dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 37 z 148
Pokaż wyniki od 721 do 740 z 2953
  1. #721

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    To wszystko trzeba docieplic
    Tzn co konkretnie trzeba docieplić? Obecnie reku jest przykryta wełną. Co mam więcej zrobić??

  2. #722

    Domyślnie

    Cytat Napisał wnuczek99 Zobacz post
    Tzn co konkretnie trzeba docieplić? Obecnie reku jest przykryta wełną. Co mam więcej zrobić??
    prześlij jak to wygląda teraz
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  3. #723
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lisciasty
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zadupie Leszna
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    To nie pisz "wywal te sztywne kanały", bo nie w tym jest problem.
    Jak jest dobrze zaprojektowane i zrobione to nie ma prawa być głośno.
    Kolejny Wujek Dobra Rada. Jak jest dobrze zaprojektowane i zrobione to nie ma prawa być głośno. Super, chłop sam by na to nie wpadł. Ale tak się składa że jest źle zrobione, więc trzeba to zmienić, czyli wywalić coś, co hałasuje.

  4. #724
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lisciasty
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zadupie Leszna
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    O jakiej mocy masz reku i na jakiej powierzchni lub kubaturze działa?
    Mam airpacka 400, powierzchnia coś koło 240m2 x 2,7m czyli kubatura około 650m3.

  5. #725
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lisciasty Zobacz post
    Mam airpacka 400, powierzchnia coś koło 240m2 x 2,7m czyli kubatura około 650m3.
    U mnie jakiej wielkości musiałby być airpack ? Użytkowej pow 164 x 2,75 m, kubatura ok 451 m3. Jak znam życie to wycenią również 400, nie będzie za duży ?

  6. #726

    Domyślnie

    U mnie jakiej wielkości musiałby być airpack ? Użytkowej pow 164 x 2,75 m, kubatura ok 451 m3. Jak znam życie to wycenią również 400, nie będzie za duży ?
    Ile osób? Raczej będzie to 400 może być i 500...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  7. #727
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Ile osób? Raczej będzie to 400 może być i 500...
    2+2

  8. #728
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    2+2
    Więc potrzebujesz w zasadzie biorąc pod uwagę kuchnię, dwie łazienki i cztery osoby już z naddatkiem około 250.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #729
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lisciasty
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zadupie Leszna
    Posty
    156

    Domyślnie

    Trzeba sprawdzić u handlowca jaka jest różnica w cenie między modelem 300 a 400, może być że będzie kosmetyczna.

  10. #730

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lisciasty Zobacz post
    Kolejny Wujek Dobra Rada. Jak jest dobrze zaprojektowane i zrobione to nie ma prawa być głośno. Super, chłop sam by na to nie wpadł. Ale tak się składa że jest źle zrobione, więc trzeba to zmienić, czyli wywalić coś, co hałasuje.
    Ja Wujek ? Czy to ja pisałem, żeby coś wywalał ?
    Rozumiem, że wg Ciebie jest zle .. bo tego nie masz.

  11. #731

    Domyślnie

    Witam,

    Wstawiam zdjęcia. Normalnie jest przykryte wełną jak na foto, dla obrazu zdjąłem wełnę. Na jednym foto jest "długa" rura puszczona po pianie - jest to czerpnia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161213_150155.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	375799
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161213_150231.jpg
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	375800
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161213_150243.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	375801
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161213_150250.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	375802
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161213_150256.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	375803
    Ostatnio edytowane przez wnuczek99 ; 13-12-2016 o 19:12

  12. #732
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lisciasty
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zadupie Leszna
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Ja Wujek ? Czy to ja pisałem, żeby coś wywalał ?
    Rozumiem, że wg Ciebie jest zle .. bo tego nie masz.
    Spójrz na to co napisałeś do tej pory i wskaż fragment, który zawiera jakiś konkret mający wkład w rozwiązanie problemu.

  13. #733
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Więc potrzebujesz w zasadzie biorąc pod uwagę kuchnię, dwie łazienki i cztery osoby już z naddatkiem około 250.
    Rozwiń proszę myśl - skonczyłem wybierać PC, teraz zabieram się za temat wentylacji więc jeszcze z tydzień mi zejdzie zanim ogarnę co z czym i do czego

  14. #734
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A cóż tu rozwijać. Wentylacja jest dla ludzi a nie dla powierzchni. Cztery osoby to 120 m3 powietrza. I praktycznie na takiej wydajności będzie Ci chodziło reku przez 90% czasu bo inaczej przesuszysz i będziesz miał dyskomfort. Teraz załóżmy że żonka gotuje dla ciebie zupkę a dwie osoby idą do dwóch łazienek wziąć prysznic. Więc normowo powinieneś podnieść wydajność o 120m3 aby nie zrobiło się zbyt wilgotno. Czyli razem masz 240 m3. I praktycznie tyle potrzebujesz.
    Kupując trzysetkę masz już zapas na przewietrzenie a czterysetkę jeszcze większy. Pięćsetka będzie dla ciebie już przerostem formy nad treścią. Przy airpaku różnica pomiędzy 300 a 400 jest nie wilka więc powinieneś rozejrzeć się za którąś z nich
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #735

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A cóż tu rozwijać. Wentylacja jest dla ludzi a nie dla powierzchni. Cztery osoby to 120 m3 powietrza. I praktycznie na takiej wydajności będzie Ci chodziło reku przez 90% czasu bo inaczej przesuszysz i będziesz miał dyskomfort. Teraz załóżmy że żonka gotuje dla ciebie zupkę a dwie osoby idą do dwóch łazienek wziąć prysznic. Więc normowo powinieneś podnieść wydajność o 120m3 aby nie zrobiło się zbyt wilgotno. Czyli razem masz 240 m3. I praktycznie tyle potrzebujesz.
    Kupując trzysetkę masz już zapas na przewietrzenie a czterysetkę jeszcze większy. Pięćsetka będzie dla ciebie już przerostem formy nad treścią. Przy airpaku różnica pomiędzy 300 a 400 jest nie wilka więc powinieneś rozejrzeć się za którąś z nich
    Oczywiście. Jeżeli nie ma dużych oporów na instalacji to 300'tka jest wystarczająca! Pomiędzy 300' a 400' jest 550 zł różnicy netto. Do tego można doliczyć fakt, że 400' pasuje rozprowadzić kanałami fi 200 a 300 można puścić na fi 160. itd.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  16. #736
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Oczywiście. Jeżeli nie ma dużych oporów na instalacji to 300'tka jest wystarczająca! Pomiędzy 300' a 400' jest 550 zł różnicy netto. Do tego można doliczyć fakt, że 400' pasuje rozprowadzić kanałami fi 200 a 300 można puścić na fi 160. itd.
    Czyli coś już wiem Wczytam się w inny temat o wentylacji i pewnie tam trochę popytam, żeby tu nie śmiecić.

  17. #737

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    I tak powinno to wyglądać w każdym przypadku.
    Sterownik zasilany jest z centrali, więc wstaje zaraz po. U mnie jest jeszcze nadrzędne sterowanie, ale rezultat ten sam, po restarcie centrali ustanowione jest połaczenie i zaczyna być realizowany zaprogramowany program.

    Cytat Napisał Lisciasty Zobacz post
    Spójrz na to co napisałeś do tej pory i wskaż fragment, który zawiera jakiś konkret mający wkład w rozwiązanie problemu.
    Wskazałem, po przez zanegowanie głupoty, którą napisałęś.

  18. #738
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Więc potrzebujesz w zasadzie biorąc pod uwagę kuchnię, dwie łazienki i cztery osoby już z naddatkiem około 250.
    I te 250 m3/h ma być wymieniane w trybie zwykłej pracy rekuperatora? Nie za dużo? 4 osoby z górką to jakieś 120 m3 (w tym układzie jest aż 40 m3 zapasu na godzinę w stosunku do tego co faktycznie musi być wymienione). Normy na łazienkę dotyczą raczej momentu kiedy łazienka jest wykorzystywana, więc w ciągu doby uzbiera się tego przy 4 osobach jakąś godzinę z minutami, czyli dojdzie ok. 60 m3. Kuchnia też wedle użytkowania i też pewnie nie więcej niż 60 m3 na dobę, czyli razem jakieś 10 m3 na godzinę. W sumie 120 m3 brzmi rozsądnie. Można zaszaleć i zrobić 130 m3, ale 250?
    Nie jest tak przypadkiem tak, że w Polsce mamy przewymiarowane instalacje rekuperacji a później jest płacz, że powietrze za suche?

    EDIT: teraz dopiero przeczytałem wpis plusfoto. Pojawiają się jednak w sieci głosy rozsądku. Kto to wymyślił żeby ustawiać instalacje rekuperacji pod kubaturę? Do tego dochodzi, że "specjalista" od rekuperacji nie wnika nawet ile osób ma mieszkać w moim domu i nie widzi problemu żeby urządzenie działało na tej samej mocy przy 2 i 6 osobach, po prostu liczy od m2. Zatrważające. Jak tak dalej pójdzie sam sobie reku w domu zainstaluję.
    Ostatnio edytowane przez alter2000 ; 16-12-2016 o 21:42

  19. #739

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    I te 250 m3/h ma być wymieniane w trybie zwykłej pracy rekuperatora? Nie za dużo? 4 osoby z górką to jakieś 120 m3 (w tym układzie jest aż 40 m3 zapasu na godzinę w stosunku do tego co faktycznie musi być wymienione). Normy na łazienkę dotyczą raczej momentu kiedy łazienka jest wykorzystywana, więc w ciągu doby uzbiera się tego przy 4 osobach jakąś godzinę z minutami, czyli dojdzie ok. 60 m3. Kuchnia też wedle użytkowania i też pewnie nie więcej niż 60 m3 na dobę, czyli razem jakieś 10 m3 na godzinę. W sumie 120 m3 brzmi rozsądnie. Można zaszaleć i zrobić 130 m3, ale 250?
    Nie jest tak przypadkiem tak, że w Polsce mamy przewymiarowane instalacje rekuperacji a później jest płacz, że powietrze za suche?

    EDIT: teraz dopiero przeczytałem wpis plusfoto. Pojawiają się jednak w sieci głosy rozsądku. Kto to wymyślił żeby ustawiać instalacje rekuperacji pod kubaturę? Do tego dochodzi, że "specjalista" od rekuperacji nie wnika nawet ile osób ma mieszkać w moim domu i nie widzi problemu żeby urządzenie działało na tej samej mocy przy 2 i 6 osobach, po prostu liczy od m2. Zatrważające. Jak tak dalej pójdzie sam sobie reku w domu zainstaluję.
    Jak ja pytam ile mieszkańców w domu to od razu śmiech że po co mi to...a właśnie po to. Ja nie lubię narażać ludzi na niepotrzebne koszty oraz dyskomfort. Ale centrala powinna mieć możliwość dać z siebie więcej gdy pojawi się więcej ludzi czy chcemy przewietrzanie zrobić.

  20. #740
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał alter2000 Zobacz post
    I te 250 m3/h ma być wymieniane w trybie zwykłej pracy rekuperatora? Nie za dużo? ....
    Przecież napisałem że to jest max co mu potrzebne. A 90 % czasu ten reku będzie chodził na wydajności ~120m3.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 37 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony