dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 71 z 148
Pokaż wyniki od 1.401 do 1.420 z 2953
  1. #1401

    Domyślnie

    Cytat Napisał arek88 Zobacz post
    Witam, poda ktoś instrukcje jak samodzielnie wykonać kalibrację Thesslagreen AirPack 300V ?
    instrukcja jest z centralą, przynajmniej powinna. No i potrzebny jest Kod serwisowy
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  2. #1402
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Miromano

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-626
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Przebrnąłem cały ten wątek od początku i przyznam że uspokoił on mnie w temacie zakupu rekuperatora Thessla. Wg instalatorów do mojego domu najlepsza będzie jednostka 400. Mam natomiast wątpliwość, który z rekuperatorów tej firmy powinienem kupić. Bo wg firmy, która mi instaluje rekuperacje, Thessla GreenPack 400 v to model "sprawdzony, wielokrotnie przez nich instalowany itp.". Ja natomiast doszukałem się na stronie producenta, że są również w ofercie nowsze modele Thessla AirPack Home. Dwa razy pytałem już firmę o różnicę pomiędzy tymi dwoma modelami. Niestety nadal nikt mi nie odpowiedział, a decyzja zakupowa coraz bliżej. Na stronie jest porównanie ale w stosunku do "tradycyjne rekuperatory". Czy mam rozumieć, że w zbiorze tradycyjne rekuperatory jest również "Thessla GreenPack 400", czy jednak pomiędzy akurat tymi dwoma modelami różnice nie są aż tak istotne. Może ktoś z Was miał okazję sprawdzić i ma już jakieś wnioski. Pozdrawiam.

  3. #1403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miromano Zobacz post
    Dzień dobry
    Przebrnąłem cały ten wątek od początku i przyznam że uspokoił on mnie w temacie zakupu rekuperatora Thessla. Wg instalatorów do mojego domu najlepsza będzie jednostka 400. Mam natomiast wątpliwość, który z rekuperatorów tej firmy powinienem kupić. Bo wg firmy, która mi instaluje rekuperacje, Thessla GreenPack 400 v to model "sprawdzony, wielokrotnie przez nich instalowany itp.". Ja natomiast doszukałem się na stronie producenta, że są również w ofercie nowsze modele Thessla AirPack Home. Dwa razy pytałem już firmę o różnicę pomiędzy tymi dwoma modelami. Niestety nadal nikt mi nie odpowiedział, a decyzja zakupowa coraz bliżej. Na stronie jest porównanie ale w stosunku do "tradycyjne rekuperatory". Czy mam rozumieć, że w zbiorze tradycyjne rekuperatory jest również "Thessla GreenPack 400", czy jednak pomiędzy akurat tymi dwoma modelami różnice nie są aż tak istotne. Może ktoś z Was miał okazję sprawdzić i ma już jakieś wnioski. Pozdrawiam.
    Airpack Home są dużo bardziej ciche.

    Zapraszam tutaj:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...oblemy-pytania
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  4. #1404
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar M^2
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    powiat chrzanowski
    Posty
    60

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów, mam do Was pytanie, a w szczególności fachowców instalatorów odwiedzających ten wątek. Mam zamontowany rekuperator Airpack 300 zrobiony na kanałach 160. Wyrzutnie mam prowizorkę, nie izolowaną fi 150. Muszę przed zimą to wymienić ponieważ w ostatnią zimę mi zamarzła i teraz moje pytania jak Wy macie zrobione i jakbyście zrobili:
    1. Zostawić kanały od czerpni i wyrzutni fi 160 czy zmienić na fi 200;
    2. Wyrzutnie dachową wymienić na izolowaną fi 160 (znalazłem tylko jedna pasującą do dachówki ale kosmicznie droga ok. 750 zł kominek Vilpe) czy zrobić wyrzutnie w południowej ścianie szczytowej.
    3. Jeśli zrobię wyrzutnie dachową to gdzie skierować skraplającą się wodę, analogiczne pytanie z wyrzutnią w ścianie szczytowej.

    Pozdrawiam

  5. #1405

    Domyślnie

    Cytat Napisał M^2 Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów, mam do Was pytanie, a w szczególności fachowców instalatorów odwiedzających ten wątek. Mam zamontowany rekuperator Airpack 300 zrobiony na kanałach 160. Wyrzutnie mam prowizorkę, nie izolowaną fi 150. Muszę przed zimą to wymienić ponieważ w ostatnią zimę mi zamarzła i teraz moje pytania jak Wy macie zrobione i jakbyście zrobili:
    1. Zostawić kanały od czerpni i wyrzutni fi 160 czy zmienić na fi 200;
    2. Wyrzutnie dachową wymienić na izolowaną fi 160 (znalazłem tylko jedna pasującą do dachówki ale kosmicznie droga ok. 750 zł kominek Vilpe) czy zrobić wyrzutnie w południowej ścianie szczytowej.
    3. Jeśli zrobię wyrzutnie dachową to gdzie skierować skraplającą się wodę, analogiczne pytanie z wyrzutnią w ścianie szczytowej.

    Pozdrawiam
    Im większy przekrój tym lepiej. Vilpe możesz przemyśleć scoopy robotę robią. Rekuperator w wersji v czy H ?

  6. #1406
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar M^2
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    powiat chrzanowski
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Im większy przekrój tym lepiej. Vilpe możesz przemyśleć scoopy robotę robią. Rekuperator w wersji v czy H ?
    Wersja H.

  7. #1407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miromano Zobacz post
    Thessla GreenPack 400", czy jednak pomiędzy akurat tymi dwoma modelami różnice nie są aż tak istotne. Może ktoś z Was miał okazję sprawdzić i ma już jakieś wnioski. Pozdrawiam.
    Miałem ten sam dylemat i wybrałem AirPack Home 400h. Jest kilka ulepszeń za które warto dopłacić kilkaset zł. Główne to inna kolejność umieszczenia wentylatorów i większy bypass.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  8. #1408
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Miromano

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-626
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć

    dziękuję za pokierowanie do oddzielnego tematu. Mnie instalatorzy przekonali do tej starszej wersji. Bylem oglądać inną ich instalacje z rekuperatorem TG Airpack 400 i chodził tak cicho, że prawdę mówiąc nie wiem po co mi jeszcze cichszy . Ten 100% bypass mnie kusił, ale argument sprawdzony vs nowość jednak mnie przekonał. Otrzymałem też odpowiedź z Thessla. wklejam w całości, może się komuś przyda:

    "Centrale linii Home powstały na podstawie obserwacji w jakich warunkach pracują, gdzie są montowane poprzednie centrale.
    W związku z tym że w układzie, konstrukcji poprzednich central ciężko by było wprowadzić nasze pomysły w grudniu 2015 podjęta została decyzja o nowej linii central.
    Pierwsze egzemplarze pracowały już w kilku budynkach poprzednie zimy."


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2017-10-11 o 19.37.40.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	15,5 KB
ID:	398506

  9. #1409

    Domyślnie

    A ja się cieszę że dopłaciłem kilkaset zł do Home. Sama izolacja jest tego warta. Instalatorzy wciskają to co im zalega, z czym obawiają się zostać po upowszechnieniu się nowego modelu, to na co mają większe rabaty jak np. stary model z magazynów.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  10. #1410
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    A ja się cieszę że dopłaciłem kilkaset zł do Home. Sama izolacja jest tego warta. Instalatorzy wciskają to co im zalega, z czym obawiają się zostać po upowszechnieniu się nowego modelu, to na co mają większe rabaty jak np. stary model z magazynów.
    Generalizujesz. Sama izolacja nie jest tego warta. Jeśli ktoś ma ręku na nieogrzewanym strychu to za część tej kwoty zbuduje samemu że styropianu czy wełny lokum o dużo lepszych parametrach niż ta izolacja.Wątpię by instalatorzy na zapas kupowali sobie centrale. One i tak do klienta jadą z fabryki. Tak przynajmniej było w tessli. Skoro trudno było ewoluować starą wersję to wykonano rewolucje zmieniając podstawy i wprowadzono nowość.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  11. #1411

    Domyślnie

    U mnie dopłata wyniosła kilkaset zł. Kupując nowe zawsze wolę wybrać najnowszą aktualnie wersję, ale są tacy co wolą inaczej. Ten sam "błąd" popełniam kupując samochody czy telefony. Myślę że te ulepszenia są warte zapłacenia kilku procent ceny całej instalacji. Potem już tego nie poprawię.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  12. #1412
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    U mnie dopłata wyniosła kilkaset zł. Kupując nowe zawsze wolę wybrać najnowszą aktualnie wersję, ale są tacy co wolą inaczej. Ten sam "błąd" popełniam kupując samochody czy telefony. Myślę że te ulepszenia są warte zapłacenia kilku procent ceny całej instalacji. Potem już tego nie poprawię.
    Nawet, jak nowsze znaczy gorsze? Thessla zarzeka się, że sprawniejszy, cichszy - a jak popatrzysz na katalog starych i nowych, to podają odwrotne informacje. O tym jest w sąsiednim wątku o Home.
    Jeżeli robią drożej gorsze modele, to coś nie tak. Jak wcześniej "kreatywnie" pudrowali dane - to jeszcze IMO gorzej dla wizerunku firmy.

  13. #1413
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktoś może wyjaśnić na czym polega montaż modułu CF, tzn czy można to wykonać samemu ? Mam airpacka 300H z panelem Air++ i zastanawiam się nad dołożeniem CF

  14. #1414
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał siloj Zobacz post
    Witam
    Czy ktoś może wyjaśnić na czym polega montaż modułu CF, tzn czy można to wykonać samemu ? Mam airpacka 300H z panelem Air++ i zastanawiam się nad dołożeniem CF
    A jaką masz wersję? base czy przygotowaną pod CF? Jak zwykłą base to trzeba praktycznie reku rozbebeszyć. Jak przygotowaną to wystarczy płytkę wpiąć i podłączyć wężyki oraz trochę pogrzebać w air++.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #1415
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A jaką masz wersję? base czy przygotowaną pod CF? Jak zwykłą base to trzeba praktycznie reku rozbebeszyć. Jak przygotowaną to wystarczy płytkę wpiąć i podłączyć wężyki oraz trochę pogrzebać w air++.
    Mam taki reku jak na zdjęciach poniżej. Tam wystają jakieś króćce pod wężyki ale to pewnie coś innego ? Wydaje mi się że to nie jest wersja base.
    A jakie wężyki trzeba podłączyć, gdzie i jak się odbywa adaptacja modułu cf? napewno na panelu Air ++ pewnie po wpisaniu kody serwisowego w opcjach. kod mam jakby co to będę mógł to zrobić.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku 2.jpg
Wyświetleń:	642
Rozmiar:	11,2 KB
ID:	398542   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku 3.jpg
Wyświetleń:	651
Rozmiar:	12,3 KB
ID:	398543   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku.jpg
Wyświetleń:	658
Rozmiar:	8,7 KB
ID:	398544  

  16. #1416

    Domyślnie

    Cytat Napisał siloj Zobacz post
    Mam taki reku jak na zdjęciach poniżej. Tam wystają jakieś króćce pod wężyki ale to pewnie coś innego ? Wydaje mi się że to nie jest wersja base.
    A jakie wężyki trzeba podłączyć, gdzie i jak się odbywa adaptacja modułu cf? napewno na panelu Air ++ pewnie po wpisaniu kody serwisowego w opcjach. kod mam jakby co to będę mógł to zrobić.
    możesz dołożyć, CF
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  17. #1417
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    możesz dołożyć, CF
    czy to złożona operacja? trzeba pewnie odkręcić z góry pokrywę?
    później pewnie trzeba to skalibrować a do tego potrzebny jest Calibrator CF ? z tego co widzę to ceny ponad tysiąc więc trzeba szukać fachowca z takim sprzętem.

  18. #1418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nawet, jak nowsze znaczy gorsze? Thessla zarzeka się, że sprawniejszy, cichszy - a jak popatrzysz na katalog starych i nowych, to podają odwrotne informacje. O tym jest w sąsiednim wątku o Home.
    Jeżeli robią drożej gorsze modele, to coś nie tak. Jak wcześniej "kreatywnie" pudrowali dane - to jeszcze IMO gorzej dla wizerunku firmy.
    Czytałem tabele bardzo szczegółowo i wiedziałem o tym. Rzeczywiście są pewne wątpliwości. Ale to wyjdzie w praniu. Zwykle technika idzie do przodu a nie do tyłu i najczęściej nowe jest lepsze. Nie zawsze ale najczęściej.
    Najważniejsze jest to żeby każdy miał to co chce. Ja lubię mieć nowszy model. Taki kaprys. Podoba mi się świecące logo na obudowie.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  19. #1419

    Domyślnie

    Cytat Napisał siloj Zobacz post
    czy to złożona operacja? trzeba pewnie odkręcić z góry pokrywę?
    później pewnie trzeba to skalibrować a do tego potrzebny jest Calibrator CF ? z tego co widzę to ceny ponad tysiąc więc trzeba szukać fachowca z takim sprzętem.
    Też miałem ten dylemat. Wydaje mi się że Calibrator CF jest dla tych, którzy nie mają Moduł CF. Robią kalibrację i odłączają kalibrator.
    Kupując Moduł CF masz kalibrator wbudowany na stałe. Potrzebne jest hasło serwisowe żeby mieć dostęp do zaawansowanych funkcji Air++. Ściągnij sobie instrukcje do CF i poczytaj. Tam jest procedura kalibracji. Zresztą w instrukcji instalacyjnej do mojego Home 400 też jest ta procedura.
    To wnioski z czytania instrukcji. Jak jest naprawdę to jeszcze nie wiem.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  20. #1420

    Domyślnie

    Cytat Napisał siloj Zobacz post
    czy to złożona operacja? trzeba pewnie odkręcić z góry pokrywę?
    później pewnie trzeba to skalibrować a do tego potrzebny jest Calibrator CF ? z tego co widzę to ceny ponad tysiąc więc trzeba szukać fachowca z takim sprzętem.
    Nie jest potrzebny. Z poziomu air ++ można zrobić.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

Strona 71 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony