dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 148
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 2953
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Po wyłączeniu zasilania dobrze zrobiona instalacja działa jak wentylacja grawitacyjna.
    Z tym, że odradzam w okresie grzewczym wyłączanie centrali. Kanały nawiewne mogą stać się wywiewnymi i woda w centrali może pojawić się nie z tej strony, Może to uszkodzić centrale.
    Zostalo to zrobione na chwile by sprawdzic odprowadzenie skroplin, w celach poznawczych.

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolaj1001 Zobacz post
    Co do wygluszenia to centrala jest wylozona taka gabka wygluszajaca, dosc twarda,wyglada profesjonalnie,
    dodam ze sypialnie mamy pod reku i kanal nawiewny jest najkrotszy, osobiscie nie jest dla nas to uciazliwe, wrecz nieslyszalne, zegar tyka glosniej, intensywnosc 50 %
    przy 70/80% zaczyna byc slyszalna ale nie uciazliwa
    No to niestety masz źle zrobioną instalacje lub źle dobrany reku. Theslagreen niestety dopiero sie uczy. Może ich następnej generacji rekuperatory będą cichsze.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crisiano Zobacz post
    No to niestety masz źle zrobioną instalacje lub źle dobrany reku. Theslagreen niestety dopiero sie uczy. Może ich następnej generacji rekuperatory będą cichsze.
    Ciezko pisac o subiektywnych odczuciach, takze jest to delikatna kwestia,lubie dobry dzwiek i jestem wyczulony na jego punkcie, na tej podstawie moge twierdzic ze wszystko jest w normie, niestety nie mam czyn tego zmierzyc.

  4. #64
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crisiano Zobacz post
    No to niestety masz źle zrobioną instalacje lub źle dobrany reku. Theslagreen niestety dopiero sie uczy. Może ich następnej generacji rekuperatory będą cichsze.
    Czyżby nabył Pan importowaną zabawkę? Która ma tak mały spręż że nie słychać strumienia na 70% ?
    Marcin Witek (Frapol )i Marek Prymon( Thesla) to najbardziej doświadczenie ludzie w tym temacie. A każda następna centrala jest lepsza od poprzedniej.
    Ma Pan styropianową zabawkę i należy się cieszyć, jest lepsza od wentylacji grawitacyjnej, a nie czepiać się najlepszych centra bo polskie. Tu to pierwszy raz zastosowano i robi się najlepsze.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr 28 Zobacz post
    po ustawieniu wentylatorów będą bardziej ekonomiczne niż w Brinku .Nie mam jeszcze reku u siebie czekam
    Troszkę się mylisz...
    Prawie każdy dobry rekuperator działający na wydajności ok. 20-25% pobiera ok. 15-18 W.
    Ostatnio edytowane przez kerado28 ; 03-01-2015 o 09:59

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Czyżby nabył Pan importowaną zabawkę? Która ma tak mały spręż że nie słychać strumienia na 70% ?
    Marcin Witek (Frapol )i Marek Prymon( Thesla) to najbardziej doświadczenie ludzie w tym temacie. A każda następna centrala jest lepsza od poprzedniej.
    Ma Pan styropianową zabawkę i należy się cieszyć, jest lepsza od wentylacji grawitacyjnej, a nie czepiać się najlepszych centra bo polskie. Tu to pierwszy raz zastosowano i robi się najlepsze.
    Subiektywne odczucia !
    AirPack nie są złe, ale także to nie jest perpetum mobile (moim zdaniem jeszcze się uczą)

    Styropianowe wkładki są lepsze niż ocynkowana blacha - jednak, aby wykonać wkładki styropianowe należy wykonać kilka form, które mogą pociągną za sobą olbrzymie koszty (ponad milion złotych).

    Jeśli firmy, które sprzedają jednostki w tysiącach sztuk i robią wysyłkę na całą Europę - to ich produkt raczej nie jest zły. !!

    TB negujesz zachodnie rekuperatory, a nie znasz ich elementów składowych.

  7. #67
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Subiektywne odczucia !
    AirPack nie są złe, ale także to nie jest perpetum mobile (moim zdaniem jeszcze się uczą)

    Styropianowe wkładki są lepsze niż ocynkowana blacha - jednak, aby wykonać wkładki styropianowe należy wykonać kilka form, które mogą pociągną za sobą olbrzymie koszty (ponad milion złotych).

    Jeśli firmy, które sprzedają jednostki w tysiącach sztuk i robią wysyłkę na całą Europę - to ich produkt raczej nie jest zły. !!

    TB negujesz zachodnie rekuperatory, a nie znasz ich elementów składowych.
    Neguje, bo znam. I kto od kogo się uczy? Walter Kaczorowski pierwszy uruchomił seryjną produkcję. Pan zobaczy Systemair Flexit ... co tam takiego?
    Pan zobaczy w certyfikatach z Darmstatd akustykę aerisa... z wnioskiem, że tłumiki i oddzielne pomieszczenie wgluszone. Ciężka obudowa ze spienionym kauczukiem. Dobre wentylatory z ogromnym sprężem radical, posiadające elektronikę w obudowie. A jak juz coś tańszego, to jest Dospel.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Neguje, bo znam. I kto od kogo się uczy? Walter Kaczorowski pierwszy uruchomił seryjną produkcję. Pan zobaczy Systemair Flexit ... co tam takiego?
    Pan zobaczy w certyfikatach z Darmstatd akustykę aerisa... z wnioskiem, że tłumiki i oddzielne pomieszczenie wgluszone. Ciężka obudowa ze spienionym kauczukiem. Dobre wentylatory z ogromnym sprężem radical, posiadające elektronikę w obudowie. A jak juz coś tańszego, to jest Dospel.
    Apropo Pana wcześniejszego postu:
    - takie wentylatory używa Zehnder

    W Darmstatd certyfikację ma wiele urządzeń, więc nie wiem dlaczego odnosi się Pan tylko do Zehndera...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0049.jpg
Wyświetleń:	503
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	296819  

  9. #69

    Domyślnie

    Automatykę rekuperatorów AirPack uważam natomiast za jedną z najlepszych na rynku (za bardzo rozsądną cenę).

  10. #70
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Apropo Pana wcześniejszego postu:
    - takie wentylatory używa Zehnder

    W Darmstatd certyfikację ma wiele urządzeń, więc nie wiem dlaczego odnosi się Pan tylko do Zehndera...
    Nie podoba mi się pozim szumow i to, ze podaja np 380m3\h przy 200pa w Polsce a producent podaje przy 150pa.
    Proszę zauwazyc, ze 300-tka jest dwa razy wieksza i ciezsza, co wyklucza tani transport.

    Na koniec. W thessli zastosowano uklad Tichelmanna na wymienniku , czy wie Pan dlaczego?

  11. #71
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Automatykę rekuperatorów AirPack uważam natomiast za jedną z najlepszych na rynku (za bardzo rozsądną cenę).
    jak ppan do tego dolozy najlepszy wymiennik i wentylatory, jak Pan to obudyje w prawie 70kg blachy z kauczukiem oraz zastosuje grzalke z modulacja WYJDZiE najlepsza centrala

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Automatykę rekuperatorów AirPack uważam natomiast za jedną z najlepszych na rynku (za bardzo rozsądną cenę).
    Potwierdzam, bardzo przyjazna dla uzytkownika i daje wiele funkcji
    Np. Z upgradem mam zrobione tak ze gdy załaczam alarm reku automatycznie przelacza sie na 20 % mocy, sterownik mam przy kominku, takze gdy rozpalam,dokladam do niego robie nadcisnienie i szybciej sie rozpala, funkcja okap (do podlaczenia u mnie)
    dodatkowo mozna podlaczyc gwc i mase innych funkcjonalnych ustawień.....

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Proszę zauwazyc, ze 300-tka jest dwa razy wieksza i ciezsza, co wyklucza tani transport.
    Dwa razy większa i cięższa?
    Od czego?
    Waga Zehndera to ok. 40kg
    Waga AirPAcka to ok. 70 kg.

    Mnie uczono w szkole, że 70 kg to więcej niż 40kg
    Pan jednak chyba chodził do innej szkoły...

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    jak ppan do tego dolozy najlepszy wymiennik i wentylatory, jak Pan to obudyje w prawie 70kg blachy z kauczukiem oraz zastosuje grzalke z modulacja WYJDZiE najlepsza centrala
    Mozna dac najlepsze czesci a i tak produkt wyjdzie mizerny. Pan Witek (Frapol) pokazal jak budowac sie nie powinno robiac onyxa dream z nieszczelnosciami.
    A zaden airpack nie przetrwal jeszcze zimy wiec nie ma co sie podniecac. Za rok bedzie watek jak uszczelnic i wyciszyc airpacka. Rekuperator to dwa wentylatory, wymiennik i obudowa. Cala najlepsza na swiecie automatyka polega wylacznie na regulacji obrotow wentylatorow.... szczyt techniki. Reszta to wodotryski, ktore w normalnym uzytkownaniu sa niepotrzebne. Taki bajer zeby klienta zlapac. Tak pisal Brzeczkowski jakis czas temu gdy zachwalal inne rekuperatory. Teraz podnieca sie automatyka bo go oswiecilo jak zobaczyl cos kolorowego. Kolorowy wyswietlacz sie zepsuje i trzeba bedzie jechac 300km aby naprawili... A jak okaze sie ze rekuperator jest nieszczelny to kaza kupic nowy model i podziekuja za informacje...

  15. #75
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mandelbrot
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    48-210
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolaj1001 Zobacz post
    Potwierdzam, bardzo przyjazna dla uzytkownika i daje wiele funkcji
    Np. Z upgradem mam zrobione tak ze gdy załaczam alarm reku automatycznie przelacza sie na 20 % mocy, sterownik mam przy kominku, takze gdy rozpalam,dokladam do niego robie nadcisnienie i szybciej sie rozpala, funkcja okap (do podlaczenia u mnie)
    dodatkowo mozna podlaczyc gwc i mase innych funkcjonalnych ustawień.....
    Mikołaj, a możesz napisać coś więcej jak dokładnie działa w Airpacku funkcja okapu ?
    Dom w rododendronach 14 mocno przerobiony (usunięty wykusz, pozostał 1 balkon, dorobiono symetrycznie lukarnę), ok. 160m2 po podłogach z garażem; Porotherm 25cm + styropian 20cm 0,31; skosy na strychu 30cm wełny skalnej 0,35; podłoga na strychu 20-30cm wełny skalnej; 100% ogrzewanie podłogowe + drabinki w łazienkach, zbiornik CWU 300l; PC Stiebel WPF 7,6kW, odwierty 160m. Rekuperator AirPack 400.
    Zużycie CO+CWU:
    2017/2018 - 2380 kW/h

  16. #76

  17. #77
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Dwa razy większa i cięższa?
    Od czego?
    Waga Zehndera to ok. 40kg
    Waga AirPAcka to ok. 70 kg.

    Mnie uczono w szkole, że 70 kg to więcej niż 40kg
    Pan jednak chyba chodził do innej szkoły...
    Niezależnieczego Pana uczono, to 70 jest dwa razy wiecej niz 35ono, a wieksza masa ze spienionym kauczukiem lepiej wygłusza niż lekki styropin.

  18. #78
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mandelbrot
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    48-210
    Posty
    149

    Domyślnie

    Ciekawe czy ten szum przy przewietrzaniu, to przy rekuperatorze, czy przy anemostatach ?

    Na filmie masz tylko panel, a mnie bardziej interesowałby jakiś service manual z którego mógłbym wyczytać jak podłączyć Airpacka do schematu o którym piszę w wątku Rekuperator a okap kuchenny. Widzę, że moduł główny ma jakiś Włącznik przewietrzania, a moduł rozszerzający siłownik okapu i przełącznik okapu.
    Jak to technicznie wygląda - zwieram przełącznik okapu to na siłowniku okapu co mam ?
    Dom w rododendronach 14 mocno przerobiony (usunięty wykusz, pozostał 1 balkon, dorobiono symetrycznie lukarnę), ok. 160m2 po podłogach z garażem; Porotherm 25cm + styropian 20cm 0,31; skosy na strychu 30cm wełny skalnej 0,35; podłoga na strychu 20-30cm wełny skalnej; 100% ogrzewanie podłogowe + drabinki w łazienkach, zbiornik CWU 300l; PC Stiebel WPF 7,6kW, odwierty 160m. Rekuperator AirPack 400.
    Zużycie CO+CWU:
    2017/2018 - 2380 kW/h

  19. #79

    Domyślnie

    Przypuszczam ze wszystkie funkcje sa zalanczane przez przekaznik bezpotencjalowy NO (zwarty/rozwarty), tak jest w przypadku funkcji pusty dom
    w przypadku funkcji przewietrzania dziala ona tak ze ze o danej godzinie przez zadany czas wietrzysz dom, mozesz zaprogrampwac i mozesz uruchomic z panelu

    Funkcja okap o ile dobrze pamietam roznicuje strumienie czy nawet zamyka wyciag na poczet okapu ma to dzialac tak ze wentylacja wspomaga okap
    co do silownika to najprawdopodobniej jest aktywowany przy zalaczonym okapie w celu zamkniecia otwarcia jakiejs przepustnicy

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał bstach Zobacz post
    Z tego co wiem wentylatory są EBM-a radical (tak jak w moim dreamie), a co do zużycia wystarczy poczytać i wyjdzie że wcale to nie tabu, wręcz przeciwnie tabu to jest w Brinku - zużycie na poszczególnych biegach? A przy jakich oporach na instalacji na tych biegach? W thessli zrobli to w formie wykresu i znajdziesz tam więcej niż biegi tabelce. np. w 400-ce przy oporach na instalacji 100Pa (jak podają fora i inne podręczniki dobrze skrojona inatalacja powinna tyle mieć) i wydatku 200m3/h wentylatory pobierają wg. wzoru pod wykresem (ale trzeba czytać ze zrozumieniem)
    0,15(SFP - bardzo ważne przy dopłatach NF)*200(wydatek)*2(wentylatory)=60W
    No to tutaj kolega pojechał po mnie. Rzeczywiście dopiero się doktoryzuję z fizyki kwantowej i dlatego nie ogarnąłem tego wzoru, a to takie proste.
    Swoją drogą Brink w instrukcji obsługi zamieszcza nie tylko tabelę, ale i wykres (rys. 3.2), podobny do tego Thessli, tylko myślę, że bardziej czytelny. Chociaż tutaj chyba też jest podawane zużycie prądu jednego wentylatora ( i dla małych oporów instalacji).

    Z obu wykresów można wyliczyć np. zużycie prądu dla wydajności 300 m3/h przy oporach instalacji 100 Pa wynosi ok. 84 W dla Brinka i 126 dla Thessli, a to nie jest dość zachęcające.

    Nurtuje mnie jednak inne pytanie. Skoro dla Thessli zużycie prądu wentylatorów dla przepływu 200 m3/h i przy oporach 200 Pa wynosi 60 W, to dlaczego tej wartości nie można odczytać dla Brinka? Tam dopuszczalne opory instalacji to 25-49 Pa. Czy to znaczy, że w Brinku przy oporach 200 Pa, nie można uzyskać wydajności 200 m3/h?

Strona 4 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony