dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 67 z 148
Pokaż wyniki od 1.321 do 1.340 z 2953
  1. #1321

    Domyślnie

    Cennik miałem mieć w niedzielę nie ma nadal. Centrale są, fajne nowsze bardziej ciche bez Cf w standardzie. Bypass jest. A co do chłodzenia to oczywiście nic nie zastąpi klimy jeśli mówimy o konkretach. Chociaż nie oznacza to że wieczorem i nocą bypass 100% różnicy nie zrobi bo robi. Na testowej prototypowej 500 airpack home różnicę widać.

  2. #1322

    Domyślnie

    Czyli wszyscy czekali na CF, a CF nie będzie

  3. #1323

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Czyli wszyscy czekali na CF, a CF nie będzie
    Będzie ale nie w standardzie. 695 zł netto Cf tak jest w katalogu. A ten Cf się jednak przydaje.

  4. #1324

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Cennik miałem mieć w niedzielę nie ma nadal. Centrale są, fajne nowsze bardziej ciche bez Cf w standardzie. Bypass jest. A co do chłodzenia to oczywiście nic nie zastąpi klimy jeśli mówimy o konkretach. Chociaż nie oznacza to że wieczorem i nocą bypass 100% różnicy nie zrobi bo robi. Na testowej prototypowej 500 airpack home różnicę widać.
    Czy jest już w sprzedaży nowa linia, czy jeszcze na cos czekaja? Na oficjalny stronie już reklamuja ale żadnych więcej informacji jakie to sa jednostki, wymiary itp nie ma albo ja nie mogłem znaleźć.

  5. #1325

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Będzie ale nie w standardzie. 695 zł netto Cf tak jest w katalogu. A ten Cf się jednak przydaje.
    Ale teraz też można osobno kupić CF?

  6. #1326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawekb1406 Zobacz post
    Czy jest już w sprzedaży nowa linia, czy jeszcze na cos czekaja? Na oficjalny stronie już reklamuja ale żadnych więcej informacji jakie to sa jednostki, wymiary itp nie ma albo ja nie mogłem znaleźć.
    Bo na razie nadal guzdrają się z "pokazówką". W sprzedaży jeszcze jej nie ma jako tako. Chociaż ja już zamówienia złożyłem.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  7. #1327

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ale teraz też można osobno kupić CF?
    Można dokupić trzeba domontować. Zależy jaki masz reku, z którego "wydania"
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  8. #1328

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Bo na razie nadal guzdrają się z "pokazówką". W sprzedaży jeszcze jej nie ma jako tako. Chociaż ja już zamówienia złożyłem.
    Jaki jest, będzie szacunkowy czas oczekiwania od zlozenia zamówienia do dostarczenia?

  9. #1329
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Ostatnio po powrocie do domu zauważyłem błąd na wyświetlaczu, była to chyba " awaria silnika nawiewu " po skasowaniu błędu wszystko działa bez problemu.
    Czy wysoka wilgotność mogła mieć wpływ na pojawienie się usterki ?

    I pewnie banalne pytanie, jak mogę zmienić ustawienie nawiew / wywiew na np. 52% / 48%, nie widzę tego w ustawieniach.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  10. #1330

    Domyślnie

    Są już cenniki nowych airpacków home. Można też je zamawiać już oficjalnie.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  11. #1331

    Domyślnie

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    Gdzie znaleźć cennik nowych airpacków bo nigdzie nie widzę . Czyżby były dostępne wyłącznie dla instalatorów?. Uchylisz rąbka tajemnicy i zdradzisz jak kształtują się ceny nowych central w stosunku do obecnych modeli?. Miałem brać Airpacka 300 z Air++ ale jeśli nowe centrale mogą zaoferować coś więcej w porównywalnych pieniądzach to zaczekam. Jeśli cena będzie rzędu +20% to chyba zamówię Airpacka 300 już teraz i niech leży kilka miesięcy czekając na montaż.
    Są już cenniki na stronie. Tylko jeszcze katalogu nie ma. Będzie pewnie w tym tygodniu, względnie jutro. Jak ktoś chce katalog to pisać priva, prześlę mailem.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  12. #1332
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Dzięki za odzew, cennik już znalazłem - jest na stronie. Poprzedni post usunąłem żeby nie zaśmiecać tematu. Widzę, że ceny central poszły jednak w górę i tak np. AirPack Home 300v/300h to wydatek 8080,00 zł netto. Trochę sporo w porównaniu do obecnych modeli. Różnice są na tyle duże żeby warte były tych dodatkowych pieniędzy?.

  13. #1333
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Czyli stary Airpack 300 kosztuje 7845 zł netto z CF
    Nowy Airpack Home 300 kosztuje 8775 zł netto z CF
    Czyli 930 zł dopłacamy za co? Za "pełny" bypass? Coś jeszcze?

    Jeszcze nie mogę znaleźć warunków gwarancji - jak się różnią?

  14. #1334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czyli stary Airpack 300 kosztuje 7845 zł netto z CF
    Nowy Airpack Home 300 kosztuje 8775 zł netto z CF
    Czyli 930 zł dopłacamy za co? Za "pełny" bypass? Coś jeszcze?

    Jeszcze nie mogę znaleźć warunków gwarancji - jak się różnią?
    No tak kto wygląda.Tam w cenniku jest napisane ile wychodzi za dłuższą gwarancję. Co do warunków to będą one takie jak na normalnej gwarancji.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  15. #1335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    No tak kto wygląda.Tam w cenniku jest napisane ile wychodzi za dłuższą gwarancję. Co do warunków to będą one takie jak na normalnej gwarancji.
    A no właśnie nie mogę znaleźć informacji, nawet co do długości gwarancji na stare Airpacki i czy jest opcja przedłużenia. Ale całe warunki też byłoby fajnie porównać - a tu i starych nie mogę znaleźć. Pewnie źle szukam.

    IMO jakby te 930 zł było za CF + pełny bypass - byłoby OK. A tak to słabo wygląda. Pewnie jeszcze rabaty na stare modele będą do utargowania znacznie wyższe niż na nowe i zrobi się grubo ponad tysiąc różnicy.

  16. #1336

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A no właśnie nie mogę znaleźć informacji, nawet co do długości gwarancji na stare Airpacki i czy jest opcja przedłużenia. Ale całe warunki też byłoby fajnie porównać - a tu i starych nie mogę znaleźć. Pewnie źle szukam.

    IMO jakby te 930 zł było za CF + pełny bypass - byłoby OK. A tak to słabo wygląda. Pewnie jeszcze rabaty na stare modele będą do utargowania znacznie wyższe niż na nowe i zrobi się grubo ponad tysiąc różnicy.
    Nie będzie dużych rabatów na stare ponieważ one nadal zostają w sprzedaży. Zostają w tej samej cenie. jak chcesz podeślij mail a priv to prześlę Ci wszystkie dokumenty.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  17. #1337
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Nie będzie dużych rabatów na stare ponieważ one nadal zostają w sprzedaży. Zostają w tej samej cenie. jak chcesz podeślij mail a priv to prześlę Ci wszystkie dokumenty.
    A jak z ceną na flat'a 190f? Nie widzę w cenniku:-/
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  18. #1338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tulisko Zobacz post
    A jak z ceną na flat'a 190f? Nie widzę w cenniku:-/
    Z flatem jeszcze kombinują. Są przeróbki. W zasadzie jest już ostatni prototyp ale jeszcze trzeba poczekać. Sam na niego czekam bo będę do siebie wrzucał.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  19. #1339

    Domyślnie

    Zapraszam do nowego wątku tylko na temat Airpacków Home. Aby tutaj nie śmiecić

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...60#post7497260
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  20. #1340
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Mam od kilku miesięcy anemometr i systematycznie sprawdzam wydatki. Różnic wymagających interwencji praktycznie nie stwierdziłem. Więc nadal uważam iż CF najbardziej przydatny jest dla instalatora bo w dość widoczny sposób skraca czas montażu. Bardziej przydatne były by czujniki temperatury na króćcu wyrzutni oraz mierzące temp. skroplin jak i higrometr na króćcu wywiewu który z automatu uruchamiał by wietrzenie po przekroczeniu jakiejś granicznej wilgotności powietrza wyciąganego z pomieszczeń. A jakby jeszcze to dało się regulować to była by bajka. Koszt tego wszystkiego bo nawet w cenach theslowskich ze 2 stówki a kontrola centrali i wygoda bezcenna.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 67 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony