dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 148
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 2953
  1. #1041
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    Witam. Mam świerzo zamontowany reku, wiec kilku spraw chcialbym sie dowiedzieć i usprawnić. czy centrala v300 powinna wskazywać temperaturę z wyrzutni? na wyjściu widziałem czujnik a na Air++ takiej temperatury nie ma.
    czy można jakoś podłączyć dodatkowe czujniki temperatury np. temperaturę w salonie lub czujnik wilgotności w salonie czy na zewnątrz tak aby pokazywał go panel Air++?
    jak jeszcze usprawniacie swoje rekuperatory? co się przydaje dodatkowego? pozdrawiam

  2. #1042
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał l-poczta Zobacz post
    ...czy centrala v300 powinna wskazywać temperaturę z wyrzutni? na wyjściu widziałem czujnik a na Air++ takiej temperatury nie ma...
    Niestety inne modele też tak mają, że nie pokazują temp na wyrzutni. Możesz tam podłączyć czujnik temp otoczenie i będzie widać jaka jest temp na wyrzutni. Jednak docelowo to nie jest rozwiązanie
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  3. #1043
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    radiorockpl

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,

    Nie ma podglądu temperatur na wyrzutni, można zrobić to samemu, pytanie tylko czy warto Skoro mamy podgląd temperatury na wyciągu i na nawiewie, łatwo zobaczyć ile wyrzucamy stąd producent nie dał tego czujnika w standardzie.

    Dodatkowe bajery? Czujniki dymu czyli jak się ma kominek bardzo przydatne. Dodatkowo klient u którego kiedyś montowaliśmy thesslę bodajże 600V dołączył sobie do zestawu płytkę która umożliwiała dodatkowy kontroler wyłączenia wyciągu przy rozpalaniu w kominku. Podobno się sprawdza Nie wiem czy jest to już dostępne ale Thessla Green myślała kiedyś nad modułem wifi czy gsm - nie pamiętam dokładnie - inaczej mówiąc dodatek który umożliwia sterowanie centralą przez smarta.

  4. #1044
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    ...a jak to zrobić?
    Gdzie wpiąć czujniki tak aby wskazywały temperaturę na Air++ i gdzie umieścić i podłączyć czujnik dymu?
    Czy można też podłączyć czujnik temp oraz wilgotności wewnątrz pomieszczenia oraz zewnetrzy tak aby dane wyświetlaly sie na panelu Air++.?

  5. #1045

    Domyślnie

    Cytat Napisał radiorockpl Zobacz post
    Witam,

    Nie ma podglądu temperatur na wyrzutni, można zrobić to samemu, pytanie tylko czy warto Skoro mamy podgląd temperatury na wyciągu i na nawiewie, łatwo zobaczyć ile wyrzucamy stąd producent nie dał tego czujnika w standardzie.

    Dodatkowe bajery? Czujniki dymu czyli jak się ma kominek bardzo przydatne. Dodatkowo klient u którego kiedyś montowaliśmy thesslę bodajże 600V dołączył sobie do zestawu płytkę która umożliwiała dodatkowy kontroler wyłączenia wyciągu przy rozpalaniu w kominku. Podobno się sprawdza Nie wiem czy jest to już dostępne ale Thessla Green myślała kiedyś nad modułem wifi czy gsm - nie pamiętam dokładnie - inaczej mówiąc dodatek który umożliwia sterowanie centralą przez smarta.
    Jest air mobile.

  6. #1046

    Domyślnie

    Cytat Napisał l-poczta Zobacz post
    ...a jak to zrobić?
    Gdzie wpiąć czujniki tak aby wskazywały temperaturę na Air++ i gdzie umieścić i podłączyć czujnik dymu?
    Czy można też podłączyć czujnik temp oraz wilgotności wewnątrz pomieszczenia oraz zewnetrzy tak aby dane wyświetlaly sie na panelu Air++.?
    Jak znajdę czas i komp to odpowiem na pytania. Na komórce ciężko pisać

  7. #1047
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał radiorockpl Zobacz post
    Witam,

    Skoro mamy podgląd temperatury na wyciągu i na nawiewie, łatwo zobaczyć ile wyrzucamy stąd producent nie dał tego czujnika w standardzie.
    hmm możesz podać ten wzór do wyliczenia...
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

  8. #1048
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    [QUOTE=radiorockpl;7419274]... Skoro mamy podgląd temperatury na wyciągu i na nawiewie, łatwo zobaczyć ile wyrzucamy stąd producent nie dał tego czujnika w standardzie.

    No właśnie, że czujnik jest i to w standardzie- jest nawet podłączony.
    Problem tylko w tym, że na wyświetlaczu nie widać jaka temp jest na wyrzutni!

    Cytat Napisał radiorockpl Zobacz post
    Dodatkowo klient u którego kiedyś montowaliśmy thesslę bodajże 600V dołączył sobie do zestawu płytkę która umożliwiała dodatkowy kontroler wyłączenia wyciągu przy rozpalaniu w kominku.
    Dokładnie- jest takie coś jak płytka- moduł upgrade 9.2. Możemy wtedy włączyć funkcję np rozpalanie, albo podłączyć centralę z wyciągiem kuchennym. Można ją też podłączyć do alarmu i w chwili gdy się załączą funkcja ochrony to centrala zmniejsza obroty do minimum. Albo gdy alarm wykryje pożar to wyłącza centralę. Dodatkowo sterowanie pompą GGWC itd itp. Jest tych funkcji tam sporo
    Ostatnio edytowane przez PliP ; 20-02-2017 o 13:11
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  9. #1049
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał l-poczta Zobacz post
    ...a jak to zrobić?
    Gdzie wpiąć czujniki tak aby wskazywały temperaturę na Air++ i gdzie umieścić i podłączyć czujnik dymu?
    Czy można też podłączyć czujnik temp oraz wilgotności wewnątrz pomieszczenia oraz zewnetrzy tak aby dane wyświetlaly sie na panelu Air++.?
    Temperatury w centrali i na zewnątrz centrali pokazywane są na AIR++ z automatu
    Urządzenia zewnętrzne, czyli tzw peryferyjne podłączasz do dodatkowego modułu UPGRADE.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  10. #1050
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    ...mam ten moduł upgrade. ale do czego podłączyć czujnik temperatury zewnetrznej - do wejścia temperatura z czerpni GWC?
    i do czego podłączyc czujnik temperatury pokojowej? oraz czujniki wilgotności powietrza zewnętrznego oraz wilgotności pokojowej?
    mam także rurowe GWC ale z ręcznym sterowaniem wiec chyba nic tu nie zdziałam w kwestii jej podłaczania lub wykazywania jej na Air++.
    Na pewno podłączę funkcję pusty dom pod centralę alarmową - będzie to duża wygoda. I może założę przycisk w łazience do wietrzenia i przy kominku do rozpalania też będzie to wygodne bo panel mam trochę dalej od kominka.
    Do czego jest czujnik na wyjściu na wyrzutnię...bo wiadomo że jest?

    Chciałbym wykorzystywać Panel Air++ zamiast stacji pogodowej tak aby mi pokazal temperaturę i wilgotność zewnętrzna oraz wewnętrzną pokojową.

  11. #1051

    Domyślnie

    Cytat Napisał radiorockpl Zobacz post
    Dodatkowo klient u którego kiedyś montowaliśmy thesslę bodajże 600V dołączył sobie do zestawu płytkę która umożliwiała dodatkowy kontroler wyłączenia wyciągu przy rozpalaniu w kominku. Podobno się sprawdza
    Jakoś tego nie widzę ... Co prawda w miejscu gdzie mam kominek jest duża kubatura, ale przełączanie strumieniami powietrza w wentylacji na kominku nie robi najmniejszego wrażenia. Jak dla mnie to jest zbyt duża bezwładność i zbyt mała wydajność wentylacji na taki kominek.

  12. #1052
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Jakoś tego nie widzę ...
    Tutaj zapewne chodzi o etap rozpalania w kominku czy tez innym piecu.
    Wciskamy na włączniku przy kominku lub na sterowniku przycisk kominek i np przez 5 minut załącza się tylko nawiew a wyłącza wywiew. W domu panuje podciśnienie, które znacznie ułatwia proces rozpalania w piecu.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  13. #1053

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Tutaj zapewne chodzi o etap rozpalania w kominku czy tez innym piecu.
    Wciskamy na włączniku przy kominku lub na sterowniku przycisk kominek i np przez 5 minut załącza się tylko nawiew a wyłącza wywiew. W domu panuje podciśnienie, które znacznie ułatwia proces rozpalania w piecu.
    Przy kominkach "szczelnych" z dopuszczeniem do stosowania przy WM i doprowadzeniu powietrza z zewn to co na zewn kominka przy zamkniętych drzwiach jest bez różnicy na pracę samego kominka.

  14. #1054
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Przy kominkach "szczelnych" z dopuszczeniem do stosowania przy WM i doprowadzeniu powietrza z zewn to co na zewn kominka przy zamkniętych drzwiach jest bez różnicy na pracę samego kominka.
    rozpalasz też przy zamkniętym kominku?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #1055

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    rozpalasz też przy zamkniętym kominku?
    Oczywiscie, a co mam przy otwartych drzwiczkach ?

  16. #1056
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Czekaj, to jak Ty to robisz ? Przez komin ? No przecież musisz otworzyć szybę, żeby zapalić i zapewne po to masz funkcję wyłączenia wywiewu

  17. #1057
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    Pomoże ktoś koledzy z tymi czujnikami ze wcześniejszych moich postów?

  18. #1058
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    Oczywiscie, a co mam przy otwartych drzwiczkach ?
    WOW - to pokaż wszystkim to urządzenie do rozpalania które u siebie zamontowałeś.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #1059

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    WOW - to pokaż wszystkim to urządzenie do rozpalania które u siebie zamontowałeś.
    Urządzenie nazywa się kominek. Do jego rozpalenia po przygotowaniu wygasłego paleniska wystarczy podłożenie ognia, a ile to trwa ? Dla mnie ok 2s, na tyle otwieram drzwiczki. Kolejne podłożenie gdzie jest już ogień i dym może 3s. Można tu sobie dowolnie nastawiać wentylację a ogień i kominek ma to gdzieć i w momencie otwierania drzwi nie robi to na nim wrażenia.
    Jeżeli ktoś odpala kominek i zostawia otwarte drzwiczki (rozumiem, to dla Ciebie norma) to może i ma to sens.

  20. #1060

    Domyślnie

    W rekuperatorze aeris ma temp nawiewu 17 stopni przy temperaturze 22C wyciagu. Odczyty z urzadzenia bo w realu to mam w domu okolo 23. A jak to u was wychodzi?

Strona 53 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony