dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 148
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 2953
  1. #621
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Superp77

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kartuzy
    Kod pocztowy
    83-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Jutro zadzwonie do jednego gościa i zapytam czy coś jest w stanie poradzić. Chociaż on z pomorskiego nie jest i sam bezpośrednio nie robi. A z forum był znany tyle że wyleciał...
    oszczędnyGrześ udało Ci się skontaktować z gościem o którym pisałeś wczoraj?

  2. #622

    Domyślnie

    Aeris to polska marka prywatna należąca do firmy reku..ry.pl
    Pod tą marką sprzedawane są rekuperatory holenderskie Zehnder (być może troche zubożone).

    Najwyraźniej nawet konkurencyjne wobec re...ry.pl kupują u nich Aerisy bo marka stała się popularna.

  3. #623

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Aeris to polska marka prywatna należąca do firmy reku..ry.pl
    Pod tą marką sprzedawane są rekuperatory holenderskie Zehnder (być może troche zubożone).

    Najwyraźniej nawet konkurencyjne wobec re...ry.pl kupują u nich Aerisy bo marka stała się popularna.
    Jak szukałem alternatywy dla mojego onyxa to się też nimi interesowalem i to nie jest ani prywatna ani Polska firma, jej włascicielem jest w 100% Sidewalk International B.V.
    Szczegóły pod linikem: http://przeswietl.forbes.pl/company/index/id/34673/

  4. #624

    Domyślnie

    prywatna marka czyli tzw "private label"

    to że udziały w polskiej spółce z.o.o ma spółka z holandii to fakt.

    Importerem Aeris, która to wprowadza na polski rynek są rekuperatory.pl zaś urządzenia to są urządzenia produkowane przez Zehndera.
    Czy marka Aeris należy do Zehndera czy do Rekuperatorów (czyli Roha Group) to sam juz nie wiem. Wydawało mi sie ze to marka rekuperatoró, ale moge się mylić.
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 09-11-2016 o 22:32

  5. #625

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Pewne rzeczy wiem, dowiem się jutro czy mogę powiedzieć i napiszę.
    OszczędnyGrześ, coś wiesz ?

  6. #626

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartus01 Zobacz post
    OszczędnyGrześ, coś wiesz ?
    pewnie już ci pisalem wczoraj. Wróć stronę do tyłu. Jak coś to masz jeszcze priv.

  7. #627

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    pewnie już ci pisalem wczoraj. Wróć stronę do tyłu. Jak coś to masz jeszcze priv.
    Dzięki..., wygląda to ciekawie, poczekam na nową wersje....

  8. #628
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    81jacek

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Tuchola
    Posty
    184

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś z użytkowników może pochwalić się sprawnością swojego rekuperatora.

    Mój wynik to:
    T zew. 2
    T wyw. 21.1
    T naw. 17.7
    Sprawność 83% czyli daleko do deklarowanego 92%
    Czy da się jakoś poprawić ten wynik, a może to 92% to tylko taki chwyt marketingowy bo w instrukcji jest napisane do 92% a do tego "do" to nikt nie dosięgnie

    Pozdrawiam
    Jacek
    Dom 160m2 pow użytkowej, wszędzie podłogówka + 100m2 piwnica/garaż pomieszczenia nieogrzewane. Ściany Ytong 24cm + 12cm welny + 2-3cm przerwy + 10cm cegła klinkierowa + poddasze docieplone od środka 15cm wełny. Skosy 35cm, dach 35-45cm. Okna 3 szyby, WM AirPack400, PC Panasonic PW 9KW 3f+ Galmet 300l.

  9. #629
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lisciasty
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zadupie Leszna
    Posty
    156

    Domyślnie

    A jaki masz przepływ na nawiewie i wywiewie? Bo jak są różne, to sprawności nijak nie policzysz.

  10. #630

    Domyślnie

    Witam,

    Załączam zdjęcia mojego wyświetlacza. Dom ogrzewany gazem (podłogówka) i mam ustawione na piecu że w domu ma być temp 21,5 stopnia C . Dodatkowo jest kominek wraz z rozprowadzeniem ciepła po pokojach i jak napalę w nim to temperatura w domu osiąga 23-25. Rano po nocy jak się budzimy to temperatura w domu 19 stopni i zimo. Domek parterowy bez lanego stropu ocieplony pianą a w pianie są rozprowadzone rury od reku PE flexy. Podejrzewam że reku wyciąga ciepło z domu.



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161114_063638.jpg
Wyświetleń:	339
Rozmiar:	102,0 KB
ID:	373007

  11. #631

    Domyślnie

    Jeżeli macie nowe centrale tzn. z tego roku to moduł cf sprawę bilansu, sprawności wam załatwi.
    Poczytajcie sobie tutaj: http://www.thesslagreen.com/features...u-powietrza-cf
    Ja czeka na swojego airpacka już z zamontowanym modułem cf

  12. #632
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lisciasty
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zadupie Leszna
    Posty
    156

    Domyślnie

    Ja mam z tego roku (konkretnie z czerwca) a CF nie mam, musiałem sobie domówić i dopłacić extra. Kaszana :>

  13. #633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lisciasty Zobacz post
    Ja mam z tego roku (konkretnie z czerwca) a CF nie mam, musiałem sobie domówić i dopłacić extra. Kaszana :>
    A jak teraz Ci chodzi z tym modułem cf?

  14. #634
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lisciasty
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zadupie Leszna
    Posty
    156

    Domyślnie

    Jeszcze go nie mam, dopiero zamówiłem... Na razie jadę na nastawach, które wyssałem z brudnego palucha.

  15. #635
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lisciasty Zobacz post
    Jeszcze go nie mam, dopiero zamówiłem... Na razie jadę na nastawach, które wyssałem z brudnego palucha.
    Można ten system CF domówić i zainstalować w już działającej centrali? Ile to kosztuje?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  16. #636
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lisciasty
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zadupie Leszna
    Posty
    156

    Domyślnie

    Można zainstalować. Kosztuje niestety coś pod 8 stówek

  17. #637
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie szkoda wam tych ośmiu stówek wywalać w błoto? Przecież ten kto wam montował centralę chyba zbilansował wam system.? A centrale z tego roku są jedynie przygotowane do tego systemu, natomiast płytka jest opcją do kupienia. Przy starszych centralach instalator do zamontowania tego systemu musiał poświęcić trochę więcej czasu.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #638
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lisciasty
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zadupie Leszna
    Posty
    156

    Domyślnie

    Dom generalnie cholernie się nie opłaca w budowie, tak samo instalacje w nim, a rekuperator w szczególności :]
    A co do tematu, to nie wiem czy się opłaca czy nie. Zbilansowanie instalacji przy rozruchu według mnie nie gwarantuje, że ona będzie
    dobrze pracować po jakimś czasie, bo filtry się brudzą nierównomiernie, użytkownik może jeden czy drugi anemostat przykręcić, a inny odkręcić
    i już robi się asymetria. Oczywiście to nie musi przeszkadzać każdemu, ale może być niekorzystne (mocniejszy wywiew niż nawiew = niekontrolowany nawiew nieszczelnościami, pogorszenie sprawności rekuperatora, zasysanie kurzu; mocniejszy nawiew niż wywiew = uciekanie ciepła nieszczelnościami,
    gorsza sprawność jak wyżej).
    Ja rok temu też bym się poskrobał w łepetynę, czy faktycznie kupowanie takiego czegoś ma sens, ale teraz po przerobieniu całej budowy
    stwierdzam, że jak już i tak wydaliśmy majątek na tę ruderę, to trzeba sprawy dopiąć do końca, póki jeszcze jakiś budżet jest
    A czy warto wydać te parę stów czy nie to każdy musi zdecydować sam. Według mnie ten moduł powinien być montowany w cenie rekuperatora
    bez żadnej łaski, no ale świat nie jest idealny

  19. #639
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Filtry się wymienia a różnica w wydatku może być w okolicach 0,2 V max przy brudnym filtrze więc praktycznie żadna - chyba że ktoś wymienia filtr raz na rok.
    Natomiast anemostaty nie mają tu nic do rzeczy bo jak jeden przykręcisz to innymi po prostu poleci więcej. I jak Ci instalator ustawił dla 100% powiedzmy 180 m3 na wszystkich nawiewach to tyle poleci a ful wtedy będzie przy n.p. 140%
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #640
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lisciasty
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zadupie Leszna
    Posty
    156

    Domyślnie

    No nie jestem pewien z tymi anemostatami, oglądałeś kartę katalogową i wykres oporu takiego dziada, w zależności
    od stopnia wkręcenia/wykręcenia? Jak się postarasz i pogmerasz przy wszystkich na przykład na wlocie, to możesz bez trudu podnieść
    opór instalacji dwukrotnie
    Zresztą mogę sobie teoretyzować, wszystko wyjdzie w praniu. A i tak jeszcze muszę wykuć nową czerpnię bo ta co jest trochę nie pasuje.
    A jeszcze pewnie chciałbym dorzucić jakiś filtr (patrz wątek http://forum.muratordom.pl/showthrea...OG-filtr-do-WM)
    i zaś opory się diametralnie zmienią. Zmienię wkłady filtrów w samym rekuperatorze na inne wydumki, coś pokręcę tu i ówdzie
    i zaś się rozjedzie. A nie będę wołał instalatora za każdym razem, kiedy zechce mi się psuć swoją wentylację
    Oczywiście mój przypadek może być odosobniony, bo statystyczny normalny użytkownik WM po prostu włącza sprzęt i resztę ma w poważaniu

Strona 32 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony