dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 148
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 2953
  1. #401

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    Z prostych pomiarów wynika że częstotliwość do tłumienia to jakie 460Hz
    Ten tłumik który poleciłeś to koszt cennikowo 837,00 PLN netto

    Możesz polecić jakiś dobry odpowiednik za trochę mniejsze pieniądze?
    Alnor lub ANG wentylacja

  2. #402

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    Z prostych pomiarów wynika że częstotliwość do tłumienia to jakie 460Hz
    Ten tłumik który poleciłeś to koszt cennikowo 837,00 PLN netto

    Możesz polecić jakiś dobry odpowiednik za trochę mniejsze pieniądze?
    Dobre tłumiki Aku fi 160 1200 mm kosztują ok. 260 zł netto, a fi 200 - ok. 315 zł netto. (tłumiki elastyczne).

  3. #403

    Domyślnie

    proszę o informację jak wejść w tryb serwisowy żeby sprawdzić napięcie jakie mam ustawione na wentylatorach. Posiadam kod serwisowy do swojej centrali (airpack300) który dostałem od sprzedawcy jednak nie wiem jak wejśc w ten tryb. Mam sterownik Air++

  4. #404

    Domyślnie

    Cytat Napisał majsterrr Zobacz post
    proszę o informację jak wejść w tryb serwisowy żeby sprawdzić napięcie jakie mam ustawione na wentylatorach. Posiadam kod serwisowy do swojej centrali (airpack300) który dostałem od sprzedawcy jednak nie wiem jak wejśc w ten tryb. Mam sterownik Air++
    A masz kody serwisowe?

  5. #405

    Domyślnie

    Cytat Napisał majsterrr Zobacz post
    Posiadam kod serwisowy do swojej centrali (airpack300)
    tylko nie wiem gdzie go wklepać
    oczywiście mogę zadzwonić do serwisu ale pewnie ktoś tu wie jak tam wejść

  6. #406

    Domyślnie

    Jak klikniesz ustawienia to pod obrazkami (w puste pole) na samym środku. Otworzy Ci się wtedy możliwość wklepania kodu.

  7. #407

    Domyślnie

    ok dzięki za info. dziś wypróbuje

  8. #408
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    witam,
    Jaką wydajność powinien mieć airpack 400 na fabrycznych nastawach? Wyszło mi z pomiarów 210-215 m3/h...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  9. #409

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    witam,
    Jaką wydajność powinien mieć airpack 400 na fabrycznych nastawach? Wyszło mi z pomiarów 210-215 m3/h...
    Wydajność masz w danych technicznych, natomiast to co Ci wyjdzie po pomiarach uwzglednia straty twojego ukladu.
    Ja wyzej podalem ile wyszlo u mnie po pomiarach i regulacji.

  10. #410

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    witam,
    Jaką wydajność powinien mieć airpack 400 na fabrycznych nastawach? Wyszło mi z pomiarów 210-215 m3/h...


    http://thesslagreen.com/file/file/fi...AirPack400.pdf
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  11. #411
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    I jak mam z tego odczytać wydajność przy nastawach napięcia ca. 5V????
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  12. #412

    Domyślnie

    jakie napięcia macie zadane na swoich airpackach 400 ?

  13. #413
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    nawiew 8V wywiew 8,5 wydajność 350/317m3/h
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  14. #414

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post

    Jeśli masz wentylację na spiro namiastkę takiego tłumika uzyskasz wkładając w kanał przegrodę z wełny.
    Koszt niewielki, a efekt może być wystarczający.
    Jaka to powinna byc welna i skad ja wziac?

  15. #415

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    Jaka to powinna byc welna i skad ja wziac?
    Na próbę można wykorzystać jakikolwiek sztywny kawałek wełny.
    Jeśli chce się to zrobić profesjonalnie to z poniższych materiałów.
    Paroc InVent dwustronnie powlekana
    Rockwool INDUSTRIAL BATTS BLACK 60 z dwustronnym welonem
    Isover Cleantec C 6339 (lubCleantec G), Cleantec A

    Najlepiej udać się do najbliższej firmy wykonującej kanały wentylacyjne i poprosić o wykonanie takiej przegrody.
    Zwykle mają wełnę na stanie, więc gotowy produkt w postaci kawałka wełny z ramką z blachy będzie kosztować niewielkie pieniądze.
    Tak to powinno wyglądać: https://www.google.pl/imgres?imgurl=...w=1164&bih=602

  16. #416
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Adam_84

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-514
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mam podłączony rekuperator Airpack 400 od Thessli i od jakiegoś czasu pojawiają się problemy ze skroplinami. Woda wylewa się z każdej dziury poza tą właściwą mam tu na myśli tylną część obudowy. Założony jest syfon kulowy, który jak już wiem powinien temu przeciwdziałać ale jednak problem jest. Zaobserwowałem, że pomimo założenia syfonu nie odprowadza on wody (rurka odpływowa skierowana do naczynia kontrolnego). Sam rekuperator jest wypoziomowany, stoi na fabrycznych plastikowych stopkach, kanały zaizolowane.

    Tu mam pytanie czy możliwe że pomimo założenia syfonu z blokadą centrala zasysa wodę do środka? Jak długa powinna być rurka odprowadzająca skropliny od spody by urządzenie nie mogło zassać kondensatu? Mam w zamiarze podnieść rekuperator o jakieś 20 cm wyżej ale wiąże się to z przerobieniem kanałów doprowadzających więc chciałbym tego uniknąć.

    Proszę o pomoc, w serwisie powiedzieli, że z takim syfonem nie powinno być problemów.

  17. #417

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_84 Zobacz post
    Mam podłączony rekuperator Airpack 400 od Thessli i od jakiegoś czasu pojawiają się problemy ze skroplinami. Woda wylewa się z każdej dziury poza tą właściwą mam tu na myśli tylną część obudowy. Założony jest syfon kulowy, który jak już wiem powinien temu przeciwdziałać ale jednak problem jest. Zaobserwowałem, że pomimo założenia syfonu nie odprowadza on wody (rurka odpływowa skierowana do naczynia kontrolnego). Sam rekuperator jest wypoziomowany, stoi na fabrycznych plastikowych stopkach, kanały zaizolowane.

    Tu mam pytanie czy możliwe że pomimo założenia syfonu z blokadą centrala zasysa wodę do środka? Jak długa powinna być rurka odprowadzająca skropliny od spody by urządzenie nie mogło zassać kondensatu? Mam w zamiarze podnieść rekuperator o jakieś 20 cm wyżej ale wiąże się to z przerobieniem kanałów doprowadzających więc chciałbym tego uniknąć.

    Proszę o pomoc, w serwisie powiedzieli, że z takim syfonem nie powinno być problemów.
    Podniesienie nic nie da, u mnie jest jest kolanko i rura w poziomie z lekkim spadkiem, potem syfon, znów w poziomie i dalej dopiero pion.
    Poproś serwis aby usunęli usterkę, będzie najprościej. U mnie leciała tak wode ale przez kilka dni po montażu odpływu.

  18. #418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_84 Zobacz post
    Mam podłączony rekuperator Airpack 400 od Thessli i od jakiegoś czasu pojawiają się problemy ze skroplinami. Woda wylewa się z każdej dziury poza tą właściwą mam tu na myśli tylną część obudowy. Założony jest syfon kulowy, który jak już wiem powinien temu przeciwdziałać ale jednak problem jest. Zaobserwowałem, że pomimo założenia syfonu nie odprowadza on wody (rurka odpływowa skierowana do naczynia kontrolnego). Sam rekuperator jest wypoziomowany, stoi na fabrycznych plastikowych stopkach, kanały zaizolowane.

    Tu mam pytanie czy możliwe że pomimo założenia syfonu z blokadą centrala zasysa wodę do środka? Jak długa powinna być rurka odprowadzająca skropliny od spody by urządzenie nie mogło zassać kondensatu? Mam w zamiarze podnieść rekuperator o jakieś 20 cm wyżej ale wiąże się to z przerobieniem kanałów doprowadzających więc chciałbym tego uniknąć.

    Proszę o pomoc, w serwisie powiedzieli, że z takim syfonem nie powinno być problemów.
    Zrób zdjęcie.

  19. #419

    Domyślnie

    Skoro masz dobrze podpięty syfon to sprawdź czy przypadkiem kanały do reku są dobrze podpięte. Jeżeli są źle podłączone to skropilny pojawią się tam gdzie nie powinny czyli poza tacą ociekową. A z tego co wiem serwis thessli na pewno przy takim zgłoszeniu powinien podjechać.

    Cytat Napisał Adam_84 Zobacz post
    Mam podłączony rekuperator Airpack 400 od Thessli i od jakiegoś czasu pojawiają się problemy ze skroplinami. Woda wylewa się z każdej dziury poza tą właściwą mam tu na myśli tylną część obudowy. Założony jest syfon kulowy, który jak już wiem powinien temu przeciwdziałać ale jednak problem jest. Zaobserwowałem, że pomimo założenia syfonu nie odprowadza on wody (rurka odpływowa skierowana do naczynia kontrolnego). Sam rekuperator jest wypoziomowany, stoi na fabrycznych plastikowych stopkach, kanały zaizolowane.

    Tu mam pytanie czy możliwe że pomimo założenia syfonu z blokadą centrala zasysa wodę do środka? Jak długa powinna być rurka odprowadzająca skropliny od spody by urządzenie nie mogło zassać kondensatu? Mam w zamiarze podnieść rekuperator o jakieś 20 cm wyżej ale wiąże się to z przerobieniem kanałów doprowadzających więc chciałbym tego uniknąć.

    Proszę o pomoc, w serwisie powiedzieli, że z takim syfonem nie powinno być problemów.
    Ostatnio edytowane przez bstach ; 13-03-2016 o 11:08

  20. #420

    Domyślnie

    Jak działa w Airpacku opcja wykorzystania sygnału z okapu? Zwiększa nawiew czy zmniejsza wywiew ?

Strona 21 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony