dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 148
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 2953
  1. #1021

    Domyślnie

    Oczywiscie Thessla udostepnia spis rejestrów dla chętnych np. ja dostałem kilka miesięcy temu.
    Dom pow. użytkowa 184m2, po podłogach 204m2,PC PW 9kW Panasonic 3f + CWU 400l, 100 % podłogówka, Ściany: Porotherm 25cm+Styropian 20 cm 0,031, Podłoga:Anhydryt+Styropian 20 cm, Poddasze: Wełna 33cm 0,033, Strych: Wełna 15cm, Okna: Vetrex V90+, Dachowe Roto R89P (PCV), WM: ThesslaGreen 650h, Klima: Gree U-Crown 3,5kW.
    Zużycie prądu PC CO+CWU
    2017: 2953 kWh
    2018: 2969 kWh
    2019: 2648 kWh

  2. #1022

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek795 Zobacz post
    Jak masz ten spis to będę wdzięczny na PW bo po waszych postach zainteresowałem się tematem Był bym wdzięczny za wszelkie info, wskazówki, doc.
    Napisz do serwisu, bez problemu dostaniesz. Do tego potrzebny adapter RS485/USB do kupienia za kilkanaście zł na allegro. Na zwykłym PCecie po podpięciu i urchomieniu programiku do Modbusa powinno się już dać rady zczytywać i zapisywać wartości. Ja mam system postawiony na Raspberry + Openhab, adapter wpiełem w usb.
    Przy dostępie do jeszcze innych danych (z alarmu, z czujników temp, wilgotności, itp) poza samym prostym sterowaniem można bez ograniczeń układać reguły. Np; jak załączam alarm wentylacja przechodzi w tryb pusty dom, jak otworze okno przestawia się w otwarte okno. Jak przekroczy wilgotność w pralni zadany pułap załączy się wietrzenie. Można sobie dowolne wykresiki rysować i zbierać dane do analizy.
    Ostatnio nawet zmęczyłem synchronizacje z google calendar, mogę więc odczytać / zmieniać daty wymiena filtrów w kalendarzu i automatycznie mi aktualizuję info zapisane w sterowniku reku i vice versa. Jest tez odpowiednie przypomnienie jak zbliża sie data wymiany

  3. #1023
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Napisz do serwisu, bez problemu dostaniesz. Do tego potrzebny adapter RS485/USB do kupienia za kilkanaście zł na allegro. Na zwykłym PCecie po podpięciu i urchomieniu programiku do Modbusa powinno się już dać rady zczytywać i zapisywać wartości. Ja mam system postawiony na Raspberry + Openhab, adapter wpiełem w usb.
    Przy dostępie do jeszcze innych danych (z alarmu, z czujników temp, wilgotności, itp) poza samym prostym sterowaniem można bez ograniczeń układać reguły. Np; jak załączam alarm wentylacja przechodzi w tryb pusty dom, jak otworze okno przestawia się w otwarte okno. Jak przekroczy wilgotność w pralni zadany pułap załączy się wietrzenie. Można sobie dowolne wykresiki rysować i zbierać dane do analizy.
    Ostatnio nawet zmęczyłem synchronizacje z google calendar, mogę więc odczytać / zmieniać daty wymiena filtrów w kalendarzu i automatycznie mi aktualizuję info zapisane w sterowniku reku i vice versa. Jest tez odpowiednie przypomnienie jak zbliża sie data wymiany
    No oki Raspberry i adapter już do mnie jedzie. Jak byś napisał jeszcze krótko jak to połączyć z reku było by szybciej i był bym wdzięczny. Rzecz jasna napiszę sobie do serwisu o info.

  4. #1024

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek795 Zobacz post
    No oki Raspberry i adapter już do mnie jedzie. Jak byś napisał jeszcze krótko jak to połączyć z reku było by szybciej i był bym wdzięczny. Rzecz jasna napiszę sobie do serwisu o info.
    Łączy się dwoma przewodami adapter z wyprowadzeniem Modbusa po stronie centrali. Na stronie są schematy z wyprowadzeniami. AFAIR jest to RJ45 po stronie centrali.

  5. #1025
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Domyślnie

    Oki. Jasne. AM jak nie działał tak dalej nie rusza

  6. #1026
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalx88

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-998
    Posty
    16

    Domyślnie

    Trochę zbaczając z tematu chciałbym zapytać ile wynoszą Was koszty ogrzewania z działającym rekuperatorem? I przy jakiej powierzchni. Znajomy ma dom ok 140m2 i na gaz wydaje w sumie 4tys rocznie, do ogrzania domu, wody i do gotowania. Ma wentylacje grawitacyjną. A jak to jest u Was?

  7. #1027

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek795 Zobacz post
    Oki. Jasne. AM jak nie działał tak dalej nie rusza
    Wyślij im numer AM to sprawdzą. U znajomego nigny z nim nie było problemu (poaz tą awarią serwera), zresztą u mnie też nie było problemu bo mam air++
    Co kabel to kabel

  8. #1028

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalx88 Zobacz post
    Trochę zbaczając z tematu chciałbym zapytać ile wynoszą Was koszty ogrzewania z działającym rekuperatorem? I przy jakiej powierzchni. Znajomy ma dom ok 140m2 i na gaz wydaje w sumie 4tys rocznie, do ogrzania domu, wody i do gotowania. Ma wentylacje grawitacyjną. A jak to jest u Was?
    Jak izolowany dom?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  9. #1029

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janek795 Zobacz post
    No oki Raspberry i adapter już do mnie jedzie. Jak byś napisał jeszcze krótko jak to połączyć z reku było by szybciej i był bym wdzięczny. Rzecz jasna napiszę sobie do serwisu o info.
    Tutaj masz info:



    Cytat Napisał michalx88 Zobacz post
    Trochę zbaczając z tematu chciałbym zapytać ile wynoszą Was koszty ogrzewania z działającym rekuperatorem? I przy jakiej powierzchni. Znajomy ma dom ok 140m2 i na gaz wydaje w sumie 4tys rocznie, do ogrzania domu, wody i do gotowania. Ma wentylacje grawitacyjną. A jak to jest u Was?
    Zobacz na moja stopkę ile zużywam prądu na CO+CWU.
    Ostatnio edytowane przez wa2 ; 05-02-2017 o 21:42
    Dom pow. użytkowa 184m2, po podłogach 204m2,PC PW 9kW Panasonic 3f + CWU 400l, 100 % podłogówka, Ściany: Porotherm 25cm+Styropian 20 cm 0,031, Podłoga:Anhydryt+Styropian 20 cm, Poddasze: Wełna 33cm 0,033, Strych: Wełna 15cm, Okna: Vetrex V90+, Dachowe Roto R89P (PCV), WM: ThesslaGreen 650h, Klima: Gree U-Crown 3,5kW.
    Zużycie prądu PC CO+CWU
    2017: 2953 kWh
    2018: 2969 kWh
    2019: 2648 kWh

  10. #1030

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalx88 Zobacz post
    Trochę zbaczając z tematu chciałbym zapytać ile wynoszą Was koszty ogrzewania z działającym rekuperatorem? I przy jakiej powierzchni. Znajomy ma dom ok 140m2 i na gaz wydaje w sumie 4tys rocznie, do ogrzania domu, wody i do gotowania. Ma wentylacje grawitacyjną. A jak to jest u Was?
    U mnie jest 222m2 PU, ok 180m2 pow grzanej, kubatura 990m3. Dom niskoenergetyczny (20cm styro, 35cm wełny, itd). Rok zamknął się w 1917zł za gaz (CO+CWU+gotowanie). Latem jest to ok80zł /m-c, czyli samo grzanie to ok 960zł /sezon.
    4tyś to dużo, rodzice mają dom wybudowany 20lat temu, ok 150m2, roczny koszt to 3kzł, ale za gaz z butli LPG

  11. #1031
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    .....kubatura 990m3.....
    Przemyśl sprawę bo wychodzi że masz pokoje po 4,5 m wysokości.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #1032

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Przemyśl sprawę bo wychodzi że masz pokoje po 4,5 m wysokości.
    ba, nawet przeszło 6m

  13. #1033
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Przemyśl sprawę bo wychodzi że masz pokoje po 4,5 m wysokości.
    Pewnie dane z projektu, gdzie PU jest policzona wg którejś normy, a kubatura jest całego budynku po zewnętrznym obrysie. U mnie kubatura 645m3 a PU 110,4m2 a do tej wysokości 5,84m "troszeczkę" moim pomieszczeniom brakuje.

    Więc do wentylacji trzeba trochę pomyśleć, jakie parametry wziąć pod uwagę i policzyć kubaturę wentylowaną, jak nie ma jej wprost w projekcie podanej.

  14. #1034
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Janek795

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    279

    Post

    Cytat Napisał wa2 Zobacz post
    Tutaj masz info:
    No i podziękował.

    Mój AM ruszył w końcu z godzinne temu Czekam teraz na zabawki i zacznę zabawę. Jak będzie cacy to sobie fibaro przeniosę i sprzedam HC - nie, że nie działa czy coś ale jak nawali to przynajmniej koszt "centrali" 10x mniejszy
    Ostatnio edytowane przez Janek795 ; 06-02-2017 o 17:06

  15. #1035
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalx88

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-998
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Jak izolowany dom?
    Wiem że ma styropain 12cm, pustak ceramiczneny i że okna ma takie ze średniej półki.

  16. #1036

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalx88 Zobacz post
    Wiem że ma styropain 12cm, pustak ceramiczneny i że okna ma takie ze średniej półki.
    Ok, ale ile izolacji w podłodze, dachu i ścianach?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  17. #1037

    Domyślnie

    Panowie,
    Czy coś ktoś wie kiedy Tessla ogłosi się z tymi nowymi centralami?
    Miało coś byc juz dawno ale nic nie słychac w temacie....
    Jakie cenytarkle mają być nowe tzn o jakich wydajniściach?

  18. #1038

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartus01 Zobacz post
    Panowie,
    Czy coś ktoś wie kiedy Tessla ogłosi się z tymi nowymi centralami?
    Miało coś byc juz dawno ale nic nie słychac w temacie....
    Jakie cenytarkle mają być nowe tzn o jakich wydajniściach?
    Z doświadczenia powiem tak. Często jestem w kontakcie z Thesslą i przekładają, przekładają, przekładają. Podczas testów wychodzą różne rzeczy i tak się odwleka. Generalnie to dobrze, bo chcą produkt jak najlepiej przygotować i sprawdzić stąd te opóźnienia. Jak będzie coś już konkretnego wiadomo dam znać. Na razie dostałem info, że ceny/parametry central pojawią się około połowy marca. Ale też może być różnie.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  19. #1039
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    ... Często jestem w kontakcie z Thesslą...
    Dziś jest u nas ciepło i zauważyłem pewna niedoskonałość:
    Temp na czerpni jest ponad 4*C a dokładnie i na sterowniki AIR++ widać że pompa GWC jest wyłączona. Jednak temp za wymiennikiem GWC na wyświetlaczu była niższa niż przed wymiennikiem, więc poszedłem na strych i patrzę, a tam pompka od GWC chodzi pomimo, że nie powinna.
    Więc wyłączyłem urządzenie przez panel AIR++, a pompka chodzi nadal. Wyłączyłem urządzenie przez wyłącznik na centrali i pompka przestała chodzić.
    Potem włączyłem centrale włącznikiem i pompka ruszyła. Następnie włączyłem centralę przez panel i pompka nadal chodzi.
    Kable do pompki GWC mam podłączone tak jak na schemacie ale tylko bezpośrednio pod wyjście 230V.
    Jak prawidłowo powinna być podłączona ta pompka od GWC?
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  20. #1040
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    a moja v300 pobiera 25W przy 30% 60W przy 60% i 155W przy 100% czy to dobrze?

Strona 52 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony