dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 148
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 2953
  1. #421
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Adam_84

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-514
    Posty
    5

    Domyślnie

    No witam, poświęciłem kilkadziesiąt minut na "małą" przeróbkę syfonu ale z małą komplikacją bo musiałem wiercić otwór w posadzce na syfon by zachować spadek. Syfon przeniosłem z dala od centrali by nie zasysał wody wedle wskazówek Kolegi sherif 'a. Sprawdziłem też kanały i są one podłączone bardzo sztywno, siedzą na swoim miejscu. Po włączeniu centrali słychać było jak woda ścieka do syfonu, dobry znak.


    Poniżej zdjęcia jak było i jak jest obecnie.
    https://goo.gl/photos/87H7SB3K1MhAkon67

  2. #422
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar franco78
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Okolice Poznania
    Posty
    194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_84 Zobacz post
    Mam podłączony rekuperator Airpack 400 od Thessli i od jakiegoś czasu pojawiają się problemy ze skroplinami. Woda wylewa się z każdej dziury poza tą właściwą mam tu na myśli tylną część obudowy. Założony jest syfon kulowy, który jak już wiem powinien temu przeciwdziałać ale jednak problem jest. Zaobserwowałem, że pomimo założenia syfonu nie odprowadza on wody (rurka odpływowa skierowana do naczynia kontrolnego). Sam rekuperator jest wypoziomowany, stoi na fabrycznych plastikowych stopkach, kanały zaizolowane.

    Tu mam pytanie czy możliwe że pomimo założenia syfonu z blokadą centrala zasysa wodę do środka? Jak długa powinna być rurka odprowadzająca skropliny od spody by urządzenie nie mogło zassać kondensatu? Mam w zamiarze podnieść rekuperator o jakieś 20 cm wyżej ale wiąże się to z przerobieniem kanałów doprowadzających więc chciałbym tego uniknąć.

    Proszę o pomoc, w serwisie powiedzieli, że z takim syfonem nie powinno być problemów.
    Domyślam się, że problem pojawił się przy temeraturach ujemnych na wejsciu centrali. Tez tak miałem. To nie kwestia syfonu.
    Serwis przyjechał i zmienił ustawienia grzałki - było juz o tym na forum. Dodatkowo zaizolowałem wełną króciec czerpni a matą kauczukową całą komorę czerpni.
    Jeśli centrala jest w ciepłym miejscu to nie inikniesz tego skraplania
    Wzywaj serwis do grzałki i niech Ci doradzą co i jak ocieplić.
    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez franco78 ; 14-03-2016 o 08:39
    100% podłogówka ok. 155m2 grzanej posadzki. Wszystko napędza pompa w kotle. Kocioł Buderus GB072v1 14kW + zasobnik 120l + RC300. Beton komórkowy Solbet na klej. Styro na podłodze 18cm, na ścianie 20cm białego. Dach wełna 30cm Rockwool. Posadzka anhydrytowa. Okna 3 szyby. Ciepłe nadproża. OZC 5kW. Reku AirPack 400V. Projekt Ares Paliwo Stałe ze zmianami.

  3. #423

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_84 Zobacz post
    No witam, poświęciłem kilkadziesiąt minut na "małą" przeróbkę syfonu ale z małą komplikacją bo musiałem wiercić otwór w posadzce na syfon by zachować spadek. Syfon przeniosłem z dala od centrali by nie zasysał wody wedle wskazówek Kolegi sherif 'a. Sprawdziłem też kanały i są one podłączone bardzo sztywno, siedzą na swoim miejscu. Po włączeniu centrali słychać było jak woda ścieka do syfonu, dobry znak.


    Poniżej zdjęcia jak było i jak jest obecnie.
    https://goo.gl/photos/87H7SB3K1MhAkon67
    U mnie tak to było zrobione, bo było najwygodniej ale oczywiście spadki muszą być. Poobserwuj przez kilka dni czy nie przestało lecieć.

  4. #424

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem nowym użytkownikiem Airpacka 300V.
    Dom jeszcze nie wykończony wewnątrz i nie ogrzewany, ale odpaliłem centralę aby wyciągnąć wilgoć z wnętrza i sprawdzić jak z hałasem (instalację montowałem sam).
    Zadziwiły mnie parametry odczytu:
    czerpnia: 4,1 st.
    nawiew za wymiennikiem 5,8 st.
    wywiew przed wymiennikiem: 5,3 st.
    Czy to możliwe, że załącza się grzałka przy tych temperaturach?
    Czy może wynika to z niedokładności czujników?

  5. #425

    Domyślnie

    Cytat Napisał mjytfc Zobacz post
    Witam,
    Jestem nowym użytkownikiem Airpacka 300V.
    Dom jeszcze nie wykończony wewnątrz i nie ogrzewany, ale odpaliłem centralę aby wyciągnąć wilgoć z wnętrza i sprawdzić jak z hałasem (instalację montowałem sam).
    Zadziwiły mnie parametry odczytu:
    czerpnia: 4,1 st.
    nawiew za wymiennikiem 5,8 st.
    wywiew przed wymiennikiem: 5,3 st.
    Czy to możliwe, że załącza się grzałka przy tych temperaturach?
    Czy może wynika to z niedokładności czujników?
    Może grzałka chodzić. Jaki masz sterownik?

  6. #426

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Może grzałka chodzić. Jaki masz sterownik?
    Sterownik Air++

  7. #427

    Domyślnie

    Cytat Napisał mjytfc Zobacz post
    Sterownik Air++
    No to jak masz Air++ to wszystko zobaczysz, czy działa grzałka, jak wygląda spraw bajpasu itd. Jak instalacja zrobiona? Na czym, czym podejście do skrzynek? Gdzie rekuperator?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  8. #428

    Domyślnie

    Rekuperator w kotłowni na parterze. Rozprowadzenie do skrzynek rozdzielczych na poddaszu rurami spiro 200, odcinkami (podł. rekuperatora do spiro, zakręt przy poddaszu, połączenie ze skrzynkami rozdzielczymi - rurami Termoflex. Od skrzynek kanały HDPE 64/75. Na końcach skrzynki do zamontowania anemostatów. Instalacja rozprowadzona na parter po skosach dachu i wpuszczona nieco w pustaki stropu (będzie sufit podwieszany), na poddaszu też nad sufitem podwieszanym, ale pod wełną, tak aby całość instalacji była po stronie ogrzewanej. Czerpnia ścienna, wyrzutnia przez dach.
    Jutro podjadę i poszukam w ustawieniach. Podłączę też miernik energii, zobaczę ile prądu ciągnie.

  9. #429

    Domyślnie

    Witam. Czy ktoś z użytkowników mógłby podać jakie dokładnie modele wentylatorów ebm papst zastosowano w centralach 300 i 400.

  10. #430

    Domyślnie

    Cytat Napisał RychuRychu1 Zobacz post
    Witam. Czy ktoś z użytkowników mógłby podać jakie dokładnie modele wentylatorów ebm papst zastosowano w centralach 300 i 400.
    300 mają Soler&Palau a 400 Papsty. Jakie modele mogę jutro napisać.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  11. #431

    Domyślnie

    Cytat Napisał RychuRychu1 Zobacz post
    Witam. Czy ktoś z użytkowników mógłby podać jakie dokładnie modele wentylatorów ebm papst zastosowano w centralach 300 i 400.
    U mnie w 300V są takie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	274
Rozmiar:	16,8 KB
ID:	349948
    Ostatnio edytowane przez mjytfc ; 14-03-2016 o 21:35

  12. #432

    Domyślnie

    Cytat Napisał mjytfc Zobacz post
    W 300v są takie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	274
Rozmiar:	16,8 KB
ID:	349948
    Airpack kiedy kupiony?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  13. #433

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Airpack kiedy kupiony?
    W grudniu 2015 zamawiałem, pod koniec stycznia 2016 przywieziony i zamontowany.

  14. #434

    Domyślnie

    Cytat Napisał mjytfc Zobacz post
    W grudniu 2015 zamawiałem, pod koniec stycznia 2016 przywieziony i zamontowany.
    No to jeszcze te starsze wersje były.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  15. #435

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Może grzałka chodzić. Jaki masz sterownik?
    Sprawdziłem. Grzałka nie chodzi.
    Dziś sprawność spadła do 100%
    Myślę, że przy małych różnicach temeperatur zew./wew. (+3,0/+6,9) nie ma co liczyć sprawności.

    Przy okazji sprawdziłem pobór prądu (ustawienia fabryczne):
    30% - 34W
    60% - 102W
    100% - 247W
    A w instrukcji moc maksymalna to 195W....

  16. #436

    Domyślnie

    Cytat Napisał mjytfc Zobacz post
    Sprawdziłem. Grzałka nie chodzi.
    Dziś sprawność spadła do 100%
    Myślę, że przy małych różnicach temeperatur zew./wew. (+3,0/+6,9) nie ma co liczyć sprawności.

    Przy okazji sprawdziłem pobór prądu (ustawienia fabryczne):
    30% - 34W
    60% - 102W
    100% - 247W
    A w instrukcji moc maksymalna to 195W....
    Jak patrzę to u mnie się przez ostatni miesiąc nie załączała. Wcześniej, przy dużych mrozach przełączałem na GWC, więc dostawała dod temp.
    Jak mierzyłęś tą moc, watomierzem ?

    Muszę też sprawdzić u mnie,

  17. #437

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Jak patrzę to u mnie się przez ostatni miesiąc nie załączała. Wcześniej, przy dużych mrozach przełączałem na GWC, więc dostawała dod temp.
    Jak mierzyłęś tą moc, watomierzem ?

    Muszę też sprawdzić u mnie,
    U mnie onyx 400 dream bierze 12W teraz. Ma zadane 30%.

    Opory na wentylach będą zmieniać pobór nieco podobnie jak działająca w danej chwili automatyka.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  18. #438

    Domyślnie

    Cytat Napisał rk80 Zobacz post
    Jak działa w Airpacku opcja wykorzystania sygnału z okapu? Zwiększa nawiew czy zmniejsza wywiew ?
    Z tego co wiem, to zwiększa nawiew, ale jeśli masz to 100%, to pewnie potraktujesz to jako zmniejszenie wywiewu...

  19. #439

    Domyślnie

    Cytat Napisał mjytfc Zobacz post
    Sprawdziłem. Grzałka nie chodzi.
    Dziś sprawność spadła do 100%
    Myślę, że przy małych różnicach temeperatur zew./wew. (+3,0/+6,9) nie ma co liczyć sprawności.

    Przy okazji sprawdziłem pobór prądu (ustawienia fabryczne):
    30% - 34W
    60% - 102W
    100% - 247W
    A w instrukcji moc maksymalna to 195W....
    600V, sprawdzone watomierzem:
    30% - 30W
    60% - 83W
    100%- 225W
    115% - 296W

  20. #440

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Jak patrzę to u mnie się przez ostatni miesiąc nie załączała. Wcześniej, przy dużych mrozach przełączałem na GWC, więc dostawała dod temp.
    Jak mierzyłęś tą moc, watomierzem ?

    Muszę też sprawdzić u mnie,

    Mierzyłem marketowym miernikiem energii wkładanym w gniazdko:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160315_062052327_iOS.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	32,0 KB
ID:	350013

Strona 22 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony