowe są nietypowe. Zwykłe okrągłe powinni mieć na stanie.
    Centrum Klima to oficjalny dystrybutor, jak oni nie mają to nikt nie ma.
    Co złego w tym, że na zamówienie?
    Kup od razu 2 tłumiki na nawiew i wywiew.

    Zapytaj o taki tłumik firmę, która robiła ci wentylacje.
    Oni będą mieli rabaty, być może sprzedadzą taniej.

    Jeśli masz wentylację na spiro namiastkę takiego tłumika uzyskasz wkładając w kanał przegrodę z wełny.
    Koszt niewielki, a efekt może być wystarczający.
    Rozumiem że tłumiki powinny być na nawiewie i wyciągu?
    Z tego co zauważyłem to wyciąg jakoś bardzo nie hałasuje, cały dźwięk niesie się kanałami nawiewnymi.
    Ale chyba od razu zamontuję komplet.

    Zadam niezręczne pytania, czy mogę zażądać montażu tłumików od wykonawcy który realizował całość instalacji? Od projektu poprzez uruchomienie!!
    Jakoś nie uśmiecha mi się wydawanie kolejnych kilku stówek na tłumiki i jeszcze montaż tego.

    oszczednyGrześ jak powinna taka instalacja prawidłowo wyglądać skora ta nie jest wykonana dobrze? A nie jest jak się okazało.
    Pow ogrzewana 236m2 (100m2 podłogowo + 100m2 grzejniki niskotemperaturowe + 36m2 garaż ogrzewany) / ocieplenie ścian grafit 20 cm 031 / podłoga 16 cm 031 / poddasze 30 cm 033 / nie ogrzewany strych dodatkowo 15cm 039 kocioł Vitodens-200 3,2-19 kW dwie grupy pompowe, sprzęgło, mieszacz.
    Wentylacja mechaniczna - Centrala AirPack 600

  12. #392

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    Rozumiem że tłumiki powinny być na nawiewie i wyciągu?
    Z tego co zauważyłem to wyciąg jakoś bardzo nie hałasuje, cały dźwięk niesie się kanałami nawiewnymi.
    Ale chyba od razu zamontuję komplet.

    Zadam niezręczne pytania, czy mogę zażądać montażu tłumików od wykonawcy który realizował całość instalacji? Od projektu poprzez uruchomienie!!
    Jakoś nie uśmiecha mi się wydawanie kolejnych kilku stówek na tłumiki i jeszcze montaż tego.

    oszczednyGrześ jak powinna taka instalacja prawidłowo wyglądać skora ta nie jest wykonana dobrze? A nie jest jak się okazało.
    Pisałem w innych postach. Ja proponuję skrzynki rozdzielaczowe i system na flexach przeważnie 75mm. Tak robi się wentylacje domowe.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  13. #393

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    Zadam niezręczne pytania, czy mogę zażądać montażu tłumików od wykonawcy który realizował całość instalacji? Od projektu poprzez uruchomienie!!
    Jakoś nie uśmiecha mi się wydawanie kolejnych kilku stówek na tłumiki i jeszcze montaż tego.
    Trzeba próbować.
    Ale znając życie będą się migać jak tylko się da.

  14. #394

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Trzeba próbować.
    Ale znając życie będą się migać jak tylko się da.
    Ja gdbybym coś zawalił to wstyd byłoby mi tego nie poprawić. Każdy ma prawo do błędu ale trzeba umieć się do niego przyznać. Co innego jak problem nie jest zależny od nas...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  15. #395
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Też ostatnio uruchamiałem airpacka 400 u siebie. Sama centrala wydaje mi się głośna, ale nie mam porównania. Wydaje mi się też, że po jakimś czasie od uruchomienia chodzi ciszej ale może to złudzenie.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  16. #396
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Ja gdbybym coś zawalił to wstyd byłoby mi tego nie poprawić. Każdy ma prawo do błędu ale trzeba umieć się do niego przyznać. Co innego jak problem nie jest zależny od nas...
    wykonawca zamiast tłumika chce zastosować kanał elastyczny na odcinku prostym wychodzącym z centrali twierdząc że to daje podobny efekt.
    Czy zgadzać się na takie rozwiązanie czy zakupić tłumik i zapomnieć o problemie?
    Pow ogrzewana 236m2 (100m2 podłogowo + 100m2 grzejniki niskotemperaturowe + 36m2 garaż ogrzewany) / ocieplenie ścian grafit 20 cm 031 / podłoga 16 cm 031 / poddasze 30 cm 033 / nie ogrzewany strych dodatkowo 15cm 039 kocioł Vitodens-200 3,2-19 kW dwie grupy pompowe, sprzęgło, mieszacz.
    Wentylacja mechaniczna - Centrala AirPack 600

  17. #397

    Domyślnie

    Wykonawca proponuje najtańsze możliwe rozwiązanie.
    W większości przypadków jest ono wystarczające.
    Ale każdy ma inną centralę, inną instalację i inne ucho.

  18. #398
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Wykonawca proponuje najtańsze możliwe rozwiązanie.
    W większości przypadków jest ono wystarczające.
    Ale każdy ma inną centralę, inną instalację i inne ucho.
    problem w tym że ten fragment instalacji chce zabudować GK i nie wiem czy podwieszony do sufitu kanał elastyczny schowany w zabudowie to dobre rozwiązanie. Czy dodatkowe owinięcie tego wełną wzmocni tłumienie?
    Jaki powinien być minimalny odcinek tego kanału aby przyniosło to efekt tłumienia na poziomie 20-30dB?? Takie tłumienie jest potrzebne aby zniwelować niepożądany hałas z kanału.
    Ostatnio edytowane przez innabajka ; 23-02-2016 o 16:59
    Pow ogrzewana 236m2 (100m2 podłogowo + 100m2 grzejniki niskotemperaturowe + 36m2 garaż ogrzewany) / ocieplenie ścian grafit 20 cm 031 / podłoga 16 cm 031 / poddasze 30 cm 033 / nie ogrzewany strych dodatkowo 15cm 039 kocioł Vitodens-200 3,2-19 kW dwie grupy pompowe, sprzęgło, mieszacz.
    Wentylacja mechaniczna - Centrala AirPack 600

  19. #399

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    problem w tym że ten fragment instalacji chce zabudować GK i nie wiem czy podwieszony do sufitu kanał elastyczny schowany w zabudowie to dobre rozwiązanie. Czy dodatkowe owinięcie tego wełną wzmocni tłumienie?
    Jaki powinien być minimalny odcinek tego kanału aby przyniosło to efekt tłumienia na poziomie 20-30dB?? Takie tłumienie jest potrzebne aby zniwelować niepożądany hałas z kanału.
    A jakie częstotliwości?

    Jeśli to ma być na stałe to wyłącznie tłumiki metalowe.
    Kup najdłuższą wersje 1200 mm, nic więcej się już zrobić nie da.

  20. #400
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    A jakie częstotliwości?

    Jeśli to ma być na stałe to wyłącznie tłumiki metalowe.
    Kup najdłuższą wersje 1200 mm, nic więcej się już zrobić nie da.
    Z prostych pomiarów wynika że częstotliwość do tłumienia to jakie 460Hz
    Ten tłumik który poleciłeś to koszt cennikowo 837,00 PLN netto

    Możesz polecić jakiś dobry odpowiednik za trochę mniejsze pieniądze?
    Pow ogrzewana 236m2 (100m2 podłogowo + 100m2 grzejniki niskotemperaturowe + 36m2 garaż ogrzewany) / ocieplenie ścian grafit 20 cm 031 / podłoga 16 cm 031 / poddasze 30 cm 033 / nie ogrzewany strych dodatkowo 15cm 039 kocioł Vitodens-200 3,2-19 kW dwie grupy pompowe, sprzęgło, mieszacz.
    Wentylacja mechaniczna - Centrala AirPack 600

Strona 20 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony