dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 148
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 2953
  1. #801
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał 81jacek Zobacz post
    Reku jest wyposażone w presostat i system CP.
    System filtracji CP informuje użytkownika o konieczności wymiany filtrów po osiągnięciu przez nie rzeczywistego końcowego stanu zabrudzenia, także filtry są ok
    Domawiałeś? Bo w wersji podstawowej jest tylko miejsce gdzie ten system możesz podłączyć.

  2. #802
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    81jacek

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Tuchola
    Posty
    184

    Domyślnie

    Dopłata jest za CF a CP w standardzie, tzn. powyżej wersji BASE
    Dom 160m2 pow użytkowej, wszędzie podłogówka + 100m2 piwnica/garaż pomieszczenia nieogrzewane. Ściany Ytong 24cm + 12cm welny + 2-3cm przerwy + 10cm cegła klinkierowa + poddasze docieplone od środka 15cm wełny. Skosy 35cm, dach 35-45cm. Okna 3 szyby, WM AirPack400, PC Panasonic PW 9KW 3f+ Galmet 300l.

  3. #803
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    laskim

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-867
    Posty
    124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jak ustawić nieskończona wentylacje i czy w ogóle się da (nieocieplane kanały, nieocieplane poddasze) aby przetrwać zimę możliwie ekonomicznie. W tej chwili na panelu temp. nawiewu to 14st (na zewnątrz około 0) wywiewu15 st a na anemostatach pewnie jeszcze mniej bo kanały leżą na stropie nieocieplonego poddasza jedynie przykryte od góry niezbyt dokładnie 20 cm welny.
    Dom parterowy 171m2 (35m2 ogrzewany garaż)Poddasze nieużytkowe. Całość OP. Ściany 20cm eps 0,031, podłoga 14cm 0,031 EPS 80, strop - przewidziane 15cm Eps 80 0,031 (aktualnie rozłożyłem 20cm wełny nad częścią mieszkalna) skosy - przewidziane 35cm wełny 0,034 (aktualnie nieocieplone) Fundamenty 10cm 0,038. Garaż ocieplony od wewnątrz 10cm 0,031. Okna średnio 0,8, brama garażowa 5m. PCi Ekontech 9,7kw + 210m odwiertów, CWU 400l Chełchowski. Thessla Green 400

  4. #804

    Domyślnie

    Cytat Napisał 81jacek Zobacz post
    Nie, to jest cena samej centrali poniżej dokładna wycena

    AirPack 400V - 5400 zł netto.
    Panel Air++ - 640 zł netto.
    Transport kurierem 80 zł netto.
    Konsola 119 zł netto

    Jak już wcześniej pisałem Airpack 300v był tańszy o 450zl ale zdecydowalem sie na 400v ze wzgedu na wentylatory EBM papst.

    Pozdrawiam
    Jacek

    Ja dostałem ofertę za 7000zł netto
    w tym jest
    AirPack 400V
    Panel Air++
    Moduł CF
    Pytanie czy to dobra oferta.

  5. #805
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Ktoś mi wytłumaczy na czym polega ten moduł CF i dlaczego jest tak potrzebny ?

  6. #806

    Domyślnie

    Cytat Napisał byggmol Zobacz post
    Do takiej powierzchni to 170 wystarczy z nadmiarem. 300h ma minimalny wydatek około 120m3/h. No chyba że będziecie mieszkać w 5 osób. Niech się spece wypowiedzą zresztą bo nieczęsto zdarza się tu ktoś z domem poniżej 100m2.
    Wydajność maksymalna tych rekuperatorów podawana jest dla sprężu 150 Pa.
    Każda centrala może pracować z minimum 30% wydajności.
    Przy 150 Pa sprężu centrala 300 ustawiona na 30% będzie nawiewać prawie NIC.
    O ile centrala dobrana jest dobrze, to masz możliwość regulacji od 0 - do MAX.
    Cytat Napisał Konrad Podgórski Zobacz post
    Na tą chwilę 2+2 ale kto wie, może i będzie trzecie. Dom przejściowy na kilka lat, później na wynajem
    Widziałem 170 ale podszedłem do niej trochę jako fajne ale mało popularne.
    Skoro 300h kosztuje 5500-6000zł to zastanawiam się czy na wersji 170 aż tyle oszczędzę.
    Nie chciałbym aby rekuperator chodził na granicy wydajności. Kubaturę mam 250m3, licząc wymianę 125m2/h to już jest ponad połowa maksymalnej wydajności 170
    Poszukam cen tej 170 i co ma być w niej nowe.
    Dzięki panowie
    jeszcze edit:
    Wsadzenie do szafy czy pomieszczenia gospodarczego i tak nie ma sensu bo kanały będą szły na stropie monolitycznym więc musiałbym robić 4 otwory i prowadzić przewody fi160. Chyba lepiej dac reku na poddaszu i mieć w pomieszczeniu gospodarczym tylko pion od GWC
    NIE. Zdecydowanie lepiej dać centralę w pomieszczeniu gospodarczym.
    Pożycz wiertnicę i po konsultacji z konstruktorem wierć otwory.
    Jest masa tematów tutaj na forum o problemach z centralami zamontowanymi na nieogrzewanym poddaszu.

    Ktoś mi wytłumaczy na czym polega ten moduł CF i dlaczego jest tak potrzebny ?
    Centrala mierzy sobie ciśnienie powietrza i cały czas koryguje prędkość wentylatorów by nawiew i wywiew był zrównoważony.
    Niezależnie od stopnia zabrudzenia filtra, lub zmiany nastawy którego z anemostatów centrala dąży do wyrównania wydatku nawiewu i wywiewu.

  7. #807
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Co wy za bzdury piszecie. U mnie przy 100% daje 180 a przy 155% (ful) 280 natomiast przy 25% idzie 40 m3. Wydatki pomierzone.

  8. #808
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Wydajność maksymalna tych rekuperatorów podawana jest dla sprężu 150 Pa.
    Każda centrala może pracować z minimum 30% wydajności.
    Przy 150 Pa sprężu centrala 300 ustawiona na 30% będzie nawiewać prawie NIC.
    O ile centrala dobrana jest dobrze, to masz możliwość regulacji od 0 - do MAX.

    NIE. Zdecydowanie lepiej dać centralę w pomieszczeniu gospodarczym.
    Pożycz wiertnicę i po konsultacji z konstruktorem wierć otwory.
    Jest masa tematów tutaj na forum o problemach z centralami zamontowanymi na nieogrzewanym poddaszu.
    Dzięki za uwagi. Otwory nie są problemem bo strop jeszcze nie istnieje. Na etapie wylewania mogę wsadzić rury z PCV.

    Odnośnie tego poddasza... Rekuperator stałby bezpośrednio (no dobra na gumowych nogach) na stropie monolitycznym, czyli miałby "ogrzewanie podłogowe"

    Cały strop będzie zasypany 40cm celulozy z wyjątkiem tego kawałka gdzie stoi rekuperator, nad rekuperatorem zbudowałbym "domek" z OSB i styropianu/wełny.

    Będzie GWC rurowe 50mb, nie spodziewam się jakiś cudów co do temperatury ale na pewno nie będzie to -5*.

    Co sądzisz o czymś takim?
    Ostatnio edytowane przez Konrad Podgórski ; 22-12-2016 o 20:04
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  9. #809

    Domyślnie

    Problemy z centralami na poddaszu są gdy ktoś wrzuci reku bez jakiejkolwiek izolacji. Rekuperator nie może stać na mrozie. Najważniejsze by nie z zamarzł kondensat.

  10. #810
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad Podgórski Zobacz post
    Dzięki za uwagi. Otwory nie są problemem bo strop jeszcze nie istnieje. Na etapie wylewania mogę wsadzić rury z PCV.

    Odnośnie tego poddasza... Rekuperator stałby bezpośrednio (no dobra na gumowych nogach) na stropie monolitycznym, czyli miałby "ogrzewanie podłogowe"

    Cały strop będzie zasypany 40cm celulozy z wyjątkiem tego kawałka gdzie stoi rekuperator, nad rekuperatorem zbudowałbym "domek" z OSB i styropianu/wełny.

    Będzie GWC rurowe 50mb, nie spodziewam się jakiś cudów co do temperatury ale na pewno nie będzie to -5*.

    Co sądzisz o czymś takim?
    Generalnie w teorii to wygląda dobrze, ale naczytałem się tu sporo problemów z umiejscowieniem reku na strychu teoretycznie ocieplonym. Wymienniki zamarazają zdecydowanie częsciej niż np. tam gdzie reku jest w garażu czy "kotłowni". Ja u siebie w projekcie też miałem reku na strychu, ale przenoszę go własnie do kotłowni. Raz, że bedzie miał cieplej, a dwa, że zaoszczędzę parę groszy na specjalne ocieplenie pomieszczenia pod reku.

  11. #811
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za uwagi

    Zgadzam się że umieszczenie rekuperatora na nieogrzewanym nie ocieplonym poddaszu to zły pomysł, natomiast ja chcę go umieścić w małym specjalnie do tego celu zbudowanym "domku". Tak żebym wchodził do niego przez właz, zamiast martwić się o szczelność izolacji całego poddasza będę miał prostokątną bryłę o kubaturze max 16m3 w środku, dodatkowo na rekuperator mogę przykleić dodatkowe kawałki styropianiu.

    Kondensat nie zamarznie bo rura dla kondensatur będzie szła centralnie w dół, umieszczę rekuperator nad pionem od GWC i odpływu skroplin. Czyli już po kilkunastu centrymetrach będzie w pomieszczeniu gospodarczym

    Wymiennik przy GWC też powinien mieć sie dobrze.

    Wyrzutnią będzie podwójny kominek wentylacyjny fi125 idący w górę tak by nie dotykał izolacji na stropie i jej nie chłodził.

    Muszę przemyśleć kwestie wentylacji tego pomieszczenia
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  12. #812

    Domyślnie

    @Konrad Podgórski
    U siebie myślę zrobić bardzo podobnie. Osobny "domek" dla reku i dodatkowo naczynia wzbiorczego od CO. Ogrzewany będzie powietrzem wyrzucanym przez reku. Dalej to powietrze będzie wydostawało się przez kratkę wentylacyjną w "domku" i wylatywało na strych, gdzię będzie dobra wentylacja zapewniona przez kratki wentylacyjne w przeciwległych ścianach domu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku_na_strychu.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	14,1 KB
ID:	376526

  13. #813
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_5 Zobacz post
    @Konrad Podgórski
    U siebie myślę zrobić bardzo podobnie. Osobny "domek" dla reku i dodatkowo naczynia wzbiorczego od CO. Ogrzewany będzie powietrzem wyrzucanym przez reku. Dalej to powietrze będzie wydostawało się przez kratkę wentylacyjną w "domku" i wylatywało na strych, gdzię będzie dobra wentylacja zapewniona przez kratki wentylacyjne w przeciwległych ścianach domu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku_na_strychu.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	14,1 KB
ID:	376526
    Też tak myślałem ale potwietrze o wilgotności 40% które masz w domu po oddaniu ciepła w wymienniku będzie miało wilgotność bliską 100% i takie powietrze powinno się wyrzucać na zewnątrz.

    To co mogę zasugerować to nie izolowanie tej rury do wyrzutni tak by jej temperatura grzała lub chłodziła temperaturę w "domku" ale samo powietrze wyrzucać na zewnątrz.

    Duzo osób narzeka na wodę lejącą się z wyrzutni ściennej, to właśnie ten problem
    Ostatnio edytowane przez Konrad Podgórski ; 23-12-2016 o 09:34
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  14. #814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_5 Zobacz post
    @Konrad Podgórski
    U siebie myślę zrobić bardzo podobnie. Osobny "domek" dla reku i dodatkowo naczynia wzbiorczego od CO. Ogrzewany będzie powietrzem wyrzucanym przez reku. Dalej to powietrze będzie wydostawało się przez kratkę wentylacyjną w "domku" i wylatywało na strych, gdzię będzie dobra wentylacja zapewniona przez kratki wentylacyjne w przeciwległych ścianach domu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku_na_strychu.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	14,1 KB
ID:	376526
    Ja mam tak zrobione ale nie wyrzucam powietrza zużytego do tego domku bo ono jest wilgotne i brudne. Jak dobrze zabudujesz to nawet przy -24 nie będzie problemu a sprawdzalem to rok temu gdy przez 2 noce tak spadła temp.

  15. #815

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad Podgórski Zobacz post
    Też tak myślałem ale potwietrze o wilgotności 40% które masz w domu po oddaniu ciepła w wymienniku będzie miało wilgotność bliską 100% i takie powietrze powinno się wyrzucać na zewnątrz.

    To co mogę zasugerować to nie izolowanie tej rury do wyrzutni tak by jej temperatura grzała lub chłodziła temperaturę w "domku" ale samo powietrze wyrzucać na zewnątrz.

    Duzo osób narzeka na wodę lejącą się z wyrzutni ściennej, to właśnie ten problem
    Rura do wyrzutni musi byc izolowana bo się będzie lać przy różnicy temperatur.

  16. #816

    Domyślnie

    Wyrzutnie zawsze polecam w dachu pionowo. Co do kominków to polecam Vilpe.

  17. #817
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Wyrzutnie zawsze polecam w dachu pionowo. Co do kominków to polecam Vilpe.
    tak też u mnie będzie, ale po drodze może trochę ciepła ta rura oddać tak by dogrzać do tych 12*... chociaż faktycznie latem będzie to działało w drugą stronę i rura będzie mokra na zewnątrz...

    Zobaczę po wykonaniu.
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  18. #818

    Domyślnie

    Ciekawa uwaga o wilgotności zużytego powietrza. Będę musiał potestować różne warianty. Jeżeli faktycznie bez dodatkowego ogrzewania temperatura 'domku' będzie ~10st to podłączę wylot z reku do kanału wentylacyjnego w kominie.

  19. #819
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Czy wiadomo już co nowego znajdziemy w Airpack'ach w 2017?

  20. #820
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MayekMM
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    79

    Domyślnie

    Witam,
    nie wiem czy ten temat już został poruszony w tym wątku, przeszukałem - nie znalazłem Chodzi o komunikację ModBus w AirPacku. Chciałbym podłączyć centralę do systemu Ampio, wiem że potrzebuję modułu do komunikacji RS485, ale czy ktoś to już faktycznie wykonywał? Na jakie problemy mogę natrafić przy próbie integracji AirPacka z automatyką domową?
    Pozdrawiam.

Strona 41 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony