dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 148
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 2953
  1. #1201
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Puki masz gwarancję to lepiej samemu nic nie grzebać.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #1202

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    hej

    mam Thessla Green 300 V

    pojawił mi się alarm S31 problem z wentylatorem wywiewu...

    da sie to samemu jakos naprawić czy wzywać serwis? Od pierwszego urichomienia mineło max 3 tygodnie.. A tu już jakis klops?
    skasuj alarm i jak się nie pojawi ponownie to nic więcej nie kombinuj, jak znowu wyskoczy to powiadom serwis ( przypuszczam,że i tak będziesz kasować alarmy do czasu ich przyjazdu )

  3. #1203

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    No więc właśnie czytałem w prawo i w lewo. Wszystko ustawione tak jak trzeba. Wcześniej działało i przestało.
    Więc uruchomiłem ponownie centralę i już jest OK
    też mam problem z bay-pass.
    Też działało i teraz przestało
    Mam nastaw otwierania BP od 20 st - i działało. Od kilku dni nie działa pomimo że temp to 23 st.
    Włączę i wyłączę.
    O "zacinającym" się CF już nie wspomnę............

  4. #1204

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    hej

    mam Thessla Green 300 V

    pojawił mi się alarm S31 problem z wentylatorem wywiewu...

    da sie to samemu jakos naprawić czy wzywać serwis? Od pierwszego urichomienia mineło max 3 tygodnie.. A tu już jakis klops?

    Też miałem tak ale wystarczyło napisać do thessli i od razu miałem odpowiedź. Poniżej cytuję, kilka spraw mi wyjaśniło to może również Wam też pomoże:


    „Dzień dobry
    Wersja Pana oprogramowania to 2.23 lub 2.24 w której testowo zostały dodane dodatkowe tryby ByPassu (2 i 3). Oprogramowanie to nie jest wadliwe i nie ma wpływu na pracę centrali, posiada tylko dodatkowe (testowe) ustawienia pracy ByPassu. Standardowo nie ma możliwości wyboru trybu pracy ByPassu i centrala pracuje (w chwili otwarcia ByPassu) jak w trybie 1. Proszę przestawić tryb pracy ByPassu na 1 lub 2.

    Opisy trybów:
    tryb 1 - praca centrali zgodnie z nastawami - tygodniowy, manualny
    tryb 2 - ustawiamy intensywność wentylatora nawiewnego oraz o ile % ma mieć mniejszą wydajność wentylator wywiewny (w tym trybie nie ma możliwości korekty wydajności pracy centrali - zawsze przy otwartym ByPassie pracuje na ustawieniach z trybu 2)
    tryb 3 - ustawiamy intensywność wentylatora nawiewnego a wentylator wywiewny nie pracuje. W niektórych przypadkach może ten tryb powodować błąd S31, należy w takim przypadku przestawić tryb na 1 lub 2.

    Zasada działania bypassu latem: Jeżeli ustawi Pan temp. chłodzenia na np. 21 st.C to automatyka zadziała i otworzy bypass w momencie przekroczenia tej wartości na czujniku temp. wywiewanej oraz jeżeli temp. czerpni będzie poniżej 21 st.C.
    W przypadku kiedy temp. z budynku będzie niższa niż z czerpni bypass się zamknie. Stabilne warunki do zadziałania muszą się utrzymywać na czujnikach ok. 2 min.

    W tych centralach bypass jest najbardziej skuteczny poniżej 60% wydajności ponieważ nie jest on 100%. Wyjaśnię jeszcze różnice pomiędzy bypassami:
    bypass 100% - przy otwarciu przepustnicy również jest zamykany dostęp do wymiennika i powietrze go omija,
    bypass nie 100% - przy otwarciu przepustnicy większość powietrza omija wymiennik ponieważ otwarta przepustnica ma znacznie mniejsze opory niż wymiennik,

    Podsumowując jeżeli chodzi o skuteczność to (przy zrównoważonych strumieniach) minimalnie lepsze parametry będą przy 100% bypassie.

    Lecz w jednym i drugim przypadku powietrze i tak musi przejść przez całą instalację (jeżeli będzie ona na np. nieizolowanym poddaszu) gdzie może jeszcze się dogrzać oraz przez centralę gdzie mamy pracujący wentylator który się grzeje i oddaje ciepło do powietrza które przetłacza (jak silnik samochodowy) ponieważ nie ma wentylatorów ze 100% sprawnością.

    oraz

    Jeszcze bardziej skuteczne rozwiązanie niż jakikolwiek bypass tzn. tryb "Otwarte okno" dostępny tylko w rozwiązaniu AirPack. Np. w lecie w nocy kiedy na zewnątrz jest znacznie chłodniej można bezpośrednio (omijając instalację i centralę) "ściągnąć" to powietrze do np. sypialni i całego budynku. W momencie aktywacji trybu "Otwarte Okno" automatyka wyłączy wentylator nawiewny a będzie pracował tylko wentylator wywiewny powodując w budynku podciśnienie. Powietrze bezpośrednio przez okna dostanie się do pomieszczeń (warto pomyśleć o moskitierach w oknach które będą otwierane np. w sypialniach) co w bardzo krótkim czasie pozwoli obniżyć temperaturę po całym dniu.”

  5. #1205

    Domyślnie

    Cytat Napisał forscher Zobacz post
    hej

    mam Thessla Green 300 V

    pojawił mi się alarm S31 problem z wentylatorem wywiewu...

    da sie to samemu jakos naprawić czy wzywać serwis? Od pierwszego urichomienia mineło max 3 tygodnie.. A tu już jakis klops?
    tego typu błąd może być spowodowany przepięciami. Centralę należy uruchomić ponownie. Wyłączyć guzikiem i włączyć po chwili. Mógł spalić się również bezpiecznik.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  6. #1206
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lesny_83

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-216
    Posty
    61

    Domyślnie

    Hej mam problem z nowo zainstalowana centrala,
    po ok tygodniu pracy centrala się chyba zawiesiła, na panelu jest tylko ikonka "myślenia" (kręcące się kropeczki) i nic więcej.
    Wyłączanie, ręczne i z zasilania centrali nic nie daję, wcześniej panel air ++ był podłączony kablem z zestawu i chodził dość wolno, po zawieszeniu próbowałem różnych kabli sieciowych i nic nie pomaga. Jest jakiś sposób na twardy reset sterownika, czy coś się mogło spalić (bezpieczniki wszystkie sprawdziłem i wszystkie są ok)
    pozdr

  7. #1207

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesny_83 Zobacz post
    Hej mam problem z nowo zainstalowana centrala,
    po ok tygodniu pracy centrala się chyba zawiesiła, na panelu jest tylko ikonka "myślenia" (kręcące się kropeczki) i nic więcej.
    Wyłączanie, ręczne i z zasilania centrali nic nie daję, wcześniej panel air ++ był podłączony kablem z zestawu i chodził dość wolno, po zawieszeniu próbowałem różnych kabli sieciowych i nic nie pomaga. Jest jakiś sposób na twardy reset sterownika, czy coś się mogło spalić (bezpieczniki wszystkie sprawdziłem i wszystkie są ok)
    pozdr
    Dzwonić do serwisu.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  8. #1208
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lesny_83

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-216
    Posty
    61

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie czy w bardzo szczelnym domu jest sens dopłacać do modułu cf? Bo tak na chłopski rozum ile wleci przez nawiew tyle musi wylecieć przez wywiew więc wyjdzie na 0,
    pozdr

  9. #1209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesny_83 Zobacz post
    Mam jeszcze pytanie czy w bardzo szczelnym domu jest sens dopłacać do modułu cf? Bo tak na chłopski rozum ile wleci przez nawiew tyle musi wylecieć przez wywiew więc wyjdzie na 0,
    Jak masz tak szczelny dom, to gratulacje. Robiłeś blower door? Dom pasywny to 0,6 wymiany kubatury na godzinę przy uszczelnionych wszystkich otworach.

    A nawet gdybyś miał dom szczelny jak samolot pasażerski, to trochę niezdrowe i nieprzyjemna jest szybka zmiana ciśnienia (w tym przypadku wchodzenie i wychodzenie).

  10. #1210
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lesny_83

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-216
    Posty
    61

    Domyślnie

    Szczelność wyszła poniżej 0,13 (pewnie mniej ale skończyły się możliwości pomiarowe maszyny) Co do zmiany ciśnienia przy wchodzeniu to raczej nie jesteś w stanie jej odczuć w moim przypadku, ogólnie gość od szczelności mówił, że nie słyszał o lepszym wyniku,
    dlatego właśnie się zastanawiam czy w ogóle jest sens stosować CF
    Ostatnio edytowane przez lesny_83 ; 22-05-2017 o 21:11

  11. #1211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    moim skromnym zdaniem tym bardziej CF jest wskazany.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #1212
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lesny_83

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-216
    Posty
    61

    Domyślnie

    a jakiś rzeczowy argument? bo nie wiem czy może źle rozumiem zasadę jego działania.
    pozdr

  13. #1213
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A jaki argument jeszcze potrzebny oprócz tego iż zadaniem CF jest zbilansowanie nawiewu z wywiewem jak i zachowanie stałej wydajności wentylacji. Przy tak szczelnym budynku zwłaszcza ta pierwsza pozycja jest bardzo istotna.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #1214

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesny_83 Zobacz post
    a jakiś rzeczowy argument? bo nie wiem czy może źle rozumiem zasadę jego działania.
    pozdr
    Bilansowanie bilansowaniem. Kolejna sprawa to mniejsze problemy zimą. Rekuperatory z CF nie miały większych problemów, te bez i owszem jak pomroziło przez kilka nocy poniżej -20'C tej zimy. Dawniej CF uważałem za zbędny teraz polecam w każdym przypadku jeżeli chodzi o airpacka.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  15. #1215
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    l-poczta

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    70

    Domyślnie

    Sprawdz połącznie sterownika z rekuperatorem i czy pod dobre wejście jest podłączony

  16. #1216
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Superp77

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kartuzy
    Kod pocztowy
    83-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam!
    Mam szybkie pytanie - jak chcę zastosować w łazienkach funkcję przewietrzania łazienki to jaki przewód muszę pociągnąć od przełącznika dzwonkowego do centrali?

  17. #1217

    Domyślnie

    2 żyły, przynajmniej 0,5 mm2

  18. #1218
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Raczej max a nie minimum.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #1219

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Raczej max a nie minimum.
    To może napisz do Thessla, że są w błędzie i niepotrzebnie zalecają 2x0,75 mm.
    http://thesslagreen.com/file/file/fi...0720161pdf.pdf

  20. #1220
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    To może napisz do Thessla, że są w błędzie i niepotrzebnie zalecają 2x0,75 mm.
    http://thesslagreen.com/file/file/file/lista_kablowa0720161pdf.pdf
    A no zaleca bo producent zna pomysłowość inwestorów jak i firm budowlanych więc się zabezpiecza. Tam jest podawane napięcie 24V o natężeniu praktycznie 00-nic przez ułamek sekundy więc praktycznie nawet 2*0,25 będzie wystarczające.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 61 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony