dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 148
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 2953
  1. #981

    Domyślnie

    a skąd i po co macie kominy systemowe nieużywane? Bo że szyby wentylacyjne to rozumiem ze mozna miec wolne

  2. #982
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lisciasty Zobacz post
    Mój też pluje, ale odpływem. Czasem i 10-15 litrów wody na dobę.
    Ja mam natomiast sucho w odpływie- kapało jedynie troszkę przy dużych mrozach,
    Nawet rozkręciłem boczną pokrywę aby zajrzeć gdzie ta woda no i susza.
    Z drugiej strony skąd ta woda ma się brać w dobrze izolowanym domu.
    Z samego życia i gotowania jest jej niewiele
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  3. #983

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Ja mam natomiast sucho w odpływie- kapało jedynie troszkę przy dużych mrozach,
    Nawet rozkręciłem boczną pokrywę aby zajrzeć gdzie ta woda no i susza.
    Z drugiej strony skąd ta woda ma się brać w dobrze izolowanym domu.
    Z samego życia i gotowania jest jej niewiele
    Ile osób w domu? Puść na większych obrotach to woda powinna lecieć i to dosyć...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  4. #984
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lisciasty
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zadupie Leszna
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    a skąd i po co macie kominy systemowe nieużywane? Bo że szyby wentylacyjne to rozumiem ze mozna miec wolne
    Ja mam komin w kotłowni, no bo w domu musi być komin. To jest typowa sytuacja kogoś, kto chce mieć nowoczesny dom
    energooszczędny, ale żona/teść/ojciec/inny lokalny fachowiec wpiernicza się w budowę, straszy że jak będzie wojna albo inne
    trzęsienie ziemi, to komin do palenia czymś trzeba mieć.
    No i jest tak, że mam pompę ciepła i reku, ale 2 kominy w chałupie stoją. Jeden do kominka, a drugi w kotłowni ;P
    Do kominka jest bo jest kominek, też mi to nie pasowało no ale żona chciała to niech ma. A drugi komin w kotłowni
    mi postawili, no to że akurat wkład w środku ma fi200 to użyłem go jako wylot wentylacji. A kanały wentylacyjne zaślepione,
    może je użyję jako korytka na przewody czy coś tam innego

  5. #985
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lisciasty
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zadupie Leszna
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP
    Z drugiej strony skąd ta woda ma się brać w dobrze izolowanym domu.
    Z samego życia i gotowania jest jej niewiele
    Hm no czy niewiele... Jak dużo gotujesz i sporo się kąpiesz (x kilka osób) to tej wody jest sporo.
    My żyjemy "umiarkowanie" można powiedzieć (gotowanie i kąpiele mało intensywne) ale żeby mieć
    te 45-50% wilgotności to zasuwają u mnie nawilżacze w razie potrzeby, a to co puszczę nawilżaczem
    to musi się skroplić w rekuperatorze (o ile jest mróz ofc), nie ma siły żeby było inaczej.

  6. #986
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Ile osób w domu? Puść na większych obrotach to woda powinna lecieć i to dosyć...
    Do południa jest 1 dorosła osoba i malutkie dziecko.
    Potem jeszcze jedno dziecko i ja po południu.
    Reku 500 chodzi na 10% mocy dla 125m2. (silniki też mają obniżone napięcie na 3,5 oraz 4,2V lub coś w pobliżu)
    Docelowo od przyszłego roku do wentylacji pójdzie kolejne 125m2. Dlatego na teraz reku jest przewymiarowany.
    Wilgotność w domu bez nawilżania w zakresie 30-33%. Dlatego działają 2 duże nawilżacze w sypialni oraz w salonie.
    Przy gotowaniu reku załącza się na 150% mocy podczas całego procesu chodzenia okapu nad kuchenką
    Funkcja wentylacji również jest ustawiona na 150% mocy przez 15 minut.
    Temperatura powietrza zaciąganego z czerpni w granicach +7*C.
    Przy dużych mrozach spadało do +3*C. GWC nie pozwoliło na zejście poniżej.
    REKU wewnątrz suchutki bo go rozkręcałem
    Kapało (nie leciało) tylko podczas najsilniejszych mrozów. Nakapało łącznie około 1 litra wody.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  7. #987
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lisciasty
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zadupie Leszna
    Posty
    156

    Domyślnie

    No kurde jak masz GWC to o czym my mówimy. Mowa jest o 99% użytkowników rekuperatorów, a nie o Tobie :>

  8. #988

    Domyślnie

    Działa Wam sterowanie przez AirMobile? U mnie cały czas pomarańczowa kropka, reku pracuje jak wcześniej ale nie ma sterowania zdalnego

    "POMARAŃCZOWY - błąd połączenia z rekuperatorem, podczas gdy działa połączenie z serwerem centralnym" - czyli co to oznacza?

  9. #989
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał rk80 Zobacz post
    Działa Wam sterowanie przez AirMobile? U mnie cały czas pomarańczowa kropka, reku pracuje jak wcześniej ale nie ma sterowania zdalnego

    "POMARAŃCZOWY - błąd połączenia z rekuperatorem, podczas gdy działa połączenie z serwerem centralnym" - czyli co to oznacza?
    Witaj w klubie Ja najpierw męczyłem się ze 2 dni zanim załapał potem i tak padło. W końcu zmieniłem cały router i też po kilka razach załapał. Jak zniknie prąd to potem złapie albo nie . Na razie 10 dni było cacy dziś od rana pomarańczowa kropa.

    Moim zdaniem lekką pomyłką jest to, że urządzenie łączy się przez ich serwer. Nie ma neta - nie ma sterowania. Jak im serwer padnie to i zapewne nam. Takie coś powinno działać zarówno w necie (podstawa) jak i sieci lokalnej przez aplikację np łączysz się jak z routerem przez IP a nie tylko przez stronę internetową. Niby jest w pomocy opis o niebieskiej ikonie łączności w sieci lokalnej ale to chyba jeszcze nie istniej. W efekcie jak jest budowa domu gdy często netu jeszcze nie ma trzeba mieć jakieś zabawki mobilne czy inne aby móc tym sterować. U mnie stoi na razie LTE router i jest ok do dziś albo musiałem mostkować z laptopem co pozwalało się połączyć w zależności od humoru AM .

    Sugestia do TG - zróbcie możliwość sterowania lokalnie. Na wizualizacji (nie mylić z głównym ekranem) nie ma odświeżania aktualnych parametrów. Nie wiem czy tak samo jest w Air++ ale jeśli tak to też nie jest to dla mnie logiczne. Wisi sobie na ścianie tablet i ładnie wygląda wizualizacja. Jak żonka w telefonie zmieni czy nawet sam % nawiewu to na wizualizacji tego nie zobaczę myśląc, że jest ok. Albo (co się częściej zmienia) ciesząc michę, że fajne temperatury nawiewu, czerpni a w efekcie jest inaczej Wiadomo można kliknąć i wrócić ale za setnym razem to już denerwuje. Takie duperele ale irytują... łączność najbardziej. Pewnie za jakiś czas będzie mi to lotto bo pewnie na reku będę patrzył raz na 3 dni. W zimie to co innego gdy chce się zabrać miarę o wilgotność + kominek etc.

    Nie jest to też zgodnie z opisem 100% Air++ bo nie ma funkcji serwisu

    I super by było jak by jakieś API udostępnić (nawet do podstawowych parametrów to można by sterować za pomocą innych systemów np domu inteligentnego, własnych programów. Może ktoś z TG odczyta


    W efekcie chyba zamówię sobie ten najprostszy panel za 100-200 zeta aby w ogóle mieć możliwość sterowania w takich sytuacjach jak teraz Reku cacy ale mobile na razie u mnie 7/10 ... czekam na update. To powinno być tak niezawodne jak sterownik na kablu

    Koś wie po co w ogóle są te 4 porty USB ??
    Ostatnio edytowane przez Janek795 ; 30-01-2017 o 15:45

  10. #990
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lisciasty Zobacz post
    No kurde jak masz GWC to o czym my mówimy. Mowa jest o 99% użytkowników rekuperatorów, a nie o Tobie :>
    Jak montowałem prawie 200 metrów niebieskiej rury pod ziemię to kilka osób mówiło mi, że to i tak nie będzie działać- TAKIE gadanie dodawało mi sił aby doprowadzić to GGWC do końca. Dziś już nikt o tym nie dyskutuje.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  11. #991

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek795 Zobacz post
    I super by było jak by jakieś API udostępnili (nawet do podstawowych parametrów to można by sterować za pomocą innych systemów np domu inteligentnego
    Do tego celu służy interfejs Modbus - możesz sobie sam zrobić zapis (sterowanie) i odczyt (wizualizację) wszystkich parametrów, np. wykorzystując Raspberry Pi + OpenHAB.

  12. #992
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    No tak... ale jak już masz i robią mobile to API mogli by dac że tak powiem przy okazji A na razie od wczoraj connect dalej leży....

  13. #993

    Domyślnie

    czy jest ktoś komu działa w tej chwili AirMobile ??

  14. #994
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał rk80 Zobacz post
    czy jest ktoś komu działa w tej chwili AirMobile ??
    Wysłałem info do serwisu koło 13 i sprawdzają. Napisałem też, że nie jestem jedyny. Ale sprawdzają po seryjnym numerze więc chyba jedne działały inne nie. Napisz na [email protected] podając SN urządzenia. Jak na razie odpowiedzi jeszcze nie mam

  15. #995

    Domyślnie

    Próbowałem dodzwonić się bezpośrednio do zensystemu w tej sprawie ale telefon cały czas zajęty był. Najgorzej mają Ci dla których airmobile jest jedynym sterownikiem, ja mam jeszcze AirS to pół biedy

  16. #996
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Jak się kupuje sprzęt za ponad 7 koła to mogli by ten podstawowy i najtańszy (montowany w urządzeniu) dawać w standardzie albo zrobić jakiś jeszcze prostszy tylko z pokrętłem 1-2-3 będący integralną częścią reku przy zakupie AM - koszt gałki raczje nie jest wielki

  17. #997

    Domyślnie

    Przypominam, w razie problemów z thesslą dzwonić bezpośrednio na serwis. Mając ze sobą nr fabryczne urządzeń. Przypominam, że thessla sama robi swój serwis a nie przez instalatorów! Co do pomysłów usprawnień w ich urządzeniach można je przesyłać do mnie z chęcią będę naciskał na wszelkie zmiany, które będą ułatwiały życie.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  18. #998
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lisciasty
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zadupie Leszna
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Jak montowałem prawie 200 metrów niebieskiej rury pod ziemię to kilka osób mówiło mi, że to i tak nie będzie działać- TAKIE gadanie dodawało mi sił aby doprowadzić to GGWC do końca. Dziś już nikt o tym nie dyskutuje.
    Ja o górach a Ty o kaszance. Gdzie ja napisałem że GWC nie działa? Dyskusja była o wodze w rekuperatorze,
    a skoro masz GWC to temat Cię nie dotyczy i tyle...

  19. #999
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lisciasty Zobacz post
    Ja o górach a Ty o kaszance. Gdzie ja napisałem że GWC nie działa? Dyskusja była o wodze w rekuperatorze,
    a skoro masz GWC to temat Cię nie dotyczy i tyle...
    Ależ ja Ciebie nie osądzam o to że pisałeś cokolwiek złego o GWC.
    W tym temacie nikt złego słowa nie powiedział o GWC w kierunku mojej osoby
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  20. #1000

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Przypominam, w razie problemów z thesslą dzwonić bezpośrednio na serwis. Mając ze sobą nr fabryczne urządzeń. Przypominam, że thessla sama robi swój serwis a nie przez instalatorów! Co do pomysłów usprawnień w ich urządzeniach można je przesyłać do mnie z chęcią będę naciskał na wszelkie zmiany, które będą ułatwiały życie.
    Co do usprawnień to oczywiście że jest jedno - sterowanie centralą bezpośrednio z poziomu PC(bez pomocy serwerów Thessli).
    Wtedy odpadły by częściowo problemy z AirMobile(jak ktoś tylko przez to tylko steruje i nie ma Air++).
    Dom pow. użytkowa 184m2, po podłogach 204m2,PC PW 9kW Panasonic 3f + CWU 400l, 100 % podłogówka, Ściany: Porotherm 25cm+Styropian 20 cm 0,031, Podłoga:Anhydryt+Styropian 20 cm, Poddasze: Wełna 33cm 0,033, Strych: Wełna 15cm, Okna: Vetrex V90+, Dachowe Roto R89P (PCV), WM: ThesslaGreen 650h, Klima: Gree U-Crown 3,5kW.
    Zużycie prądu PC CO+CWU
    2017: 2953 kWh
    2018: 2969 kWh
    2019: 2648 kWh

Strona 50 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony