dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 148
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 2953
  1. #941
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zrobisz jak uważasz. Swoje zdanie wypowiedziałem. I jeszcze jedno. Miejcie świadomość tego że instalując dodatkowe wywiewy osłabiacie wentylację tam gdzie jest najbardziej potrzebna a potem narzekania że w łazience wilgoć, z kibelka jedzie a w kuchni słabo ciągnie.

  2. #942

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A z suszarni to jednak nie powinien być wywiew? Tam może być duża wilgoć i jednak pranie czuć
    Nawiew.

  3. #943

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Zrobisz jak uważasz. Swoje zdanie wypowiedziałem. I jeszcze jedno. Miejcie świadomość tego że instalując dodatkowe wywiewy osłabiacie wentylację tam gdzie jest najbardziej potrzebna a potem narzekania że w łazience wilgoć, z kibelka jedzie a w kuchni słabo ciągnie.
    Niektórym nie wytłumaczysz... Ale jak ktoś sam sobie robi to może robić co chce. Gorzej jak "fachowcy" robią takie kwiatki począwszy od projektantów po wykonawców

  4. #944

    Domyślnie

    ja mam w pralni wyciąg. Pranie schnąc uwalnia wilgoć do otoczenia i wyciąg to zabiera.

    Nadmiarowe wyciągi zawsze można przykręcić (ja za taki uważam wyciąg w klatce schodowej i zakręciłem go)
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 19-01-2017 o 18:45

  5. #945
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mandelbrot
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    48-210
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Nie, zapas przydaje się na imprezę, wietrzenie itd. Ale trzeba zdawać sobie sprawę, że wentylacja nie chodzi na takich parametrach na jakich większość "projektantów" ją oblicza... Nie da się dobrze mieszkać w domu gdyby ustawić teraz te 320 m3/h które ktoś Ci tam zaprojektował. Tłumacze to wielu klientom i dzięki temu są w stanie zaoszczędzić kasy a potem zdziwienia jak centralka przez 95% roku jedzie na 100-120m3
    No nie wiem, jak Ci wystarczy w zamieszkałym domu 100-120m3. Ja mam Airpacka 400, dom jeszcze nie zamieszkały, rekuperator ustawiony na 20%=>80m3 i kiedy wchodzi się do domu, to nie zastaję neutralnego zapachu, tylko można wyczuć różne budowlane zapachy typu nowe panele, farba itd...
    Dom w rododendronach 14 mocno przerobiony (usunięty wykusz, pozostał 1 balkon, dorobiono symetrycznie lukarnę), ok. 160m2 po podłogach z garażem; Porotherm 25cm + styropian 20cm 0,31; skosy na strychu 30cm wełny skalnej 0,35; podłoga na strychu 20-30cm wełny skalnej; 100% ogrzewanie podłogowe + drabinki w łazienkach, zbiornik CWU 300l; PC Stiebel WPF 7,6kW, odwierty 160m. Rekuperator AirPack 400.
    Zużycie CO+CWU:
    2017/2018 - 2380 kW/h

  6. #946

    Domyślnie

    Cytat Napisał mandelbrot Zobacz post
    No nie wiem, jak Ci wystarczy w zamieszkałym domu 100-120m3. Ja mam Airpacka 400, dom jeszcze nie zamieszkały, rekuperator ustawiony na 20%=>80m3 i kiedy wchodzi się do domu, to nie zastaję neutralnego zapachu, tylko można wyczuć różne budowlane zapachy typu nowe panele, farba itd...
    Dom nie zamieszkały sam piszesz, jeszcze zapewne nie wysechł. A czy wystarczy czy nie... Zimą 100-120 m3 na 5 mieszkańców bardzo często wystarcza. Oczywiście zależy od domu dodatkowych źródeł wilgoci itd. Przy instalacjach jakie robiłem na takich parametrach to zwykle się odbywa.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  7. #947

    Domyślnie

    zimą potrzeby są mniejsze. Duzo mniejsze. Ale np latem szczególnie wieczorami to najlepiej w domu jest jak się włączy na max...

  8. #948

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    zimą potrzeby są mniejsze. Duzo mniejsze. Ale np latem szczególnie wieczorami to najlepiej w domu jest jak się włączy na max...
    Tyle że wentylacja latem niewiele schłodzi... Najlepiej klima. No i wentylacja nie odprowadzi wilgoci.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  9. #949

    Domyślnie

    nie chodzi o chłodzenie tylko powiew świeżości z podwórka.
    KLimatyzacja latem z kolei u mnie się nie przydała - nie włączylem ani razu.
    Za to rekuperator często chodził na 550m3

  10. #950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    nie chodzi o chłodzenie tylko powiew świeżości z podwórka.
    KLimatyzacja latem z kolei u mnie się nie przydała - nie włączylem ani razu.
    Za to rekuperator często chodził na 550m3
    A u mnie się przydała. Co do świeżego powietrza to można i okno otworzyć. Ale wiadomo, komary Nie ma co ukrywać i negować, wentylacja to duży komfort zarówno zimą jak i latem.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  11. #951
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alter2000

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Wyciag z korytarza czy wiatrolapu jak najbardziej ma sens bo jak schna kurtki lub buty to zwyczajnie z nich smierdzi
    He he no u mnie miał ten wyciąg być na korytarzu, ale... na piętrze. Ani tam kurtek nie miałem, ani niczego innego co mogłoby śmierdzieć. Taki patent żeby unoszące się powietrze z parteru pochłaniać. No i oczywiście przy 2 osobach i 140 m2, koniecznie reku musi chodzić 250 m3/h (a urządzenie idealnie 450-ka) żeby było świeżo. A później płacz, że powietrze przesuszone. Niesamowite, że tacy "specjaliści" dorabiają się dużych firm.

  12. #952

    Domyślnie

    Mam pytanie. Mając kanały o średnicy fi 180 to można zamontować ten rekuperator ( o ile wiem ma króćce o średnicy fi200 )
    Czy takie zmniejszenie średnicy nie spowoduje jakichś problemów.

  13. #953
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mandelbrot
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    48-210
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Bo pewnie ktoś kto ją montował zapomniał założyć kapinosek ( na fotce poniżej też go brak) który jest przy niej w komplecie.
    Daj zdjecie jak zamontowales ten kapinos, ja mialem go w komplecie, ale za Chiny nie wiedzialem jak go zamontowac, mimo ze byla instrukcja, no i tez mam zacieki na czerpni.

  14. #954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    Mam pytanie. Mając kanały o średnicy fi 180 to można zamontować ten rekuperator ( o ile wiem ma króćce o średnicy fi200 )
    Czy takie zmniejszenie średnicy nie spowoduje jakichś problemów.
    Mówisz o airpacku 400? Ile te kanały mają długości? O które kanały chodzi?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  15. #955

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Mówisz o airpacku 400? Ile te kanały mają długości? O które kanały chodzi?
    Tak chodzi mi airpack 400. Kanały do wyrzutni czy czerpni będą mieć po kilka metrów długości. Podobnie jeśli idzie a nawiew i wywiew do rozdzielaczy.
    Kanały będą prawdopodobnie typu Spiro , ale właśnie o średnicy 180, bo będą pasować do wejść na rodzielaczach i wyrzutu który już mam.

  16. #956

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Zrobisz jak uważasz. Swoje zdanie wypowiedziałem. I jeszcze jedno. Miejcie świadomość tego że instalując dodatkowe wywiewy osłabiacie wentylację tam gdzie jest najbardziej potrzebna a potem narzekania że w łazience wilgoć, z kibelka jedzie a w kuchni słabo ciągnie.
    To jasne ale że zapytam czy producenci określają maksymalną ilość wywiewów , nawiewów na określony model REKU ?

  17. #957

    Domyślnie Rekuperator ThesslaGreen AirPack 400 - PROBLEMY.

    Nabyłem rekuperator ThesslaGreen AirPack 400 do domu 240m2 (wentylowane jest około 180m2). Dom jest wysuszony na wiór (kładliśmy drewno na podłogi i 2 miesiące dom był suszony osuszaczami, aby osiągnąć wilgotność posadzek na poziomie 1,6%). Temperatura w domu 22-22,5 stopni Celsjusza Wprowadziliśmy się 4 miesiące temu i od tego czasu rekuperator nie funkcjonuje prawidłowo. Po pierwsze pokazuje jakieś dziwne wartości wywiewu i nawiewu, całkowicie różne od rzeczywistości (wywiew wyświetla 19 stopni - w rzeczywistości jest 21, nawiew na dom pokazuje od 13 do 15 stopni, w rzeczywistości (mierzone przy nawiewnikach) jest 19).
    To jeszcze pikuś. Cały rekuperator jest dosłownie zalany wodą. Zaczęło się od momentu, kiedy temperatura na zewnątrz spadła poniżej 10 stopni Celsjusza.
    Zadzwoniłem do Thessli i kazali docieplić kanały. Zrobiliśmy to (obecnie kanały Spiro są obłożone 8 cm warstwą wełny z aluminium) i NIC ! Wali wodą dosłownie wszędzie. Komora filtrów cała zalana, filtry mokre, zalało mi już łazienkę i pralnię, mimo podłączenia rekuperatora do kanalizacji. Oczywiście rekuperator posiada zawór kulowy. Wali też wodą z wyrzutni (zalało elewacje budynku deskowanie) oraz czerpni. Instalator wielokrotnie podejmował próby naprawy sytuacji, jednak nic nie pomogło. Thessla nie za bardzo przejmuje się tematem, działają jak muchy w smole. Byli zobaczyli, coś grzebali w jednostce, mieli podesłać jakiś swój serwis, ale nie podesłali (przynajmniej obecnie nie dotarł - zero odzewu z ich strony). Nie polecam obecnie tej firmy, problemy z urządzeniem zgłaszam od samego początku (instalatorowi i finalnie Thessli). Żałuję, że nie kupiłem jednostek renomowanych marek z nawilżaniem powietrza.

    Dodam tylko, że to gówno wysusza powietrze w domu i to wręcz straszliwie. Higrometry pokazują wilgotność na poziomie 31-33%, co jest absurdalnym wynikiem, przy wilgotności powietrza na zewnątrz budynku 60-90%. Jak to ma być zdrowa wentylacja to ja dziękuję bardzo (wilgotność zdrowa dla człowieka to poziomi minimum 45%, a powinno być między 50-60%, szczególnie, gdy ktoś posiada dzieci). Rozumiem, gdyby wilgotność była tak niska, przy arktycznym powietrzu, które jest suche, ale przy takiej wilgotności zewnętrznej ?

    Czy ktoś ma pomysł, dlaczego to moje dziadostwo tak pluje wodą ? Co możemy zrobić, żeby pozbyć się problemu ?

    Od poniedziałku, zgłaszam wszystkie reklamacje na piśmie i sprawa trafia do kancelarii - mam dość tego bubla
    Ostatnio edytowane przez MaPitu ; 22-01-2017 o 14:21

  18. #958

    Domyślnie

    Dość dziwnie to wygląda. Ja też mam airpacka 400 i złego słowa nie powiem. Od momentu wymiany z dreama na Thessla wszytko, nawet w te mrozy. Na wyrzutni zawsze jest woda, dlatego tam montuje się kratki z okapnikiem.

  19. #959

    Domyślnie

    @MaPitu pokaż fotki reku bo od razu widać ,że stoi w nieogrzewanym pomieszczeniu
    Ostatnio edytowane przez rk80 ; 22-01-2017 o 17:32

  20. #960
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał pagu Zobacz post
    To jasne ale że zapytam czy producenci określają maksymalną ilość wywiewów , nawiewów na określony model REKU ?
    Ilość nawiewów i wywiewów zależna od ilości pomieszczeń czystych i brudnych oraz możliwości poprowadzenia kanałów do nich.
    Wiadomym też jest że jakaś minimalna prędkość musi być na wywiewie. Gdy będzie zbyt wysoka to będzie gwizdało. Jeśli zaś weźmiesz za małą centralę to co zrobisz latem lub przy imprezie.
    Centralę dobieramy pod ilość osób i ilość wymian na godzinę lub dobę dla całego powietrza.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

Strona 48 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony