dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 148
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 2953
  1. #541

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Pytanie czy to komuś będzie przeszkadzać. Zresztą tłumik możesz zawsze później założyć.
    Zwykle nie przeszkadza ale wyjątki się zdarzają. Najlepsza wyrzutnia jest w dachu pionowo

  2. #542
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Zwykle nie przeszkadza ale wyjątki się zdarzają. Najlepsza wyrzutnia jest w dachu pionowo
    Pytanie jaka końcówka wyrzutni? Mam taki zwykły zadaszony kominek i przy większych ulewach jest problem - deszcz wdziera się do przewodu. I chyba muszę pomyśleć o odwodnieniu....
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  3. #543

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Pytanie jaka końcówka wyrzutni? Mam taki zwykły zadaszony kominek i przy większych ulewach jest problem - deszcz wdziera się do przewodu. I chyba muszę pomyśleć o odwodnieniu....
    Są dedykowane ale nie wszyscy je mają w ofercie a raczej rzadko kto je ma dobrze wykonane jeżeli chodzi o producentów dachówek.

  4. #544

    Domyślnie

    Cytat Napisał nk Zobacz post
    No, właśnie, chciałbym, aby była jak najkrótsza, czyli kolanko i wyjście przez ścianę. To dobrze czy źle?
    Ja mam kolano, ok 3m rury prostej i na zewn przez ścianę. Tak było w projekcie i tak mi doradzono, że tak będzie najlepiej. Zakończone jest owalną kratką z przesłonkami pod kątem. Nic praktycznie nie słychać, nie ma też problemów z wodą (okap dachu).

  5. #545

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Ja mam kolano, ok 3m rury prostej i na zewn przez ścianę. Tak było w projekcie i tak mi doradzono, że tak będzie najlepiej. Zakończone jest owalną kratką z przesłonkami pod kątem. Nic praktycznie nie słychać, nie ma też problemów z wodą (okap dachu).
    No właśnie 3m zrobiło swoje.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  6. #546
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pablokin

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    3

    Domyślnie Hałas

    Witam wszystkich
    Mam pytanie odnośnie hałasu AirPack 300 zamierzam takowy zamontować. Chodzi mi o hałas w nocy czy jest słyszalny.

  7. #547

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablokin Zobacz post
    Witam wszystkich
    Mam pytanie odnośnie hałasu AirPack 300 zamierzam takowy zamontować. Chodzi mi o hałas w nocy czy jest słyszalny.
    Na pewno centrali nie montujemy nad sypialnią Kolejna sprawa to instalacja, jak jest dobrze zrobiona to nocą gdy wszyscy śpią jest niesłyszalna. Na większych obrotach (przeważnie jak jest impreza w domu ) wtedy zawsze coś słychać....ale nikt tego nie zauważa. Podsumowując w normalnej pracy dobrze zrobiony system wentylacji oparty na airpacku 300 jest cichy i bezproblemowy. Nie problem podjechać i posłuchać co i jak .
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  8. #548

    Domyślnie

    Airpack 300 jest dość głośny.
    Ale jak się do niego dobrze wykona instalację, tak by zminimalizować opory.
    To pracując w przedziale 20% - 50% jest cichy.
    Gorzej jak spierniczy ci ktoś instalację i będziesz musiał pracować na wydajnościach 70%-100% to wtedy robi się głośno.
    Wtedy lepiej dobrać coś z większym wentylatorem, tak by pracował na niższych obrotach.

  9. #549
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    John piszesz tak bo prównywałeś kilka o tej samej wydajności i na tym samym biegu czy masz tylko ten i Ci się wydaje że jest głośny?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #550

    Domyślnie

    Postawiłem Airpaccka 300, obok Vena Compact 350 i na tych samych wydajnościach Vena jednak cichsza.
    Airpack 400 jest jednak od tej samej Veny cichszy.

  11. #551

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Postawiłem Airpaccka 300, obok Vena Compact 350 i na tych samych wydajnościach Vena jednak cichsza.
    Airpack 400 jest jednak od tej samej Veny cichszy.
    A jak zrobiłeś pomiar?
    Przy jakiej wydajności?

  12. #552

    Domyślnie

    To tylko moje subiektywne odczucie.
    Nie miałem ze sobą certyfikowanego urządzenia pomiarowego.
    Prędkości wentylatorów starałem się ustawiać podobnie.
    Myślę, że jest to kwestia grubości izolacji.
    Vena to jednak gruba rama i sporo wełny wewnątrz.

  13. #553
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pablokin

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    A gdzie można podjechać i posłuchać?

  14. #554

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablokin Zobacz post
    A gdzie można podjechać i posłuchać?
    Zapraszam na PW.

  15. #555

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Prędkości wentylatorów starałem się ustawiać podobnie.
    Ok. Rozumiem.
    Tylko chodzi o wydatek w m3 czy prędkości strumienia w m/s? (wbrew pozorom jest to bardzo ważne).

  16. #556

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Ok. Rozumiem.
    Tylko chodzi o wydatek w m3 czy prędkości strumienia w m/s? (wbrew pozorom jest to bardzo ważne).
    Airpack300 przy tej samej wydajności ma mniejszą prędkość na wyjściu. (króciec 200, zamiast 160 mm)

  17. #557
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A czy ktoś na śląsku z instalatorów ma Airpack 400 lub 300 fizycznie u siebie w firmie ?
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  18. #558
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pablokin

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jaką firmę montującą z małopolski, śląska polecacie, myślałem o ecocomfort z Myślenic.

  19. #559
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    To tylko moje subiektywne odczucie.
    ...
    Prędkości wentylatorów starałem się ustawiać podobnie.
    Jak chcesz porównać to podepnij pod tą samą instalację, ustaw te same parametry i użyj urządzenia z powtarzalnymi odczytami pomiarów, nawet bez certyfikatów. Wtedy porównasz, a tak to jak porówanie aut na 1000km które jak pali. Jechali różni kierowcy, ale obaj podobni i obaj na wakacje.

    PS. Na sucho będzie inaczej niż z tym samym wydatkiem m3/h i instalacją.
    Warto mieć rozeznanie w technologiach i świadomie wybierać potrzebne i wygodne rozwiązania. Trzeba starać się o tym myśleć już na etapie projektu. Potem też się da prawie wszystko "uratować", ale nakład finansowy będzie większy.

  20. #560
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Zna ktoś cenę tego dodatkowego modułu Expansion (czy on po prostu zastępuje ten dawny moduł Upgrade za 300 pare PLN) i CF do AirPack-a 400 ?

    Ja ktoś tu jest w stanie skołować ten set w dobrej cenie niech napisze na PW
    Ostatnio edytowane przez Janek795 ; 29-09-2016 o 17:13

Strona 28 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony