dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 148
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 2953
  1. #461

    Domyślnie

    Cytat Napisał nk Zobacz post
    Ja w styczniu słyszałem, że od lutego wprowadzają na rynek centrale ze 100% bypassem. To jeszcze się nie udało? Wyprzedziliby wtedy konkurencję. Ktoś wie z czym jest dokładnie problem?
    Byłem na szkoleniu niedawno i jeszcze nad tym pracowali. Generalnie często z Thessla jest tak że mówią że już będzie a tu nieco komplikacji i trzeba czekać. Oj kiedy już zapowiadali nowy typoszereg central a było trzeba czekać więcej niż mogło by się wydawać.

  2. #462

    Domyślnie

    Załóż coś takiego, a zapewniam Ciebie, że wyniki będą znacznie lepsze.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22226541566191309355675_n.jpg
Wyświetleń:	458
Rozmiar:	26,7 KB
ID:	358188  

  3. #463
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Załóż coś takiego, a zapewniam Ciebie, że wyniki będą znacznie lepsze.
    Co to?
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  4. #464

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Co to?
    To jest ubranie dla rekuperatora.

  5. #465
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Własnoręczna robota? Styropian?
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  6. #466

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Własnoręczna robota? Styropian?
    Nie - normalnie w sprzedaży.
    Ale ceny nie pamiętam.

  7. #467

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Nie - normalnie w sprzedaży.
    Ale ceny nie pamiętam.
    Chłopaki z thessli mieli w oryginale "ubranko" na reku zapinane na zamek .
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  8. #468

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Chłopaki z thessli mieli w oryginale "ubranko" na reku zapinane na zamek .
    Zamek, rzep - każdy sposób jest dobry, jeśli jest osiągnięty cel

    A chodzi o to, aby zyski/straty w takich systemach zminimalizować.
    Ostatnio edytowane przez kerado28 ; 12-06-2016 o 21:22

  9. #469
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Witam, pozwolę sobie podpiąć się do tematu. Czy ta Thessla 400V to najlepszy obecnie wybór centrali o wydajności ~350 czy może znajdzie się cos tańszego (kupuje na vat 23%)? Miałem chwile euforii gdy znalazłem Frapol Onyx Dream 400 z fajnym sterownikiem za 1000 zł mniej niż Thessla, ale potem wyczytałem coś o tym, że się rozciekają... A co z Brink Excellent 400, warta uwagi?

  10. #470

    Domyślnie

    Jeśli musi być "fajny sterownik" zapewne kolorowy i dotykowy, to trzeba zapłacić.
    Są natomiast centrale, które zrobią dokładnie to samo za mniejsze pieniądze: Bartosz, JanGaz, Vent-Axia, Salda, Ventilus itp.

  11. #471
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Sterownik zawsze mogę dokupić za jakiś czas, jeżeli tylko rekuperatorem da się sterować bezpośrednio. Obecnie zostały mi przedstawione takie oferty:
    Frapol Onyx Dream 400 za 6250zł brutto oraz
    Brink Excellent 400 za 6450zł.
    Ceny są dla mnie dosyć atrakcyjne, więc pytanie czy brać któryś z nich, jeżeli tak to który, czy może jest w tej cenie coś dużo lepszego, z czego będę bardziej zadowolony i z czym będzie mniej problemów.

    Polecany jest też Zehnder Comfoair 350 Luxe VV i ten byłby do kupienia już ze sterownikiem za 8300 brutto. Pytanie czy jest naprawdę o tyle lepszy, żeby być prawie o 1/3 droższy...
    Ostatnio edytowane przez qrko ; 16-06-2016 o 06:48

  12. #472
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał qrko Zobacz post
    Sterownik zawsze mogę dokupić za jakiś czas, jeżeli tylko rekuperatorem da się sterować bezpośrednio. Obecnie zostały mi przedstawione takie oferty:
    Frapol Onyx Dream 400 za 6250zł brutto oraz
    Brink Excellent 400 za 6450zł.
    Ceny są dla mnie dosyć atrakcyjne, więc pytanie czy brać któryś z nich, jeżeli tak to który, czy może jest w tej cenie coś dużo lepszego, z czego będę bardziej zadowolony i z czym będzie mniej problemów.

    Polecany jest też Zehnder Comfoair 350 Luxe VV i ten byłby do kupienia już ze sterownikiem za 8300 brutto. Pytanie czy jest naprawdę o tyle lepszy, żeby być prawie o 1/3 droższy...
    Jak się postarasz i poszukasz to za te pieniądze będziesz miał Theslę z dowozem oraz montażem i regulacją, dwoma sterownikami jak i podstemplowaną gwarancję przez uprawnioną osobę.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 16-06-2016 o 09:16
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #473
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Jak się postarasz i poszukasz to za te pieniądze będziesz miał Theslę z dowozem oraz montażem i regulacją, dwoma sterownikami jak i podstemplowaną gwarancję przez uprawnioną osobę.
    Ok, wziąłem namiar na 5 okolicznych dystrybutorów ze strony Thessli i rozesłałem zapytania. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

  14. #474
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał nk Zobacz post
    Ja w styczniu słyszałem, że od lutego wprowadzają na rynek centrale ze 100% bypassem. To jeszcze się nie udało? Wyprzedziliby wtedy konkurencję. Ktoś wie z czym jest dokładnie problem?
    Przecież mają - wystarczy na sterowniku Air++ wybrać opcję otwarte okno i otworzyć okno....
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  15. #475

    Domyślnie

    Cytat Napisał qrko Zobacz post
    Sterownik zawsze mogę dokupić za jakiś czas, jeżeli tylko rekuperatorem da się sterować bezpośrednio. Obecnie zostały mi przedstawione takie oferty:
    Frapol Onyx Dream 400 za 6250zł brutto oraz
    Brink Excellent 400 za 6450zł.
    Ceny są dla mnie dosyć atrakcyjne, więc pytanie czy brać któryś z nich, jeżeli tak to który, czy może jest w tej cenie coś dużo lepszego, z czego będę bardziej zadowolony i z czym będzie mniej problemów.

    Polecany jest też Zehnder Comfoair 350 Luxe VV i ten byłby do kupienia już ze sterownikiem za 8300 brutto. Pytanie czy jest naprawdę o tyle lepszy, żeby być prawie o 1/3 droższy...
    Zehndera nie brać. Jak chcesz porządny sprzęt to właśnie thessla aiprack! Zehnder liczy za nazwę...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  16. #476
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Zehndera nie brać. Jak chcesz porządny sprzęt to właśnie thessla aiprack! Zehnder liczy za nazwę...
    OK, dziękuję za info. Najlepsza oferta jaka dostałem to niecałe 7000 brutto za reku z panelem lcd i dowozem i do tego 300zl brutto instalacja. Na tydzień zostawiają anemometr w celu wyregulowania przepływów na własną rękę. I tu pierwsze pytanie - jak to się reguluje - czy do każdej skrzynki rozprężnej muszę miec ten wkład tlumiaco-regulujacy czy można jakoś samym anemostatem kręcić żeby go przytkać/uchylić mocniej?

    Druga sprawa to zaproponowane opcje dodatkowe:
    - moduł rozszerzający (pozwala m.in. na włączenie funkcji "rozpalanie kominka" i włączenie funkcji "pusty dom" podłączenie rekuperatora do centrali alarmowej) - 245 brutto - wydaje się atrakcyjne, ktoś się wypowie?
    - pakiet filtrów CleanPad Frame (zawiera ramki i 1 m2 tkaniny) do samodzielnego tworzenia filtrów z tkaniny filtracyjnej zakupionej na własną rękę - brzmi sensownie ale nie mam odniesienie do dedykowanych filtrów, bo nie wyskakuje nic na allegro po wpisaniu "thessla filtr" lub "airpack filtr"

  17. #477
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał qrko Zobacz post
    Druga sprawa to zaproponowane opcje dodatkowe:
    - moduł rozszerzający (pozwala m.in. na włączenie funkcji "rozpalanie kominka" i włączenie funkcji "pusty dom" podłączenie rekuperatora do centrali alarmowej) - 245 brutto - wydaje się atrakcyjne, ktoś się wypowie?
    Coś ktoś miesza. Te funkcje są dostępne z panelu Air++ i nie trzeba rozszerzenia.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  18. #478
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    qrko

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Coś ktoś miesza. Te funkcje są dostępne z panelu Air++ i nie trzeba rozszerzenia.
    Producent na swojej stronie potwierdza informacje jako by ten modul byl wymagany to dodatkowych funkcji:
    http://thesslagreen.com/products/sterownik-green-t

  19. #479
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Włączysz te funkcje z panelu air ++nie trzeba modułu uprage. Chyba, że chcesz mieć przełączniki dzwonkowe i sygnał z centralki do rekuperatora to wtedy trzeba moduł. Sprawdz instrukcję panelu air++ na stronie 10 jest fajna tabelka.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  20. #480
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Włączysz te funkcje z panelu air ++nie trzeba modułu uprage. Chyba, że chcesz mieć przełączniki dzwonkowe i sygnał z centralki do rekuperatora to wtedy trzeba moduł. Sprawdz instrukcję panelu air++ na stronie 10 jest fajna tabelka.
    Żebyś nie wiem jak się starał i nie wiem jaki miał panel to bez płytki upgrade poniższe funkcje będą niedostępne a na panelu nieaktywne:

     sterowanie nagrzewnicy kanałowej
     sterowanie chłodnicy kanałowej
     siłownik przepustnicy GWC
     siłownik przepustnicy odcinającej kanału czerpni
     siłownik przepustnicy odcinającej kanału wyrzutni
     moduł oczyszczania powietrza
     pompa nagrzewnicy wodnej
     czujnik temperatury powietrza po nagrzewnicy kanałowej
     presostat filtru wtórnego
     sygnał z okapu
     sygnał z centralki p.poż.
     sygnał awarii nagrzewnicy elektrycznej
     włącznik funkcji rozpalania kominka
     sygnał z alarmu/włącznik funkcji “pusty dom”
     potwierdzenie pracy nagrzewnicy elektrycznej

    Natomiast przełącznik "dzwonkowy" możesz zastosować bez tej płytki np. do przewietrzenia łazienki lub kibelka.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 24 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony